24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

sevgili serkan kriko kaldırmaya yarar
    ama bu onun kaldırma aracı olduğu anlamına gelmez
    şöyle ki;
    sınav sorularından bazılarının alıntı yapılmış olduğu eski tüzükte (işçi sağlığı ve iş güvenliği tüzüğü) madde 365 te krikolardan bahseder. o madde de tüzüğün 6. kısmında yani ALTINCI BÖLÜM : EL ALETLERİNİN KULLANILMASINDA ALINACAK GÜVENLİK TEDBİRLERİ nde geçer.
    zaten 7. bölüm de kaldırma araçlarından bahseder ki orada da kriko ile ilgili bir şey yok
    yani krikolar kaldırma görevi gören el aletidir. kaldırma aracı değil.
    kaldırma aracı olması şu demektir: 3 ayda bir kaldırdığı ağırlığının 1.5 katı ile test edilir, rapor düzenlenir.
    sonuçta bunlar resmi kanun da isig tüzüğünde geçen ifadeler.
    bakın bu soru bile sınavı hazırlayanların ne kadar cahil olduğunu gösteriyor.

2. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Şimdi tüzükte mi arayacağız cevabı.Sıvı yakıt tankınıda arayalım o zaman.Diğer şıklar nasıl peki?Caraskal mesela.Araç bakım yerlerinde ki krikolar nasıl?
    Soruda çelişki var yok değil.bir çok soruda var.yani tüzüğü baz alıyor bazende elektrik yangını işareti gibi soru soruyor.Bunlar kaldırma makinası.kesikli çalışmayan elevatörlerdir.
    Yani bu soruyu hazırlayan tahminimce elevatör haricindekileri elle çalıştığını düşünmüş.krokoya el kuvvetiyle 2 basarım.kesikli çalışır düşüncesi.transport kitaplarında bunlar kaldırma makinası olarak geçer.

3. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

daha sınav sorularına itirazın cevabı gelmedi.herşeyi ysptım.imza adres tc no ad soyad.daha gelmedi.

4. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar 2 subat itibariyle davamızı açtık..bilginiz olsun..

olgu2708 bu yazıya teşekkür etti.
  5. Ferat TEKTAŞ

Ferat TEKTAŞ TÜİSAG Üyesi

hayırlı olsun fatih inşallah olumlu sonuçlanır...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

6. ycet

ycet TÜİSAG Üyesi

Hayırlısı, her ne kadar karamsar olsakta, Türkiyede iyi ve doğru şeyler de oluyormuş deriz... inşallah!!!

7. scofield

scofield TÜİSAG Üyesi

Dava tarihi belli oldu mu?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

8. ycet

ycet TÜİSAG Üyesi

Sn. moderatör (kaansaka) yukarıdaki oylamada 24 Aralık sorularını başarılı bulan 6 kişiden biri olarak görünüyorsunuz, açılan bu konudaki muhtelif yorumlarınızla verdiğiniz oy çelişki yaratmıyormu?
    Yoksa bu bir taktik mi?

9. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

10. aonal

aonal TÜİSAG Üyesi

benim itirazımın sonucu geldi meb de ilan edileninn aynısı açıklama yok.

11. mohican

mohican TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar ,

sınav sonuçlarına itirazlar ile ilgili herhangi bir cevap alabdinizmi,bana henüz gelen bir cevap olmadı maalesef ?
    Birde 2009 yılından beri inanılmaz hızla ve süratle hazırlanıp,çıktı,çıkacak,
    bakanlar kuruluna verildi ve imzalanıp meclise gitti,çıkıyordu,fekat aniden ayagı takıldı ve tökezledi ama merak etmeyin birazdan fakat ,az sonra hemen geliyor,kahvede okey oynarken zamanın geçtiginin farkına varmamış gibi muhtelif bilgiler arasında ,aslında şu an tasarıdaki durumun gerçekte ne oldugunu bir türlü ögrenemedim.Bu tasarı ne komisyon ne meclis gündeminde ne de tasarı ve teklifler kısmında mevcut.Sanki hayalet gibi bahsediliyor ama ne aşamada oldugunu gerçekten bilen bir arkadaşımız varmı?

12. gap2004

gap2004 TÜİSAG Üyesi

iyi geceler arkadaşlar. sınavı geçen bir arkadaşımla görüşmemde bana söylediği sınav sonuçları açıklandıktan sonra milli eğitimin aranılıp iptal edilen soruların sonuça yansıtılıp yansıtılmadığı sorulmuş. CEVAP ÇSGB BİZE sınav SORULARININ İLK AÇIKLANAN CEVAP ANAHTARINI GÖNDERDİ. YANİ İPTAL EDİLEN SORULAR SONUÇA YANSIMAMIŞ. Böyle bir şey olabilir mi sizce ?

13. burki_1907

burki_1907 TÜİSAG Üyesi

böyle bir şey olabilir mi sorusunun cevabı kesinlikle olabilir..hatta şahsen öyle bir şey olduğuna adım gibi eminim..o yüzden itiraz ettim zaten..arkadasınız bu yanlışlık düzeltilecek mi diye sormamış mı acaba?

14. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

2 subat itibariyle , ankara 13.idari mahkemesine 2012/246 E dosya numarası ile dava açılmıştır..tüm arkadasların bilgisine

huseyin.korkmaz ve Levkav bu yazıya teşekkür etti.
  15. ycet

ycet TÜİSAG Üyesi

Bu konuyla ilgili gelişmeler hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar?

16. CemT.

CemT. TÜİSAG Üyesi

sınav sonucuna itirazlara cevap gelen arkadaş varmı acaba, konuyla ilgili olarak hangi telefonları aramalıyız bir haber alabilmek için.
    Bir de yukarıdaki iptal edilen soruların sonuçlara yansıtılmadığı ile ilgili bilgisi olan varsa bizde merak ediyoruz konuyu açıklayıversin.

17. yakamoz

yakamoz TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sınavı 69 ile kaybeden biri olarak Eğitek i aradım. toplu gelen dilekçeleri hiçbir değişiklik olmadan ÇSGB na toplu olarak göndermişler.

18. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Resmi kurumlardan öğrenmek istediğiniz bilgileri veya evrakları bilgi edinme kanunu çerçevesinde ilgili internet sitelerinden sorabilirsiniz.Bu sizin en doğal hakkınız.Yanlış yönlendirme hatalı yönlendirme oluyor bazen.81 alıpta dava açtığını yazan bir mesajla 15 tane teşekkür alan inandırıcı olsun diyede dava örnek yazısı sunan gizlilikten bahseden sınav sorularında 5 - 6 tane yanlış olduğuna katılıyorum diyip fakat her itirazyapılan soruya hayır hata yok diyebilen kişileraynı anda 2 profilden yazan kişiler herşey var.
    Bunlar 15 tane teşekkür aldı ama kaç kişinin günağınıda aldı farkındalar mı?O belgeden nasılbir hayır bekleyecekler.Vicdan sahibi olan birisi bu tip alavere dalavere işlere nasıl girebilir.Sırf kendi sertifikası iptal olmaması için nasıl böyle sahtekarlığa girer veya nasıl olurda hataya gözünü kapatır geç derler.Ben bunları gördükçe midem bulanıyor.

Levkav bu yazıya teşekkür etti.
  19. AYŞIN ÖCMENLER

AYŞIN ÖCMENLER TÜİSAG Üyesi

67 ile kaldım.yeniden ders çalışmaya başladım fakat çok acı ya ben bunların hepsini biliyorum....emek hırsızları hatta zaman hırsızları:k_kızgın: neye çalışacagım ben....başka ne ögrenmem gerekiyor...

mus.esen bu yazıya teşekkür etti.
  20. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Hatalı sorulara çalışın.Doğru soruyu hatalı kaç değişik şekilde sorulabilir ona çalışın.Ayrıca 13 Mayıs 2012 İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı İçin Sorular (GEYİK) kısmı var oradaki sorularada bir göz atın.

21. burki_1907

burki_1907 TÜİSAG Üyesi

inş bu itirazlara gönderilecek cevaplar bu sene içersinde gelir..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica