Tartışma 23 Şubat 2014 A Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Sizce 23 Şubat A Sınıfına Yükselme Sınavı Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 4 Mart 2014.
  1. Kolay

4,9%
  2. Orta

10,5%
  3. Zor

84,7%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. izmir6935

izmir6935 TÜİSAG Üyesi

50 kas ölçümü yapılması yanlış olan cevap
    Bu soruyu bıle varmı nasıldı sorusu
    ozgur bey yani bu soru onemli sınırdayım cunku
    haTIRLIYORMUSUn nasıldı

Last edited by a moderator: 24 Şubat 2014
  2. Zeliha...

Zeliha... TÜİSAG Üyesi

pardon kimyasal ve mutajen maddelerle çalışmalarda ...yönetmelik ek kısımda var
    Maddenin adı

EINECS(1)

CAS(2)

Sınır Değerler

Açıklama

mg/ m3(3)

ppm(4)

Benzen

200-753-7

71-43-2

3.25(5)

1(5)

Deri(6)

Vinilklorür monomeri

200-831

75-01-4

7.77(5)

3(5)

Sert ağaç tozları

5.0(5)(7)

3. Mehmet Deniz

Mehmet Deniz TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar hepimize geçmiş olsun , sorular zordu kesinlikle katılıyorum hatta bu sınav tarihinde sorular ilk defa zembilden inen, uzun paragraflı yorucu sorulardı.Sorular aynı kalmak kaydıyla ; uzun uzun paragraf soruları ard arda getirilmişti bu tam bir handikap ve test tekniği bakımından çok kötü, yıldırıcı ( A) kitapçığına başlayan biri ilk 20 soruda kendini toplayamaz; tam çerez sorular kısa sorular geliyor adamda enerjı tükeniyor.

İnanın aynı sorular bir paragraf bir kısa soru bir paragraf bir kısa yapsalar herkes suandakınden en az 10-15 soru daha fazla net yapar; bi çok arkadaşın 10-15 sorusu bozulmuş konsantrasyon gitti; ilk 10 soru belirleyici oluyor (aynı seçim sandıkları gibi) nasıl strat alırsanız oyle gıdıyor; şimdı bakıyorum inanın sıralamaları adam gibi yapsalar, bu sınavdan geçilir yada bu kadar derbeder ve moral bozukluğu olmaz; iğrenç bir soru dizimi,tam psikolojik tüketme mantığı içinde; uzun aragraf soruları.. tam anlamıyla berbattı ; soru konsepti ok, sorulara temelde itirazımız yok ama bu kadar işkence edilmez,inanın bu sınavdan bir çok geçmiş sınav galibi bu soru dizimiyle zorlanır.

Kemal Erdal Çelen ve EBRUU bu yazıya teşekkür etti.
  4. ekrem orbay

ekrem orbay TÜİSAG Üyesi

ergonomi ile ilgiliydi diye hatırlıyorum
    hangisi ergonomik risker için ölçülür diyordu? Ben ergonomi için kas ölçüldüğünü duymadım bence kesin kas
    bu sçylediklerinizin ikiside aynı paragraf sorusunda değilmiydi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Tulus

Tulus TÜİSAG Üyesi

şıklarında
    sağlık güvenlik dökümanı
    güvenlik planı
    olan bir soru vardı ama soruyu hatırlayamadım
    evet soruyu tam hatırlıyor musunuz acaba?

6. varol yıldız

varol yıldız TÜİSAG Üyesi

Ben çok umutsuz ve mutsuzum. Üzgünüm. 28 yıllık Bir maden müh. olarak A sınıfı isg uzmanlığını nı yapıp yapmamak konusunda tereddütlerim var. saygılarımla.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ISGurusu ve tahir çayır bu yazıya teşekkür etti.
  7. Ferzan Bener

Ferzan Bener TÜİSAG Üyesi

bir de parlayıcı patlayıcı gibi bir şık ile başlayan alçı-sıva işi yapan adamın riskleri ile ilgili bir soru vardı

8. salih sarıgüzel

salih sarıgüzel TÜİSAG Üyesi

%70 bütan, %30 propandan

9. Ahmet Gökk

Ahmet Gökk TÜİSAG Üyesi

Merhabalar
    Benim aklıma şöyle bir şey geldi. Bu kadar abuk sabuk soru içeren bu sınav kendi içerisinde çok mantıklıydı. Geçici yönetmelikle yükseltme hakkı tanınmış olması yukarılardan birilerinin ve/veya tanıdıklarının bu işten nemalandıklarını bu sınavın onlar için yapıldığını aklıma getiriyor. Bu sınav sorularının cevapları ilgili kişilere verildi. Bu kadar abuk sabuk sorularla çoğunluğun geçmesi imkansız hale getirildi. Yoksa neden sınav formatı değişsin, neden 80 soru sorulsun, neden konu dışından özel ilgi ve uzmanlık gerektiren şeylerden sorulsun, daha bir sürü neden var. Kendi belirledikleri ders konularının bile dışında, iptal edilen yönetmeliklerden, hatta yönetmeliklerin bile dışında sorular. Bazılarını google aratıyorum google da bile cevap çıkmıyor. Git yönetmeliklerdeki o tablolardan sor, haa bak çalışmadık oraya sınav zormuş diyelim A sınıfı zor olur diyelim ama bu zor değil, bu kasıt. Neden böyle bir şey yapılsın bir daha sormak lazım...

ISGurusu ve efkanipek bu yazıya teşekkür etti.
  10. evren ünsal

evren ünsal TÜİSAG Üyesi

soru hatırladığım kadarıyla şöyleydi "risk analizi yaparken nelerden yararlanır?"
    -ramak kalma ve iş kazaları raporları
    - eski risk değerlendirme
    -güvenlik planı
    -sağlık güvenlik dokümanı

ERGİN ERYILMAZ, ekrem orbay ve Tulus bu yazıya teşekkür etti.
  11. Mehmet Deniz

Mehmet Deniz TÜİSAG Üyesi

Şuna benzer bir soru vardı hayal meyal anımsıyorum ,

Hangisi işyerlerinde doğal havalandırmanın dezavantajlarından biri değildir ? a) Tozları taşıyamaması b) ? c) Buharı Tahliye edemesi d ) Çalışanların rahatsızlığı

çigdemdemir bu yazıya teşekkür etti.
  12. Mevlüt GELEN

Mevlüt GELEN TÜİSAG Üyesi

yeni yönetmeliğin ekindeki çizelgede Odun Tozu diyor. Sütun Başlığında ise Solunabilir Toz Miktarı TWA/ZAOD (mg/m3) yazıyor. Soru doğru bence.

13. ekrem orbay

ekrem orbay TÜİSAG Üyesi

metan doğru ama lpg karışımı bütan-propan
    doru cevap yapı işi olduğundan patlayıcı olmaz??
    5 mg ??

14. ERGİN ERYILMAZ

ERGİN ERYILMAZ TÜİSAG Üyesi

Soru paragraf sorusuydu.. İşveren Emin beyin işyerinde hangi riskler bulunmaz diye hatırlıyorum ..
    iskele vardı,temizlik düzen vardı,yüksekte çalışma..birde patlayıcı ve parlayıcı ortam diye..
    cevap :patlayıcı ve parlayıcı

çigdemdemir ve Tulus bu yazıya teşekkür etti.
  15. karluk

karluk TÜİSAG Üyesi

o soru kesin iptal

16. Zeliha...

Zeliha... TÜİSAG Üyesi

AYRICA
    TOZLA MÜCADELE YÖNETMELİĞİ ek kısımda solunabilir olarak değer de verilmiş

17. salih sarıgüzel

salih sarıgüzel TÜİSAG Üyesi

Karbondioksit, renksiz ve kokusuz bir gazdır fakat asidimsi bir tadı vardır. Havadan
    ağırdır(1.52g/). Yanıcı bir gaz değildir. Yanma reaksiyonuna katkıda bulunmaz.
    METAN OLMALI

18. caner

caner TÜİSAG Üyesi

21 Aralık sınavı sorularıyla bu sınavda çıkan sorular kıyaslandığında sorular gerçekten çok zordu.Bence Mayıstaki sınavda çok zor olacak.Duyuruya bakılırsa sınavı ÖSYM yapacak.21 Aralık sınavına girenler çok şanslı.Bu sınavda başarılı olan arkadaşları şimdiden tebrik ederim...Forumdaki bu kadar kişi bazı soruların cevapları için anlaşmazlığa düşüldüğüne göre sınava girenlerin psikolojisini düşünemiyorum.Tamamen seçilmiş sorulardı ve bence cevap şıkları genelde birbirine çok yakındı..

19. ibrahim haberal

ibrahim haberal TÜİSAG Üyesi

TOZLA MÜCADELE YÖNETMELİĞİ

20. karluk

karluk TÜİSAG Üyesi

yürüyen merdivenler bina eklentisi olamaz doğrudur

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica