24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. euysal

euysal TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

Ben de 65 doğruda kaldım, ama umutluyum:)
    Eğitim kurumumu aradığımda bana aşağıdaki telefonları vediler. kurumlardan ziyade öğrencilerin itirazı dikkate alınıyormuş ve son gün yarın akşammış.

Noları arasak herbirimiz, karanlığa bir mum da biz yaksak diyorum:)

Meftun Bey- 0312 296 64 87
    Kenan Bey- 0312 296 64 66
    Celal Bey- 0312 296 64 80

2. Fatih Mert

Fatih Mert TÜİSAG Üyesi

Tabiresmi itirazımızı da perşembe yapacağız Burayı takip ediyoruz .... Yapanın yanına kar kalmayacak arkadaşlar buna inanıyorum ... ama birlik olmalıyız

3. drkafein

drkafein TÜİSAG Üyesi

metanı bilmem ama biz kesin yanıcı ve patlayıcıyız şu anda :)

4. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar herkes telefonlara sarılsın..ben aramam nasıl olsa arayan var demeyin..sonuçta bu itirazlar bir dahaki sınavın daha mantıklı olumlu geçmesine neden olacaktır..ne kadar çok sesimiz çıkarsa o kadar iyi..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. scotter

scotter TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar kafayı yememek elde değil bu adamlar yönetmelik yazıyor herkes onaylıyor soru birkaç tane kendini bilmez cevap anahtarı hazırlıyor ve yönetmeliğe aykırı delirecem gercekten arkadaslar nereye sikayet edeceksek bir an önce organize bir metin hazırlayıp tepkimizi ortaya koyalım değişecek soruları belirleyelim ve herkes tek bir vücut olarak itirazını yapsın

6. hüseyinserdarözcan

hüseyinserdarözcan TÜİSAG Üyesi

0312 2966482 - 83 ilker beye yönlendiriyor bu irtibat numaraları

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. drkafein

drkafein TÜİSAG Üyesi

74 doğru saydım ama bizde de çelişkili sorular var. çelişkiliyi bırakın eğitim kurumunun verdiği yanlış bilgi bile var. 85 desibelde kaç saat çalışılır diye bir soru var mesela. herkes 7.5 diye not almış ama ben mantık yürütüp 8 saati işaretlemiştim. doğrıu cevap benimkiymiş. ama nottan çalışan herkes yanlış yaptı. şimdi o adam 69 la kalırsa herşey caiz yani , olacak iş değil.

8. scotter

scotter TÜİSAG Üyesi

bu ilkermidir nedir acmıyor telini kacıyorlar bizden

9. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

su an caliyor..mesgule attı...

10. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

arayalım arkadaşlar beni de meşgule atıyor..vazgeçmeyelim..

11. orfeos

orfeos TÜİSAG Üyesi

SORU 29: Alfa, Beta ve Gama ışınları elektromanyetik spektrumun en üstünde yer alır, insan sağlığına zararı tartışılmaz ve bir sonraki başlıkta incelenmiştir. Bunun hemen altındaki X ışınlarının da insan sağlığına zararlı olduğu bilinir. X ışınlarının altındaki UV (Morötesi) bölgesi de, cilt kanserleri başta olmak üzere birçok zarar verir. Ozon tabakasındaki deliklerden kaynaklanan; güneşin kanser yapıcı etkisi budur.
    Görünür ışığın altında, "ısınmamızı" sağlayan IR (Infra Red-Kızılötesi) bandı vardır. IR bandında radyasyon yapan kaynaklara örnek olarak mangal, kömür sobası, kalorifer peteği, Elektrikli IR ısıtıcılar verilebilir. IR bandı da ikiye ayrılır. Üst IR bölgesindeki kızıl ışık veren elektrikli IR ısıtıcılar Mangal, Alt IR bölgesindekiler ise Kalorifer peteği ve ışık vermeyen elektrikli ısıtıcılar gibi kaynaklardır. IR bandındaki ışınımın da zararsız olduğu kabul edilir.
    Doğru Cevap:C olmalıdır.
    arkadaşlar sorularla ilgili tartışırsak en kötü ihtimalle kab sorunun iptali söz konusu olur bilebiliriz

12. nocturne

nocturne TÜİSAG Üyesi

Garip sorular karmasından benim seçtiklerim.

A kitapçığı

40.soru, Ortam havasında bulunan etken madde miktarı ölçümü neden anlamlı değildir?
    42. soru, ikincil görev yöntemi ile ilgili bilgi kaynağı bulamadım.
    49. soru, iş güvenliği ile ilgisi nedir?
    54. soru, krikoların kaldırma makinesı sayılmadığı dershanede kaç defa bahsedildi. Soruda kriko kaldırma makinesi kabul ediliyor.
    60. soru, Bu soru için de bir bilgi kaynağı bulamadım.
    58.soru, Renk ve hareket (davranış) eşleşmesi soruyor. Cevap anahtarına göre doğru cevap “kırmızı – yangınla mücadele ekipmanı” bu nasıl bir davranış veya harekettir. Bence D şıkkı göreceli olarak daha anlamlı “kırmızı – dikkatli ol, önlem al, kontrol et”
    61. soru. Dinamit yerine nitrogliserin yazılsa eminim birçok kişi doğru yapacaktı.
    64. soru. Yangın, sel, deprem, patlama vb felaketlerin oluşum olasılığını önlemek için nasıl bir acil durum planı yapıldığını merak ediyorum. Depremi seli nasıl önlüyoruz kağıt üzerinde??!!
    70.soru Sıvı yakıt tanklarının basınçsız olduğunu anlıyoruz. Evet Benzin deposu basınçsız. Ama basınç altında sıvılaştırılan LPG ile ilgili depolar basınçlı. Pnömatik akışkan devresi nedir?
    73. soru. Mantığını samimiyetle anlamadım arkadaşlar.
    76. soru.Bence her şık alınması gereken bir önlemdir.
    83. soru. Emniyet kemeri sanırım içeride gazdan dolayı boğulmuş işçiyi çekerek kurtarmak için gerekli !!??
    82. soru. Toz bastırıcı kullanılmaması toz oluşumunu artırmıyormuş. Tekniğini bilmiyorum ama okurken anlam veremiyorum.

13. orfeos

orfeos TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar meftun bey açtı :) birazda bıkkın bir sesle

14. fatihmyilmaz

konusan var mı arkadaslar?

15. Helen

Helen TÜİSAG Üyesi

Neler söyledi?? Hemen yazın lütfen

16. scotter

scotter TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar konuşabilen varmı bilgi aktarabilirmi

17. Çağdaş Özçam

Çağdaş Özçam TÜİSAG Üyesi

etık kuralları sorusunda dogru sık belirli bır alana yonelık yazılı kurallar demıs bakanlık..

BU KADAR SACMA BIR CVP GRMEDM..ETIK KURALLARINA YAZILI KURALLAR DIYENIN AKLINI ALAYIM BEN :):)

18. fatihmyilmaz

bi açıklama bu kadar mı güzel olur ya? tamamen katılıyorum...itirazlara eklenecek bir soru daha..

19. fatihmyilmaz

al benden de o kadar..

20. yazemre

yazemre TÜİSAG Üyesi

etik kurallarını kim yazmışki yazılı olsun...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica