24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. sinemeldelekli

sinemeldelekli TÜİSAG Üyesi

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal bu safyada var sorular

2. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Arkadaşlar kuyuya taş atmayalım, bakın kimse çıkartamıyor :)

3. Helen

Helen TÜİSAG Üyesi

iş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğünün sayfasında

4. Helen

Helen TÜİSAG Üyesi

kuyuya taş atmıyorum. sayfada vardı. çıktı aldım kontrol ettim bile

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Helen

Helen TÜİSAG Üyesi

6. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

ÇASGEM den gelen yazıya göre sınavı EĞİTEK in yaptığı ve şikayetleri oraya yapın diye mail cevabı geldi.Yani sınavı ÇASGEM hazırlamamış.
    Al şu kitapları içinden 100 soru seç hazırla baskıla sınav yap.MEB ne bilir ya nasıl soru sorulacağını.Sen sarı çizmeli Mehmet ağa ya hazırlat soruları o zaman.
    Soruları bakanlık hazırlar.Meb de sınavı yapar.ve sonuçları açıklar.Eğitek lene ilgisi var.Tabi onlarda soruların çoğunu gidip yabancı kaynaktan türkçeye çevirdiler verdiler stajerin eline düzenlemesi yap diye daha fazla çay içeriz dedikodu yaparız diye olan bu sınava oldu.Arkadaşlar ÇASGEM ve EĞİTEK görevlileri.işinizi yapın elinizi vicdanınıza koyun.Bankamatik memuru olmayın..Alın şu soruları tek tek inceleyin.Topu da başkalarına ve taca atmayın.
    Ayrıca sınav soruları neden açıklanmıyor.sınav biter 1 saat sonra açıklanır normalde.NİYE.soru kitapçıklarıyla oynamamı yapılıyor.3 gün geçiyor aradan daha yayınlanmıyor.Böyle birsaçmalık var mı ya.Sindirmemi yapıyorlar.Lütfen açıklandığı zaman sorular üzerinde titizlikle durun.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

yayınlanmış arkadaşlar..herkese geçmiş olsun

8. Yuri

Yuri TÜİSAG Üyesi

Bakanlığa ve bu sınavla ilgili yetkili bulunan tüm kuruluş ve çalışanlarına teşekkürler.

Kaldık bu sınavdan içiniz rahatlasın artık elinizden alamayacağız danışman olduğunuz işyerlerini!!!

9. Hakan COŞKUN

hayır devlet adına denetleme yapıyorlar ne işstiyorlar anlamadım ki devletten başka yerdede çalışamazlar ne istiyorlar nasıl bir zihniyetle hazırlanmış anlam veremiyoru gerçekten..

10. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

70 alan var mı arkadaslar?

11. Yuri

Yuri TÜİSAG Üyesi

Evet önemli olan bu sorunun cevabı. Başarı yüzdesine göre çan eğrisi yada başka bir uygulamaya yönelirler ancak.

12. asilord26

asilord26 TÜİSAG Üyesi

benim 62 doğrum var...

13. fatihmyilmaz

arkadaslar ben b kitapcigiydim..

gerek verilen dogru cevabın yanlis olduguna binaen, gerek sorulan sorunun yanlisligina, gerek saçmalığına veya 2 tane dogru cevap olduguna inandigim soruları belirledim..

2-11-15-19-28-31-33-49-51-55-64-81 bu sorulara itiraz edicem.

14. Helen

Helen TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar alelacele yazdığım için üzgünüm. soruların yayınlandığını görünce hemen haber vermek istedim. link verebileceğimi unutmuşum bile. elim ayağıma dolaştı inanın. bu arada yaklaşık olarak 7 adet itiraz edilebilecek soru buldum.

1-(A grubu 23. soru) risk yönetiminde alınacak kararlardan biri değildir. D şıkkı Basitleştirme denmiş ama ben bunu c şıkkı kaçınma olarak biliyorum
    2-(A grubu 30. soru) elektrik tesisatı ile ilgili temel iş güvenliği önlemlerinden değildir. doğru cevap B imiş. kesin kabulü yapılmamış eksiklileri ortadan kaldırılmamış tesisisin kullanımına izin verilmeyecektir. ben a şıkkı olduğunu düşünüyorum
    3- (A grubu 46. soru ) Trafo sorusu. Zimmet olayından dolayı a şıkkı diye işaretlemiştim. ama cevap c. trafo merkezlerinde yazılı iş emri esastır. yazılı izin kesindir. iki kişilik ekip halinde gidilir. Bu konuları az çok biliyorum.
    4-(A grubu 62. soru) yangından korunmada pasif uygulama sorusu. binada bölümleme yapılması pasif değil diye biliyorum ben. havalandırma pasif diye öğrenmiştik.
    5- (A grubu 63. soru) üç gazında yanıcı özelliği sorusu. cevap c şıkkı. CO yanıcı değil tamamen boğucu bir gazdır.
    6-(A grubu 78. soru) yapı alanındaki elektrik tesisleri ile ilgili olan soru. Cevap b şıkkı denmiş ama d diye düşünüyorum ben. yapı alanındaki hat güzergahının değiştirilmesi - hattın dışına çıkarılması, veya yeraltına döşenmesi işverenin yükümlülüğü değildir benim bildiğim kadarıyla- bundan emin değilim bu arada
    7-(A grubu 82. soru) toz oluşumu arttıran etkenlerden biri değildir sorusu. cevap b şıkkı ocakta sulu toz bastırıcılarının kullanılmaması denmiş. sulu toz bastırıcılarının kullanılmaması toz oluşumunu arttıran etlenlerden biridir. bu konuda kesinlikle eminim

15. Hakan COŞKUN

arkadaşlar itiraz etmemiz kesinlikle gerekli herkes itiraz etmeli ki hakkımızı arayalım ..ben daha sorulara yeni bakıyorum..

16. fatihmyilmaz

55.ci soru en basit olarak toz oluşumunu arttıranlardan degildir diyor..

cevapta sulu bastırıcların kullanılmamasıymış...

yani ben yerin 200 m altında 2 m aynası olan 220 tane şilt kullanılarak yürüyen tahkimat sistemiyle üretim yapılan yeraltı linyit işletmesinde su kullanmazsam toz artmıyormus!! küfredin daha iyi be...

17. brsmtn

brsmtn TÜİSAG Üyesi

64 doğrum var

18. fatihmyilmaz

co kimyasal anlamda bogucu bir gaz.. normal de zehirler diye biliyorum..o soruyu ben de yanlis yaptım..
    trafo sorusundaki zimmet olayından dolayı ben de a yaptım..itiraz edeceklerimin arasında!

19. sinemeldelekli

69 doğrum var artık şansa kaldım

20. sinemeldelekli

itirazları organize bir şekilde yapalım arkadaşlar soru itirazlarını gerekçesiyle açıklamamız gerek

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica