23 Şubat Sınavı Için Teklif

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Osman Akkuş tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Osman Akkuş

Osman Akkuş TÜİSAG Üyesi

Sayın Yetkililer,

Malumunuz başarı kavramı izafi olup, sadece öğreneni değil, öğreteni ve ölçeni de içerisine almaktadır !

. . .

Bütün bunlarla birlikte, sonuç olarak :

23 Şubat 2014 tarihinde yapılan İş Güvenliği Uzmanlığı sınıf yükseltme sınavının değerlendirmesi için metot :

İptal sorular düşüldükten sonra, geriye kalan net soruların yarısından fazlasını doğru cevaplayanlar, bu sınavı kazanmış sayılabilir...

Örneğin :

Toplam soru sayısı : 80

İptal soru sayısı : 12

Net soru sayısı : 68

Kazanma kriteri : 68 / 2 = 34

Örneğimize göre 34 ve daha fazla doğrusu olanlar bu sınavı KAZANMIŞ kabul edilebilir !

Arz eder, saygılarımı sunarım.

Osman Akkuş

Makine Mühendisi

İş Güvenliği Uzmanı

Konya

GOZKAN, DBTIRAK ve munzur12 bu yazıya teşekkür etti.
  2. Bekir AVCI

Bekir AVCI TÜİSAG Üyesi

Soruları kazanamasınlar diye hazırlamışlar.Bu öneri onları kahreder..cukkacukka
    Kazanamayanları da MUTLU eder...cukkacukka

Last edited by a moderator: 26 Şubat 2014
  3. Sedat Akkaş

Sedat Akkaş TÜİSAG Üyesi

Ben katılmıyorum tamam sorular ağırdı ama burada sertifika yükseltme hakkı veriliyor. Elbetteki zor olacak, ki sınavdan sonra sorulara tekrar baktım sadece dikkat gerektiriyor. Asıl olan A ve B lerin de şu anki C lerin durumuna düşmemesi için bence yapılması gereken bu. Şuan C sınıfı belge sahibi kişilere verilen ücret uzman fazlalığından 1000 - 1500 tl arası. Kaldıki az tehlikeli sınıf. Peki tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta aynı şey olup uzman patlaması olursa düşük olan ücretler dahada düşerse nasıl sorumluluk alınacak ? Benim gördüğüm kadarıyla bu işe devlet el atmazsa çok kısa sürede suyu çıkacak. Parayı kazanan OSGB ler arada harcanan uzmanlar. OSGB ler iş yerlerini kaçırmamak için birçok tavizi veriyor. Öğle yemeği esnasında işçiler yemek yerken bir köşede sırf eğitim verilmiş olsun diye aynı anda uzmanlar anlatıyor. Şu an uzmanlar üzerinden birileri deli paralar kazanıyor, bizde seyrediyoruz. Şirket ilanlarına bakıncada isg uzmanı değil inşaatta herşeyi yapacak eleman aranıyor.

4. GOZKAN

GOZKAN TÜİSAG Üyesi

Peki o zaman 21 Aralık sınavı çok zordu da herkes hakkıyla A sınıfı belgeyi hakettimi ? Bence 2 sınav arasındaki haksızlık bir şekilde giderilmelidir.Ben 21 Aralık sınavında kapak açmadan 68 aldım ama bu sınavda gece gündüz işimi, evimi dahası herşeyi bıraktım gece gündüz ders çalıştım. Sonuç fiyasko......

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Bekir AVCI

Bekir AVCI TÜİSAG Üyesi

21 Aralık sınav sorualarını yaptığımda 96 almıştım,ama 23 Şubatta 57 doğru görünüyor. İki sınavda sorulan soru şekli aynı değil.Mesele soruların zor yada kolay olması değil soruş şekli,23 Şubatta bilgi yerine dikkat ve zeka testi yapar gibi bir soru sistemi kullanılmış.Buda haksızlık..Uzmanlık aynı uzmanlık ama belge alma hakkı sınavı aynı tip bir sınav değil...sorun bu.

serpil defne bu yazıya teşekkür etti.
  6. Erdim Kanatoğlu

Erdim Kanatoğlu TÜİSAG Üyesi

MEB in bu işi beceremediği tescillendi. Mağdur bırakmamak için mümkün mertebe çok iptal olması lazım. Bu iş mahkemede çözülecek yoksa.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica