Tartışma : 23 Şubat A Sınıfı Yükselme Sınavı Için Mahkemeye...

Mayıs sınavına giriş hakkınız kaldı mı?

• Kullanılan toplam oy
    108

rmbbektaşoğlu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar inşallah boşa kürek çekmemiş olursunuz. Hadi hayırlısı.

Zeynep Zengin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar inşallah boşa kürek çekmemiş olursunuz. Hadi hayırlısı.
umut dünyası :)
Hak aramak ayrı sınavı kazanamamak ayrı.
hakımızı aramak bizim amaçımız
ki 2004 den bu yana yapalın bütün sınavlar mahkemelik sebebini ne?
keşke dediğiniz gibi olsa da biz çalışmadığımız yada yanlış çalıştığımız için kaybetsek!
kaybetenlerin hepsimi sınavı çalışmadığı için kazanamadı ?
malesef bu sınavlarda çalışınca oluyo değil :(

Moderatör tarafında düzenlendi:

osman.koyuncu

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Boşa kürek çekecek bir durum yok... Hakkınızı aramazsanız kimse gelip ''-kusura bakmayın biz size haksızlık yapmışız '' demez.... Biz halen hatalı sorular v.s. ile uğraşmaktan yapılan sınavın usul ve amaca uygunluğunu değerlendirmiyoruz bile.... Bir arkadaştan öğrendiğim sırf bu yüzden şu anda 2012 öncesi yapılan sınavların çoğu mahkemelik hatta içlerinde 15 soru iptal edilen sınavlar var ve temyiz aşaması devam ettiği için henüz tebliğ edilmiyor...... Vallahi millet olarak hak aramayı öğreniyoruz.....:alkış:

rmbbektaşoğlu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar benim niyetim sizlerin ümitlerinizi kırmak değil. Sizin yaşadığınız bu olay benim başım dan da geçti. lakin sınava tekrar hazırlandım ve girdim. Sonuç dada başarılı oldum .Sınav ı kazanama mızın sebebi ni başkasında değilde kendimizde arayalım.

Hak aramak ayrı sınavı kazanamamak ayrı.

Hasan TUFAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ankara 10. İdare Mahkemesinin vermiş olduğu karar ile 21.12.2013 tarihinde yapılan C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında sorulan sorulardan A kitapçığındaki 63 nolu soru ile buna karşılık gelen B kitapçığındaki 88 nolu soru iptal edilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığınca, iptal edilen soru adaylar lehine doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden yeniden değerlendirme yapılmış, 70 ve üzeri puan alarak başarılı sayılanların listesi Genel Müdürlüğümüze bildirilmiştir.

Söz konusu sınava giren ve yeniden değerlendirme sonucu 70 ve üzeri puan alarak başarılı olanlarhttps://app2.csgb.gov.tr/SinavSonuc/ linkine tıklayarak kendilerini sorgulayabileceklerdir.

Zeynep Zengin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
c sınavı belli olmuş bakalım a da ne zaman olur

Boşa kürek çekecek bir durum yok... Hakkınızı aramazsanız kimse gelip ''-kusura bakmayın biz size haksızlık yapmışız '' demez.... Biz halen hatalı sorular v.s. ile uğraşmaktan yapılan sınavın usul ve amaca uygunluğunu değerlendirmiyoruz bile.... Bir arkadaştan öğrendiğim sırf bu yüzden şu anda 2012 öncesi yapılan sınavların çoğu mahkemelik hatta içlerinde 15 soru iptal edilen sınavlar var ve temyiz aşaması devam ettiği için henüz tebliğ edilmiyor...... Vallahi millet olarak hak aramayı öğreniyoruz.....:alkış:
bir gelişme var mı son durum nedir:)

Fatih Dağkıran

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar Ankara idare mahkemesi 21 12 2013 c sınavı 1 soruyu iptal etti. 1 puala kalanlar kontrol etsin. Darısı A sınavına girenlerin başına

Arkadaşlar c gurubu kaç soru ile mahkemeye vermişti bilen varmı

osman.koyuncu

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

bir gelişme var mı son durum nedir:)
meb topu çsgb 'ye atmış ve mahkeme çsgb 'den de savunma istedi. Şimdi de çsgb 'nin savunmasını bekliyoruz en geç haziran sonuna kadar somut bir adım atılır tahminimce... çsgb 'nin savunmasından sonra hakimin kararını bekleyeceğiz.....

osman.koyuncu

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar benim niyetim sizlerin ümitlerinizi kırmak değil. Sizin yaşadığınız bu olay benim başım dan da geçti. lakin sınava tekrar hazırlandım ve girdim. Sonuç dada başarılı oldum .Sınav ı kazanama mızın sebebi ni başkasında değilde kendimizde arayalım.
Arkadaşım , önemli olan sınavı oturup kağıtları ezberleyip geçmek değil zaten beklenmedik bir haktı bu yükselme sınavı ve çıktı... Netice de o veya bu sebeple geçemedik ve kaldık bu hakkımızı aramamıza engel değil. Biz eğer hakkedebileceğimiz bir hak varda benim dışımda ki sebeplerle bu hakkımdan mahrum kalıyorsam o hakkı tekrar elde etme derdindeyim. Gerisi boş...

Bir de inşallah bu işi yapan ve emek sarf etmiş birisinizdir çünkü böyle hasbelkader bu işe girip hiçbir şey bilmeyen , sadece sayfalarda yazanları ezberleyip uzman olan , sertifikası sadece bir anıdan ibaret çevremde o kadar kişi var ki.... Hatta örnek vereyim ben dava açacakken bir tanesi bu şekilde felsefi yorumlarda bulunuyordu. 2,5 ayda B sınıfı olmuştu. Şu anda dershanede öğretmenlik yapıyor. Tanıdığı serbest çalışan bir uzmana sertifikasını kiralamış. Aylık 500 TL alıyor.... Bu da uzman.... Sorsan başarı hikayesini yazsa kitap olacak....Ne yaparsın ....

Zeynep Zengin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
meb topu çsgb 'ye atmış ve mahkeme çsgb 'den de savunma istedi. Şimdi de çsgb 'nin savunmasını bekliyoruz en geç haziran sonuna kadar somut bir adım atılır tahminimce... çsgb 'nin savunmasından sonra hakimin kararını bekleyeceğiz.....
ya tabi birde şunu bilmek lazım 21 aralıkda c uzmanlıkta kaçtanesi mahkemeye verilmiş o aslında önemli

osman.koyuncu

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
ya tabi birde şunu bilmek lazım 21 aralıkda c uzmanlıkta kaçtanesi mahkemeye verilmiş o aslında önemli
Zeynep hanım , bana 1 soru yeterli olduğu için bu konuları çok irdelemiyorum ama ne kadar sorudan kaçı iptal oldudan ziyade itiraz gerekçelerinin önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü soruların çoğuna kendince düşüncelerle itiraz ediliyor ve haliyle sağlam yönetmelik maddeleri v.s. desteğiyle itiraza savunma yapıldığında sonuç beklenen gibi olmayabiliyor.

Bir arkadaşımla tartışmıştık itiraz ettiğim sorulara ve ilginç gelmişti ;

Soru numarasını hatırlamıyorum ama el matkabı ve titreşim ile ilgili olan soruydu. Arkadaşım ilk itiraz ettiğimde olur mu canım bu soru çok net yönetmelikte ki sınır değerlerden sormuşlar dedi fakat benim itirazım soruda ki cevap şıklarına değil soruda ki el matkabının sadece el-kol titreşimine maruziyet yapacağı şeklinde değerlendirilmesineydi. Böyle kanıtlanmış bir bulgu göstermesini istedim tırtladı.

Netice de bu soruya ben şıklarda ki acil olarak gerekli mühendislik tedbirlerini almalı diye algıladım ve açıklanan cevaba göre mühendislik tedbiri alınmasına gerek yok anlamı çıkar diye itiraz edenlerde oldu.... Bu ''bence'' yorumu ve mahkeme buna itibar etmez diye düşünüyorum...

Zeynep Zengin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Zeynep hanım , bana 1 soru yeterli olduğu için bu konuları çok irdelemiyorum ama ne kadar sorudan kaçı iptal oldudan ziyade itiraz gerekçelerinin önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü soruların çoğuna kendince düşüncelerle itiraz ediliyor ve haliyle sağlam yönetmelik maddeleri v.s. desteğiyle itiraza savunma yapıldığında sonuç beklenen gibi olmayabiliyor.

Bir arkadaşımla tartışmıştık itiraz ettiğim sorulara ve ilginç gelmişti ;

Soru numarasını hatırlamıyorum ama el matkabı ve titreşim ile ilgili olan soruydu. Arkadaşım ilk itiraz ettiğimde olur mu canım bu soru çok net yönetmelikte ki sınır değerlerden sormuşlar dedi fakat benim itirazım soruda ki cevap şıklarına değil soruda ki el matkabının sadece el-kol titreşimine maruziyet yapacağı şeklinde değerlendirilmesineydi. Böyle kanıtlanmış bir bulgu göstermesini istedim tırtladı.

Netice de bu soruya ben şıklarda ki acil olarak gerekli mühendislik tedbirlerini almalı diye algıladım ve açıklanan cevaba göre mühendislik tedbiri alınmasına gerek yok anlamı çıkar diye itiraz edenlerde oldu.... Bu ''bence'' yorumu ve mahkeme buna itibar etmez diye düşünüyorum...
Bir gelişme var mı:)

Sibel GÜL

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaslar 23 Subat 2014 sinavi mahkeme sureciyle ilgili bir gelisme mi var ,bilgisi olan varsa rica etsem paylasir misin?

ERKAN BARBOROS

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
A sınıfı Mahkeme sürecinin son durumu hakkında bilgisi olan varmıdır arkadaşlar.

pınar gündüz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
1 soruya itiraz ettik 19 şık değişikliği arkadaşım haziran sonu için ümitli bekliyoruz

pınar gündüz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
1 soruya itiraz ettik 19 şık değişikliği haziran sonu umut ediyoruz

o.esme

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar şubat sınavı için16+2 18 soru mahkemeye verilmedimi arkadaşlar

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.