Duyuru : 23 Şubat 2014 Tarihli Iş Güvenliği Uzmanlığı Belge Yükseltme Sınavında Iptal Edilen Sorular

çağan genç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar bunları böyle yapan biziz kimse kusura bakmasın. ağzımaza bal çaldılar sonrada kurs parası, sınav parası, belge parası, hızlandırılmış kurs parası sınav dilekçe parası. itiraz soru başı 10 tl.. dağ fare doğurdu yine. birlik olmalıyız. her dediklerine evet diyoruz. sınav biter dertler bitmez. geçmiş olsun..... birileri kısadan zengin olur... geri kalanlarda ........

tarafsiz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
herkese geçmiş olsun... kötü bi sonuç...

ulkmklf

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
herkese geçmiş olsun yapcak bişey yok.:şaşırma:

Fatih Dağkıran

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
şaka gibi sadece 1 soru iptal ve ben 55 le kalıyorum yok böyle şey sinirrrr oldum
Arkadaşlar bu iptal edilmesi gereken soruların yargıya taşınması konusunda çalışma yapabilirmiyiz TUİSAG bu konuda bize yardımcı olabilirmi? Aralık sınavı için bazı arkadaşlar mahkemeye baş vurdu galiba

hakantas

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Her gün birçok insan ya iş kazası geçiriyor yada meslek hastalığına yakalanıyor. Bakanlık ise her şeye para getirisi gözüyle bakıyor.
Burada üç kurum birbiri ile anlaşmalı. 1 - İş güvenliği eğitim kursları 2 - Osgb leri ve 3 - ÇSGB.
6331 NOLU YASA BUNLARDAN BAŞKA KİMİN İŞİNE YARADI SİZCE BİR DÜŞÜNÜN.
6331 bu kurumlar sayesinde iş sağlığında tam bir fiyasko durumuna gelmiş durumdadır.

NeoCrown

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ben hiç bir soruya itiraz etmedim. Nasılsa birileri itiraz eder düşüncesinden değil, yanlış anlaşılmasın. Bu şekilde olacağını tahmin ettiğim içindi. Zaten herkesin itiraz etmesine bir anlam veremedim. Çok itiraz çok iptal anlamına gelmiyordu. Soru başına 10 tl para kazandırmaktan başka hiç bir işe yaramazdı itiraz etmek. Neden bu tuzaklara düşüldü anlamış değilim. Örgütlü şekilde tek elden itiraz edilmesi daha mantıklı. Bundan sonra olursa umarım bu şekilde olurda, kurs vs derken masraflarımız artmaz.

Bünyamin DOĞAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Dağ fare doğurdu, beklediğim oldu. "En fazla bir soru iptal edilir." diye düşünüyordum ama vicdanım da "olamaz enaz 5 soru iptallik" diyordu. Sonunda vicdanım yanıldı ve maalesef "vicdanım yoruldu." Artık vicdanım mantığımla işbirliği içinde ve "BU İŞ YAPILMAZ." diyor. Bu zihniyetin hazırladığı mevzuatla bu iş ne kadar yapılır acaba.?? Bir de (ALLAH KORUSUN) bu soruları bir savcının sorduğunu düşünsenize... Benden buraya kadar.. Saygılar, selamlar.. Bu işi yapmaya gönüllü arkadaşlara kolaylıklar şanslar diliyorum. Selametle inşallah

Bünyamin DOĞAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
İSGGM sayfasında 2 yıl önceki sınavla ilgili, mahkeme kararıyla düzeltme duyuruları var. Eminim, buna benzer mahkeme kararları da önümüzdeki günlerde önümüze gelecektir. Artık mahkemeler bu işleri de düzeltmeye çalışıyorlarsa, bir sınav bile düzgünce yapılamıyor ve mahkemelerde düzeltiliyorsa sonuç; Allah hepimize sabır versin.

ATURAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
23 ŞUBAT 2014 TARİHİNDE YAPILAN PRİM ÖDEME GÜN SAYISINA GÖRE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI BELGE SINIFI YÜKSELTME SINAV SORULARINA YAPILAN İTİRAZLARA İLİŞKİN DUYURU

Bilindiği üzere, iş güvenliği uzmanlığı sınavı Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanmış olan 2014/PrNu:02 kodlu protokol kapsamında 23 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Adı geçen protokol kapsamında sınavda yer alan sorulara ve cevaplarına gelen itirazlar, soruları hazırlayan akademisyenlerce değerlendirilmiş olup, değerlendirme sonucunda aşağıda yer alan kararlar alınmıştır. Sınavla ilgili değerlendirme Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu kararlar doğrultusunda yapılacak ve sonuçlar adaylara ilgili protokol kapsamında ilan edilecektir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü

23 ŞUBAT 2014 TARİHİNDE YAPILAN PRİM ÖDEME GÜN SAYISINA GÖRE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI BELGE SINIFI YÜKSELTME SINAV SORULARINDA YAPILAN İPTAL VE ŞIK DEĞİŞİKLİKLERİ

A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI: (1 soru iptal – 1 soru cevap şıkkı değişikliği)

A kitapçığındaki 55 numaralı soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 16 numaralı sorunun iptali

A kitapçığındaki 19 numaralı soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 60 numaralı sorunun cevap şıkkının her iki soru için de (B) yerine (D) olarak değiştirilmesi

B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI: (1 soru iptal)

A kitapçığındaki 51 numaralı soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 12 numaralı sorunun iptali

Kaynak: http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=23.02.2014_sinav_sorularina_itirazlar

Arkadaşlar A sınıfı için 1 soru değil 2 soru iptal oldu ...

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=23.02.2014_sinav_sorularina_itirazlar

23 ŞUBAT 2014 TARİHİNDE YAPILAN PRİM ÖDEME GÜN SAYISINA GÖRE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI BELGE SINIFI YÜKSELTME SINAV SORULARINDA YAPILAN İPTAL VE ŞIK DEĞİŞİKLİKLERİ

A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI: (2 soru iptal – 1 soru cevap şıkkı değişikliği)

A kitapçığındaki 55 numaralı soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 16 numaralı sorunun iptali,

A kitapçığındaki 4 numaralı soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 45 nolu sorunun iptali,

A kitapçığındaki 19 numaralı soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 60 numaralı sorunun cevap şıkkının her iki soru için de (B) yerine (D) olarak değiştirilmesi

B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI: (1 soru iptal)

A kitapçığındaki 51 numaralı soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 12 numaralı sorunun iptali

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Duyuruyu revize etmişler sayın ATURAN.

Dilek TAŞDEMİR

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
şaka gibi sadece 1 soru iptal ve ben 55 le kalıyorum yok böyle şey sinirrrr oldum

bende
benim doğru işaretlediklerim iptal, kurtarmıyor beni şu var ki kkd da eldiveni saymamışlar ya artık bu soruyu yazanlar elleri yandığında koruyucu olarak inşallah eldiven kullanmazlar insan bu soruyu bari iptal eder yaw bende artık bu sınavı önemsemiyorum girmeyebilirimde insanı sinir etmekten öteye gitmediler,bakanlığa gittiğimde kim inceliyor dedim soruları bilmem kimin adını dediler ne akademik komisyonu hikaye

Halit Forever

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
"B" için de 2. iptali bekliyoruz...

cyberr

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Başarı yüzdesi kaç acaba?
Merak ediyorum....

Arjin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
İtiraz edilen soruların İptal edilmeme gerekçesi neymiş bizde bilelim aynı hatayı bidaha yapmayalım yani....

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.