24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

yani bu isin icinde tahmin edemeyecegin kadar yuksek mertebede insan var diyorsun!!!!! olsun ben sikayetimi gene de yapıcam belki bir helal süt e denk geliriz

2. scotter

scotter TÜİSAG Üyesi

arkadaslar dun ıtıbarıyle bende dılekcemı yolladım yalnız acıkcası bu zıhnıyetten cokta umıdım yok kım bılır nasıl savunup kıtabına uydurmaya calısacaklar acaba gercekten bu ısı arastıracaklarmı eger yetkılılerden bılgı alabılen varsa lutfen paylassın acaba tepkımızı duyan varmı gorelım

3. gepp

gepp TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar günaydın.
    Dün casgem eğitimcilerinden 2 tanesiyle konuştum.
    biri emekli iş müfettişi, diğeri üniversitede hoca.
    her ikisi de sorulara da sınava da itiraz edilebileceğini söyledi.
    İş hukuku eğitimini veren hoca; iş kanununa göre ... en geç kaç iş günü içinde yazı ile ilgili birime bildirmek zorundadır? sorusuna doğru şık olarak verilen d)2 seçeneğinin de yanlış olduğunu 5510-13mad. 1-2fıkrasının a bendine göre sorunun doğru şıkkının c)3 olması gerektiğini söyledi. ardından da büyük ihtimalle bu kadar yanlış soru sorulan bir sınava çok fazla itiraz gelecektir ama yine de birileri bunu kılıfına uydurmaya çalışacaktır. siz hakkınızı muhtemelen mahkemede alırsınız dedi.

4. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

bende pek ümitli değilim açıkçası.sadece üzerime düşeni yaptım o kadar..68 doğruyla bir dahaki sınava kaldı işim..malesef..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. infra

infra TÜİSAG Üyesi

Sınavın iptali bizim zararımıza olacaktır. Boş yere Nisana kadar beklemeyelim. Benim temennim hatalı soruların iptal edilmesi.

6. Hakan COŞKUN

ordaki soruları iptal et anlamında sölemiştim yazarken yanlış yazmışım..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. adanascuba

adanascuba TÜİSAG Üyesi

Merhaba Arkadaşlar ;
    en geç kaç iş günü içinde yazı ile ilgili birime bildirmek zorundadır adlı soruda yer alan sacmalık su ölümlü kaza oldugunda nereye bas vuruluyor bakınız hemen emniyet mercilerine basvurulur diyor yonetmelik emniyette yetkili mercidir ve bu soruda ondan hatalıdır.

8. lucam

lucam TÜİSAG Üyesi

9. lucam

lucam TÜİSAG Üyesi

aslında iş kazası sorusunu itirazımıza bende ekledim fakat dün gece tekrar gözden geçirirken düşündümde, orada sorunun başında iş kanununa göre diyor,iş kanununda sadece 2 gün tanımlanmış.Bu anlamda baktıklarında sorunun iptal eidleceğini sanmıyorum.

İş kanununa[/COLOR] göre işverenler işyerinde meydana gelen iş kazasını ve tespit edilecek meslek hastalığını en geç kaç iş günü içinde yazı ile ilgili birime bildirmek zorundadır?

A)10 B)7 C)3 D)2

10. Fatih Mert

Fatih Mert TÜİSAG Üyesi

Link ziyaretçilere kapatılmıştır. Kaan bey siteye üye olmamıza rağmen bu yazı ile karşılaşıyorum.. giriş yapmış olmama rağmen :k_karışık:

11. Fatih Mert

Fatih Mert TÜİSAG Üyesi

Bence önceki sınavları hazırlayan ekiple bu sınavı hazırlayan kişiler aynı değil

12. Agacsakal

Agacsakal TÜİSAG Üyesi

Sözlerime karşı kullandığınız yukarıda ki ifade kendi yorumunuzdur.

İkisi arasında çok fark var.

Bilgilerinize,

13. Agacsakal

Agacsakal TÜİSAG Üyesi

Bende bu şekilde düşünüyorum. İSGDER'in dün yapmış olduğu duyuruda 19 adet soruya itiraz ettikleri gerekçeleri de ifade edilerek paylaşılmıştır. Ben de bu dilekçe ve sorulara kendim adına eklediğim 3 soru ile birlikte aynı dilekçeyi gönderdim. Görmeyenler varsa bakmalarında fayda var.

http://www.isgder.com/index.php?option=com_content&view=article&id=218:24122011-snav-komisyonu-19-soru-belirledi-&catid=1:guncel&Itemid=50

14. Hakan COŞKUN

arkadaşlar sonuçlar ne zaman açıklanacak bilgisi olan var mı?kesin tarih şeklinde?

15. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

VAkit sınırlı olmasaydı İSGDER in sorularınıda ekleyip itiraz ederdim.Benim sorularımda çok farklı sorular var.İnşallah bu soruları aynen alıp itiraz eden kişi vardır.

16. SELCUK

SELCUK TÜİSAG Üyesi

20.01.2012 Adayların sınav sonuçları İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne teslim edilecek, meb*gov.tr ve isgmm*gov.tr internet adreslerinde aynı anda yayımlanacaktır.

17. Agacsakal

Agacsakal TÜİSAG Üyesi

Serkan Bey,

Ben diğer kurumların yaptığı itirazları da dikkate alıp İSGDER'in sunmuş olduğu sorulara aynen ilettim (yazımda da ayrıca belirtmiştim).
    Umarım daha iyi hissediyorsunuzdur.

Bu arada kargo firmalarından alınan dekont ile yazılarınızın ilgili saatlerde iletildiğini mutlaka kontrol edin derim.

İyi günler,

18. mukader

mukader TÜİSAG Üyesi

benım kargom10:48 itibari ile ABdullah Ceviriciye teslim edilmiş ..hakkımızda hayırlısı

19. mukader

mukader TÜİSAG Üyesi

arakadaşlar geçen sınavda toplam 6 soru iptal edilmiş.cevap şıkkı değişse bile herkese + puan kazandırıyormuş .

20. Hakan COŞKUN

doğru yaptığımız sorularda iptal edilse bize faydası oluyor mu?yoksa yanlış yaptığımız soruların mı iptal olması lazım?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica