24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. yakamoz

yakamoz TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bugün 03122966480 tel den sonuçları öğrendim. 500 tane dilekçeden hiçbirinde değişiklik olmamış. ne diyelim böyle sorumsuzluk olmaz. ben hala depremin olmasına nasıl engel olunur anlayamıyorum...

2. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

yoğurdum ekşi kim der.aaaa kusura bakmayın ben yanlış yapmışım kim der.siz orada olsanız der misiniz?bırakın imzayı mimzayı toplamayı.benim inancım kalmadı.ben yoruldum.ben bıktım.ben eskidim.artıkne istiyorum biliyor musunuz.Sayın Bakanı alıp şu soruların izahını istemek.Neden demek?Şu anda sizi kimse duymuyor?Ben yoruldum.Açık konuşayım.Oy verdiklerim şu anda bizi yönetiyor.Seviyorumda benimsemesemde ama seviyorum.Nasıl buna duyarsız kalıyorlar.Arkadaş bu olayı çöz.Karıncanın sorunuyla bile ilgilenirsen sen orada kalırsın.Şimdi beni küstürdün.Uykudasın.uyuma numarası yapıyorsun.Uyusan uyandırırım ama numara yapıyorsun.Dürtüyorum uyanmıyorsun çünkü numara yapıyorsun.
    Bırakın soruların hatalı olduğu yankı bulmadı.ne bulacak.1400 kişi nin itirazı çözüm olmadı ne olacak?Umudunuz varsa her zaman desteğim.En acı şey nedir?İnsanın umudunu yetirmesi.ben umudumu yetirdim.Artık bir çok şeyede inan mıyorum.

3. beykutsolmaz

beykutsolmaz TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar
    Benim anlamadığım böyle deli saçması sorular sorarak dahası türkçe cümle kurmakta acizlik çeken insanlar güzide bir meslek için gönül vermiş seçkin insanların rencide ediyorlar.Soruların hatalı olduğunu gerekçeleri ile anlatmaya çalışanları dinlemiyorlar ve kendilerini haklı görüyorlar,itiraz dilekçelerine cevap vermiyorlar.Bu meslek dalını kendi arka bahçeleri haline getirdiler ve bundan da hiç utanmıyorlar ya pessss doğrusu

4. burki_1907

burki_1907 TÜİSAG Üyesi

kimi kime şikayet edeceğiz ki levkav kardeşim..zaten yapılanlar blinçli yapılan şeyler emin ol..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. adanascuba

adanascuba TÜİSAG Üyesi

ınav sonuçlarının resmi olarak ilan edilmesinden sonra adaylar tarafından zamanında ve usulüne uygun olarak sınav sonucuna yapılan itirazlar, yeniden değerlendirilmek üzere Milli Eğitim Bakanlığına gönderilmiştir.
    Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan değerlendirme sonuçları 3.2.2012 tarihli ve 2113 no’lu resmi yazıları ile Bakanlığımıza bildirilmiştir.
    Yapılan bu bildirimle, sınav sonucuna itiraz eden adayların puanlarında hiçbir değişikliğin olmadığı belirtilmiştir.
    Bu duyuru resmi nitelikte olup, adaylara ayrıca yazı ile bildirimde bulunulmayacaktır.

Önemle duyurulur.

6. adanascuba

adanascuba TÜİSAG Üyesi

sınav sonuçlarının resmi olarak ilan edilmesinden sonra adaylar tarafından zamanında ve usulüne uygun olarak sınav sonucuna yapılan itirazlar, yeniden değerlendirilmek üzere Milli Eğitim Bakanlığına gönderilmiştir.
    Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan değerlendirme sonuçları 3.2.2012 tarihli ve 2113 no’lu resmi yazıları ile Bakanlığımıza bildirilmiştir.
    Yapılan bu bildirimle, sınav sonucuna itiraz eden adayların puanlarında hiçbir değişikliğin olmadığı belirtilmiştir.
    Bu duyuru resmi nitelikte olup, adaylara ayrıca yazı ile bildirimde bulunulmayacaktır.

Önemle duyurulur.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ycet

ycet TÜİSAG Üyesi

görüyorsunuz değilmi yazılı olarak bir bildirimde bulunma zahmetinde bile bulunmuyorlar.
    Yazık yazık, böyle bir bakış açısına sahip olanlardan ne hak, ne hukuk ne de vicdan beklersiniz.

8. ka64

ka64 TÜİSAG Üyesi

Tüm arkadaşlara selamlar.
    Bende bu sınavda 69 ile kalmış bir madurum..Tuncay arkadaşımızın açmış olduğu mahkeme sonuçlanma süreci konusunda bilgisi olan varmı.Ayrıca buradan çıkacak sonuç hepimizi ilgilendirecek.Dolayısıyla bu ortak bir dava ,ben davayı açan arkadaşımızla maddi olarak masraflarının paylaşılmasını öneriyorum...

9. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

dava açan arkadaş vardı.onlardan bir formatı alsak istesek daha iyi olmaz mı.mutlaka bilgisayarda vardır dökümanı.gerçi ben istedim daha önce dava açan arkadaştan ama daha gelmedi.her zaman bu konuda destek olurum.

10. Adosi67

Adosi67 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bende 69 la kalan birisiyim ve bu konuda mahkemeye vermeyi düşünüyorum ama süreyi geçirip geçirmediğimi de bilmiyorum.Bu konuda bir bilgisi veya fikri olan var mı acaba? Bilgi verirseniz sevinirim

11. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Hayır süre geçmedi.ama fazla vakitte kalmadı sanırsam.sınav sorularına itiraz ettiğiniz belge elinize geçtikten sonra 60 gün içinde dava açabilirsiniz.bölge idare mahkemesinden de detaylı bilgi alırsınız.ama çok fazla vakitte kalmadı yanlış bilgi vermeyeyim.

12. rodin

rodin TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar herkese merhabalar. ben sınavda 65 ile kaldım sınav sonucunu mahkemeye vermelimiyim.

13. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

sınav cevap kağıdını eğer kesin emin iseniz.üzerinde silinti kazıntı herhangi bir şey yapmadıysanız verebilirsiniz.5 tane soru nun optikte yanlış okunması gerekir.
    Bana göre alınan sınav sonuçlarının düşük olmasıbir çok kişide beklediğinin altında olmasının sebebi sınav kağıdında silmeler yapmaları.yani önce a şıkkı yapıp sonra silerek c şıkkı yapması gibi.Tam olarak silinmediğinden de optikte çok hassas olacağından bu soruyu yaanlış değerlendiriyor olabilir.Büyük ihtimallede böyle olabilir.cevap kağıdını aslında fotokopisini verseler veya sınavda cevapşıklarını ayrı bir kağıda yazıp sınav sonucuyla karşılaştıranbiri olsa olay da meydana çıkar.

14. scofield

scofield TÜİSAG Üyesi

BU DAVA KESİN OLARAK AÇILDI MI? DOSYA NUMARASINI SORGULATTIĞIMDA HERHANGİ BİR ŞEY ÇIKMADI DA..

15. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Dava yı nasıl sorgulattınız?Davayı danıştay veya yargıtayda mı sorgulattıysanız yanlış yapmışsınız.ben dava numarasından dava bilgilerine ulaşamıyorum.Nasıl yaptığınızı anlatırsanız öğrenmiş olurum.Sadece dava ile ilgili kişi tc no kimlik serino ve mahkeme bilgileri ile öğreniliyor.ben böyle biliyorum ama başka yol varsa açıklarsan sevinirim.

mus.esen bu yazıya teşekkür etti.
  16. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

sadece davayı acan kisi tc kimlik no su ile sorgulatabiliyor..

17. scofield

scofield TÜİSAG Üyesi

uyaptan bakmıştım. Dediğin gibi yargıtay kısmında 13. idare mahkemesini seçerek yapmıştım.

18. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

A kitapçığı 12. soru Uluslararası sözleşmeler ve ülkemizdeki mevzuata göre en küçük çalışma yaşı kaçtır diye sorulan soru ile ilgili olarak cevap 15 verilmişti.
    Kanunda 14 yaşını tamamlamış ve ilköğretimi tamamlamış ifadesinden yola çıkarsak eğer;

Şimdi ben 20 yaşını tam doldurdum.21 yaşından gün aldım.21 yaşında olmam gerekir.soruya göre.Fakat SGK nın sitesinde hizmet dökümü kısmındabilgilerde 20 yaşında yazıyor.Mantıklı olanda bu değil mi?Ben 20 yaşını doldurdum.21 in içersindeyim.
    Yani kişi 14 ü doldurmuş 15 e girmiş bu SGK nın sitesinde hizmet dökümü kısmında bilgilerde 14 olarak geçiyor.Ayrıca zaten SGK da ayrıca ödemeleri buna göre yapmakta.
    Mesela 25 yaşına kadar devlet yetim maaşı veriyor.25 e girdiğinde değil 25 yaşını doldurduğunda bu maaşı kesiyor.yani 24 ü tam doldurum 25 e girdiğinde bu maaşı kesmiyor.

Bu sorunun cevabı 14 olması gerekirdi.Ama iptal etmediler.

19. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Ben şunu da anlamadım.Şimdi sorulara itiraz edenlere aynı dilekçe gönderildi.Elektronik imzalı olarak. Fakat yanlışı gördüler sınav sonucuna itiraz edenlere ortak sitede açıklama yaptılar.Sorulara itiraz edene neden itirazı istenen soruların iptal edilmediğini belirtmediler.Burada ince bir ayrıntı var.
    Ben bir çok kez bilgi edinmeden bilgi istedim.4 5 kez farklı konularda bilgi istedim.Fakat 2 defa aynı cevap gönderildi.Ayrıca imzasız bir şekilde.Yani resmi değil.Normalde cevap resmi verilir.Ve resmi olmasa da verilen cevap bir bilgi değil.Sorular üniversitede konusunda uzman kişilere hazırlatılmış filan.Ben sana soruları kim hazırladı diye sormadım ki. neden x neden y neden z sorularının iptal edilmediğini sordum.başarı oranını sordum.cevap yok.
    Bunu Ankara daki arkadaşlar elden dilekçe ile sorup dilekçelerine numara alıp teslim ederlerse bu sefer cevap verecekler.İnternet ortamında görmezden geliyorlar.Elektronik imzasız düz nesir yazarmış gibi cevap veriliyor resmiyeti olmayan.

20. Adosi67

Adosi67 TÜİSAG Üyesi

Bölge idare mahkemesine sınav sorularına itiraz için dava açmanın maliyeti nedir bir fikri olan varmı?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica