Tartışma 23 Şubat 2014 A Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Sizce 23 Şubat A Sınıfına Yükselme Sınavı Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 4 Mart 2014.
  1. Kolay

4,9%
  2. Orta

10,5%
  3. Zor

84,7%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Farad marad

Farad marad TÜİSAG Üyesi

Desibellerle ilgili soru herhalde b şıkkı olacaktı

Ekli Dosyalar:

2. alimran

alimran TÜİSAG Üyesi

geçen sınavda A yı kazanan aday bu sınavda C yı bile geçemez bakanlığın ne yapmaya çalıştıgını anlamış degilim

bu yükseltme sınavında C yoktu ki :)

3. sevde güzel

sevde güzel TÜİSAG Üyesi

alt ve ust limitti galiba
    maalesef

Last edited by a moderator: 24 Şubat 2014
    Ercüment keskin bu yazıya teşekkür etti.
  4. Reyask

Reyask TÜİSAG Üyesi

Toksik toz dediğinde kimyasal etki söz konusu.
    Yükseltme hakkı tanınan uzmanlar, ilgili kanunun yayımından itibaren 1 yıl içerisinde en fazla ikisine katılabilir deniyor. 2013 te 2 sınav, 2014 te 2 sınav diye bir şey söz konusu olamaz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ISGurusu

ISGurusu TÜİSAG Üyesi

Kloroform, Toluen, Trietilamin, ???

Biraz gülelim ve Komplo teorileri üretelim:
    1-23 şubat Meb in son sınavı. Namımız yürüsün dediler zor sordular. :)
    2-31 aralıkta Herkes sınav çok kolay deyince zorlarına gitti bu seferde zor soralım dediler.
    3-Paralelciler, devlete küfrü arttırmak için zor sordular. :)
    kurtarmıyor abi 2-2-4

cahitcam bu yazıya teşekkür etti.
  6. Mehmet Deniz

Mehmet Deniz TÜİSAG Üyesi

evet ben de isg uzmanı ve yardımcı sağlık personeline oda diye bi şık anımsıyorum

ne biçim yönetmelikmiş bu ; prefabrik kısım eklenti değilmiş; yani o prefabrik kısımda kaza olsa ihmal sayılmayacak bu memleketin yasaları da bi garip

Bina eklentisi olmayacağı için orda tavan yukseklığı istediğiniz gibi olur;kapısı bacası ,oyle böyle eklenti olmayınca ....

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ercüment keskin

Ercüment keskin TÜİSAG Üyesi

İşyeri bina ve eklentilerinde prefabrik yapılara dair bilgi yok. Drenaj hattı var yürüyen merdivenler var. Maalesef ben de yanlış yaptım

Birde arkadaşlar şu meşhur 3-3-4 2-2-4 falan sorusu var ya o soruda 3-3-3 diye bi seçenek de vardı mümkünatı yok mu yani
    Sanırım hepsi olcak o soru.
    Aynen öyle walla.
    Bir de periyodik bakım formunda olması gerekmeyen bilgi hangisidir diye bi soru vardı. Kimi yerlerde oda sicil no falan gibi cevaplar dönsede inanmayalım. Yapılan ölçüm sonuçları olacak doğru yanıt.

8. ibrahim haberal

ibrahim haberal TÜİSAG Üyesi

İş ekipmanının periyodik kontrolü sonucunda düzenlenecek raporda aşağıdaki bölümler bulunur:
    1. Genel bilgiler: Bu bölümde işyerinin adı, adresi, iletişim bilgileri (telefon, faks, elektronik posta adresi, internet sitesi ve benzeri), periyodik kontrol tarihi, normal şartlarda yapılması gereken bir sonraki periyodik kontrol tarihi ve gerekli görülen diğer bilgilere yer verilir.
    2. İş ekipmanına ait teknik özellikler: Raporun bu bölümünde periyodik kontrole tabi tutulacak iş ekipmanının adı, markası, modeli, imal yılı, ekipmanın seri numarası, konumu, kullanım amacı ile gerek görülen teknik özellikler ve diğer bilgilere yer verilir.
    3. Periyodik kontrol metodu: İlgili standart numarası ve adı, periyodik kontrol esnasında kullanılan ekipmanların özellikleri ve diğer bilgiler belirtilir.
    4. Tespit ve değerlendirme: Raporun bu bölümünde EK-III madde 1.7.3’te belirlenen kurallar ve yapılan periyodik kontrolden elde edilen değerlerin, yine EK-III madde 1.7.2’de yer verilen iş ekipmanının teknik özelliklerini karşılayıp karşılamadığı hususu ile ilgili standart ve teknik literatürde yer alan sınır değerlere uygun olup olmadığı kıyaslanarak değerlendirilir. Periyodik kontrolde uygulanan test ve diğer işlemlere ilişkin bilgilere yer verilir.
    5. Test, deney ve muayene: İş ekipmanının periyodik kontrolü esnasında yapılan test deney ve muayene (hidrostatik test, statik test, dinamik test, tahribatsız muayene yöntemleri ve benzeri) sonuçları belirtilir.
    6. İkaz ve öneriler: Yapılan periyodik kontrol sonucunda iş sağlığı ve güvenliği yönünden uygun bulunmayan hususların belirlenmesi halinde, bunların nasıl uygun hale getirileceğine ilişkin öneriler ile bu hususlar giderilmeden iş ekipmanının kullanımının güvenli olmayacağı belirtilir.
    7. Sonuç ve kanaat: Raporun bu bölümünde periyodik kontrole tabi tutulan iş ekipmanının varsa tespit edilen ve giderilen noksanlıklar açıklanarak, bir sonraki periyodik kontrole kadar geçecek süre içerisinde görevini güvenli bir şekilde yapıp yapamayacağı açıkça belirtilir.
    8. Onay: Bu bölümde periyodik kontrolleri yapmaya yetkili kişinin/kişilerin kimlik bilgileri, mesleği, diploma tarihi ve numarasına ilişkin bilgiler, Bakanlık kayıt numarası ile raporun kaç nüsha olarak düzenlendiği belirtilerek, imza altına alınır. Yukarıdaki bilgilerin veya yetkili kişinin imzasının bulunmadığı raporlar geçersizdir.

mahmut yılmaz ve slhsmsk bu yazıya teşekkür etti.
  9. slhsmsk

slhsmsk TÜİSAG Üyesi

ÖLÇÜM SONUCU OLMAZ OLUR MU HOCAM YA..SİZ İSG YAPMIYORSUNUZ BELLİ Kİ..TABİKİ ODA SİCİL NO...YAPMAYIN ARTIK BU KADARDA DEĞİL YANİ..

10. berna bayar

berna bayar TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar ben sınavın kolay zor olmasını irdelemiyorum diğer Sınavları'nda mukayese etmiyorum bunların hepsini geçtim amaaaa böyle ciddi ve önem ki bir sınavı bukadar hatalı konsantrasyon bozucu ve süremizi boşa harcayacak şekilde ikisi aynı veya aynı kapıya çıkan cevap konan bir sınavı yargıya taşınması gerek diye düşünüyorum. Zira zaman harcadık heba oldu
    Bende öyle düşündüm acil durum dedim

Yazım hatalarım var cepten yazıyorum özür dilerim

11. Ömer avcı

Ömer avcı TÜİSAG Üyesi

Bencede yargiya basvuralim kotu art niyetli bir sınav bütün cevaplar iki doğruya cikiyor...seçeneklerden de gidemiyoruz her yer tikali..benzen sorusunda 3,25 orda 7,77 de var acaba bumuydu diye kafa karistirma

12. slhsmsk

slhsmsk TÜİSAG Üyesi

BENZEN SORUSUNDA KARIŞIKLIK YOK ÇOK NET YÖNETMELİK EKİ VAR 3,25 MG/M3...VİNİL KLORÜR (7,77) İLE NİYE KARIŞTIRIYORSUN...MORAL BOZMAK İSTEMEM AMA BU ŞEKİLDE YAPILAN İTİRAZLAR TERS TEPER ÇÜNKÜ BU SORU NET BİR BİLGİ SORUSU...KARIŞTIRACAK BİŞEY YOK..

13. elif gülten koçak

elif gülten koçak TÜİSAG Üyesi

Şu ana kadar uzmanlık yapanlar ve bakanlıkta çalışanlar da dahil bu sınavı onlara uygulamak gerekir.

hkose1487 bu yazıya teşekkür etti.
  14. Ömer avcı

Ömer avcı TÜİSAG Üyesi

Soru net hata yok benim demek istediğim su ...siklarda 7,77 olmasa kabak gibi cevap 3,25 ama yönetmelik de de bu maddeler alt alta resmen bütün sınav iki sikli ...bulmaca gibi boyle sınav olmazz ..tam davalik simav ..

15. m.alpay akın

m.alpay akın TÜİSAG Üyesi

Kanaatimde a sınıfı yükseltme sınavına giren SGK müfettişleri için mevzuat ağırlıklı soruldu

16. berna bayar

berna bayar TÜİSAG Üyesi

Bencede soru gibi bir soruydu keşke hepsi öyle olsaydı

17. berna bayar

berna bayar TÜİSAG Üyesi

Ben B grubu idim sorulardan biri -6 soru önceki metine dayalı bir soru idi , damdan düşer gibi bu işletmede...... diye soru sormuş hiç bir anlam veremedim baketmediniz mi ? Yada ben mi durumu algılayamadım ? Farkeden varsa lütfen paylaşsın en çok bu soru beni oyaladı ve ondan sonra koptum

18. berna bayar

berna bayar TÜİSAG Üyesi

baketmediniz mi değil farketmediniz mi olacak tı özür dilerim

19. ttopdemir

ttopdemir TÜİSAG Üyesi

Mevzuat ağırlıklı olması sınavın iptal gerekçesidir. Çünkü sınav öncesi duyuruda soruların konulara göre dağılımı verilmişti. Eğer bu dağılıma uymazlarsa duyuruya aykırı hareket etmiş olurlar. Bu da adayları aldatmaya yönelik bir harekettir. Ben soru dağılımına dikkat etmişlerdir diye düşünüyorum

20. Tolga Recep ALANYALI

Tolga Recep ALANYALI TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Mayıs sınavı için ücretler Şubat sınavı açıklanmadan önce bitiyor. 10 Mart a kadar sınav ücretleri yatmalı. Soygunculuğun böylesine pes. http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal? page=duyuru&id=prim%20%C3%B6deme%20g%C3%BCn%20say%C4%B1s%C4%B1

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica