Tartışma 23 Şubat 2014 B Sınıfı Sınavı Sonrası Soruları Ve Cevapları Burada Topluyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Sizce 23 Şubat B Sınıfına Yükselme Sınavı Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 4 Mart 2014.
  1. Kolay

oy sayısı 39
    5,6%
  2. Orta

oy sayısı 131
    18,8%
  3. Zor

oy sayısı 527
    75,6%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ilkaykorkmaz

ilkaykorkmaz TÜİSAG Üyesi

B sini[quote="ygt.dnz, post: 150051, member: 23059sık sık vbı hatırlamıyorum ama b kıtapcıgı c yaptım ben[/quote]
    B sinifi a gurubu ilo 176 sayili sozlesme maden c şık kiydi

2. Zeyynep

Zeyynep TÜİSAG Üyesi

işaretleyip işaretlemediğini görmedim ama baya bişeyler yazdı... ben izledim sadece yazarken.. sınav giriş kağıdı mı yoksa kimlik mi alınıyor? sonuçlar açıklanana kadar aklımda bu şüphe olacak. naapıcam ben?
    bu seferde 55 le kalıccaz
    aslında pek ilginç değildi benim için :) sinir bozucuydu.. istanbulun bi ucundan kalkıp öbür ucuna gittim sabahın köründe... okul buz gibi... tuvalette sular akmıyor rezalet.. sınıfa girdim sırama oturdum .. sıra gümbür gümbür sallandığı gibi birde kırılmış.. ses çıkartıyor onu düzelteyim derken falan sınav basladı... son 1 sorum kaldı zil çaldı hoca hadi ver kağıdı.. haydaa dedim.tabi içimden çekiyor elimden kağıdı son soruyu işaretliyim boş kalmasın bari dedim neyse verdi kağıdı ama.. bir hızla kağıt topluyo bi taraftanda.. ne gerek var böyle gerginliğe .. ben zaten bi sürü stresle gelmişim orayaa... yanımda götürmicem kağıdı vericem.. benden alıp bişeyler yazmaya başlayınca dedim gitti sınav.. hala da şüpheliyim benden ınav giriş kartının almadı ama :S

Last edited by a moderator: 24 Şubat 2014
  3. Gülşen ÇETİN

Gülşen ÇETİN Site Moderatörü TÜİSAG Çalışma Birimi

zordu geçemicem :( hiçbir sorunun yorumlarına da bakmıcam sınav sonucunu beklicem :(

4. diya

diya TÜİSAG Üyesi

tehlike grubu neydi soruda?

KAÇINILMAZLIK olacaktı.
    http://www.isvesosyalguvenlik.com/is-kazalarinda-kacinilmazlik-ilkesi-nedir/#.UwpDIeN_tnI
    Kaçınılmazlık ilkesi Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinin 45 inci maddesinde; “Kaçınılmazlık, olayın meydana geldiği tarihte geçerli bilimsel ve teknik kurallar gereğince alınacak tüm önlemlere rağmen, iş kazası veya meslek hastalığının meydana gelmesi durumudur.
    evet şıklardan birinde işçinin önünden işçiye doğru havalandırma vardı. o yanlış dedim. diğer ikisinin yönleri doğruydu ama ben de sadece aşağıdan yapılanı işaretledim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Oktay Acar

Oktay Acar TÜİSAG Üyesi

Az tehlikeli.

diya bu yazıya teşekkür etti.
  6. Deniz Mert İçöz

Deniz Mert İçöz TÜİSAG Üyesi

Sorular kolay ama cevapları zordu :)

Fizik öğretmeni ve soru yazarı olarak şaşırdım bu kadar nizami şıklar sunduklarına, zira 21 Aralık sınavında soruyu görmeden bile cevap şıklarından hangisi doğru olduğu tahmin edilebiliyordu.

Velhasıl kelam ustaca, fazla yükselen olmasın diye talimat gelmiş ve ona göe hazırlanmış sorulardı. İptal gerektirecek 3 soru tespit ettim sınav sırasında..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

essential, serkan55, fatih33 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. Figen124

Figen124 TÜİSAG Üyesi

psikososyal risk etmeni ekonomi gibi bir şık vardı

bende çalışma sınırları işaretledim.

8. ozlem277

ozlem277 TÜİSAG Üyesi

Kapalı alanlarda ki sorularda Havalandırma yeterli mi? Doğru cevap değildi bence. "Çalışma sınırları belirlenmiş mi" şıkkı Nı işaretledim ben. Kapalı alanda sınır belirlenmez dedim.

9. LEVENTG

LEVENTG TÜİSAG Üyesi

Tamamen artistik kafası olacak

10. fatihhan

fatihhan TÜİSAG Üyesi

Ben bir sey sorcam bu liman sorusunda cevaplarda is kazasi sgk ya bildiriliyor diyordu birde liman mudurlugune bildirilir diyordu bu liman mudurlugu degilde sahil guvenlik gibi o golgeden sorumlu kolluk kuvveti olmasi gerekmiyormu aceba kafama takildi bir diger soruda da isveren ekranli araclarda oncelikle nelere dikkat etmesi gereklidir diye soruyordu titresim oncelikle dikkat etmesi gerekenler arasinda diilmi yani siklardakilerin hepsi dogry is veren hepsinden sorumlu ama oncelik soruldugundan diye bakmamiz gerekmez mi ayrica diger soruda ayni sekilde kapali alanda calikmadaoncelikle dikkat edilmesi gerekenler diyordu yani bu soruda da oncelik siralamasi yapmamiz istenmisti

11. ebru ebru

ebru ebru TÜİSAG Üyesi

Okuyucunun hekim olduğunu belirttim ben toz yönetmeliğinde ilo pnömokonyoz sınıflandirmasina iliskin isgümün duzenlediği egitim var bu eğitimide okuyucular yani hekimler alior ilo olarak belirtmesinin gereği yok çünkü okuyucu olarak sadece toz yönetmeliğinde gecior

12. m selami

m selami TÜİSAG Üyesi

kaza sıklık oranı olacak

13. Esra Dilge ÖZYURTLU

Esra Dilge ÖZYURTLU TÜİSAG Üyesi

kaza sıklık oranı olmaz çünkü kayıp gün ibaresi var özge hm

14. fatihhan

fatihhan TÜİSAG Üyesi

Okuycu sorusunda ibare yalis hatirlamiyorsam okuyucu:is yeri hekimi seklinde evet rongen sonucu hekim tarafindan okunur ve degerlendirilir fakat bu hekim is yeri hekimi degildir rontgen cekilen yerdeki gorevli hekimdir
    Ankarada oldugu zamanlara yetisemeissin galiba sen gecen mayista marastan kalkip ankaraya gittin simdi adanaya gidiyoruz opup basimiza koyuyoruz....

15. kadir erçakır

kadir erçakır TÜİSAG Üyesi

bu soruda yönetmelikte hatırladığım kadarıyla iş makinelerinde operatörden başkası binemez ancak kamyon gibi araçlarda muavin olabilir diye yazıyordu. o yüzden kamyon olan şıkkı işaretledim ben

16. Ekrem KAYA

Ekrem KAYA TÜİSAG Üyesi

fatih bey.
    1-sgk yüksek kurulu(a şıkkıydı)
    2-ekranlı araçlar ilgili soru:cevap titireşim
    3-tozla mücadele kom
    4-ilk olarak işverene bildirilir.
    hatırladığım kadarıyla

17. Veli ÖZDEMİR

Veli ÖZDEMİR TÜİSAG Üyesi

arkadaşım orda şöför koltuğundan bahsetmiş.şöför yanı dememişki[/quote]
    operatör mahali demiş

18. makman

makman TÜİSAG Üyesi

Tespit güzel

19. osman tuna

osman tuna TÜİSAG Üyesi

25 nisan 2014 olacakmış yönetmelikten...
    tozla mücadele komisyonu
    çok az miktarda deseydi çok toksik olurdu, cevap alevlenir madde olacaktı

Oneayse bu yazıya teşekkür etti.
  20. isgkemal2013

isgkemal2013 TÜİSAG Üyesi

Herkese geçmiş olsun...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica