Duyuru 23 Şubat 2014 Sınıf Yükseltme Sınavı Geçmiş Olsun

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında Levent KAVLAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

23 ŞUBAT SINIF YÜKSELTME SINAVI GEÇMİŞ OLSUN!

Değerli Meslektaşlarım,

23 Şubat 2014 iş Güvenliği Uzmanlığı sınıf yükseltme sınavı için herkese geçmiş olsun diyorum.Soruların daha önce yapılan sınavlardaki soru tekniklerinden farklı olarak yorumlara dayanması sebebiyle ve 21 Aralık 2013 tarihinde yapılan sınav soruları kadar kolay çözülebilir olmamasından dolayı adayların çoğunu şaşırtmıştır.sınav soruları yarın cevapları ile birlikte yayınlanacaktır.Siz değerli meslektaşlarımızın haklarını korumak adına sınavda sorulan hatalı soruları tesbit ederek 3 gün içerisinde itirazlarınızı bakanlığa yapmanızı istiyoruz.sınav soru kitapçıklarını 2 gruba ayırarak yanlış olduğunudüşündüğünüz soruları
    www.facebook.com/groups/leventkavlak sayfamızda gerekçeleri ile birlikte bakanlığa bildirmenizi sağlamak için derleyerek sizlerin itiraz edebileceği formata getireceğiz.Sizlerin emekleri kaybolmasın diye gerekirse 3 gece uyumadan hatalı soruları bularak mücadelemize devam edeceğiz.En derin saygılarımla

Levent KAVLAK
    İSAG-İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği
    Yönetim Kurulu Başkanı

www.isag.org.tr
    www.facebook.com/groups/leventkavlak
    www.facebook.com/leventkavlak1
    www.linkedin.com
    www.twitter.com/leventkavlak1
    leventkavlak@hotmail.com
    Gsm:532 232 91 05

akademi92, Elif Katı, ceyda ve 10 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. Hakan ÖZTÜRK

Hakan ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

Böyle saçma sapan bir sınav olmaz. Gecemi gündüzüme kattım, aylardır bu sınava hazırlanıyorum. Yazıklar olsun..... bütün emeklerim ziyan oldu...
    Adamlar öyle bir soru tekniğiyle hazırlamışlarki.. Soruyu anlamak için en az iki kere okumak gerekiyor. bazen okuduğunu anlamıyorsun. Cevapları okurken soruyu unutuyorsun. Bu sınavın bilgi milgi ölçtüğüde yok. Bence büyük bir iş kazası yaşadık. Herkese geçmiş olsun.

3. Haritacı

Haritacı TÜİSAG Üyesi

Şayet sınavlar arasında bir standart olmayacaksa bir ales örneği gibi katsayı üzerinden bir sınav yaklaşımına geçilmeli belli bir doğru yapan geçer diyeceksin fakat sınavlar arasında hiçbir eşitlik sağlamayacaksın bu nasıl bir adalet yaklaşımı anlamıyorum. Belli bir doğru sayısı değil, belli bir puan baz alınır genel ağırlıklı ortalamada da doğru yapılan soru sayısı düştükçe sorunun puan katsayısı artar böylece sınav zorda olsa genel ortalamada ki doğru sayısı düşeceği için ortalamanın üzerinde net yapan sınavda başarılı olmuş olur..

4. berna bayar

berna bayar TÜİSAG Üyesi

Hocam saygılar, Bende sınavzede olarak sıkıntılıyım, bir şey kafama takıldı Milli Eğitimin sınav yönetmeliğinde aynı cevap şıkları olan sorular iptal olmaz doğru şık üstünden gidilir diyor bu ne derece doğrudur ? Bu tür sorularda zaman problemi yaşıyoruz çünkü nede olsa sınavdayız ve bir şey mi gözümüzden kaçıyor diye dönüp dönüp cevapları irdeliyoruz bence bu konu çok önemli . Emekleriniz için teşekkür ederim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Emrah Yurtsever bu yazıya teşekkür etti.
  5. Tan MENLİKLİ

Tan MENLİKLİ TÜİSAG Üyesi

çok yazık, bunca insan birilerinin oyuncağı olmuş durumda.

sınav kurumu bağımsız olur, bir standart belirler ve onu doğru biçimde uygulamakla yükümlüdür. yani piyasadaki uzman ihtiyacı veya doygunluğuna göre hareket edemez, piyasaya müdahale etmenin yolu bu olamaz. bu herşeyden önce sınav kurumuna olan güveni sarsar, ki sarsmıştır.

bir önceki sınavda çok çok kolay sorular sorarken, bir sonraki sınavda adaylara tuzak kurmak, şaşırtmak, soru cımbızlamak ne kadar adil ve bilimsel olabilir?

ihtiyaca göre yükseltme sınavı açarsın veya açmazsın o farklı bir karardır. yani uzman ihtiyacı ile ilgili durumu ayarlayabileceğin yöntem ancak o olabilir.

kurumlar amaç ve görevleri dışında birer müdahale aracı olarak kullanılmaya devam ettiği sürece, vatandaşın ne güveni, ne de adalet güvencesi kalmayacaktır ...

6. berna bayar

berna bayar TÜİSAG Üyesi

Bu arada dediğiniz gibi aylardır hazırlanıyoruz, hepimiz belli eğitimler almış, master, doktora yapmış ve hatta bakanlıklarda çalışanlarımız bir çok yönetmelik, hazırlanmasında emeği ve bilgisi olan yada bir sürü yönetmelik ile ilgili olarak çalışmış kişileriz ki ben bu kişilerden biriyim yıllarca yönetmelikleri takip ederek çalıştım yönetmelik okuyup anlayıp iş yaptım ama bu soruları bir kere de okuyup anlayamadım, dönüp dönüp okudum, Hata bizde mi onlarda mı bilemiyorum . Bir vatandaşa bu yapılmazz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. hasan hoca

hasan hoca TÜİSAG Üyesi

Bana göre ,bu sınav bilgi ölçmeye yönelik bir sınav olmaktan uzak,emek harcayıp çalışmış arkadaşların emeklerini boşa çıkarmış bir sınav...

sevila, Elif Katı, essential ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  8. Figen124

Figen124 TÜİSAG Üyesi

yapılan sınav eğer yeterlilik ölçme sınavı ise ,iki sınav arasında bu kadar bariz fark olmaz.Zaten 3 sınav açmışsın.İstediğin kişilere sınavı kazandırıp,ondan sonra dur demek,iyi niyetten yoksun bir yaklaşım.sınav etiği ile ölçme değerlendirme kriterleri ile keyfi bir şekilde oynayıp,insanların emeğini çalıyorlar.Ciddiyetten uzak,asla adil olmayan,günü birlik yaklaşımlardan başka bir şey değil.

9. Mehmet ATAG

Mehmet ATAG TÜİSAG Üyesi

ben çok sıkıntıdayım 54 doğru var bu kadar emek heba olmamalı. resmen geçemesinler diye yapılmış bu sınav

10. ABİDİN ZENGİNLER

ABİDİN ZENGİNLER TÜİSAG Üyesi

merhaba benim 55 doğrum var seni çoook iyi anlıyorum..26. soruda sağlık işlemleri tüzüğüne göre...cümlesi var bu tüzük halen yürürlükte mi...

11. Ayal

Ayal TÜİSAG Üyesi

Bugün sorular yayınlanınca A sınavı sorularına baktım. sınav hiç te abartıldığı kadar zor değil. Düzgün çalışan birisi çok rahat geçer. Sonuçta tüm soruları yapmak gerekmiyor.Hatta, ağustos sınavından açık ara daha kolay bir sınav olmuş.

paryosa ve baki bu yazıya teşekkür etti.
  12. hüseyinsubaşı

hüseyinsubaşı TÜİSAG Üyesi

13. hüseyinsubaşı

hüseyinsubaşı TÜİSAG Üyesi

helal olsun aynı düşünceyi ben yazacaktı.beni yazmak zorunda bırakmadın

14. 09Hülya

09Hülya TÜİSAG Üyesi

Bende sizin gibi düşünüyorum Tan Bey düşüncelerimizin tercümanı olmuş.

15. hasan hoca

hasan hoca TÜİSAG Üyesi

Bana göre ,bu sınav bilgi ölçmeye yönelik bir sınav olmaktan uzak,emek harcayıp çalışmış arkadaşların emeklerini boşa çıkarmış bir sınav...
    iptal edilmesi gereken sorular var,sizin yanlış yaptığınız sorulardan çıkarda geçersiniz inşaallah...

16. cyberr

cyberr TÜİSAG Üyesi

17 yıldır milli eğitim bakanlığında çalışan bir öğretmenim.Mesleğe ilk başladığımdan beri sürekli yayınevlerinde ek işler yaptım.Sayısını hatırlamadığım kadar kitap yazdım,bir o kadar da kitabın hazırlanışına katkıda bulundum.Soru hazırlamanın belli kuralları vardır.
    Burada bunları yazmak istemiyorum.Fakat sınavda şunu gördüm ki ;kullanılan dile hiç dikkat edilmemiş.Bu soruların çoğu editörden geçemez.Soruların uzun ve türkçenin yetersiz oluşu bizi yanlış yapmaya bilinçli olarak sürüklemiştir.Dikkatinizi çekmek istediğim bir nokta da şudur:Sınavda başarısız olan arkadaşlar 3-4 soru ile kalmışlardır.Geçen arkadaşlarda yine 60 net civarında yapmışlardır.
    Bu durum bir çelişki yaratmaktadır.Sınavın zorluk ağırlık ortalaması dikkate alınmamıştır.Bu durum sınavın ölçmekten çok ayırmacı olduğunu gösterir.Biraz şansı olanlar diyelim yada o anki konsantrasyonunu kaybetmeyenler sınavı geçmişlerdir.Beni sorarsanız son 20 sorudan tam 12 tanesine yanlış cevap vererek 54 netle başarısız oldum.Bu durumun nedeni büyük efor harcamamdan kaynaklanmıştır.Sınavın süresi çoğu arkadaşımıza yetersiz gelmiştir.Bu sınava giren arkadaşlarımın çoğu 40 yaş üzerindedir.Bir çoğu
    gözlük kullanmakta ve A skalası ile C skalasını ayırmaları istenmektedir.Bunun adı ölçme değil ayıklamaktır.
    saygılar

17. İGU_TR

İGU_TR TÜİSAG Üyesi

Duygularımıza yaşadıklarımıza tercüman olmuşssunuz..bende belirttiğiniz soru sorma hatalarından dolayı 55 doğru ile kalma sınırındayım. O yüzden Türkçenin yetersiz kullanıldığı gerekçesine dayanarak A kitapçığı 64 nolu soruya itiraz ettim..Umarım itiraz kabul edilirde 56 doğru olur :)

18. ahmet altundag

ahmet altundag TÜİSAG Üyesi

Çok Çalışsan en fazla 2 soru farkedecek bir sınav gibi geldi bana...

Hakan ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
  19. ahmet altundag

ahmet altundag TÜİSAG Üyesi

Burda tabii çalışmayı istemiyorum demiyorum ama en azından bilgiyi sorarken cümlenin içinden cımbızla soruyu anlamaya çalışmayı kastediyorum.Sen cımbızlık soru soracaksın sonrada bilgi ölçüyorum diyeceksin..Tezat tezat..

Hakan ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
  20. Abidin Özler

Abidin Özler TÜİSAG Üyesi

zor bir sınav olmuş harbiden

cerci44 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica