Tartışma : 23 Şubat A Sınıfı Yükselme Sınavı Için Mahkemeye...

Mayıs sınavına giriş hakkınız kaldı mı?

• Kullanılan toplam oy
    108

Adil Tekin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
İnşallah 23 şubatta tez vakitte belli olur.
Dava dosyaları tek mahkemede toplanıyor buğün görüştüm bölge idare mahkemesinde benzerleri ile beraber deperlendirilmeye karar verilmiş

Ömer avcı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Aynı şekilde yürütmenin durdurulmasının reddi kararı Aralık sınavı içinde var. Gidişat aynı yani şu anda esastan soru iptali için bilirkişi raporunu bekleyecekler ve kararı açıklayacaklar. Bu arada idarelerin savunmalarını görebildinizmi bilmiyorum ama benim davada idareler soruların hatalarına istinaden hiçbir savunma yapmamışlar... MEB ben sınavı görevli atayıp gerçekleştirmekle mesulüm , ÇSGB ise sınavı MEB yaptı ve bizim kurullarımız sınav düzenlemesinde hata yapmamıştır. Şeklinde savunma göndermişler tam bir komedi oyunu oynuyoruz... İnşallah tüm davalarda beklediğimiz sonuçları alırız... Hayırlısı olsun....

Hayir soru hazirlayanin savunması var ama onu sen ben goremiyoruz sadece yargic görüyor...
Ozaman bizim bilirkisiye atanmasida söz konusu 23 şubat icin...bizde bilirkişiye atamadan sonuçlanır diye bekliyoruz tek soruluk davamiz için..yani erken dava acmanin bi ahlaki yok bütün davalar birlestiriliyorsa öyle değilmi..

osman.koyuncu

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Hayir soru hazirlayanin savunması var ama onu sen ben goremiyoruz sadece yargic görüyor...
Ozaman bizim bilirkisiye atanmasida söz konusu 23 şubat icin...bizde bilirkişiye atamadan sonuçlanır diye bekliyoruz tek soruluk davamiz için..yani erken dava acmanin bi ahlaki yok bütün davalar birlestiriliyorsa öyle değilmi..
%99 bilirkişiye gidiyor çünkü hakim Danıştay'dan dönmesi riskine karşı kendini garantiye almak için raporla kararını destekliyor. Direkt kendi karar verip Danıştay'dan dönerse hakîmin karnesine hatalı karar olarak eksi yazılıyor. Davaların birleştirilmesi de ekstra yük bu sefer sen bilirkişi sürecinde gereğini yapsanda diğer dâvâcıların para yatırması v.s. İşlemlerini bekliyosun.... Zahmetli süreç ... Savunma ile ilgili de avukata dosyayı kontrol ettirdim idarelerin birbirine paslaması dışında hiçbir detay savunma yok. Avukat dosyanın içerisinde ki savunmaları görebiliyor.

Ömer avcı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Hayir bize gönderilen ara kararda soruyu hazırlayan akademisyenin görüşleri diye ek mevcut ama bize gondermemisler o eki..
İlk defa senden duyuyorum böyle davaların herzmana bilirkişiye atanacgini..hakim ozaman hiçbirşey yaramayan bir kurum gibi soylemissin..acikca yönetmeliğe aykiri olan soruyu bilirkişiye atamadan iptal eder ve puaninin dusucegi endişesi tasimaz..hakim delillere bakar eğer yönetmelige direkt aykiri ise bilirkişiye atamaya gerek duymaz istediği kadar danistaya tasisin olayi danistaya aha bak burada yönetmelik de var yada kanunda var buda bir kanit değilmi..yanlis düşünüyorsun..
Bilirkişiye ihtiyaç duymak diye bir kavram var ihtiyaç duymak ozaman hakimin yapicagi isi bende yaparimki öyle degilmi ??

Ömer avcı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Kaç soruya ıtıraz ettın ve bılırkışı ücretı ne kadar bılgı verırmisin...?

Adil Tekin

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Hayir bize gönderilen ara kararda soruyu hazırlayan akademisyenin görüşleri diye ek mevcut ama bize gondermemisler o eki..
İlk defa senden duyuyorum böyle davaların herzmana bilirkişiye atanacgini..hakim ozaman hiçbirşey yaramayan bir kurum gibi soylemissin..acikca yönetmeliğe aykiri olan soruyu bilirkişiye atamadan iptal eder ve puaninin dusucegi endişesi tasimaz..hakim delillere bakar eğer yönetmelige direkt aykiri ise bilirkişiye atamaya gerek duymaz istediği kadar danistaya tasisin olayi danistaya aha bak burada yönetmelik de var yada kanunda var buda bir kanit değilmi..yanlis düşünüyorsun..
Bilirkişiye ihtiyaç duymak diye bir kavram var ihtiyaç duymak ozaman hakimin yapicagi isi bende yaparimki öyle degilmi ??
Davayı açanın eklerinde ayrıntı var yeterli olmadığında bilirkişiye gitmeli yoksa hakîmin hiç bir anlamı olmaz

osman.koyuncu

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Söylediğiniz mantıklı baktığınızda %100 doğru ama maalesef aldığım bilgiler hep bu yönde... Unutmayın idare mahkemelerine bakanların neredeyse tamamı hukuk dışında bölüm mezunları bu nedenle de ürkek olabilirler. Daha önce mahkeme kararı açıklanan sınavların tamamına yakını bilirkişiye gitmiş. Bazılarına dâvâcılar Üniv. Danışma kurullarından rapor alarak başvurmuşlar. Ben de sizin gibi düşünüyorum , hakim karar vermeli ama bu şekilde de bilgiler var.... İnşallah sizin dava da buna gerek duyulmaz...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.