24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

bir iki sayfa geri de var.itiraz dilekçesi.bir iki sayfa önce herşey mevcut

ayrıca bazı açılan dava kişiyi bağlar diyiyor.idare mahkemesinde kazanılan dava herkesi bağlar.yani bir sorunun bile iptal edilmesi herkesi bağlar veya şıkkının değişmesi veya sınavın iptali.hukuksuzluğada inandığımız için çetelere gün doğuyor.

2. keremo84

keremo84 TÜİSAG Üyesi

teşekkürler

3. keremo84

keremo84 TÜİSAG Üyesi

abi geçmiş sayfalara baktım itiraz dilekçe örneği yok birkaç kişi itiraz dilekçe örneği istiyor diğerleri birbirleri ile tartışmaktan cevap vermiyor

4. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

T.C.
    ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
    İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    YETKİLENDİRME DAİRE BAŞKANLIĞI’NA
    ANKARA

TARİH : 20.01.2012
    KONU : 24.12.2011 tarihinde yapılan C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sınav Sonuçlarına İtiraz

Milli Eğitim Bakanlığınca 24.12.2011 günü saat 10:00 da yapılan C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavına katıldım.
    20.01.2012 günü sınav sonuçları açıklandı ve 68 puan ile kaldım. Sonucun beklediğim puanın altında kalması nedeni ile sınav kağıdımın tekrar değerlendirilmesini istiyorum
    İtiraz için gerekli olan ödeme hesabınıza yapılmış olup,dekont ektedir.
    Söz konusu cevap kağıdının tekrar incelenerek, varsa yanlışlıkların düzeltilmesi hususunu,
    Gereği için bilginize arz ederim.
    Saygılarımla

TC Kimlik No : xxxxxx
    Adı Soyadı : Tuncay TANRIVERDİ
    İmza :
    Adres : xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx-ANKARA

EKLER:
    1. Dekont
    Tuncay Beyden alıntı yaptım çok gerideymiş.itirazınızı yapınız.T.C. yazmayı imza atmayı adres yazmayı unutmayınız.10 tl ücreti var.yanlışlıkla 15 almasınlar.ama kimse yoğurdum ekşi demez.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. keremo84

keremo84 TÜİSAG Üyesi

Usta biliyorum belki bir sonuç gelmeyecek belki de iyi bir sonuç olacak ben itirazımı yapmak istiyorum zaten kalmışım kaybedecek birşeyim yok en azından vicdanım rahat olur bu ülkede herşeyi umutlara bıraktık istediğimiz birşeyi yapamaz hale geldik neyse.... teşekkürler.

6. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

tabiki yapmak en doğal hakkın.yasal hakkını haksızlığa karşı sonuna kadar kullan.İnşallah herkes elini vicdanına koyupta irdeler.inceletir.gerekirse tek tek kontrol eder manuel olarak.Hayırlısı olsun.İnşallah yanlış okumuşlardır.

Sorulara itirazlara verilen cevap kağıdıda fizan dan mı geliyor anlamadım.Bilgi edinmeden soru sordum.Yasal süre zarfında cevap verilecek yazdı.kaç gün geçti.çözemedim.zaten sitedede sorun var.manuel istekte bulunuyoruz.bilgi edinmeden sınavın kaç kişi geçti kaç kişi kaldı aslında sormak lazım.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Levkav bu yazıya teşekkür etti.
  7. Helen

Helen TÜİSAG Üyesi

Bugün bir radyoda "24 aralık iş güvenliği uzmanlığı sınavı mağdurları" gibi bişey duydum. tam anlayamadan başka bişeye geçti

8. TuncayTanriverdi

TuncayTanriverdi TÜİSAG Üyesi

Kimse ümitsizliğe kapılmasın arkadaşlar haklı olduğumuz bir gerçek o yüzden işin mahkeme boyutu başlayacak çünkü başarı oranı % 28 ve iptal edilmesi gereken en az 5-10 soru daha var ben bu yola çıktım. yanımda kim olursa olsun devam edeceğim yanımda olan olursa tabiki destek olacak ama bu işi birinin başlatması gerekiyordu onuda ben başlatacağım saygılarımla mail atan arakdaşlara teşşeküür ederim. bugün öğlden sonra süreç ile ilgili bilgi vereceğim şimdiden saygılarımla

esat1903 bu yazıya teşekkür etti.
  9. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Tuncay bey merhaba,

Başarı oranının %28 lik olduğunu hangi kaynaktan duydunuz ?
    Eğer bir kanyak varsa burada belirtelim. Hatta yapabiliyorsak yazıyı yapıştırıp altına kaynağı koyalım.

İyi çalışmalar,

10. OZEROZER06

OZEROZER06 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bende bende 1 puanla kaldım.ama bu saatten sonra hakkımı hukuki yollarla arayacağım.hatta bütün bu maduriyetim için tazminat davası açacağım.

11. TuncayTanriverdi

kaan bey merhaba kaynak bizim kurs verdi onlar devamlı bakanlık ile görüşüyorlar

12. TuncayTanriverdi

arkadaşlar şuanda tam olarak belli değil ama % 90 oranında sadece yanlış soruların iptali ile ilgili bir başvuru yapılacak ve sonuçta başvuruyu yapanlar açısından bir değerlendirme yapılacak yani tuncay tanrıverdi adına bir başvuru yapılırsa ve sonuçta iptal edilen soru da olursa tuncay tanrıverdinin kağıdı değerlendirmeye alınacak öbür türlü sınavın iptaline yönelik bir başvuru oloması gerekiyor buda geçen arkadaşları mağdur etmemiz analmına gelirki bunuda biz mağdur olanlar istemeyiz (forumda okuduğum bazı yorumlarda geçen arkadaşlardan bazıları biz geçtik sizin ne haliniz var ise görün vs gibi davransada)
    bu arada İSG DERDE 29 Ocak 2012 tarihinde İstanbul-Bostancı'da bir toplantı tertip ediyor BU KONU İLE İLGİLİ istanbulda olduğu için katılamıyacağım soruları tartışıp iptal davası açıp açmamaya karar verecekler. ama şunu tekrar belirteyim ben şahsım adına İSG der vs gibi kurumlardan bağımsız açacağım davayı ve davada kimler benimle birlikte açacaksa onlarda haklarını arama hakkı doğacak davaya katılmayanların böyle bir hakkı olmayacak

13. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Şimdi bir dilekçeyle itiraz var, birde yürütmeyi durdurmakla ile ilgili idari mahkemeye açılan dava var. Bunlar ayrı konular. Sizin dilekçeyle tekrar itirazınıza belki dediğinizi gibi kişisel uygulama olabilir ama idari mahkemesine açılan davanın neticesinde çıkan iptallerin ve durdurmanın herkesi etkileyeceği kanaatindeyim.

14. Ermanisg

Ermanisg TÜİSAG Üyesi

O karda kısta sınava girdik üstüne üstelik çalıştığımız halde hakkımızın yenılmesıyle göz göre sınavı gecemedık ben maddi ve manevi olarakta 1 aydır cok yıprandım tamzınat davasıda acacagım bu kadar kolay degıl bazı seyler , hakkımı alana kadar bu işin pesini bırakmayacagım cunku cogunluk magdur durumda benım gıbı

15. scofield

scofield TÜİSAG Üyesi

Az önce bir arkadaşımdan mail geldi sizlerle paylaşmak istiyorum. Ben konu ile ilgili Kasım Özer'e mail atacağım. Duyarlı arkadaşlarında desteklemesini rica ediyorum. Kazanan kazanamayan arkadaşlar hepimiz bir olursak amacımıza ulaşabiliriz kanaatindeyim.Şimdidien teşekkürler.

Arkadaşlar,

24 Aralık 2012 tarihli İSG Uzmanlık sınavının değerlendirilmesine ilişkin bakanlıktan bir yetkiliden aldığım bilgi üzerine sınav değerlendirme şeklinin çan eğrisi metoduna %90 ihtimalle dönüşeceğini bunun için gelen taleplerin değerlendirildiği ve sürekli yapılan toplantılarla hummalı bir çalışma olduğu yönünde... Bizlerde İSGGM Sayın Kasım ÖZER'e haksızlık karşısında yaşadığımız mağduriyeti bir mail olarak bildirip bu amaç için bir hareket tertiplemiş olalım.. Haydi arkadaşlar bizler meslektaşız kimse bir haksızlık uğruna yarı yolda kalmasın...Bizlerde bilgi dışı hazırlanmış bu elim sınavı şans eseri kaybedebilirdik.... Çan eğrisi 60 ve üzeri tüm sonuçları başarılı sayıyor... Ne kadar çok tepki o kadar ilgi mantığıyla Sn Kasım ÖZER'e mağduriyet halimizi arz edelim...%90 olasılığın %100 olması dileğimle......

leventsert bu yazıya teşekkür etti.
  16. TuncayTanriverdi

kaan bey hafta sonu avukatım konu ile ilgili bri sürü dava inceledi. biz adımlarımızı sağlam atmak istiyoruz incelediği davalar içerisinde bir mahkeme bazı soruları (başka sınav için) iptal etmiş danıştaya temyize gitmiş dosya danıştay kısaca şöyle cevap vermiş sadece soruların iptaline yönelik dava açılmaz kişiyi ilgilendiren bir dava sonucu o kişiyi ilgilendirir iptal edilen sorular ile ilgili o kişinin sınav sonucu tekrar değerlendirilir diye belirtmiş. şimdi kaan bey buraya kadar sadece başvuru yapanları ilgilendiyor eğer iptal edilen sorular var ve sonuçta mahkeme böyle bir şeye karar verirse diğer kişilerde bu davayı emsal göstererek tekrar dava açması gerekebilir. bunu belirtmek istedim.

17. eragon

eragon TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,

Az önce itiraz ile ilgili Ziraat Bankasına gittim. 10 TL para yatıracaktım. 30 TL havale masrafı istediler. Para yatırılacak kurum ile şu an bir anlaşma olmadığı için bu havale masrafını ödemek zorunda olduğumu söylediler. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar acilen bizi bilgilendirirler mi?

18. kalsit

kalsit TÜİSAG Üyesi

Olmaz öyle şey ya, biz sorulara itiraz için 15 tl yatırırken öyle bir havale masrafı almadılar bizden.

19. semakmy

semakmy TÜİSAG Üyesi

meb nın düzenlediği sınav dersen direk oraya yatırıyolar ücret alınmıyor

20. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

tuncay bey ben de kaan bey le aynı fikirdeyim..
    biz bu davayı iptal olması gereken daha çok soru oldugu icin aciyoruz degil mi? hakimin sevk ettigi bilirkişide bizimle aynı fikirde olursa diyelim ki 4 soru daha iptal edildi..o zaman bu karar sınava giren herkesi baglar..davayı siz açın ben açayım farketmez..
    kazanan arkadaşları da etkilemez cunku herkese + demek olur bu karar..

eger şık degisirse kazananların kaybetme kazanamayanların kazanma durumu belirecegi için konu daha bir karışık hal alacaktır. ama bu noktadan itibaren boyle bir durum oluşursa bu benim için çok da önemli degil..birazda bu hale getirenler düşünsün diyorum..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica