24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

o sorunun cevabı yanlis kesin degisecek o..

2. Fatih Mert

Fatih Mert TÜİSAG Üyesi

Deveye sormuşlar neren eğri diye .... Nerem doğru ki demiş ?? Bu sınavı hazırlayanlarada sormak istiyorum sizin nereniz doğru yaaa

3. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Arkadaşım.Yanlış yaptın değil olay.burada tartışıyoruz.bende kaldım.bir çok soruyu araştırıyorum şu anda da.buradaki arkadaşların yorumunu okuyorum.yeni yeni sorularında iptal olacağını görüyorum.fakat burada benim yorumum şu.çalışma hayatında kaynağın içersindeyim.Maske takmadan zaten kaynak yapamazsın.çıplak gözle yapsan kaynağı zehirlenme çok olur.fakat kaynak ta tüpler tehlikedir.sadece elektrik kaynağı yoktur.toz altı yoktur.Bana göre öyle ama sen diğer türlü düşünüyorsun.ben doğru yapmışım ama o soruyu senin içinde itiraz listeme ekleyeceğim.2 şıkkın doğru olması gerekir.A ve B şıklarının.

4. mukader

mukader TÜİSAG Üyesi

benım çalıştığım kaynakta bu tanım net olarak yapılmış.bence yapsan değerlendırmeye almazlar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

taşınmaz.gerekli kafes emniyet sağlanmadığı sürece.fakat soruda hangisi doğrudur diyordu?B şıkkı doğru olması gerekli bana göre.

6. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

öncelikle soruları incelediğimde 68 yada 69 arası bir puan alacağım.belki itirazlar sonrası iptal edilen sorular neticesinde 70 tamamlanır ama hiç inancım yok şahsen, çünkü bana bu sınav bilerek ve isteyerek yapılmış bir şey gibi geliyor...Asıl sorum 2 giriş hakkımız var bu sınava ve 2. hakkımızı haziranda kullanmak zorundamıyız yani ben seneye aralıkta yada haziranda bu sınava girebilirmiyim? bilgisi olan birisi bilgilendirirse sevinirim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

Kaan Bey çok önemli bir mevzu var. ivedilikle yapmamız lazım.
    Bakanligin duyurusunda 11.madde, 7. satirda "Bütün itiraz basvurularında Çalısma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı evrak giris tarihi ve saati esas alınacaktır. " diye belirtilmiş dolayısıyla bizim son gün gönderdigimiz evraklar kargoda ya da postada 3 gün içinde bakanlıga giris yapmamıs olacagı icin degerlendirmeye alınmayacak gibi algıladım ben...

8. madenesk

madenesk TÜİSAG Üyesi

Sınavın bu kadar gereksiz zor ve anlaşılmayacak kadar uzun paragraflı, anlatım bozukluğu içeren cümleli sorulardan oluşmasına ne gerek vardı? Belgeleri iptal olup mağdur edilen birçok arkadaşımız da dahil yeterince yüksek olan kurs ücretlerini ödeyip 6 aydır sınava hazırlandık. Geçmiş yılların sınav sorularına hiç mi bakmadılar hazırlarken. Birkaç soru çok çelişkili ve cevapları hatalı. Tüm kurs arkadaşlarımla birlikte bakanlığın sitesine mail attık ve arıyoruz. Herkes tepkisini dile getirirsin, ya sınav başarı puanını aşağı çeksinler ya da çan eğrisi uygulasınlar. Mağdur olan bunca insan var.

9. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

evet istediğin zaman girebilirsin. ikinci hakkını ne zaman kullanacağın senin kararındır.

10. Çağdaş Özçam

Çağdaş Özçam TÜİSAG Üyesi

ben de en agır sanayılerden kabul edılen tersanede calısıyorum,gunde yaklasık 250 tane kaynakcı calısıyor ve hıc bırınde tup tehlıkesı yok..cunku gaz tupuyle alakaları yok..ama kapalı ortamda sen maske taksan da uygun havalandırma yapmadıgın surece kaynak dumanından etkılenme sansın var..solunum olarak maskeyle onlem aldın dıyelım gozlerıne zararı var..gozlerıne zararı yok dıyelım oksıjen sevıyesını dusurdugu ıcın var..var da var :D ama gaz tupuyle bır alakasını gercekden anlayamadım..

kusura bakma sınav yuzunden bıraz da gergınım..cumlelerım sana ters gelıyorsa affola.. :(

11. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

69 dogrum var :( zorluyorum ama bir tane daha çıkmadı ... Lütfen su saçma sapan olan soruları iptal ettirebilelim. offf.

12. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

arkadaslar su kuvars tozu var ya..dogru cevap kömür tozu olmayacak mı?

13. roninx35

roninx35 TÜİSAG Üyesi

bnde 67 lerde kalan biri olarak bazı yanlış soruları (bana göre) sizlerle paylaşmak istiyorum;
    1:iş kanuna göre işverenler kaç iş gününde bildirmek zorundadırlar?
    2:uluslararası sözleşmeler ve ülkemizdeki mevzuat en küçük çalışma yaşı.
    3:risk yönetiminde alınacak kararlardan biri değildir.
    4:beyaz eşya sorusu cevabı yanlış geliyor bana
    5:elektrik yangın işareti cevabı yanlış geliyor
    6:genç işçi sınıflaması sorusu yanlış
    7: Hangisi toz oluşumunu arttıran etkenlerden biri değildir?
    bn bu kadar buldum ama neyi değiştiricek bilmiyorum.
    boyle sınav olmaz olsun.
    gene üstü örtülecek ve bi daha sınava gireceğiz gibi gelio

14. Çağdaş Özçam

cvp kesınlıkle kuvars tozudur tanecık boyutu olarak mikron aralıgı en ufak toz kuvars tozu...ben dogru yapdım keske sızde kuvars ısaretleseydınız :( uzgunum..

15. Çağdaş Özçam

2 v3 6.sorunda hem fıkırım..beyaz esya sorusu da muamma..dıger sorular dogru gıbı gelıyor bana..kolay gelsın

16. roninx35

roninx35 TÜİSAG Üyesi

1 nasıl dogru gelio sgk veya bolge mudurlugu dio mu acık bi soru deil

17. ozdemir

ozdemir TÜİSAG Üyesi

ben isyanlardayım..2010 yılından beri sertifika alamaya çalışıyorum. bıktım tükendim artık. 2010 temmuz sınavı iptal edildi. 2010 aralık sınavında askerdeydim giremedim. 2011 temmuz sınavına girdim 80 puan aldım. eğitim sertifikamı iptal ettiler. 2011 aralık sınavında ne olduğunu anlamış değilm. büyük ihtimalle 64 alıcam. 2 yıldır yaptığım kariyer hedeflerimi sertifika yüzünden ertelemk durumda kalıyorum.lütfen 70 ve yukarı alan arkadaşlar varsa bizimle paylaşsınlar. acaba bende mı problem var anlıyamadım?

itiraz ve şikayetler için ilgili kurumlarım iletişim adreslerini paylaşalım lütfen........

18. Fatih Mert

Fatih Mert TÜİSAG Üyesi

Arkadasım sende problem yok rahat ol :) bugün sınava giren tüm tanıdıklarıma söyeledim tekrar Faruk Çelik e şikayet ettik sınavı lütfen mümkün olduğunca çok kişiye ulaşın ve bakana şikayet etsinler... Bu meseleyi ancak bakanımız çözer diyorum..
    Adresi : http://www.farukcelik.com.tr/index.php?page=iletisim

19. xenep

xenep TÜİSAG Üyesi

İtiraz edilecek soruları netleştirebilirsek bir de dilekçeye nasıl yazacağımızı tecrübesi olan arakdaşlar var ise belirtmesini rica ederim. Dilekçemi hazırlayıp yarın başvuracağım yetişmemesi açısından acele etmekte fayda olduğuna katılıyorum.

20. roninx35

roninx35 TÜİSAG Üyesi

arkadaslar metan yanıcı mı yoksa patlayıcı mı yoksa ikiside aynı ifade mi yardımcı olurmusunuz?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica