Tartışma 23 Şubat 2014 A Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Sizce 23 Şubat A Sınıfına Yükselme Sınavı Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 4 Mart 2014.
  1. Kolay

4,9%
  2. Orta

10,5%
  3. Zor

84,7%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. hatice çil

hatice çil TÜİSAG Üyesi

Bu soru OSGB ile mi ilgili İSGB ile mi anlamadım. Bence soruda mantık hatası var.
    Seadece sağlık personeli demiyordu ki. İş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli için 8 m2 diyordu.
    :evet:
    Bu soru OSGB ile mi ilgili İSGB ile mi anlamadım. Bence soruda mantık hatası var.
    Seadece sağlık personeli demiyordu ki. İş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli için 8 m2 diyordu.

Last edited by a moderator: 24 Şubat 2014
  2. mualla ipek

mualla ipek TÜİSAG Üyesi

iskeleler haftada bir kontrol edilmelidir

3. nilgün erdinç

nilgün erdinç TÜİSAG Üyesi

Evet değişti iş yeri hekimi belirliyor
    2-2-4 olacak koruma kurtarmada 30 40 50 diye gidiyordu az tehlikelide 50 80 olduğu için 2 şer ilk yardım 20 kişide 1 dolayısıyla 4
    Bu sınavda milli eğitim sordu mayısta ösym soracak

4. Ercüment keskin

Ercüment keskin TÜİSAG Üyesi

Berna hanım ilk kez benim gibi düşünen biri çıktı teşekurler umut verdiniz o soruda bana.
    Bizim çocıkluğumuzda renkli TV yoktu. O nedenle sanırım.
    Orda buharın dışarı atılması seçeneğini işaretledim. Sonuçta bu bir dezavantaj değil

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ercüment yeşiltaş

ercüment yeşiltaş TÜİSAG Üyesi

Mekanik havalandırma dezavantajlarıyla alakalı bir soru vardı,onu da ekleyelim

6. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Doğru ben de ikilemde kaldım. İptali gereken bir soru gibi duruyor'.......

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Zeliha...

Zeliha... TÜİSAG Üyesi

NİHAYET 170 İNDE YANLIŞ YAPABİLECEĞİNİ İMA ETMİŞTİM ZATEN.son yükseltme sınavı mayısta ama 2 hakkının kullananlar giremeyecek boşuna ümit olmasın
    evet sarı yoktu..acaba bazı kitapçıklar da sorun var da bazılarında yokmu sarı olanlar olmuşmu :)
    SGK yüksek kurulu
    tek siz galiba ...:evet::evet:
    :hayır::hayır::hayır::hayır::hayır::hayır::hayır::hayır::hayır:

scor bu yazıya teşekkür etti.
  8. Ahmet Gökk

Ahmet Gökk TÜİSAG Üyesi

sorunun doğru yanıtı mahkumlar olacaktı. ama mantıken baktığınızda da hiç bir zorunlu hizmet de zorunlu değil. öğretmen istemezse gitmez. kanunda bile yoruma acık

9. MehmetC

MehmetC TÜİSAG Üyesi

Rapor
    Madde 7 —
    Kadın işçilerin, gece postalarında çalıştırılabilmeleri için, işe başlamadan önce işyeri hekimi, işyeri ortak sağlık birimi, işçi sağlığı dispanserleri, bunların bulunmadığı yerlerde sırasıyla en yakın Sosyal Sigortalar Kurumu, sağlık ocağı, Hükümet veya belediye doktorlarına muayene ettirilerek, çalışmalarına engel bir durumun olmadığına dair sağlık raporlarının alınması şarttır. Bu işçilerin muayeneleri her altı ayda bir tekrarlanır.

10. Ayhan Acar

Ayhan Acar TÜİSAG Üyesi

soruda OSGB 50'den fazla çalışanı olan işyerinde isg birimi oluşturuyordu. O yüzde 8er metrekareden iki oda ve 12 m.kare muayene odası , o hizmet verdiği işveren sağlamak zorunda.
    ben araçlı olan şıkkı işaretledim ama sanki bir şık daha vardı ondan emin değilim.
    maalesef yanlış yapmışım sanırım doğru şık dediğiniz gibi muayene odası.

hatice çil bu yazıya teşekkür etti.
  11. Murat Zirek

Murat Zirek TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bence soruyu tam hatıurlayan varsa yazsın tarihler de olmalı...

12. Cenk Ersöz

Cenk Ersöz TÜİSAG Üyesi

bende 6 ay yapmistim ama bu eski yonetmelikmis ve degismis:( yenisine gore isyeri hekimi karar veriyormus
    Bu sınavin kendisi KARA bir sınavdı:(
    yok 2 kisi daha buldum.. sanirim 3 kisiymisiz:)
    ne yazikki 68 le kaldim:( ve haklisin gecmem gerekirdi.

Halit_Yüceay bu yazıya teşekkür etti.
  13. Alper sarıkoç

Alper sarıkoç TÜİSAG Üyesi

Yani araçlı olan şıkmı doğru cevap
    Türkiye hangi ilo sözlemelerini onaylamıştır diye bişey vardı o hepsimidir

14. slhsmsk

slhsmsk TÜİSAG Üyesi

HAYIR İŞ GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİNE BAKABİLİRSİNİZ...CEVAP 12 METREKARE İLKYARDIM ODASI OLACAK...50 ÜSTÜ AMA TAM ZAMANLI İSG UZMANI VE İŞYERHEKİMİ YOKSA ZORUNLU DEĞİLDİR.
    BİZİM KİTAPÇIKLARDA SİYAH BEYAZDI..BAHÇELİEVLERDE GİRDİK...D ŞIKKI YAPTIM AMA TRAFİK LEVHASI GİBİ GELDİ BANA
    SORU HATALI DEĞİL İŞ GÜVENLİĞİ HZİMETLERİ YÖNETMELİĞİ...ÇOK AÇIK 50 ÜZERİNDE DE OLSA TAM ZAMANLI İSG UZMANI VE HEKİM YOKSA 12 METREKARE İLKYARDIM ODASI OLMAZ

hatice çil, Zeliha... ve Alper sarıkoç bu yazıya teşekkür etti.
  15. Halit_Yüceay

Halit_Yüceay TÜİSAG Üyesi

En yarın ilk iş iptaller için başvurular hazırlamak.
    renkli kitapçık varmıydı? Benim siyah beyaz
    Ben o soruya şeklen itiraz edecek büyüklük ölçüsünü göz kararına göre mi yapıyorlar yaw. C şıkkı nın%50 olduğunu nasıl ispatlayacaklar?
    21 Aralık'ta geçmeniz gerekirdi
    Zeliha hanım mayıstaki sınava girebilir kanunda diyor 1 sene içinde ilgili sınavlara girer diyor 2 hak demiyor ki.

16. SABAHATTIN BAYKAL

SABAHATTIN BAYKAL TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar,
    Soru, "zorla calistirma kapsamina girmez" diye sorulduysa, cevap hepsi olur ve soru iptal olur diye dusunuyorum
    Calisma Merkezi Tanimi: Yonetmelikten alinmistir..
    MADDE 4 – (1) Bu Yönetmelikte geçen;
    a) Ekranlı araç: Uygulanan işlemin içeriğine bakılmaksızın ekranında harf, rakam, şekil, grafik ve resim gösteren her türlü aracı,
    b) Operatör: Esas işi ekranlı araçlarla çalışmak olan ve normal çalışmasının önemli bir bölümünde ekranlı araç kullanan kişiyi,
    c) Çalışma merkezi: Operatörün/çalışanın oturduğu sandalye, ekranlı aracın konulduğu masa ya da yüzey, operatör/çalışan-makine ara yüz yazılımı, monitör, klavye, yazıcı, telefon, faks, modem ve benzeri aksesuar ve ekranlı araçla ilgili tüm donanımların tamamının veya bir kısmının bulunduğu çalışma alanını,
    ifade eder.

Zülal ZEYDANLI bu yazıya teşekkür etti.
  17. burla

burla TÜİSAG Üyesi

kitapçık siyah beyaz dı bende de

18. BERKANKY

BERKANKY TÜİSAG Üyesi

çalışan daima kazanır. Sorular 56 almak için oldukça kolaydı. Ancak95 ve üzeri almak içinse zor idi....

19. arslan ali

arslan ali TÜİSAG Üyesi

ama renk hiçbirinde yoktu
    renk li olsaydı cevaplar dediğiniz doru
    bence bu soru iptal olur

20. adem kahraman

adem kahraman TÜİSAG Üyesi

Öncelikle alması gereken tedbirlerden değildir şeklinde değilmiydi soru. şıklardan 3 ü yükün daha kolay taşınması ile ilgiliydi. şıklardan birinde sanırım d şıkkında idi sanırım elle taşıyanların sayısını arttırmak bu durumda ilk amacı olmaz diye düşündüm.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica