24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. c_kan23

c_kan23 TÜİSAG Üyesi

isgçevre o soruda iki doğru var.CO nunda SO2 ninde yanma özelliği vardır.iki şıkda doğru.yüzde yüz eminim

2. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

ya kaçınma var ama şahsen bu soruyu okudugumda kaçınma cümlesinden hafife alma, önemsememe, tam türk işi bi şey olmaz ya aynen devam et! mantığı algıladigim icin direk işaretledim.. basitlestirme cümlesi size ne ifade ediyor bilmiyorum ama bana risk analizi konusunda çok karmaşık yöntem ve uygulamadan çok işçinin anlayabileceği tarzda yaklaşımı ifade ediyor! yanılıyor muyum?

3. mukader

mukader TÜİSAG Üyesi

bence alsakta itiiraz etmeliyiz.Böyle bir sınav olmaz.A++ mı alıyorlar kı boyle bır sınav yapıyorlar.çoğu kışının hakkını yedıler bence sımdılıkten

4. isgcevre

isgcevre TÜİSAG Üyesi

72 doğru, 28 yanlış.. sınavda kalmaya ramak kala :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. fatihmyilmaz

inşallah haklı çıkarsın kardeş..+1 olur bana ve yanlis yapan herkese

6. fatihmyilmaz

tebrikler arkadaşım..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Helen

Helen TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar cgrubu böyleyse a grubu uzmanlık soruları nasıldır kimbilir dedim. incelediğimde bizdeki sorulardan baya bir olduğunu gördüm. bu doğru bişey mi acaba? bu arada a grubu sorularında hangisi yanıcı değildir demiş. hidrojen sülfür- sülfür dioksit carbon monoksit metan. doğru cevap sülfür dioksitmiş.... yani bizdeki soruda c şıkkı olan CO ile başlayan soru doğru imiş. itiraz edemiyoruz galiba

8. isgcevre

isgcevre TÜİSAG Üyesi

SO2 zaten yanma reaksiyonunun son ürünü değil mi? CO2 gibi.. CO2 yanma reaksiyonunun son ürünü olduğu için yanıcı bir gaz değildir.
    S + O2 ----> SO2 (yanma reaksiyonu)
    yine de emin değilim araştırmak lazım...

9. c_kan23

c_kan23 TÜİSAG Üyesi

A ya Bye farklımı soruyorlar.B kitapçığı 36. soruda yanıcıdır diyor.Burada hem a hemde c şıkları doğrudur.

10. c_kan23

c_kan23 TÜİSAG Üyesi

Kükürtdioksitin gazının aşağıda gösterilen reaksiyon sonucu sülfirik asite dönüşümü asit yağmurlarının oluşumuna neden olmaktadır.
    SO2 + ½ O2 → SO3 , SO3 + H2O → H2SO4
    SO2 nin yanması sonucu SO3 oluşur.

11. Helen

Helen TÜİSAG Üyesi

Ben de aynen böyle düşünmüştüm sınavda. o yüzden de kaçınma olarak işaretledim malesef.

12. Helen

Helen TÜİSAG Üyesi

valla benim kafam çok karıştı. bir arkadaşımızın önerisi ardı word dosyasında toparlayalım diye. bana gayet mantıklı geliyor. bir taslak hazırlasak ve onun üzerinde tartışsak daha iyi olmaz mı

13. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Soru 4 =
    I-Çalışanın güvenliğini korumak
    II-Üretimin güvenliğini korumak
    III-Çevrenin fabrikanın güvenliği
    İş sağlığı ve güvenliğinin ilgi alanları yukarıdakilerden hangisidir?
    A)Yalnız I B) II - III
    C) I - II D) I – II – III
    İptal (İtiraz) sebebi=III numaralı Çevrenin fabrikanın güveliği cümlesinde anlatım bozukluğu vardır.Bu cümleden Çevre fabrikanın güvenliğimi – Çevrenin ve Fabrikanın güvenliğimi kasdediliyor?Bu sebeple Doğru şıkkın hem D) I – II – III hemde C) I – II olması gerekmetedir.

Bu şekilde ama toplu şekilde hazırlarsak daha iyi olur.tek tek değil ama toplu şekilde paylaşalım

14. mustozbek

mustozbek TÜİSAG Üyesi

iyi günler kaan bey, grubunuza yeni üye oldum. Öncelikle böyle bir hizmeti sunduğunuz için teşekkür ederiz. Ben sınava hazırlanıyorum ve aralık 2011 sorularına ulaşmak istiyorum. Yardımcı olursanız memnun olurum

15. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Risk yönetiminde basitleştirme yapılmazsa kim anlar onu ya?Basitleştirme yapacağız ki bunu işçiler anlasın yoksa üst yönetim olarak kağıt üzerinde kalmaz mı?

16. fatihmyilmaz

bu soruları hazırlayanları ısıtılmış asitselsilik ile karıştırsak gaz ve metin alkol yerine çan eğrisi ya da sınav iptali alırmıyız?

17. Abdullah Tüfekçi

Abdullah Tüfekçi TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar A Grubu 50. sorunun cevabı kesinlikle yanlıştır.

Hattın nötr iletkeninin topraklanması çalışanın güvenliği açısından hiçbirşey ifade etmez, kesici veya ayırıcı ile, çalışma yapılan hat enerjisiz bırakıldıktan sonra olası ters beslemeden (bir başkasına ait generatörden) gelebilecek enerjiye veya aksi bir durumda doğabilecek tehlikelere karşı hattın faz iletkenleri topraklanır. Sen nötrü istediğin kadar toprakla fazda enerji varsa ne işe yarar. Verdikleri cevap anahtarına göre doğru cevap kısa devre açma akım değerlerine uygun sigortaların seçilmesi imiş. Bunun en büyük güvenlik önlemlerinden birisi olduğunu elektrikten anlamayan kimseler bile tahmin edebilir diye düşünüyorum.

18. enroyus

enroyus TÜİSAG Üyesi

evet arkadaşlar burada hatalı soruları bulup,beraber itiraz edelim ki
    sesimizi duyuralım.

19. fatihmyilmaz

bak bu gözümden kaçmıştı..itirazlara bir tane daha eklendi..tesekkurler arkadasim:))

20. Abdullah Tüfekçi

Abdullah Tüfekçi TÜİSAG Üyesi

Ayrıca A sınıfı İSG uzmanlık sorularını incelediyseniz C sınıfı ile arasındaki komik farkı görebilirsiniz... Bunun nedeni de bakanlıktan emekli eski müfettişlerin belgelerinin iptal edilmesi üzerine tekrar haklarını almaya çalışırken fazla kafalarını yormak istememeleri sanırım...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica