24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. enroyus

enroyus TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar itirazlara cevap gelmiş bir arkadaş facebookta paylaşmış
    bizlere yapılan sınav sorularının iptali ile ilgili olan yazının aynısıymış..

2. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar hiç gündeme gelmedi ama kafama takılan bir soru var

ikincil görev yöntemi aşağıdakilerden hangisinin ölçümünde kullanılan bir yöntemdir
    c)zihinsel iş yükü ölçümü (cevap)

bu sorunun kaynağı nedir. ben kurslarda da ikincil görev adında bir bilgiye rastlamadım ya da yanılıyorum.

3. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

ya varmı ya.ben zahmet edip dilekçe yazıyorum.sebebini yazıyorum bu sebeple iptal olmasını istiyorum diye belirtiyorum.ve iptaledilmezse de gerekçesini belirtin diyede not düşüyorum.o zaman gerekliaçıklama bakanlık sitesinde yapılmıştır.itiraz edenlere ayrıca bir evrak gönderilmeyecektir de.zor mu.ne gereği var o kadar posta parasına.birde gönderdikleri kağıtta sanki gizli saklı bilgi yazacaklarmış gibi biz sadece sorulara itiraz edenlere yazılı cevap diye söylüyorar.ben itiraz sebeplerine bile baktıklarına inanmıyorum artık.

1400 dilekçeyi havaya atmışlardır.masanın üzerinde kalanları kabul etmişlerdir itirazlarını.

4. Diesel

Diesel TÜİSAG Üyesi

itiraz etmişsinde ne yapılmasını istemişsin, onu anladığını sanmıyorum. bu dilekçeyi avukatın hazırladığına eminmisin yada avukatın senin ne yapmayı istediğini anladığına.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Sanırsam arkadaş avukatı izin vermediği için tam bilgiyi yayınlayamadı.bu konudada özür dilediğini hatırlıyorum.dilekçeyi aynı değilde kendigörüşüne kadar yazdı sanırsam.bu yüzdendir.

6. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

sakin olun en fazla yürütme durdurulur devamında da sınav iptal olur.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

sınav itiraz cevabı gelen bir arkadaş gelen belgeyi buraya koyabilir mi? çok merak ettim ne saçmalamışlar diye.

8. arenata

arenata TÜİSAG Üyesi

Hayırlı olsun ! Paylaşımın için teşekkür ederim. Süphesiz herkes için atılmış bir adım ve bu sayede belki adalet sağlanmış olacak.. Peki açtığın bu dava konusunda davacı olan tarafın sayısını artırma şansımız var mı? Sınavı geçsekte kalsakta bu işin peşini bırakmıyacağımızı gösterelim... mesleki onurun bu konuda bizim için ne kadar büyük bir değer olduğunu göstere bilmemiz temenisiyle...

9. arenata

arenata TÜİSAG Üyesi

avukat bence cok iyi anlamış detayları ve davanın nereye varacağı konusunda detay vermek istemiyor zaten görüş bildirenler arasında 2 adet a sınıfı uzman var ;)

10. Diesel

Diesel TÜİSAG Üyesi

Bu dilekçe iptal edilen sorularla ilgili işlemin yürütmesinin durdurulmasını, devamında iptal edilmesini istiyor. Yani ilk açıklanan cevap anahtarları kabul edilecek.

11. nocturne

nocturne TÜİSAG Üyesi

Müvekkil tarafından hatalı olduğu tespit edilen, 24.12.2011 tarihli Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı A Kitapçığı XXX no'lu Sorular (B kitapçığı XXX no'lu sorular) yeniden değerlendirilmesi için yapılan itirazın, davalı idarenin 11.01.2012 tarihli yazısıyla reddine ilişkin işlemin öncelikle YÜRÜTMESİNİN DURDURULMASI ve devamında İPTALİNE;

Yani 11.01.2012 tarihinde davalının (sınavı düzenleyen) itiraz edilen sorulara cevap olarak verdiği kararın yetersizliğinden dolayı iptali isteniyor.
    Devamında da ekte uzman görüşlerine yer verilmiş hatalı soruların incelenmesi talep ediliyordur.

12. arenata

arenata TÜİSAG Üyesi

Haklısınız, meslekten olsa gerek günlerdir kafamızda olayları kuruyoruz hakkımızda hayırlısı...

13. isgici

isgici TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar,
    Foruma giremedim, çok sayıda soru gelmiş.
    Yürütmenin durdurulması ve sınavın iptaline yönelik davamızı açmış bulunmaktayız. Avukatımla yarın saat 14:00'te bir randevum var, bundan sonraki süreç ve olası sonuçlar ile alınacak tedbirler hakkında görüşme yapacağımızı söyledi.

Dava dilekçesini sizlerle paylaşamadığım için özür diliyorum, avukatım bu konuda benimle bir gizlilik sözleşmesi imzaladı. Hatta şu ana kadar bu sözleşmenin belli kısımlarını ihlal etmiş bulunuyorum.

Şu kadarını söyleyebilirim ki;

1) İdare mahkemesi başvuru ücreti, dava açma, harç, komisyon, vergi vb. ücretler için 280 TL verdim. Avukatlık ücreti henüz ödemedim.

2) Dilekçe ekindeki soru sayısı 15-20 değil daha fazla. Bazı sorulara esastan (yani tekniğe aykırıllık, mevzuata uymazlık vb.) bazı sorulara ise usulden (sorudaki anlatım bozukluğu, kullanılan kısaltmalar,soru hazırlama tekniği açısından bazı sorulardaki özel önşartların belirtilmemesi gibi) itiraz hazırlandı.
    İtirazlarda hem ulusal ve kabul edilmiş uluslararası mevzuat ve standartlar hem de ölçme ve değerlendirme usul ve yöntemleri bakımından sorunun soruluş şekli yönünde detaylı bir ek hazırlandı. Ekin toplam uzunluğu 12 punto, Arial, çift satır aralıklı yazıda 29 sayfadır.

capodicapi, çevreci, musom98 ve 13 kişi daha buna teşekkür etti.
  14. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

cubukcua tekrar teşekkür ederim sana umarız hayırlı olur. en kısa zamanda mahkeme belli olur.

15. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

proses sorusunun doğru olduğunu idda eden arkadaşlar olsada ben inat ediyorum bu konuda.
    internetten de biraz araştırma yaptım. birçok kaynakta farklı şekilde belirtmiş bu işareti

soru şöyle
    Proses akış şemasında (daire) sembolü ile gösterilen faaliyet aşağıdakilerden hangisidir?
    a)operasyon

proses akış şemaları gökten inmiş kuralları olan şemalar değildir. soruda kaynak verilmesi gerekli idi.
    ayrıca FLOW CHART diye aratın googlede ordaki akışlar çok daha farklı ve bu işaret başlangıç bitiş olarak kullanılmış

Aşağıdakilerden hangisi tesisin tasarım aşamasında tehlikelerin analizi için kullanılan tehlike değerlendirme tekniğidir?
    a)ön tehlike analizi(doğru cevap)
    d)tehlike ve işletilebilirlik analizi(hazop)

çok bariz şekilde yanlış bir soru ki hazop gayet de tesis kurulmadan önce kullanılan ve hatta EN ÇOK KULLANILAN ANALİZdir.

iki cevapta doğrudur

Elektrik yangınları aşağıdakilerden hangisi ile tanımlanır?
    a)mavi daire

bizim mevzuatta elektrik yangını yoktur olsada sembolü yoktur olsada sembolü mavi değildir.

amerikadan ithal bir semboldür. ayrıca doğru olsada o sembolün içinde C harfi vardır. yine yanlıştır.

16. Hüseyin KORKMAZ

kaan bey siteye reklam alma konusunda yardımcı olabileceğimiz birşey varmıdır? hangi firmalardan reklam geleceğine inanıyosunuz? hazır sürekli pc başındayken siteye böylede katkımız olur belki.

17. sinemeldelekli

sinemeldelekli TÜİSAG Üyesi

eğer masraf toplamını bize bildirirseniz katılmak isteyenler arasında para toplar size ulaştırırız.bu şahsi bir dava değil çünkü hepimizin yararına bir uğraşı.tekrar teşekkür ederiz emeklerinize sağlık..

18. isgici

isgici TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar, masrafları karşılama yönündeki destek mesajlarınız için çok teşekkür ederim. Gerçekten değerli mesajlar yazmışsınız ancak benim böyle bir talebim yok. Hak yerini bulsun yeter, zaten davayı kazanırsak tüm masraflar (hatta sorulara itiraz için ödediğim 15 TL bile dahil) karşı tarafından tahsil edilecek.

19. Hüseyin KORKMAZ

ama sorulardan bir tanesi bile onların dediği gibiyse seninde karşı tarafa ödeme yapman gerekecekmiş avukatın dediğine göre. sen yinede olurda desteğe ihtiyaç duyarsan biz hep burdayız.

20. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

aslında "sorulardan biri bile" kısmı çok da doğru gibi gelmedi bana tekrar düşünmek lazım bunu. sonuçta dava yürütmeyi durdurma ve iptal için açılmış. tam tersi o sorulardan biri bile iptal olsa sınavın iptal olma olasılığı var bu durumda dava kazanılmış olur bence.
    ki bu konuları davayı açan avukatda enine boyuna düşünmüştür

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica