24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Arkadaşlar merhaba,
    Yazdıklarınızı okudum. Çalıştığım için konuya fazla yoğunlaşamadım. Paylaşımlarınızı akşama bende değerlendirmeye çalışacağım.
    Paylaşımlarınız için ve foruma gösterdiğiniz önem için hepinize teşekkür ediyorum.
    Lütfen iyi net çıkartmış arkadaşlarımızda kendilerine gösterdiğimiz saygıyı bizlere göstersin.
    Bugün bize yarın size... Bu sınavın B ve A versiyonu olacak ileride ne ile karşılaşacağınızı bilmiyorsunuz. Yada sınavdan geçmiş olsanız bile eğitim belgenizin iptal edilmeyeceği kesin değil.
    İyi günler dilerim,

2. asilord26

asilord26 TÜİSAG Üyesi

hangi sorular hatalı acaba...?

3. burki_1907

burki_1907 TÜİSAG Üyesi

yahu her şeyi anlarımda,genç işçiler sorusunu nasıl yanlış hazırlar bir insan..İş kanununda yazıyor yahu..

4. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

:) ÇOK GÜZELMİŞ. Ben de Celal Bey ile konuşmuştum öğlen. Mutlaka perşembe 17:00 bakanlığa ulaşmış olmalı dedi.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

ayy inanmıyorum ya zincirleri tutturmakta kullanılacak değil. zincir baklalarını tutturmada kullanılacak diyormuş... ben tamamen zincirlerin ucunda yada eklemede kullanılan civataları düşündüm. offf ama laf oyunu bu yahu :(

teşekkür ederim yazemre

6. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

G
    ökhan B arkadaşım.40. soruda biyolojik etkenlere maruziyet sorusu. bende deli oldum. fakat bir anda ne kadar yanlış düşündüğümü farkaettim. kimyasal değil biyolojik etkenlere maruziyet bu. verem, tüberküloz, sarılık ve benzeri bulaşıcı hastalıkları oluşturan o mikroplar bakteriler falan filan. dolayısı ile ortam havasındaki etken madde miktari kimyasal etkenlere maruziyet gibi olmazsa olmaz bi durum deil. belki sende benim gibi düşünmüşsündür diye soyleyeyim dedim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. kalsit

kalsit TÜİSAG Üyesi

Arkadşlar az önce A kitapçığına göre 4-12-30-52-55-58-70-82-83-86-89-94 ve 97. sorulara itirazımı içeren dilekçemi 15 TL lik ödeme makbuzumla birlikte başvuru kılavuzunda belirtilen adrese gönderdim. İki arkadaşımda benimle birlikte itirazlarını yaptılar. Olumsuz cevap alırsam idare mahklemesine bahsi geçen soruların iptali için dava açacağım. Umarım hepimiz için hayırlı olur.

8. murat581

murat581 TÜİSAG Üyesi

dilekçeyi paylaşabilir misin?

9. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

kardeş soruları nasıl gönderdin çıktı mı aldın ?nasıl yaptın bende yarıın başvurucam sabah erkenden göndericem de?bi yardımcı olur musun?dilekçeye ne yazalım?zaman harcamıyım diye soruyorum

10. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

5.soru--nemi higrometre veya psikometre ile ölçülür diye biliyorum..
    10. soru --co kimyasal özelliği ile boğucu bir gazdır..

digerlerinde haklısın

11. kalsit

kalsit TÜİSAG Üyesi

Valla arkadaşlar bende apar topar yazdım öğleden sonra, istanbul'da olduğum içinde yarın göndermeyi göze alamadım ve bugün çıkartıp hemen gönderdim kargoyla. Dilekçemin örneğini veriyorum aşağıda ki linkte. Bazı soruların yanlış olduğunu göstermek için mevzuattan örnekler gösterdim. Bazılarına ise pek bişey yazamadım açıkçası. Ama amacım öncelikle soruların incelenmesini sağlamak. Zaten dediğim gibi ret cevabı alırsamda dava açıp bilirkişi marifetiyle inceletmek istiyorum soruları.
    https://rapidshare.com/files/3685895558/itiraz.doc
    http://hotfile.com/dl/138671543/185e746/itiraz.doc.html

12. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

itiraz sebeplerinide yazmışsındır umarım.bende bugün hazırlayıp hatta burada yayınlayıp yarın gün içi uçak vb türü kargo ile göndereceğim.Kabul edilmez ise idare mahkemesine dava açacağım.budava sürecinekalmayızinşallahama kalırsakta birleşelim.ben geçsemde kalsam da her zaman destekolacağım.saygılarımla

13. ebrarazade

ebrarazade TÜİSAG Üyesi

Merhaba Arkadaşlar benim kitapçığım B idi.Benim hatalı olarak düşündüğüm sorular aşağıdaki gibi.Şuan 66 doğrum var.Hakkımızda hayırlısı artık.

2. soru alfa ışınları ionize edicidir oysa infrared ve ultraviole ışınları ionize edici değildir.ultravioleninde infrared den zararlı olduğu bariz.Dolayısı ile bu sorunun cevabı infrared diye düşünüyorum.
    13. soruda bende diğer arkadaşlar gibi düşünüyorum d şıkkı zaten b şıkkını kapsıyor.
    23. soruda kaynakta küçük gerilim kullanılması nasıl elektrik çarpmasını engelliyor anlamış değilim.Küçük gerilim çarpmaz mı ? Soruluş tarzında bence sıkıntı var.
    26. cevap c olabilir ama ben d şıkkı yaptım çünkü işaretçi ve işçiler asılı duran yüklerin önünden nasıl gider, yüklerin düşme riski yok mu ?
    28. soruda forkliftte insanlar taşınacağını öğrenmiş oldum ? Birdaha kine kaç kişi taşınabilir diye sorarlarsa şaşmam.
    31.Güvenlik rengi hepinizce malum zaten ben b yaptım c de doğru anladığım kadarıyla.
    33.Elektrik yangınları mavi daire imiş hiç bir yerde rastlamadım.
    55. soruda mekanizasyon artması diye cevapladım o mantıklı geldi b şıkkı olması için kullanılması denilmeliydi.
    59 diğer arkadaşlar gibi uygun ekipman sağlanması dedim d şıkkını zaten kapsıyordu.
    67.Genç işçi meselesi hepinizin malumu zaten
    70. soru c şıkkı dedim etik kurallar yazılı olmaz diye biliyordum.
    85.Uluslar arası sözleşmeler ve mevzuata göre en küçük çalışma yaşı 14 olması gerekiyor.
    93. soruda kaynak tahsisinin direkt etkili olduğunu düşünmüyorum.Dolaylı yoldan etkili olabilir.

14. fatihmyilmaz

şimdi sen 92 aldın dimi...yarın bu itirazlar sonunda sorular yanlış oldugu için iptal edilirse veya cevap şıkları değişirse ki oyle olacak, o zaman senin biliyoruzda yaptık çalışsaydınız yapardınız tavırların için aşağıdakilerden hangisi söylenebilir;
    1- ya soruların yanlış cevaplarını attın tutturdun
    2- ya da birilerinden aldın
    3-ya da yalan soyluyorsun

hangisi?

15. Ermanisg

Ermanisg TÜİSAG Üyesi

kardes CO sorusunda kukurtdıoksıtte bır bogucu gazdır .. ve sınıflandırmada co2 bogucu olup co zehırlı olmasıyla tanınır.

16. isgcevre

isgcevre TÜİSAG Üyesi

Aşağıdaki sorular kesinlikle tartışmalıdır ve ciddiyetle incelenmesi gerekmektedir.

C sınıfı İSG Uzmanlık sınavı A kitapçığı;
    Soru 7, Soru 23, Soru 38, Soru 40, Soru 47, Soru 50, Soru 51, Soru 58 ve Soru 82

17. Ermanisg

Ermanisg TÜİSAG Üyesi

higrometre dogru cevap tamamda HİGOMETRE NEYIN NESI ?

18. fatihmyilmaz

kardeş soru 52 ye itirazındaki metne bi bakabilir msn? inşallah boyle gondermemissindir?

19. fatihmyilmaz

kardes hesap et işte onu bile dogru yazamayan bir zihniyet bize soru hazırlıyor..hadi tipografik hata oldu..kontrolünde yapılmadıgı ortaya cıkıyor..nasılsa türk milleti işte koyun..........herkes konusur konusur susar... diye mi dusunuyorlar nedir anlamıs degilim..

20. infra

infra TÜİSAG Üyesi

Eline sağlık güzel yazmışsın, bizde şirkette sınava giren 3 arkadaş olarak yanlış olduğunu düşündüğümüz soruları nedenlerimiz ile birlikte yazıyoruz. Tamamlayabilirsek yarın elden, yetişmez ise Perşembe günü yine elden teslim edeceğiz. Ankarada olduğumuz için en azından bu avantajımız var. 69 ile kalmak üzereyim, verdiğimiz paralara emeklere yazık olmak üzere. Lütfen üşenmeyelim, ne kadar çok itiraz okadar etkili olacaktır.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica