24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sınav açıklanmadan önce sınavın iptal edilmesine destek veren fakat sınav açıklandıktan sonra nerde ise sınavın adil olduğunu söyleyen -------Yönetici tarafından kesildi-------- arkadaşlar için bu sınavın iptal edilmesi için gereken hertürlü itiraza devam edeceğim. Ayıp ya o sertifakayı alsanız ne olacak o haksız sertifika elbet hakkı yenenlerin adına birgün acısı bir yerden çıkacak. (Kendini bilen ve sınavdan geçen bazı arkadaşlar için yazdım kendilerini biliyorlar.)

eserozan bu yazıya teşekkür etti.
  2. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

1.si avatarın cok garip:) degistir bence..

2.si haklı olduktan sonra KRAL ını tanımam..herkesin karşısında da çatır çatır konuşurum yeter ki haklı olayım..inanıyorum ki hakkını aramayan hakkıyla beraber şerefini de kaybeder!

3. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

bazıları saçma düşüncelerde bazıları da alıntı yapıyor sadece işine geleni,ben zaten başta 72 beklediğimi söylemiştim bakmışsındır maillerime niye onu alıntı yapmadın ki,72 idi 72 aldım,eğer kalsaydım mahkemeye de verirdim,olmayacağını bile bile,şimdi mantıklı olun ne diyeyim kazandım ama kimse tutmasın beni mahkemeye verecem,saçmalamayın yaaaaaaa

4. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

ayrıca burası kazananlarında sitesi,kazanamasaydım burada kazananların geçmişini sorgulayıp onların sevincinegölge düşürecek kadar düşürmezdim kendimi,,,tekrar söylüyorum burası kazananlarında sitesi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Diesel

Diesel TÜİSAG Üyesi

Senin kaç derece döndüğüne şahit olduk.

En başından beri haksızlığa karşısın madem imzana adını soyadını, mesleğini yazda bu cesur insan kimmiş şimdiden tanıyalım.

6. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

sakin ol dostum!!!
    niyetin nedir??? insaları korkutmak mı uyarmak mı
    bu siyasi ortamda ne varmış . sokakta adam mı kesiyorlar acaba???
    mahkemeye verdik diye ajan mı takacaklar peşimize. yoksa silivriye mi tıkarlar.
    ne alaka neden bahsediyorsun sen. alt tarafı mahkemeye verecez. bu kadar panik yapmaya korkmaya ne gerek var.
    sen sakin ol. içini ferah tut.
    ayrıca bu siyasi ortamdan bu kadar korkuyorsan sakın iş güvenliği işine başlama.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

fatihmyilmaz bu yazıya teşekkür etti.
  7. arenata

arenata TÜİSAG Üyesi

burası internet erişimi olan ve üye olan herkesin yazı yazabileceği bir ortam ayrıca kimse kimsenin sevincine gölge düşüremez.
    Boş tartışmalarada girilmesi böylesi atmosfere sahip bir sınav sonrası hoş olmuyor. Bu tartışmalardan gereksiz cümleleride okumak zorunda kalıyoruz "70 in altında kalsam dava açarım ama üstündeyim kaçarım" gibi madem böyleyse bile açıklamayın lütfen etik olmadığını düşüünüyorum çünkü Adalet 70 in altında kalınınca aranan birşey olmamalı. Kazananlar ve kazanmayanlar diye bir bölünme söz konusu değil zaten bu işin ekmeğini yiyoruz veya yiyecek olan arkadaşlarmız olacak. Lütfen meslektaşlarınıza böyle davranmayın...

8. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Diesel

Burada fişliyorlar mı kişileri.Sanal alemde isteyen rumuzunu kullanır.Uygar bir ülkede yazsa neolacak ki adını soy adını mesleğini.anlamış değilim.yoksa bakanlık bizi fişliyor mu?

9. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

napayım kardeş ha sen söyle,sonuca itiraz mı edeyim 72 almışım,100 almayı planladığım emek verdiğim sınavda

10. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

burada kazanan arkadaşlara;

2012 yılı için belirlenen belgelendirme ücretleri aşağıda belirtildiği gibidir.

Hesap Adresi : İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü - Döner Sermaye İşletmesi - Ziraat Bankası - Emek Şubesi

Hesap Numarası : TR 85 0001 0007 65405083 11 5007

Kurumsal Yetki Belgesi
    7.500,00 + %18 KDV
    = 8850,00 TL

Kişisel Yetki Belgesi
    280,00 + %18 KDV
    = 330,4 TL

Kişisel Yetki Belgesi Vizesi
    70,00 + %18 KDV
    = 82,6 TL

11. Diesel

Diesel TÜİSAG Üyesi

İnsanları her attığı mesajda kışkırtmaya çalışanlara izin verilir, ortam hazırlanırsa olacağı budur.

Sınavla alakası yok. Düşüncemi belirttim.

12. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Bak şimdi Mağdurum adlı arkadaşımız Kendi yazdığını alıntı yaparam en altına sınavı kazananlara diye not düşmüş.zaten 3 mesaj üstünde yazmıştı.alıntı yapıyor altına sınavı kazananlara yazıyor.ne gereği var.böyle yapmaya böyle tartışmalara.

dava açmaya gerek yok deniliyor.2 sene sürer yok başka şeyler kaç yıl sürerse sürer.insan hakkını nerede arayacak.bindiğiniz bineceğiniz dalı kesmek nasıl oluyor.hukuk nerede aranır.Biri birilerini gasp etse hakkını nerede arayacak.amaaaan canım boşver uğraşmaya değmez dersen eğer yarın gaspçılardan kaç kişi ölür.
    Kırmızı ışıkta geçti süratliydi vb şikayet etmezsen yarın o araç yakınızı öldürür.

sen doğru ben açmam diyorsan o senin demokratik hakkındır.ama açanlarada destek olmak gerek.eğer haklı olduğunu düşünüyorsak.düşünmüyorsakta onlara köstek olmamak gerekir.en doğal haklarını arayacaklardır.bunun yeride adliyedir.Herşey mahkemede belli olacaktır.

leventsert bu yazıya teşekkür etti.
  13. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

şu aşşağıda yazılanlar benim için söylenmiş şeyler değil ama birinin size bir şeyleri hatırlatması gerekiyor

SİZ KİMSİNİZ İNSANLARI BU ŞEKİLDE YARGILAYABİLİYORSUNUZ ? insanların cesaretini yada kişiliklerini sorgulamak size mi kaldı ?
    Bir şeyin haram mı,helal mi olduğuna karar verecek ve yargılayacak olan güç siz değilsiniz!!!!

Herkes belgesini alamadı şu sınav sonucunda tamam ama burada belgeyi almaya hak kazanmış olsalar bile bir şekilde insanlara yardımcı olamaya çalışan kişiler var onları da kendinizden soğutmayın. bu kadar agresif olup.

Her şeyi geçtim belki o ithamlarda bulunduğunuz kişilerin evinde ekmek bekleyen çoluğu cocuğu var son umuduydu bu sınav nasıl kalkıp itiraz etsin ? bir şeyleri söylemeden önce lütfen ölçüp biçip tartıp öyle söyleyin.

Ne olursa olsun daha önce destek verip şuan destek vermek istemeyebilirler insanlar bu onların "dönek" oldukları anlamına gelmez.

Yaptığınız şeyde isim vererek konuşun ortalığa ithamlarda bulunmayın.böyle bir yazı yazdığınız zaman insanları geçenler ve geçemeyenler olarak gruplaştırmaktan öteye gidemezsiniz. burada şuan en çok ihtiyaç duyulan şey sağ duyu ve sakin olmak iken yangına körükle gitmenin manası yok.

14. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

bu yazıyı benim yazımdan sonra yazma ihtiyacı duyduysanız bir açıklama yapmam gerekiyor sanırım.
    sağ duyu ve sakin olmak en çok lazım olan şey derken doğru kararlar ve adımlar atabilmek adına bunu belirttim.çünkü kavga, dövüş yada birbirimize bulunacağımız ithamlarla bir şeyleri karara bağlayamayacağımız düşüncesindeyim.

15. Diesel

Diesel TÜİSAG Üyesi

Bu siyasi ortam diyerek yöneten ve yönetilen arasındaki ilişkiyi kastettim. Önceki sınavlarda ve bu sınavda nasıl davranıldığını gördük. Kelime bilgisi eksikliğinden kaynaklı, başka bir yerde duyduğu kelime anlamına yakın olduğunu düşünerek yazdıklarımı çarpıttınız. Daha önceki yazdıklarımada, tiranlık yapanlar başka anlamlar yüklemişti.

Bu sınava itiraz etseniz bile sonraki katılacağınız sınavda aynı mantıkla hazırlanacak. sınav mevzuatı ile ilgili şikayette bulunursanız, ileride gireceğiniz sınavlarda bu tür sorular sorulmamasını sağlayabilirsiniz belki. Daha önceden de belirttiğim gibi ÇSGB konuları belirlerken "ilgili mevzuat" yazmış. İstediği yerden soru sorabilir.

16. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

yok kardeş bunlar kendilerini ilah zannediyor burda,kanun koyucu zannediyor,bizden olmayan yansın diyolar,kazandık diye aşağılanıyoruz,ben neysem oyum,sınavdan önce avukatla görüştüm,kimin için burdaki benciller için mi hayır kendim için kaybedersem ne gibi haklarım var napabilirim diye,sonrada burada paylaştım suç mu oldu,

ayrıca buradan kazanamayan arkadaşlara sesleniyorum sakın paralarınızı başka hesaplara yatırmayın,yankesiciçok,bireysel hareket edin ,dikkat edin,aldanmayın

17. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

kardeş, burada bişey paylaştığımızda bazılarının zoruna gidiyor.varlığımız acı veriyor,laf atıyorlar sen onlara yaz.bende özellikle belirttim.

18. adanascuba

adanascuba TÜİSAG Üyesi

Sayın uye merek ediyorum siz kimsinzi derken karsı tarafı nedne asalıyorsunzu haksızmı bakın lutfen sonuclar acıklanamdna once kıyametler kopartan kişiler ne olduda birden sessizlesi ben gectim ve bu sıanvın adil olamdını biliyorum siz bu sianva adil diyenlerdnemisiniz ? 2. bu sıanvda sorualrı alan kişiler var aldıkalrı sorualr sayesinde yuksek alamrının yanında diger insnalaırnda cesaretlerini kırıyorlar diger unsursa senle digeri nsnalar arasında hic fark yok sen kimsin diye itamda bulunmak usten bakmaksa once aynı hizadan konusamayı denemeli karsındaki kişininde tahsilli oldunu unutma fakat tahsilli olup egitim seviyesi dusun yalnız karsındaki kişiyi calsıtııgn yerdeki işciye konsur gibi konusman karakteirnide ortaya koyman demek oluyor . Eğitim duzeyinizi ifadelerinize bakarat duzletinzi kavga docusle elinize ne gececektir. Arkadasın soyledigi hic bir sey yanlsı degildir sinirle yazıldıgını dusnuyorum karsınızdaki kişilerle sizin herhangi bir usutnlugnuz oldugnuz dusunmuyorum cahillik bir ustunlukse ve bagırarka karsı tarafı susuturmaksa bu olsa olsa zavalllılıktır. Sakınce dusunmeyi deneyiniz ve sınava odakalyınız burda kişiler degilsınavdır problem artı olarka kendinzi ve digerk işileri problemin ortaısna koymayınız

19. heretic

heretic TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar B kitapçığından sınava girdim beklediğimin 4 puan aşağısında aldım 72 bekliyordum 68 aldım ve kaldım. pazartesi ilk işim sonucuma itiraz edicem . ben çocuk değilim , yaptığım doğruyu yanlışı sayabiliyorum.. şu iki gündür gözüme uyku girmiyor, sınavın adaletsizliği bir yana , sonuçlarda da bir yanlışlık olduğu hissiyatındayım. sonuç çıkacağına dair ümidim yok ama yine de hakkımı arayacağım.

20. adanascuba

adanascuba TÜİSAG Üyesi

Sayın magdurum adlı uye sadece eski mesajalrınzıa bakın 243 mailde nasıl atesl olarka soruların iptlaini kurumun acmalıgını nasıl savundugnuza bakın simdie adamalrı nasıl korudugunzua lutfen bakın 243 mesajınız teker tekr okudum sizde okursanız ne demek isteidgmi analrısnzı 72 alırım dedignizdede sorular iptal edilmeli mahkemeye gidilmelkli diyordunzu somut olarka 72 notu gorune ne olduda milletin birseyler yapmaması icin caba gosterne ifadeler kullanılıyor ornegin avukat arakdasımala gorusutum birsey cıkmaz bundna diyor demeniz . sizce bu nedir kendi belgemizin iptal kokusumudur =? Tekrar soyliyorum gecenler araısnda bende varım ve umrudma degil iptal edilip edilmemesi verilen hak alınmaz zaten belgemi alamazlar ama bu akdar magdur insan varkende o kişilerin canalrının yanmaısnı istemem. antepten anakaraya ucakla git gel orda otlede kal tkasi tut cocugundan ayrı kal bu en basit bedel ki bu bedel bile yeteirnce agır benim icin bu sınav harıatırım tek anakrada yapılıyor ve insanlar memleketlerini bırkaıp geliyorlar sonrada sacam sapan bir sıanvla karıslasıyorlar bunun hesabını sormakgecenlerinde kalanlarında hakkıdır. Ki mahkemeye verdiklerinde tam destegimdir kesinlikle gecmem bunu degistirmiyor bizden sonraki arkadaslar bu sorunu yasamasınlar

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica