24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. nocturne

nocturne TÜİSAG Üyesi

Hayırlı olsun, dilekçeyi okumayı merakla bekliyorum.

2. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

bence de aferin durumu iyi özetlemişsin.
    bu mesajı yazmamdaki sebep belkide ironi yapmak belki de çok bunaldığım içindi.
    sabah soruları tekrar çözeyim dedim. yine yanlış çözdüm. yani bu sınava bugun tekrar gireyim cevapları bildiğim halde 70i zor alırım.
    ooffff offfff

3. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

dilekçeni çok merak ediyorum. burda bazı nazlı arkadaşlara :) hiçbir soruyu beğendiremedik de sen neleri yazdın acaba.
    ayrıca pm den at ki buraya yazarsan o dilekçedeki sorularına da burda itiraz ederler. :) bakanlığın gizli avukatları.

(not:sorularımıza itiraz eden arkadaşların iyi niyetlerinden hiç şüphem yok. onlarında mağdur olduğunu biliyorum. şaka olsun diye yazdım bunu.)

4. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Merhaba,

http://www.isgfrm.com/anketler-bolu...1-guvenligi-sinavi-icin-dava-acilmali-mi.html linkinden ankete ulaşabilirsiniz.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

huseyin.korkmaz, snm084, öfs54 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  5. dj_shark

dj_shark TÜİSAG Üyesi

Basınç testlerinin nasıl yapıldığını hiç görmedim ama varsayalım lpg yi bir kaba bastık sıvı olarak ağzına kadar dolu hiç boşluk yok iyice doldurduk bi yerden patlak verene kadar.. acaba patlak verdiği anda patlar mı tank yoksa fışkırır mı lpg ?

6. gepp

gepp TÜİSAG Üyesi

Üstadım hayırlı olsun.

Sana bir şey sormak istiyorum izninle.
    sınav yönetmeliğine ulaşabildin mi?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. yusuf.dulda

yusuf.dulda TÜİSAG Üyesi

Basınç testleri özellikle hidrolik olarak belirlenmiştir. Herhangi bir sorun durumunda patlamasın onun yerine çatlak vaya yırtılmalarla içerisindeki sıvı dışarı çıksın ve tank parçaları saçılarak etrafa zarar vermesin istenir. LPG tankı evet patlar ve doğal atmosfere çıkan kısım gazdır.
    Merak edenler için, National Geograficin bunlarla ilgili çok güzel belgeselleri var netten bulabilirsiniz ya da denk gelirse izlersiniz.

8. hidayet

hidayet TÜİSAG Üyesi

öncelik yürütmeyi durdurma talebi olmalı arkadaşım, umarım başarılı olursunuz ve hepimiz için hayırlı olur..

9. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Anlaşamıyoruz.siz buz dağından 2 kelimeye odaklanıyorsunuz.LPG basınçkı kap değildir kimse demiyor.ben sıvı yakıt tankı olduğunu düşünüyorum.içinde sıvı var.mutfakta kullandığın tüp.(Bu arada evlerde mutfakta tüp kullanımı yasaktır)içinde 4-5 bar basınç var.bdolum yapıyoruz.tüm atm basıncından 5 bara kadar tüpün içersinde sıvı vardır ayrıca bir miktar gaz vardır.bu sıvı atm basıncına düşene kadar vardır.kaldıki bir lpg tankından diğer lpg tankına dolum yapılırken de sıvı üzerinden dolum yapılır.Bende araştırma içersindeyim.kendimi çürütmeye çalışıyorum.banane ya sıvı yakıt tankımıdır ne tankıdır demek yerine araştırıyorum ama lpg nin sıvı yakıt tankı olmadığını bulamıyorum.
    Ben depolandığı tankı düşünüyorum.tanktan ayrılırken gazdır.kap içersinde sıvı olduğu için bunların sıvı yakıt tankı sınıfına girdiğini düşünüyorum.bu düşünceyide çürütmeye çalışıyorum.

10. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

vinçlerle ilgili soru da takılan arkadaşlar için (b kitapçık 26. soru) isig tüzüğü 407-408. maddelerden soru hazırlamışlar. oraya göre cevap doğru

huseyin.korkmaz bu yazıya teşekkür etti.
  11. isgici

isgici TÜİSAG Üyesi

Evet arkadaşlar, Nöbetçi İdare Mahkemesi'ne "Yürütmeyi durdurma teleplidir" üst notuyla başvurumuzu yaptık. Ancak malesef avukatımın bağlı olduğu hukuk bürosu dava dilekçesi ve eklerini yayınlamama izin vermedi. Paylaşmak isterdim ama çok üzgünüm.
    Ancak dilekçeden bazı satırbaşlarını aktarabilirim.
    Davacı
    Davalı
    Konusu
    Öğrenme Tarihi
    Açıklamalar
    Hukuki Sebepler
    Hukuki Deliller (Bu son iki kısım çok vurucu)
    Sonuç ve Talep
    Yukarıda arz ile izahına çalıştığımız ve mahkemenin de re’sen gözeteceği sair hususlar nedeni ile ;
    1)- Müvekkil tarafından hatalı olduğu tespit edilen, 24.12.2011 tarihli Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı A Kitapçığı XXX no'lu Sorular (B kitapçığı XXX no'lu sorular) yeniden değerlendirilmesi için yapılan itirazın, davalı idarenin 11.01.2012 tarihli yazısıyla reddine ilişkin işlemin öncelikle YÜRÜTMESİNİN DURDURULMASI ve devamında İPTALİNE;

2)-Tüm yargılama harç ve masrafları ile ücreti vekaletin karşı yan üzerinde bırakılmasına karar verilmesini bilvekale saygılarımızla arz ile talep ederiz.

Davacı Vekilleri
    Ekler

Arkadaşlar işte durum böyle. Kusura bakmayın avukatımın izni olmadan dilekçeyi ve eklerini yayınlayamazdım. Ancak dilekçenin son kısmını böyle yazmışlar.

Ayrıca dava eklerinde görüş bildirenler;
    2 adet A sınıfı iş güvenliği uzmanı (halen mahkemelerde bilirkişilik yapmaktadırlar)
    MMO teknik komisyondan 1 üye
    EMO teknik komisyondan 1 üye
    Sakarya Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi'nden 1 Öğretim Görevlisi'nin de görüşleri bulunmaktadır.

Levkav, replican, fatihmyilmaz ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  12. sinemeldelekli

sinemeldelekli TÜİSAG Üyesi

dava için avukatlık masraflarını aramızda bölüşmeliyiz diye düşünüyorum bu konuda kaan bey bize yardımcı olursa bir havuzda para toplar dava açan arkadaşa ulaştırabiliriz.ben üzerime düşeni yapmaya hazırım..

huseyin.korkmaz bu yazıya teşekkür etti.
  13. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım öncelikle hayırlı olsun.daha elimize geçmedi itiraz edilen sorulara hangi nedenle iptal edilmediği hakkında bilgi vermemişler sanırsam.
    Hangi sorulara itiraz ettin.bunu paylaşabilir misin.Tekrar kutluyor bu haklı davanda başarılarını diliyorum.

14. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

Dava ücreti olarak ne kadar yatırdın? avukatın sana tahmini masrafın ne kadar olduğunu ve sonucun tahminen ne zaman belli olabileceğine dair bilgi verdi mi?

15. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle dava hepimizin sonuç hepimizin yararına olucaksa masrafta ortak olmalı bence.

16. öfs54

öfs54 TÜİSAG Üyesi

Öncelikle hayırlı olsun diyorum.İlk somut hareketi yaptığın için seni tebrik ediyorum.

Ben dava açmanın hesaplarını yapıyorum fakat şu anda tek başına altından kalkacağım bir durum değil.İş güvenliğiyle yeni tanışmış bir kişiyim ve dava aşamasında bu konuda bilgi sahibi olan kişilerin yardımına ihtiyacım var.

Adapazarı'nda olup bu konuda yardım edebilecek arkadaşlar varsa dava sürecinde maddi ve manevi yardımcı olacak arkadaşlar varsa herhangi bir işim olmadığından dolayı her türlü koşturabilirim.

Ayrıca bu hukuk bürosunun telefonu adresi gibi bilgileri bana özel mesajla gönderirseniz sevinirim .

17. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

hangi sorulara başvuru yaptığınızı söyleyebilir misiniz.

bu arada bende tebrik ederim sizi umarım kazanır(sın)ız.

18. Huseyin_Turkoglu

Huseyin_Turkoglu TÜİSAG Üyesi

kaç soruya itiraz edildi acaba?
    arkanızdayım ve desteğe hazırım.
    kazanacağız inşallah

19. arenata

arenata TÜİSAG Üyesi

Belkide kazanacak kişi sayısına göre iptaller gerçekleşti ve kazananlar çoktan belli...
    kesin konuşmak zor ama bu ihtimalleri aklımıza getirenler utansın

20. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Havuzdan ziyade grupları birleştirsek daha iyi olmazmı.ankaradakiler.istanbuldakler.kocaeli-sakaryadakiler gibi.veya bir kişi olsa.ankarada en ideali.şu olmaz al sana 20 30tl bunuda kat olmaz ama.vekaletname verecek.sadece dava için.vakalet vermeden o davayı 1 kişi açar.avukata da vekalet verilir.veya ankarada toplu olarak tek dilekçede de olabilir.
    bir toplu şekilde ne yapacağımıza hangi sorular olduğuna karar versek çok daha iyi olur.

mesela dava açan arkadaşım hangi soruları iptal edilmesini istedi.mesela iş güvencesininolması için işletmede en az kaç kişi çalışması gerekir sorusuna da itiraz ettimi.?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica