24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. gap2004

gap2004 TÜİSAG Üyesi

bende 68 aldım. pazartesi itiraz dilekçemi vereceğim. bakalım ne olacak sonuçu

2. yakamoz

yakamoz TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar itiraz dilekçe örneği var mı acaba saygılarımla..

3. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Öyle bir şey yok.soru kitapçığına bakarsan

4. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

yatarak tedavide yarısı dır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. vgunaslan

vgunaslan TÜİSAG Üyesi

Aşağıdakilerden hangisi basınçlı kap değildir?
    Cevap: C Sıvı yakıt tankı olarak verilmiştir. C İptal Edilmeli
    GEREKÇE İptal İstemi Gerekçesi: Sorunun soruluşu itibarı ile basınçlı kap olmayan ve teste tabi olmayan basınçlı kaplar yönetmeliğinde belirtilmemiş olan pnömatik akışkan devrelerdir.
    Cevap olarak yakıt tankı verilmiştir. LPG Sıvı yakıt tankıdır ! Gaz tankı olarak isimlendirilmez ve basınçlı kaptır

6. esmerkurdele

esmerkurdele TÜİSAG Üyesi

Değerli kardeşim benim zaten iptaller olmadan puanım 65. +5 puanda iptallerden geliyor. 70 beklerken 64 almak cok saçma. Bu forum haricinde de benim gibi olan arkadaşların sayısı azımsanacak seviyede değil. Eskiden bakanlıkta çalışıp emekli olan bir abimize ulaşmayı başardım.Aldığı duyumlara göre "Hedefleri elemek zaten, boşuna çabalamayın" diye söyledi. Bende ona hak verir duruma geldim. Açıkcası mayısta ki sınava kendimi adapte ettim gün içerisinde. Şunu da belirtmek isterim ki kimse bu sorulardan daha akılıne sorularda beklemesin.Zihniyeti böyle olan bir kurumdan geçmek bana göre kolay olmayacak. Saçma sapan sorulara doğru cevap veremediğim için üzgünüm.Başarısız oldum. Hayırlısı olsun.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

aynen yarısı doğru dur o soruda.diğer arkadaşa yanlış bakıyorşıklarınyeri değişik olduğundan.
    tankın içi sıvı olduğu için sıvı ozelliğinde dir.kömürü basınç altında sıvılaştırdık o zaman o zaman ona katı mı diyeceğiz.bu yüzden bana göre lpg tankındandolayı sıvı yakıt tankı basınçlı kaptır.çok aradım ama lpg nin nebasınçlı kap olduğu hakkında nede olmadığı hakkında bilgiyeulaşamadım.

Levkav bu yazıya teşekkür etti.
  8. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bakanlığımızın basınçlı kap saydıkları:

• Kazanlar, • Kompresörler, • Otoklavlar,
    • Gaz tüpleri, • Boru hatları, • Hidrolik akışkan devreleri,
    • Hava tankları, • Sınai gaz tankları. • Pnomatik akıĢkan devreleri,
    • LPG tankları, • Kriyojenik tanklar, • Soğutma üniteleri,
    • Hidrofor vb.

9. gap2004

gap2004 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sınav sonuçuna itiraz dilekçesinin örneği var mı?

10. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

bu bilgiyi nereden aldın kaynak olarak bakanlıktan kaynak var mı?

11. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

kursun uzaktan eğitim notlarında buldum. ayrıca yine kursun verdiği eğitim notlarında aynen böyle yazıyo.

12. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

babamın zamanında sıvı yakıt tanklarının bakımını ve periyodik kontrollerini yapan bir kişi olması sebebi ile direkt olarak ona sordum sıvı yakıt tanklarını. Bana verdiği yanıt; sıvı yakıtların neredeyse hepsi buharlaşıcı maddelerdir, hatta bu yüzden sıvı yakıt tanklarının yaklaşık yüzde 10'u boş bırakılır tamamı doldurulmaz.sıvı yakıtların buharlaşması nedeni ile sıvı yakıt tankları basınçlı kap olarak geçer.

13. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK TÜİSAG - BAŞKAN TÜİSAG Çalışma Birimi

Aras eğitim kurumunun notlarına bakıyorum ve LPG tankları basınçlı kap olarak yazılmış hemde puntolarla.Şimdi ispatlamamız gereken LPG tankı sıvı yakıt tankı olarak kabul ediliyormu?

14. D sınıfı

D sınıfı TÜİSAG Üyesi

12 Uluslararası sözleşmeler ve ülkemizdeki mevzuata göre en küçük çalışma yaşı kaçtır?
    C) B)

23 Aşağıdakilerden hangisi risk yönetimde alınacak kararlardan birisi değildir?
    D) ?

46 Bir trafo merkezinde çalışma yapabilmek için uygulanması gereken koruma tedbirleri arasında aşağıdakilerden hangisi yoktur?
    C) ?
    62 Yangından korunma planlarına göre aşağıdakilerden hangisi bir pasif korunma uygulamasıdır?
    D)
    C)
    78 Yapı alanındaki enerjji dağıtım tesisleri ile ilgili olarak işveren tarafından verilen iş sağlığı ve güvenliği kuralları yönünden yerine getirilmesi gereken yükümlülüklerin arasında aşağıdakilerden hangisi yoktur
    B Cevap Yok
    89 İşveren işçilerin sağlık ve güvenliklerini sağlamada aşağıdakilerden hangisi için sorumlu değildir?
    A) ?
    Soru 7=İş Kanunu na göre, bir işyerinde iş güvencesi kapsamında olabilmesi için o işyerinde en az kaç işçi çalıştırılması gerekir?
    A)50 B)30 C)15 D)7

ayrıca
    zararsız ışıma alfa idi değişti ..... bu soruda iptal olmalı
    en çok görülen hastalık .... bel ağrısı olamaz bu soruda iptal olmalı

bir süredir okuyamadım formu ama bu sorular kesin iptal olmalı... diğerleri de araştırılmalı

15. aonal

aonal TÜİSAG Üyesi

kardeşim hepimiz sınavdan sonra doğru olarak hatırladığımız cevaplara ve bunların cevap anahtarlarındaki durumlarına göre değerlendirme yapmıştık örneğin ben ilk değerlendirmemde 2 soruyu tam olarak hatırlamıyordum çok düşündüm sonradan net olarak hatırladım sizin de böyle doğru bildiğiniz soruları yanlış işaretlemiş olma ihtimaliniz olabilir diye düşünüyorum ancak çok net hatırlıyorum diyorsanız mutlaka kağıdınızı inceletmeniz lazım çünki söylediğiniz 5 soru azımsanacak bir rakam değil sizin için hayırlısı olsun dileklerimle.....

16. TuncayTanriverdi

TuncayTanriverdi TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bana destek maili atan arkadaşlar
    1. Erman ÜÇÜNCÜ
    2. VAHDETTİN GÜNASLAN
    3. FATİH YILMAZ
    4. UĞUR IŞIK

yukarıdaki 4 arkadaşın dışında mail gelmedi mail adresimi tekrar veriyorum tuncaytanriverdi@gmail.com

avukat incelyor şu anda bize nasıl bir yol izleyeceğiz onu anlatacak. bende izleyeceğimiz yolu arakdaşlara tekrar aktaracağım kabul edip yola çıkarlarsa burdan yeniden ilan edeceğim o arkadaşiları

Bu arada genellikle gözüme çarptı B kitabçığında sınava girenler bekledikleri puıanın 4-5 puan düşüğünü almış acaba A kitapçığında da mı böyle sorun yaşayan var mı

snm084 bu yazıya teşekkür etti.
  17. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Tuncay Bey, Bende min 65 maks 68 bekliyordum ama 60 almışım. Acaba emin olduğum soruları yanlış mı işaretledim diye kendimde şüphe duydum. Yoksa şıklarda şaibe mi var anlamadım.

18. dj_shark

dj_shark TÜİSAG Üyesi

bence kitapcıkla alakası yok ben b yim

19. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

Hatırlamadığım 4-5 soru vardı onların haricinde 69 bekliyordum, 74 geldi. düşük olmasından ziyade beklediğimin üstünde geldi. Şahsi fikrim kitapcıklarla bir alakası olacağını sanmıyorum.

20. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bu arada konu ile alakası yok biliyorum ama 2. sınav hakkımızda olumsuz sonuçlanır ise ondan sonraki prosedür nasıl oluyor. Tekrar eğitime katılıyoruz galiba. Peki bu eğitimin süresinde ve ücretinde bir değişiklik oluyor mu?
    Cevaplayacak arkadaşa şimdiden teşekkür ederim. (Ya da bunun cevabını hangi siteden bakabiliriz.)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica