24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mukader

mukader TÜİSAG Üyesi

doğru yaptıgını geırısı yok. yanlış yaptıklarından,eger soru yanlışsa + puan demek oluyor

2. TUUBA

TUUBA TÜİSAG Üyesi

yanlış yaptığınız sorular iptal edilirse size faydası olur...

3. gepp

gepp TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar biz de an itibari ile itirazımızı bir arkadaşım aracılığı ile elden teslim etmiş bulunmaktayız.
    toplam 4 adet itiraz dilekçesi verdik.
    iş kazası bildirim günü sorusunu da ben iş hukuku hocasına sordum ama sizin de dediğiniz gibi soruda iş kanununa göre diyor. sanırım hocaya soruyu telefonda sorduğum için o kısmını anlamadı. 5510dan bahsetti bana.
    neyse ben itirazıma o soruyu da kattım.
    sizin doğru yaptığınız sorulara itiraz durumunda sorunun yanlış olduğu tesbit edilirse o sorulardan + puan alınmıyor.
    ben cevap anahtarına göre doğru yaptığım 2 soruya itiraz ettim.

4. SELCUK

SELCUK TÜİSAG Üyesi

sınav aşamasına geldikten sonra sağa sola sorup yasa yorumlatmayı doğru bulmuyorum. sınav aşamasına geldiğinizde kendinizin yorumlayabiliyor olmanız gerekirdi.

işverenler senelerce iş güvenliği uzmanlığının yapması gereken bildirim işlerini muhasebecilere yaptırmışlar, hala daha muhasebecilere yaptırıyorlar. forumlarda gezerseniz isg ile ilgili yasa yorumlamaya çalışan muhasebecilere denk gelirsiniz.

isg yasalarını avukat, muhasebeci, bakanlık çalışanı,... yorumlatmak bindiğin dalı kesmektir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Bu forumun yazılımından kaynaklanan bir hata.
    Çözmeye çalışıyorum. Böyle mesajları bildirirseniz edit leyip düzeltiyorum.
    İyi çalışmalar,

6. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

acaba ne kadar itiraz olucak ya ?2 soruyla kaçırmak 1 soruyla kaçırmak çok acı bişey..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. hidayet

hidayet TÜİSAG Üyesi

1 veya iki değil bu sınavda 62-63 net çıkaranların tamamı barajı geçer arkadaşım geçen sınavda bile 6 soru iptal edildiyse bu sınavda en az 10 sorunun iptali garantidir bana göre.. rahat olun, şimdiden hayırlı olsun..

8. Hakan COŞKUN

walla abi ne zaman böle heveslensem fos çıkıyor.hiç heveslenmek istemiyorum..

9. Hakan COŞKUN

hem öle bişrşey olması için yanlış yaptığımız soruların doğru çıkması lazım...

10. infra

infra TÜİSAG Üyesi

Valla 69 doğru hesapladım ama ben bile emin olamıyorum.
    Umarım hepimiz için hayırlısı olur

11. hidayet

hidayet TÜİSAG Üyesi

umarım hayırlı olur tabi.. ama 69 un üzerine mutlaka itiraz edilenlerden bir tane de olsa yanlış işaretlediğin vardır..

12. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

Herşeyden önce geçsekte kalsakta bu kimsenin bilgi düzeyini göstermeyecek geçenler iyi bir isg uzmanı olmayacak kalanlarda bilgisiz uzman değiller. sonuçta bu kadar saçma sorularla bir isg uzmanının bilgisi ölçülemez. ama emin olduğum şey soruları hazırlayanların HİÇBİRŞEY bilmediğidir.
    Benim üzüntüm ülkem adına bütün kurumları bu kadar kokuşmuş bir ülke daha var mıdır acaba. Hangi ülkede iş müfettişleri (dürüst olanları elbet vardır onları tenzih ederim) kanun hazırlarken kendi emeklilik ikramiyesini de yasaya ekler. isteği halinde A sınıfı uzman yapar kendini.
    insan hayatını doğrudan etkileyecek bir sektörde bu kadar yolsuzluk çürümüşlük en hafif tabirle ayıptır.

13. tolga

tolga TÜİSAG Üyesi

Selam dostlar, medyadada sesimizi duyurmak adına abbas güçlünün sitesine yorumda bulunduk.oylarsanız sevinirim.

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVI başlığı altında oylama sağdaki oy adetini gösteren ikona tıklayıp 20-30 sn beklediğinizde gerçekleşiyor.
    http://www.abbasguclu.com.tr/sikayetimvar.aspx

14. Hakan COŞKUN

oyladım bende kardeş..ne kadar çok kişi oylarsa o kadar mağduriyetimiz anlaşılır diye düşünüyorum..

15. infra

infra TÜİSAG Üyesi

İş yerinden oyladım eve gidince tekrar oylayacağım.

16. DEJAVU

DEJAVU TÜİSAG Üyesi

Bende oyladım arkadaşlar sesimizi duyurmalıyız. Sorulara itiraz dilekçem bugün itibariyle teslim edilmiş hepimize hayırlı olsun...

17. zen1988

zen1988 TÜİSAG Üyesi

kaan saka bey bende c sınıfı isig sınavına giren adaylardan biriyim.
    cevaplarımı kontrol ettim ve cevap anahtarına göre 65 doğrum var.
    tam zamanlı çalıştığım için dilekçe yollayamadım.
    bir problem olurmu sonuçta kendi adıma dilekçe yolluyamadım.
    puan artışları dilekçe yollayan adaylar içinmi geçerli olucak sadece??
    bide bu puan artışları 20 ocaktaki sınav sonuçlarına yansıcakmı yoksa sonradanmı değişecek??

18. euysal

euysal TÜİSAG Üyesi

bu linke bayağı tıklayan var, 39 sn. oylama süresi var, döndüğümde 3 kişi daha artmıştı:) çok güzel. acaba Ankaraya ulaşan itiraz dilekçeleri ve yorumlar nasıl? bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar? ben Yurtiçi KArgoya tlefon ihbarlı vermiştim fakat daha mesaj da gelmedi teslim oldu diye, inşallah bir aksilik olmamıştır.

19. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

İnternet üzerinde birisi aynen şunu yazmış umarım doğrudur.

Aldığım bilgiye göre sınav sorularına itiraz evraklarını elden teslim eden arkadaşların sayısının çok fazla olmasınsdan dolayı, ilgili kurum akşam saat 21:00 kadar çalışacağını söylemiştir. evraklarını henüz elden teslim edecek olan arkadaşlar acele etsinler.

Bu arada oylama ile ilgili olarak belki kuşlar internet üzerinde bir kaç sözlük, topluluk vb. yerlere haber uçurmuştur :)

20. euysal

euysal TÜİSAG Üyesi

Teşekkürler, bu çok güzel bir haber. dekont,vs itiraz işinde olunca bazı kişilerin uğraşmak istememiş olabilir diye düşünmüştüm.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica