24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

aynen sınav uygulama duyurusunu anlattım,değerlendirmenin nasıl yapılacağı,sınavın ne zaman açıklanacağını,itiraz dilekçelerinin(geç bilgi verildiği dahil) durumunu,bakanlığın 7 iptal ve 2 değişim yaptığı soruları ,iptal edilen soruların haricinde de hatalı soruların olduğunu,hepsini anlattım özellikle,zaten yanımda götürmeye gerek yok ezberlettiler sonunda bize

2. A-E

A-E TÜİSAG Üyesi

Keşke bir çıktısını alıp götürseydiniz. Sonuçta bir kelime bile çok anlam değiştiriyor.

Peki 1-2 gün önce biri yazmıştı kim yazdı hatırlamıyorum. Madem kazanılmış hak geri alınamıyor neden 2 temmuzdan öncekiler belgelerini kullanamyor sordunuz mu?

3. ndakota1987

ndakota1987 TÜİSAG Üyesi

Kardeş hangi maddeden bahsediyorsun. Daha önce iş Güvenliği Uzmanlığı sınavını geçip, belgelerini alan ve hatta 1 yıl uzmanlık yapan kişilerin uzmanlıkları iptal edilirken nerdeydi o kazanılmış hak geri alınmaz maddesi. Herkesin her söylediğine inanmayın, öyle bir alınıyorki kazanmış olduğunuz hak elinizden şaşırıp kalıyorsunuz...

4. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

zaten bu konu mahkemelik değilmi arkadaşım,eski uzmanlar bunun için uğraşmıyomu,bakanlık için bu bir küflet değilmi,peki size bişey söyleyeyim,aralık 2010 daki sınavdan bu tarafa olan sınavlar geçerli sayılıyor değilmi,peki 25 2010 sınavı kazananların uygulama eğitimlerini kim imzaladı uzman olarak,daha önceki uzmanlıklar iptal..görüyosunuz orda da bir ihmal ve aykırılık var.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

daha önceki belgeler için yönetmeliğin iptali ve yürütmenin durdurulması davası açılmış

6. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

yani bakanlık için bu konu her iki ucu .......değnek.
    keşke soruların hepsi iptal olsa

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. A-E

A-E TÜİSAG Üyesi

25 Aralık 2010 sınavıyla belge alanların belgesi şuan askıda.. yani geçerli değil.

Ayrıca sana katılmıyorum veya katılıyorum demedim.. Hemen uslubu sertleştirmeyin :)

8. ndakota1987

ndakota1987 TÜİSAG Üyesi

Dava açıldıda ne oldu peki. Bundan dolayı bu işle uğraşan birçok kişi işinden oldu. Birçok arkadaşım tekrar sınava girdi. Bende birçok sorunun hatalı olduğunu düşünüyorum. Ama düzeltileceğine dair inancımda bulunmuyor.

9. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

ama haklısınız baksanıza KAAN bey bile benim İSGFRM UZMANI C belgemi iptal edip mühendisliğe geri yolladı

10. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Forumu ben kurdum fakat sizler sayesinde gelişecek. Bunun için bizden talepleriniz kısmını oluşturdum.
    Bu kısımdan site hakkında yorumlar yapabilir ve taleplerde bulunabilirsiniz. Sitemizde düşüncelerimiz gibi gelişime açıktır.
    Sitenizin eksikleri var deyip kenara çekilmek yerine önerilerini bize ilettiğiniz için teşekkür ederim.

Dediğiniz konularda araştırma yapacağım. Sonuçta internetin değil, iş güvenliğinin uzmanıyız.

İyi çalışmalar,

11. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Öhmmm :) Yok öyle birşey. Soruları yeniden okuduk. Kaldınız :)
    Şaka bir yana rütbe işleminde bir oynama yaptım. Rütbelerin mesaj sayısını yeniden ayarladım. Son rütbe 1000 mesaj üstü oldu.

Şahsınıza alınmayın lütfen. :)

12. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Kaan bey tesekur ediyorummmm.bu sitede bizi bulusturdugunuz icin.2 gündür yorumları okuyorum.benim bütün arkadaşlardan tek ricam,kusura bakmazsaniz arkadaşlar hepimiz üniversite mezunu mühendisler,teknik ogretmenleriz burada msj yazarken birbirimizi,inciltmeyelim,kirmayalim,bozmaya calismayalim.geleceğimizi kurtaralim yıkıcı deil.yapici olalım.ben maden muhendisi olarak benimsedigim bir sözü yazmak istiyorum:AYDINLIK BIR GELECEK ICIN KARANLIĞI KAZIYORUZ.aydinligimiz gelecegimiz icin birlikte olalım.gerekirse mahkemeye gidelim,ki gerekiyor.gerekirse bakanliga yuruyelim.ama kabullenip oturmayalim.saygilar.......

13. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

bak sevgili arkadaşım
    verdiğin linklere baktım . bravo sorun yok ama sende önceki mesajda verdiğim kelimeleri ara
    1) proses şemaları ayet değil hadis değil farklı standartlarda farklı şekilde belirtilir. bunun örneğini önceki mesajımda verdim asme standartında olması yeterli değil soruda asme ye göre demiyor çünkü.
    2)LPG bu soruda hiçbirşey idda etmiyorum. soru doğru yada yanlış bir fikrim yok ve bu konuda hiçbirşeyde yazmadım.
    3)petrol kuyusu yangını linkini vermişsin 110000000000000 kere okudum onu. hayla ısrar ediyorum. yangın ne aşamada??????? başlangıç aşamasındaki bir yangına dinamit mi atarsın ?.

14. sinemeldelekli

sinemeldelekli TÜİSAG Üyesi

aramızdan hepimizden daha bilgili,zeki ve anlayışlı insanlar sivriliyor:) hatta foruma bile eh işte diyenlerimiz var böyle insanlarla aynı forumda olmak benim için büyük bir şans teşekkürler..

15. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

ayrıca yanlış soru var ama o değil şu değil
    diyen arkadaşlardan gerçekten kendi belirlediği yanlış soruları paylaşmasını istiyorum.

snm084 bu yazıya teşekkür etti.
  16. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

asme nin ulusal olarak tek geçerli proses şeması olduğunu kanıtlayın madem

17. arenata

arenata TÜİSAG Üyesi

Anketlere katılım oranıda mesaj sayısına etki ederse anket katılım oranının artacağını düşünüyorum. Daha sonra mesaj sayısı * katılmış olduğu anket sayısı /100 :D bu son kısmı dikkate almayın :)

esat1903 bu yazıya teşekkür etti.
  18. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

Kardeşim herkes için umarım en hayırlı ve adil bir karar ile sonuçlanır.

Bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun.
    WILLIAM WATSON

19. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Siz bu sınavda 93tane sorunun adil olduğunu mu düşünüyorsunuz.sizce hatalı soru yokmu?size değil ama burada yanlış olup yayınladığım sorulara (tartışmak amaçlı) verilen cevaplarda 7 soru harici benimde 5-6 soruya itirazım var deyipte yayınlamayanlara.size ait bir şey değil.
    herkese her daim cevap veremezsiniz.siz olaya sağ gözle ben sol gözle bakarım.ama ortak noktada buluşuruz.buluşmaya çalışırız.siz belki devlet memurusunuz.bu beni entrese etmez.neyse o onu savunurum.
    herkes aklınca kendine göre olan yanlışları söylese ne kadar güzel.ama kişi sınavda 70ve üzeri olduğu için ya yanlışları söylemiyorsa?ben herşeyi alıntı yapıp her kelimeyi alıntı yapıp kelimeler arasında kalmak istemiyorum.kişi yanlış yazdı al alıntı yap.yüklen dur.değil olay bu olay değil.herkesede cevap veremeyiz.herkesin her üyenin yazdığı yorumları kişileştiripte cevapta veremem.
    ben fikrimi sunarım bunu irdeleriz.siz sağdan ben soldan çekerim.doğruda buluşuruzz.

DOĞRUDA BULUŞMAK DİLEĞİYLE....

huseyin.korkmaz bu yazıya teşekkür etti.
  20. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

aynen katılıyorum ve ayakta alkışlıyorum.bu soruyu çözmek için ilginç belgeseller izleyeceğiz.bunu sorana ne demeli?emir gelmiş.ortanın üstü bir sınav sorusu hazırlayın diye.2 kişi nasıl sorarız diye internetten enterasan sorulara bakmış bunlara karar vermiş bu soruları çözmekte bizim boynumuzun borcu.bu soruları hükümet hazırlasa varya muhalefet nasıl tepki verirdi.ama basın buna sessiz.yüzde 70 te buna sessiz olunca ses çıkmıyor.bu kadar saçma soru KPSS veya ygs de sorulsa ne olurdu?tahmin ediyor musunuz.?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica