24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

iptal olmasını düşündüğümüz soruları nasıl tartışacağız.a kitapçığı 1. sorudan başlayalım.100. sorudan çıkalım.tek tek irdeleyelim.
    gerekçelerini yazalım.burada mı yoksa itirazlar kısmında mı.chatbox sayfasında mı.kim var belli saatte mi.yoksa şimdi sitede olanlarla mı nasıl?

Levkav bu yazıya teşekkür etti.
  2. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

bende b yim 72 bekliyodum,72 geldi.4-5 soru insanda yanılma payı vardır,sınavdan sonra sorulara baktığımızda neyi işaretlediğimizi kestirmek zor oluyor,bu da normaldir

3. aonal

aonal TÜİSAG Üyesi

ben B kitapçığını çözmüştüm puanımda beklediğim sonuç geldi...

4. aonal

aonal TÜİSAG Üyesi

bence de size katılıyorum...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. eragon

eragon TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,
    Acilen sınav Sonucuna İtiraz dilekçesi ile ilgili bir format yazar mısınız? Neye , nasıl itiraz edeceğiz.

6. TuncayTanriverdi

TuncayTanriverdi TÜİSAG Üyesi

arakdaşlar türkiye genelinde sınavdan başarı oranı % 28 imiş kursumdan öğrendim. lütfen bana itiraz edilebilecek soruları mail atın pazartesi mahkeme süreci başlıyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. akincaylak_35

akincaylak_35 TÜİSAG Üyesi

arkadslar bıraz hızlı ılerlememıs gerekıyor ama ne ıtıraz edılen sorular var ortada nede ıtaraz dılekcesı bıse bıeınn onculuk etmesı gerekıyor bu konuda.

8. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben sanal ortamda bu işin çözülceğini düşünmüyorum. bir gün belirleyelim o gün aynı şehirde olanlar buluşup karar vermeli. çünkü sanal ortamda ben varım demekle bu iş olmaz. bir arkadaş burada dava açtım dedikten sonra ortadan kayboldu bu saaten sonra gerçek hayatta birleşmedikten, hareket etmedikten sonra sadece yazıda kalır. bu hafta olmaz belki ama önümüzdeki günlerde aynı şehirde olanlar birleşsin ki artık eyleme geçelim.

9. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

Benim güvendiğim avukat bile bu işten bişey çıkmaz boşuna çabalama dedikten sonra kimden destek göreceğimi şaşırdım. dava sürecinin zaman, maddi, manevi boyutlarını araştırıp ne yapıcaksak yapalım yada artık boşuna konuşmayalım.

10. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

tuncay bey bende size bir mail atmış bulunuyorum.

11. Diesel

Diesel TÜİSAG Üyesi

Bindiğiniz/Bineceğiniz dalı kesiyorsunuz. Bu siyasi ortamda şikayetçi olmak büyük cesaret ister. Ben iki sınavdanda kalsam mahkemeyle uğraşmaya cesaret edemezdim. Şimdiden tebrikler.

EK
    Yanlış Anlayanlara Mesajın Açıklaması

Bu siyasi ortamda şikayetçi olmak büyük cesaret ister.

Bu siyasi ortam diyerek yöneten ve yönetilen arasındaki ilişkiyi kastettim. Önceki sınavlarda ve bu sınavda nasıl davranıldığını gördük. Kelime bilgisi eksikliğinden kaynaklı, başka bir yerde duyduğu kelime anlamına yakın olduğunu düşünerek yazdıklarımı çarpıttınız. Daha önceki yazdıklarımada, tiranlık yapanlar başka anlamlar yüklemişti.

Bindiğin dalı kesmek.

Bu sınava itiraz etseniz bile sonraki katılacağınız sınavda aynı mantıkla hazırlanacak. sınav mevzuatı ile ilgili şikayette bulunursanız, ileride gireceğiniz sınavlarda bu tür sorular sorulmamasını sağlayabilirsiniz belki. Daha önceden de belirttiğim gibi ÇSGB konuları belirlerken "ilgili mevzuat" yazmış. İstediği yerden soru sorabilir.

12. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

kardeş ben daha sonuçlar açıklanmadan önce 4 avukatla görüştüm,sana söylendiği gibi bana da aynısını söylediler,şimdi kazananlar için kazanılmış hak devreye girdi.kazanamayan arkadaşlar kendileri bireysel olarak mahkemeye verebilir,mahkeme 2 yıl sürer sonunda da bişey çıkmaz dediler,sınavın iptal olması mümkün değilmiş.bu güne kadar bu durumda olanlarda bile iptal olmamış, yakın zamanda bir sınavda 30 kişi birinci oldu onu iptal etmediler bunu mu iptal edecekler diyen avukat bile oldu.siz mahkemeye verip sonuçlanana kadar 4 sınav geçecek,birinde kazanırsınız inşallah

13. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

ayrıca bazı arkadaşlar ellerinde itirazlar için dilekçe varsa yayınlasın,diğer arkadaşlara yardımcı olalım.bakanlık
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Yetkilendirme Daire Başkanlığı İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır. İtiraz başvuruları topluca, İSGGM tarafından alınıp MEB’e iletilecek ve kesin sonuçlar MEB tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. demiş.

itirazları meb değerlendirecek.bu sonuca itiraz unutmayalım

14. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar aranızda 2 temmuzda kazanan arkadaş var mı?,,şimdi sertifika için ne yapacağız,ne zaman elimize geçer sertifikalar,eğitim kurumumu müracaat ediyor yoksa biz mi dilekçe vereceğiz.eğitim kurumumla görüştüm biz yapacaz dedi.

15. kalsit

kalsit TÜİSAG Üyesi

bana bugün eğitim kurumundan mesaj geldi, 330,40 TL ödemeniz lazım diye, bende gidip verdim. Tahmini şubat ortası gibi gelir dediler sertifika.

16. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

teşekkürler.
    herhengi bir dilekçe imzaladınız mı?

17. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞINA
    (İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü)

Bakanlığınızca yetkilendirilen ………………………… eğitim kurumundan C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı temel eğitim programını ……… yılında tamamladım.

2.7.2011 günü Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında ……. puan aldım. İş güvenliği uzmanlığı belgesinin tarafıma verilmesini arz ederim.

EKLER:
    1- Diploma veya mezuniyet belgesi fotokopisi İmza
    2- Nüfus cüzdan fotokopisi Ad-Soyad
    3- Dekont

e-posta:

Tel Ev:
    İş:
    Cep:

İletişim adresi:

Belge Teslim Durumu:

1- Belgemi elden almak istiyorum.
    2- Belirttiğim adrese kargo yapılmasını istiyorum.

Fatura Bilgisi

Sayın:

Müşteri V.D. ve No:

gibi

18. adanascuba

adanascuba TÜİSAG Üyesi

cok ayıp

Segili arkadasım bunu sen yazmadınmı gecince kalanlarıda bakıyorum hemen satıyorusun . yazık ya gercekten bende gectim ama bu kalan arkadasalr icinde bu skeilde davrnaılmaz adamalrın morelini bozma lutfen dava acarsanız yanınızdayım sonuclardna once bi ton kufur edenelr gecince sut liman olamsı cok ayıp bana dokunmayan yılan bin yasasın dersen o yılan gece ansıız sokar seni . ... tum arkadasalr icin yazıyourm tekrar soylıyorum ben 70 ile gectim fakat dava acarsanzı yanınzıdayım haklısınız cunku

19. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

1)Herkes cesaretli olamaz. 2)Biz dala binmeyiz; dala bindiririz.

20. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar iyiki de kaldım diye düşünüyorum. Böyle adil olmayan bir sınavdan, onca kalan insanın hakkının yendiği bir sınavda geçse idim içim rahat etmezdi ve vicdanen çok rahatsız olurdum. Adil olamayn bir sınavdan geçip haram para yiyeceğime, adil bir sınavdan geçip helal para yemeyi tercih ederim.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica