Tartışma : 23 Şubat A Sınıfı Yükselme Sınavı Için Mahkemeye...

Mayıs sınavına giriş hakkınız kaldı mı?

• Kullanılan toplam oy
    108

Mubelze

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Tüm adayların sonuçlarını etkiler... Bakanlığın iptal ettiği sorular gibi düşünün aynı şekilde yeniden hesaplanıyor. Mahkemeye ortak başvurudan ziyade herkesin ayrı olarak başvurması bence daha kuvvetli etki yaratır. Fazla başvuru daha fazla insanın konuda rahatsızlığını gösterir ve bence kararda da etkili olur. Mahkeme masrafı dediğiniz toplamda 204 TL ....
Peki dava açamayan arkadaşlar iptal sorulardan nasıl haberdar olabilecekler, yada iptal soruları tekrar bakanlık sitesinden mi yayınlanacak ?

osman.koyuncu

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Peki dava açamayan arkadaşlar iptal sorulardan nasıl haberdar olabilecekler, yada iptal soruları tekrar bakanlık sitesinden mi yayınlanacak ?
İSGGM 'nin sitesinde 13 mayıs 2012 C sınıfı sınavının mahkeme kararı var aynen onun gibi , mahkeme tekrar soru iptaline karar verirse bakanlık sitesinden yayınlayıp tekrar değerlendireceklerini bildirecekler...

Zeynep Zengin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar levent kavlak beyin facebook ta paylaşmış olduğu dilekçe örneğini paylaşıyorum herkes göndersin.birlikten kuvvet doğar sadece 2 dk.nızı alır.
para yatırmadığım sürece bize kimse yardım etmez malesfff bende şimdi gönderiyorum

Turgut kdz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Mahkemeye gidecek arkadaşlardan Tekirdağ bölgesinde olan var mı? İrtibata geçelim

Tekirdağ bölgesinden mahkemeye gidecek var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:

berna bayar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Mahkeme yoluyla iptal edilen sorular,tum adaylarin sinav sonuclarini etkiliyor mu yoksa sadece mahkemeye veren kişinin cevap kagidini mu etkiliyor. Geneli etkiliyorsa masraflar icin ortak havuz olusturabiliriz
Arkadaşlar bende 66.25 ile kaldım mayısa yine hazırlanıcam ama mahkeme yoluna gidiyorum , hangi sorular üzerinde duruyorsunuz paylaşalımmı, ben cevap şıklarında sağlık güvenlik dökümanının da ( Emin Beyli soruydu sanırım )olduğu bir kaç soru için bu gün garaştırma yapıcam . 2 ay vaktimiz var . başvurular kişisel olarak değerlendiriliyormuş. sınav sonrası soru iptali gibi herkes için geçerli olmuyor

berna bayar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Tüm adayların sonuçlarını etkiler... Bakanlığın iptal ettiği sorular gibi düşünün aynı şekilde yeniden hesaplanıyor. Mahkemeye ortak başvurudan ziyade herkesin ayrı olarak başvurması bence daha kuvvetli etki yaratır. Fazla başvuru daha fazla insanın konuda rahatsızlığını gösterir ve bence kararda da etkili olur. Mahkeme masrafı dediğiniz toplamda 204 TL ....
Arkadaşım yanıltmıyayım ama soru itirazı gibi değil onda komisyon soruları iptal edip yada şık değişikliği yapıyor herkesin sınavı yeni değişikliğe göre okunuyor, bu kişisel itiraz , itiraz edenin kağıdı yeniden okunuyor. zaten soru iptaline gidilecek kazanan arkadaşlar için değişen bir şey yok. Avukat arkadaşla konuştum resmi sonuca kişisel başvuru ve kişisel sınav kağıdı okuma va.

berna bayar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Galiba öyle... Ben 21 aralık sınavını mahkemeye vermiştim ve forumda arkadaşların mahkeme feryatlarını görünce belki faydası dokunur diye bildiklerimi paylaşmak istedim.... İnşallah herkes için hayırlısı olur ve bakanlık daha fazla iptal ile güncelleme yaparak mahkemeye gerek bırakmaz...
21 aralık mahkeme süreciniz ne durumda, bende vericem

osman.koyuncu

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşım yanıltmıyayım ama soru itirazı gibi değil onda komisyon soruları iptal edip yada şık değişikliği yapıyor herkesin sınavı yeni değişikliğe göre okunuyor, bu kişisel itiraz , itiraz edenin kağıdı yeniden okunuyor. zaten soru iptaline gidilecek kazanan arkadaşlar için değişen bir şey yok. Avukat arkadaşla konuştum resmi sonuca kişisel başvuru ve kişisel sınav kağıdı okuma va.
Eksik bilgi almış olabilirsiniz... Şayet mahkeme soru iptali veya şık değişikliği yaparsa konu kişisellikten çıkıyor ve sonuç ilgili idareye (MEB) düzeltilmesi talebi ile mahkeme tarafından iletiliyor. Bu durumda MEB iptal edilen veya şıkkı değişen soruları tekrar yayınlayarak (İSGGM üzerinden) ilgili sınava giren tüm katılımcıların cevap anahtarlarını tekrar değerlendirerek ilan ediyor. Örnek 13 mayıs 2012 sınavı (İSGGM sitesinde duyurularda bulabilirsiniz) Bu durumdan herkes faydalanacaktır....Kesindir....

21 aralık mahkeme dosyası açık şu anda 06.03.2014 'te görüşmeye başlandı. Mahkeme şu anda MEB 'e soruların neden iptal edilmediğini soruyor.... Muhtemelen 2 ay içerisinde MEB 'e dilekçe gider ve cevap mahkemeye gelir....

Moderatör tarafında düzenlendi:

AhmetA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
21 aralık 2013 sınavının makemeye veren arkadaşlar mahkemenin durumunu sonucunu yada gelişimini nasıl takip edeceğiz uyap'tan dosya numarası ile görebilir miyiz eğer görebilirsek dosya numaralarını paylaşabilirler mi arkadaşlar teşekkürler;

wolkan2008

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
21 aralık c sınavını mahmekeye veren varmı.69 ile kalanlardanım.

wolkan2008

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
unutuldu galiba.21 aralık sınavı.cvp yok.

osman.koyuncu

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
21 aralık 2013 sınavının makemeye veren arkadaşlar mahkemenin durumunu sonucunu yada gelişimini nasıl takip edeceğiz uyap'tan dosya numarası ile görebilir miyiz eğer görebilirsek dosya numaralarını paylaşabilirler mi arkadaşlar teşekkürler;
Mahkemenin gidişatı biraz ağır işliyor. Gelişmeleri paylaşırım. Dosya numarası 2014/390 fakat e devlet şifresi ile giriş yaparak dava tarafları durumu görüntüleyebiliyor. Fakat tanıdığınız varsa telefon ile dosya numarasını vererek 17.idare mahkemesinden bilgi alabilirsiniz.

osman.koyuncu

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Mahkemenin gidişatı biraz ağır işliyor. Gelişmeleri paylaşırım. Dosya numarası 2014/390 fakat e devlet şifresi ile giriş yaparak dava tarafları durumu görüntüleyebiliyor. Fakat tanıdığınız varsa telefon ile dosya numarasını vererek 17.idare mahkemesinden bilgi alabilirsiniz.
21 Aralık A sınıfı Yükselme Sınavı ile ilgili Davalı idarenin savunması mahkemeye dün öğlen saatlerinde ulaşmış. Hakimin yürütmenin durdurulması ve akabinde kararını (iptal veya bilirkişiye sevk) bekliyoruz. Bilginize...

Fatih Dağkıran

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
21 Aralık A sınıfı Yükselme Sınavı ile ilgili Davalı idarenin savunması mahkemeye dün öğlen saatlerinde ulaşmış. Hakimin yürütmenin durdurulması ve akabinde kararını (iptal veya bilirkişiye sevk) bekliyoruz. Bilginize...
Hayırlısı olsun hak yerini bulsun.

AhmetA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
hakkımızda hayırlısı olur inşallah hak yerini bulur inşallah..

Zeynep Zengin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Son bir gelişme var mıdır ? eminin gelişme olsa bizimle paylaşırsınızda merakladım :)

osman.koyuncu

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Son bir gelişme var mıdır ? eminin gelişme olsa bizimle paylaşırsınızda merakladım :)
Evet Zeynep Hanım mutlaka bilgilendiririm şüpheniz olmasın :) Bugün itibari ile meb 'in savunması ve dava dosyası karar için hakimin önünde. Şu anda hakimin kararını bekliyoruz. Bu sürecin zamanlaması belirsiz ama avukatım tahmini olarak 1 ay içerisinde hakimin kararını ileteceği yönünde fikir belirtti. Biraz daha bekleyeceğiz... Sonu iyi olacak diye düşünüyorum....

Zeynep Zengin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Evet Zeynep Hanım mutlaka bilgilendiririm şüpheniz olmasın :) Bugün itibari ile meb 'in savunması ve dava dosyası karar için hakimin önünde. Şu anda hakimin kararını bekliyoruz. Bu sürecin zamanlaması belirsiz ama avukatım tahmini olarak 1 ay içerisinde hakimin kararını ileteceği yönünde fikir belirtti. Biraz daha bekleyeceğiz... Sonu iyi olacak diye düşünüyorum....
Hadi bakalım hakkımızda hayırlısı neyse o olsun umarım 4'nüde kabul ederler :)
4 sorunuzun 2 si benimde yanlıştım umarım mutlu son olur geçte olsa :)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.