24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. sinemeldelekli

sinemeldelekli TÜİSAG Üyesi

infra dosya eki açılmıyo ne yapmak gerek

2. melike

melike TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba.Ben de sizler gibi sınava girdim ve soruları çözmeye başladıktan 5 dk sonra kitapçığın kapağına bakıp yanlış sınava mı girdim sorusunu sorma gereği duydum!!!Sizlerin de görüşlerini 2 gündür takip ediyorum.Okudukça yanılmadığımı ve yalnız olmadığımı görmek beni rahatlatıyor.Ben de gittiğim eğitim kurumundaki arkadaşlarla kararlaştırdığımız dilekçeyi gönderiyorum.Ancak bazı görüşlerde sınavın iptal edilmesi düşüncesi var.Ancak benim gibi maddi imkanları çokta ii olmayan adayların Ankara' ya giderek ulaşım, konaklama yeme-içme vb masraflarının yanında yaşadığı stress ve mecburiyet düşünüldüğünde başka alternatifler arama yoluna gidilmeli diye düşünüyorum.Benim görüşüm siz de takdir edersiniz ki yanlış soruların çıkarılarak doğru kabul edilmesi, çan eğrisi uygulaması veya barajın düşürülmesidir.

3. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

yurtiçi kargonun uçak kargosu var onunla gönder nikor. veya aras kargo günaydın kargosu. bunlar daha hızlı ulaşıyor.

4. adanascuba

adanascuba TÜİSAG Üyesi

adımlar

1.ADIM….
    İş sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğüne 29.12.2011 – Saat 17:00 kadar itiraz dilekçesini bakanlık evrak kaydına ulaştıracaklardır.

2.Adım….
    İtiraz dilekçesinde T. C. kimlik numarası, imza ve adresi mutlaka bulunacaktır. Ekine banka dekontu eklenecektir.

Fax ile yapılan ve zamanını geçen itirazlar kabul edilmeyecektir.

3.Adım….
    İtiraz için aşağıda bildirilen hesaba ödeme yapılması ve dekontun dilekçe ekine ulaştırılması gereklidir.
    “İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN No’lu hesabına 15 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırılacaktır.”

Bu adımları tamamlayan arkadaşlar itiraz dilekçelerini iki yolla ilgili Bakanlığa ulatırabileceklerdir.
    1.Yol (Kendileri Ulaştırmak İsteyenler)
    Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Yetkilendirme Daire Başkanlığı İnönü Bulvarın No:42 Emek-ANKARA’dır. Adresine 29.12.2011 akşam 17:00 ulaşmasını sağlayacaklar.

2.Yol (Eğitim Kurumu Üzerinden)
    28.12.2011 akşamı 18:00 kadar teslim edecekler. Belgeler bunda sonra Eğitim Kurumu Yöneticilerinin elden götürmesi ile Bakanlığa teslim edilip kayıt yaptırılacaktır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. infra

infra TÜİSAG Üyesi

dostum bu foruma yeni üye olduğumdan ekleyememiş olabilirim.
    Mailini ver mail atayım, yalnız şimdi denedim indirildi problem göremedim

6. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

bence sınava itiraz ve sınav sorularına itiraz farklı bir şey. bir yanlışlık var arkadaşım İSGGM bir ara. MEB'e sınav sonucu itirazları yapılıyor. fakat biz sınav sorularına itiraz ediyoruz. bunuda İSGGM Yetkilendirme Dairesi yapıyor. Biz sınav sorularına itiraz ederken yetkilendirme dairesine itiraz etmemizin sebebi onlardan egitek in hazırladığı sınav sorularını daha profesyonel şekilde değerlendirmesi içindir. yani sınav sorularını hazırlayan kişilere değil, onları yetkilendiren veya karar mercii olan kuruma yapıyoruz itirazı. bilmem anlatabildim mi ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. DEJAVU

DEJAVU TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar itirazımı kargo ile gönderdim yarın gün içinde ulaştıracaklarını söylediler. Kargo şirketinin vip hizmetide var gün içinde teslim edebiliyorlarmış (en geç 9:00 - 10:00 kargo şirketine evraklar teslim edilmeliymiş ). Geç kalanlara duyurulur.

8. sinemeldelekli

mail adresimi msj attım teşekürler..

9. sinemeldelekli

eğitim aldığım kurs açıklama yapmış 24 aralık sınav sorularını notlarımızda %100 yakaladık diye..bu gibi yalan yalnış açıklamalar devam ederse bütün itirazlar boşa gider bence

10. kalsit

kalsit TÜİSAG Üyesi

hangi kurs o?

11. Gökhan B

Gökhan B TÜİSAG Üyesi

13 sorudan oluşan itiraz dilekçemi ve soruları biraz önce gönderdim ve yarın mesai saatlerinde Ankarada olacağı söylendi.Bu sorular içinde doğru işaretlediğim 2 soru da vardı.Malesef sınav kültürü oturmamış bir sınava girdik hep beraber.70 üstü doğrusu olan arkadaşları tebrik ederim.Benim 68 doğrum var ve inanın 2-3 soruyu dikkatlice okuduğum için yanlış yaptım(acil durum gereksinimi sorusu,renk-harekette kırmızı yangın dolabı vbg.).Sonuç olarak hepimizin hakkında hayırlısı olsun.Umarım bu yanlışlıklarını düzeltirler.
    Bu arada bir arkadaş 10 TL yatırmış.Bu kadar tepkinin olduğu yerde sırf 10 TL yatırdın diye bakmazlarsa şaşırmam.15 TL net belirtilmiş.

12. Gökhan B

Gökhan B TÜİSAG Üyesi

Bu kadar anlatım bozukluğu ve yanlış soru şekli olan sınavın tüm sorularını olduğu gibi yakalamış olan kurumu sorgulamak lazım,yada geyikle meşgullerdir.

13. burki_1907

burki_1907 TÜİSAG Üyesi

onu diyenin aklından şüphe ederim..

14. infra

infra TÜİSAG Üyesi

gönderdim

15. sinemeldelekli

http://www.kurtaran.org/

buyrun bakın..başka kurslar slaytlar hazırlamış,1000den fazla soru göndermiş bana kendi kursumdan gelen soru sayısı 475 işin komik tarafı bu zaten.hazırladıkları kitapta kulağın nasıl işittiğinden gözün nasıl gördüğüne kadar tüm ayrıntılar var ama sanırım bende bi eksiklik var çünkü cevabını kitapta bulamadığım soru sayısı çok fazla.zaten ben kursu aradığımdada kitaba çalışsanız geçerdiniz havası yarattılar.yeni eğitime katılacak arkadaşlara bu kurumu kesinlikle tavsiye etmiyorum!

16. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

sabah ziraat bankasına gittim 4 tane banko var..bana iban hesap bilgilerini eksiksiz verdigim halde yanlis yere paraya gönderebilecek kapasitedeki mal denk geldi!! tam çöldeki bedevi şansı ya!! ya diyorum ki 15 olması lazım dı yok yok 10 tl diyor..
    sonra buraya yazdım..iyi ki yazmisim arkadasin biri uyardı saolsun ...hemen gittim aynı yere..duzelttirdim..iyi ki kargo gitmemisti..dogru dekontuda kargoya koydum gonderdim..

17. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

kardeş öpüldün:)) cok tesekkurler iyi ki uyardın

18. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

bu açıklamayı yapmak demek ya açık açık biz yalan söylüyoruz yada sorular servis edildi bize demek.hangi insan oğlunun aklına buzdolabı sorusu gelir.telefon edip elektrik yangını işareti ile ilgili sorunun cevabı hakkında kaynak göstermelerini istemek lazım aslında :)

19. sinemeldelekli

aynı dönem kurs arkadaşlarımla görüştüm hepsi çok tepkili.zaten buradaki amaçta reklam yapmak bizi tercih edin kazanın demek ama ben ve birçok kişi kazanamıyor..

20. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

mutlaka işini hakkıyla yapan kurslar vardır bu yüzden kurslar hakkında da olumlu, olumsuz görüşlerin yer aldığı bir başlık oluşturmak lazım.internet üzerinde hiç bir yerde bir bilgi yok. tamamen kursların sayfasına girip iyimi kötümü anlamaya çalışıyor insanlar.hiç değilse bizden sonra girecek olanlar sadece kursların yalan söyleme potansiyeline göre karar vermemiş olurlar.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica