24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ozan cetiner

ozan cetiner TÜİSAG Üyesi

yazıklar olsun mesleği bu hale getirenlere şu soruları hazırlayanları çok merak ediyorum.yıllardır sınavlara girer çıkarım böylesine bir sınavı hiç görmedim..emeğimizle oynayanlara hakkımı helal etmiyorummmmmmm

2. Helen

Helen TÜİSAG Üyesi

kesinlikle şansa bırakmayın. 69 gelirse mutlaka itiraz edin. ben temmuzdaki sınavdan 69 aldım. itira etmedim ve şimdi yine 71-72 arasında kaldım. korkuyorum. aynı karın ağrılarını iki kere çekmeye değmez. inanın gerçekten. itiraz edin . olursa ne ala olmazsa pekala deyin ve çalışmaya yeniden başlayın

3. brsmtn

brsmtn TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı soru 48 soruda zemini belirtmemiş zemin yalıtımlı yada kaynağı yapan adamın kullandığı ayakkabı yalıtımlı ise akım toprağa ulaşamayacağı için kişi çarpılmaz.. soruda eksik veri olduğu için sorunun iptali kesindir bir itiraz durumunda

4. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

kaan bey,

şimdi itirazlarımızı nereye nasıl yapıyoruz? bi karar alalım cok gecmeden hemen bugun yapalım..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Helen

Helen TÜİSAG Üyesi

Elektrik yangınları mavi daire imiş bu arada:) öğrenmiş olduk ama. yangın rengi kırmızı. kırmızı ile ilgili olması gerekmez mi?

6. lucam

lucam TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar b grubu 12.soru c olarak veilmiş ancak cevab b olacak.en küçük çalışma yaşı 14 tür.yasal mevzuata göre hafif işlede çalıştırabilir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. OZEROZER06

OZEROZER06 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar itirazları nasıl , ne şekilde nereye yapacağız. bilen var ise lütfen paylaşsıınnn.

8. fatihmyilmaz

bu soruda iptal ya da cevabı kare dikdortgen olarak degisecek bence..

9. mukader

mukader TÜİSAG Üyesi

69 dogrum var işim sansa kaldı ...ama soruların 3-4 tanesı yanlış ben ıtırazda bulunacağım arkadaslar. bırlıkten kuvvet doğar unutmayalım

10. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar objektif bir şekilde hatalı soruları anlamsız soruları hazırlayalım word dosyasında.her hatalı sorunun altınada nede hatalı olduğunu.ne olması gerektiğini.gerekirse kanun maddeleriyle düzgün bir dosya oluşturalım.ve bu dosyayı burada yayınlayalım.SOru kitapçığını A olarak alalım.İnanın benim hatalı dediğime başkası başka nedenle hatalı diyecektir.bu da sorunun çok hatalı olduğunu vereceğimiz dilekçenin daha anlaşılır ve etkili olacağını düşünüyorum.
    ilk önce A kitapçığına göre Word dosyasında bir hazırlık yapalım.CO yanıcı mı patlayıcı mı?CO zehirleyici mi Boğucu mu?Daha çok soru var .bende 12adet var hatalı düşündüğüm

11. Çağdaş Özçam

Çağdaş Özçam TÜİSAG Üyesi

BENIMDE 67 DOGRUM VAR....

bence de bu sorunun cvabı 14 olacak..4857 sayılı 4857-say%C4%B1l%C4%B1-i%C5%9F-kanunu.816">4857 Sayılı İş Kanunu">iş kanunu madde 71..sorunun ıptalı kesın olup yanlıs yapanların 1 soru dogru olarak hanesına yazdıracagı kesındır...

toz olusumu sırasında sulu sıstem toz olusumuyla alakası yok,tozun yukselmesıyle alakası var dıe dusunuyorum o yuzden o sıkkı ısaretledım..benım fıkrım kesın deıldır..

RİSK yonetımınde kacınmayı ısaretledım ama cvp basıtlestırme cıkdı...umarım kacınma sıkkı dogrudur....

elektrık tesısatı sorusunda b sıkkı eger bır onlem deılse ben ıs guvenlıgının i sini bilmiyorum demektır..ben c sıkkı yapmısdım cunku soruda elektrık tesısatına gore onelm dıyor..c sıkkında çalışana gore onlem var...haksızlık b cvabı bence...

bıyolojık etken maruzıyet sorusu cok sacma..bence ortamdakı etken madde mıktarı da olculmeli...cok dandık soru.

kaynak sorusunda kaynakcı gaz tuplerıyle çalışmıyor kı nasıl patlama tehlıkesı olsun?zehırlenme tehlıkesı yapmıslar soruyu..ıtıraz edılebılecek soru arkadaslar..cogu kısı de tup patlama tehlıkesı yapmısdır dogru cevabı..

beyaz esya sorusunu da yapan kac kısı var merak edıyorum ben c yapdım ama cvp a sıkkıymıs.

işçileri kaldırma tasıma sorusunda a ve d sıkları bence aynı seyler..emnıyet katsayısı daha yuksek guvenlık halatı ile techız edılecek dogru sık gozukuyor ama uygun ekıpman saglanacak da aynı sey degıl mı?halat da bır ekıpman degılmıdır?bu soruya da ıtıraz edılebılır.

12. murat581

murat581 TÜİSAG Üyesi

Genç işçi tanımı nedir tam olarak doğrusunu bilen var mı? 16 yaşını doldurmuş mu olacak

13. mukader

mukader TÜİSAG Üyesi

Co belirli bir değer altında patlayıcı bır gaz o sorunun cevabı c şıkkı....benım çalıştığım dokumanlarda yer alıyordu patlayıcı özelliği

14. c_kan23

c_kan23 TÜİSAG Üyesi

Aşağıdaki gruplardan hangisinde 3 gazında yanma özelliği vardır?
    Bu soruda 2 doğru cevap vardır.hem CO,CH4,H2S hemde H2S,CH4,SO2
    Kükürtdioksitin gazının aşağıda gösterilen reaksiyon sonucu sülfirik asite dönüşümü asit yağmurlarının oluşumuna neden olmaktadır.
    SO2 + ½ O2 → SO3 , SO3 + H2O → H2SO4
    SO2 nin yanması sonucu SO3 oluşur.

15. fatihmyilmaz

ben toz olusumu sorusunda kesin eminim..o sorunun dogru cevabı mekanizasyonun artması şıkkı olacak..

16. Çağdaş Özçam

Çağdaş Özçam TÜİSAG Üyesi

risk yonetımınde alınacak kararlarda kacınma varmıs...http://www.tkgm.gov.tr/turkce/dosyalar/diger/icerikdetaydh275.pdf

uzgunum ben de kacınma yapmısdım :(:(:(

17. sinemeldelekli

sinemeldelekli TÜİSAG Üyesi

75 alacağımdan emin olsam bile itiraz edicem çünkü bu sorular kesinlikle uzman seçmede kriter değildir.ben çalıştığım fabrikadan izin aldım gece gündüz ders çalıştım.tekrar çalışıp ankaraya gidip sınava girmeye razıyım bu sorularla emeklerimin karşılığını alacağımı düşünmüyorum..

18. isgcevre

isgcevre TÜİSAG Üyesi

5- (A grubu 63. soru) üç gazında yanıcı özelliği sorusu. cevap c şıkkı. CO yanıcı değil tamamen boğucu bir gazdır.

CO yanıcıdır aynı zamanda, arkadaşlar...

CO + O2 ----> CO2 (yanma reaksiyonu)

19. fatihmyilmaz

arkadaslar 65 dogrunun üstünde yapanların ben bu belgeyi alacagina inanıyorum..

20. isgcevre

isgcevre TÜİSAG Üyesi

CO yanıcıdır arkadaşlar,
    CO + O2 ----> CO2 (yanma reaksiyonu)

Bu soruya itirazınız dikkate alınmaz diye düşünüyorum.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica