24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. leventsert

leventsert TÜİSAG Üyesi

sınav sonuçları açıklanmasına az bir zaman kaldı. Heyecan dorukta. Sınavı geçtim mi kaldım mı hesapları. O kadar ödenen paranın karşılığını almak yada alamamak, üzüntümü sevinç mi olacak hep beraber bekleyip göreceğiz. Herkes farklı düşünüyor şöyle olur böyle olur diyor. Bu bekleyişe bir fıkra ile katılmak istedim. Umarım fıkradaki Alman askeri gibi olmayız.

İkinci dünya savaşı sırasında bir tren Almanyadan Polonyaya doğru soğuk bir kış günü yol almaktaydı. Trenin bir kompartımanında dört kişi oturmaktadır. Bunlar bir Alman bir subay,yanında genç ve yakışıklı bir delikanlı, Alman subayın karşısında genç ve güzel bir kız, genç ve güzel kızın yanında yaşlı bir kadın oturmaktadır. Tren yol alırken bir tünele girer kompartıman birden karanlık olur ve önce bir öpücük sesi ve ardından bir şamar sesi duyulur.Tren tünelden çıktığında Alman subayın yüzünde beş parmak izi vardır. Şamarı Alman subay yemiştir.
    Alman subay düşünür 'Yanımdaki genç ve yakışıkı delikanlı karşımdaki genç ve güzel kıza sarkıntılık etti ama tokadı ben yedim,
    Yaşlı kadın düşünür;'Alman subay yanımdaki genç ve güzel kıza sarkıntılık etti ama tokadı yedi,
    Genç ve güzel kız düşünür;'Şu Almanlar ne iğrençler, yanımdaki yaşlı kadına sarkıntılık etti ama tokadı yedi,
    Genç ve yakışıklı delikanlı düşünür;'Şu Almanlardan oldum olası nefret etmişimdir.Elime bir öpücük kondurdum, sonrada Alaman subaya tokadı yapıştırdım,oh be'

Derin Madenci bu yazıya teşekkür etti.
  2. Derin Madenci

Derin Madenci TÜİSAG Üyesi

Valla bu karmaşa ve can sıkıntısında birazda olsa tebessüm ettim saolasın
    Sınavlar günler öncesinden belli ama yarın 9-10 gibi açıklarlar sonrası sevinç,hüsran...

3. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

Umarım herkes hakkında hayırlısı olur..

4. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

herkeste bir bekleyiş hakim sanırım, günlerdir gerildik durduk. bildiğin fırtına öncesi sessizlik gibi forumda tabiri caiz ise dal bile kıpırdamıyor.
    sonucu iyi kötü kestirmeme rağmen umut fakirin ekmeğidir misali bekliyorum. bu gece bana uyku yok sanırım açıklansın ne olursa olsun 1-1.5 ay sonra ilk defa rahat bir uyku çekeceğim kendime.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Hakan COŞKUN

Kaan Bey aldığınız duyum var mı?bakanlıktan sınavla ilgili sonuçlar için?

6. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sınav yarın saat 10.00 da yada 14.00 da açıklanır bence.17.00 a kalmaz.çünkü bunu isggm değil meb açıklayacak,meb bugünden sonuçları isggm ye göndermiştir,yarın belirttiğim saatlerde eş zamanlı açıklayabilirler

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. replican

replican TÜİSAG Üyesi

bunlar sınav sonuçlarını da ellerine yüzlerine bulaştırmışlardır bence yarın açıklanmaz pazartesi açıklanır

8. Hakan COŞKUN

umarım öle olmaz..

9. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

kimseyi zan altında bırakmamak lazım umarım bunlar sadece ACABA larda kalır.

10. aonal

aonal TÜİSAG Üyesi

ben de herkes için hayırlı olmasını temenni eder herkese iyi akşamlar dilerim

11. arenata

arenata TÜİSAG Üyesi

Yedek Subay Sınavları gece 12 den sonra açıklanır...

12. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Açıklansa ne olcak yani sonuç belli. Bir kısmımız sallayarak geçecek bir kısmımızın ise salladıkları tutmadığı için sınırda kalacak. Bu sınavdan geçenler sonra belgeyi nerden nasıl alacağız telaşına kapılacak. Belgeyi alacaklar ve mantıklı bir iş aramaya koyulacaklar ama bulamayacaklar. Çünkü sınavı mantıklı ve adil olmayan bir sektörün iş alanı nasıl mantıklı ve adil olabilir ki. Sonra yakınmaya başyacaklar bu paraya bu iş yapılır mı, bu maaşa bu risk alınır mı. Sonra iş güvenliği uzmanı sayısı artacak ve üçkağıtçı iş güvenliği uzmanları türeyecek. Daha çok iş almak için fiyatlarda kırıma gidilecek ve bir sektör daha 3-5 yıl içinde ayaklar altına düşecek. Sonra belge sahipleri lisanlarını kiraya vermeye başlayacaklar vs vs vs ... Kalanlar ise acaba mayıs ayındaki sınavda ne saçmalıkta soru çıkabilir diye tartışmaya başlayacak.
    (Bu anlattıklarım benim için dejavu. Türkiye'ye gelmiş böyle iki sektörde işimi doğru dürüstçe yapmaya çalıştım. İlkinde olmadı, ikincisi ise (şuan yaptığım) tadı bozulmaya başladı. İş güvenliği uzmanlığı ise benim için üçüncü bir yeni sektör ama pek umudum yok arkadaşlar... Burası Türkiye... Yandaşlar memleketi...)

fatihmyilmaz bu yazıya teşekkür etti.
  13. kalsit

kalsit TÜİSAG Üyesi

Dostum sende çok olumsuz çıktın :cool:

14. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Ben sadece gerçekçiyim...

15. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

madem geleceği bukadar görüyordun neden sınava girdin ki,stres yapmamış olurdun,bence iş güvenliğini iş güvenliği sevdalıları yapmalı,buradan kazanacak arkadaşlara sesleniyorum,lütfen işverenle bir olup işverenin yararına çalışmayın,bunu görme,şunu yazma demelerine aldanmayın,işçilerin yaşam hakkına gölge düşürmek iş güvenliği değil işçi katilliğidir,

16. çevreci

çevreci TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar hatırladığım kadarıyla bir arkadaş mahkemeye verdiğini ve sınavın yürütme kararı ile iptali yönünde dava açtığını söylemişti onunla ilğili son durum nedir haberi olan var mı ayrıca bu durum sınavın açıklanma sürecini etkiler mi?

17. dj_shark

dj_shark TÜİSAG Üyesi

sana katılıyorum +1

18. dj_shark

dj_shark TÜİSAG Üyesi

arkadaşım bana kalırsa keops her cümlesinde haklı... Sen ne amaçla belge almak istiyosun ? tamam işin sevdası da var parası da var ama arkadaşın dediği gibi 3-5 sene içinde ayaklar altına düşecek yeniler yeniler gelicek sen bu işi atıyorum 1500 e yapıyosun yeni gelen 1000 e dicek öbürü 500 e dicek hep olan şeyler bunlar... İşverenle bir olma diyorsun bu çok güzel bir şey peki sen paranı kimden alıcaksın onu hiç düşündün mü ? Sen bağımsız bir şekilde çalışabilecek misin sen bu belgeyi almak isterken hiç bunları düşündün mü haa ben süper bi işveren bulurum ben yazarım o yapar ben yazarım o yapar diyosan amenna öyle adam bulursan da helal olsun sana o işten emekli ol derim.. Ben şahsen bu işe girerken herşeyi mükemmel yapamayacağımı bile bile giriyorum çünkü şartlar ortada ben istemez miyim mükemmel yapmayı kapasitem mi yok hayır var bir taş üstüne taş koymak benim amacım hem devlet işçisini çok mu düşünüyo da sana bana belge veriyo hayır düşünmüyo düşünseydi derdi ki işverene ver bakalım sen şu uzmanımın parasını bana peşin peşin bende bağımsız bir şekilde özgür irademle kararlar verirdim sonra paramı devletten alırdım bence herşey daha sağlıklı olmaz mıydı ? Benim işimi kaybetme korkum olur muydu ? Köylü memet dayın ahmet dayın çolunu çocugunu yetim bırakıp öbür tarafa göçmek zorunda kalır mıydı ? Bunlar acı ama ülkemizin gerçekleri abicim

19. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Geleceği gördüğüm halde sınava girdim çünkü bu hak bana tanınıyor ve dürüst insanlar bu işi yapmalı. Bu arada sen hiç iş güvenliği uzmanlığı yaptınmı ki iş güvenliği sevdalısı oldun. Yapmadığın bir mesleğin nasıl sevdalısı oldun belki işin içine girince bana göre değil diyeceksin. Ama ben görüyorum ki senin gibi çok arkadaş var ve bulunduğu işten daha çok para kazanacağını düşünerek İŞ GÜVENLİĞİ SEVDALISI olmaya çalışıyor. Bende onlara bu sektörde fazla umutlanmamaları gerektiğini söylemeye çalışyorum. Bu sektör Türkiye'ye yeni geldi ve oturması yukarıda anlattığım gibi çok uzun zaman alacak. Ben şu an yaptığım işimi çok seviyor ve çok iyide kazanıyorum ve bu belgeyi alma hakkı bana tanındığı için almak istiyorum. Başka nedeni yok.
    Ve uzun zamandır söyledikleriminde halen arkasındayım BU SINAVDAN GEÇEN ARKADAŞLAR (BEN DAHİL) SALLAYARAK GEÇECEK + İŞ GÜVENLİĞİ SEVDALISI DİYE BİRŞEY OLMAZ (KENDİMİZİ KANDIRMAYALIM). Senin gibi bir kaç iş güvenliği sevdalısı arkadaşı asgari ücretle işe alıp yıllarca çalıştırsalar sevdanız devam edecek mi çok merak ederim :)

20. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Umarım dediğiniz gibi gereksiz endişe olarak kalır. Umutlar değilmidir insanı yaşatan.
    Yakın çevrende iş güvenliği uzmanlığı olarak çalışan arkadaşların varsa bence bir görüş. Beş yıl önce nasıldılar şimdi nasıllar. Birde 5 yıl sonrasını düşün, çoğu insan sınav sorularını sallayarak iş güvenliğ uzmanı olacak işte beş yıl sonra asgari ücretle iş güvenliği uzmanları çalışmak için iş arayacak... Hep böyle oldu umarım bu sefer siz haklı çıkarsınız

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica