24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. zen1988

zen1988 TÜİSAG Üyesi

benim sorum hakkında yardımcı olucak olan varmı??

kaan saka bey bende c sınıfı isig sınavına giren adaylardan biriyim.
    cevaplarımı kontrol ettim ve cevap anahtarına göre 65 doğrum var.
    tam zamanlı çalıştığım için dilekçe yollayamadım.
    bir problem olurmu sonuçta kendi adıma dilekçe yolluyamadım.
    puan artışları dilekçe yollayan adaylar içinmi geçerli olucak sadece??
    bide bu puan artışları 20 ocaktaki sınav sonuçlarına yansıcakmı yoksa sonradanmı değişecek??

2. SELCUK

SELCUK TÜİSAG Üyesi

soru iptal edilirse herkesi kapsar. yanlış yaptıysan doğru sayılır, doğru yaptıysan değişiklik olmaz. 20 ocaktaki sonuçlara yansır. 20 ocaktan sonra kendi sonucuna itiraz edebilirsin.

3. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

itirazlar sonucu varılan her turlu iptal-doğru şıkkın değişmesi vs. herkesi kapsar..dilekçe gönder gönderme..

benim kargomda 13.30 teslim edilmis..hakkımzda hayırlısı..

4. ahu

ahu TÜİSAG Üyesi

kargom teslim edilmiş çok şükür... hayırlısı olsun...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. NERIMAN

NERIMAN TÜİSAG Üyesi

ben bu soruların ne olduğunu anlamaya calışırken,bazıları kafadan soruları yapmış..sınava girdim sorulara bir göz attım ve ben kesinlikle bu sınavı gecemem dedim.moralim bozuldu..25 soru önceden başlamak lazım dı.hakkımı helal etmiyorum..

6. torulcu

torulcu TÜİSAG Üyesi

ben şunu merak edıyorum şimdi sorular iptal mı edılecek yoksa şıklar mı değişecek? yanı mesela ben 4857-say%C4%B1l%C4%B1-i%C5%9F-kanunu.816">4857 Sayılı İş Kanunu">iş kanunu dediği için 2 gun dedım ve dogru şimdi derseler ıtırazlarda haklılık payı var cevabı 3 olmalı biz gumburtuye mı gıdıcez yoksa soru iptal olucak yanı benım dogru yıne dogru olarak kalırken yanlıs olanlarda 1 dogru mu almıs olucak

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. kalsit

kalsit TÜİSAG Üyesi

sorunun doğru şıkkı cevap anahtarında yanlış verildiyse,düzeltilecek ve doğru şıkkı işaretlemiş kişilerin cevapları kabul edilecek. Fakat bir birsorunun birden çok doğru cevabı şıklar arasında mevcutsa, yada doğru cevap hiçbir şıkda yeralmıyorsa yada sorunun kendisinde yanlışlık varsa soru iptal edilecek ve sınava giren herkesin hanesine 1 doğru yazılmış olacak. Umarım açıklayıcı olmuştur.

8. sinemeldelekli

sinemeldelekli TÜİSAG Üyesi

9. sinemeldelekli

sinemeldelekli TÜİSAG Üyesi

yayınlanacağını bilsem daha çok şeyler yazardım ben sadece abbas güçlüye dert yanmıştım çok pişmanım:(

10. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar durmadan oylayalım..ne kadar çok ilgi çekersek o akdar iyi..yahoo group tada çok fazla şikayet var..onlar cnnturk e ulaşmışlar ..açıklayıcı mail bekliyolarmış..gerekçeleriyle beraber haksızlığın..orayad bir üye olun derim..

11. infra

infra TÜİSAG Üyesi

Bugün beraber kursa gittiğimiz şirketten arkadaşım ile konuştum. Kendisi dün şehir dışında olduğu için bugün itirazını elden ulaştırdı.
    Söylediğine göre inanılmaz bir kaso ve kalabalık varmış kurumda. Bir taraftan kargolar geliyormuş diğer taraftan elden itirazlar.

Daha ilginci, orada itiraz eden sınavzedelerden birisi ile görüşmüş, X kursunun yaptığı tekrar eğitiminde (eğitim bir gün önce yapılmıştı) 30'a yakın sorunun verildiğini söylemiş. Asıl ilginci, müfredatta bile olmayan, proses akış diyagramlarındaki ( O ) işaretinin anlamını dahi vermişler.
    Benim midem iyice bulandı bu işten. Sürekli bize iş güvenliğinin vicdan ve gönül işi olduğunu söyleyip durdular. Malesef ne gönül ne de vicdanmış, bu bildiğiniz rant!

12. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

tahminimce sabaha kadar 1000 oy olur :)

13. Agacsakal

Agacsakal TÜİSAG Üyesi

Merhaba,
    ilgili yazımıda ayrıca okumanızı isterim. 564 numaralı yazı.

14. bozo13

bozo13 TÜİSAG Üyesi

kardeş bence bu soru iptal edilmeli,,ilgili birim neresi,,ssk mı? ,çasgem ilgili bölge müd mü?,,bu belirtilmediği için soru iptal olur

15. infra

infra TÜİSAG Üyesi

Yazınızı dikkatlice okumuştum, üzerine bugün bunları duyunca çok üzüldüm. Önceki mesajlarımda komplo teorilerine gerek yok demiştim ama ... Kime, hangi kuruma nasıl güveneceğiz bilemiyorum.

16. bozo13

bozo13 TÜİSAG Üyesi

kardeş bence bu soru iptal edilmeli,,ilgili birim neresi,,ssk mı? ,çasgem ilgili bölge müd mü?,,bu belirtilmediği için soru iptal olur

17. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

İnanmak istemiyorum ama duymadım görmedimde söylediğiniz şaşırtıcı gelmedi.doğrudur.Sınavdan önce sorsanız bu sınavda şaibe olur mu diye olur derim.bu kesin olur ama bu eğitim düzeyinde olur mu deseniz bu düşünür düşünr düşünür olmaz derim.Yazıklar olsun.Bana bu soruların cevaplarını biri söylese ama derim şuda olmaz mı buda olmaz mı derim
    Şİmdi bakıyorum da;Bu sınava itiraz edenlere.Bana göre hakkını arayan sayısı az.İnanın burada yazmayan sadece okuyan veya burada böyle bir sosyal paylaşım sitesi olduğunu bilmeyen kat be kat daha kaç kişi vardır.
    İnsanın evine misafir gelir öncesinde hazırlık yapar.binlerce kişi bu sınava girdi uzaktan geldi.hiçmi bu sorular kontrol edilmedi.ya bırakın dışardan mehmet efendi bu soruları hazırlasa 10kat daha iyiydi. İnsan kontrol etmez mi insan bir kere okumaz mı.bu soruları baskıya veriyorsun baskı ekibi akşam evine mi gidiyor.soruyu hazırlayan kurul akşam evinemi gidiyor.buraya cep telefonu ile mi giriyor ne yapıyor?kurul şu sorulara bir bakayım uygun mu kelime kargaşası var mı anlamsızlık var mı harf hatası var mı diye hiç bakmaz mı?1kere bakan bunu anlar ya.ozaman oradakiler ne iş yapıyor diye sorarlar insana.efendiler.sizin maaşınız ücretiniz benim maaşımdan vergimden kesiliyor.ben nasıl işimiyapmadıysam kapı önüne konuyorsam sizde devlete sırtınızı dayayıp yan gel osman bir dönüm bostan yapmayın.yöneticiler ilgilikişileri bu gibikötü sonuçların oluşmaması şçşn görevden akın.verin çöpçülüğü.o zaman işsağlığı ve emniyetini anlarlar.bu sınav ne diye neyin eğitimini beyin müfettişliğini yapıyorsunuz diye sorun personelinize kaçı doğru cevap verir.

LÜTFEN.ANKARA POLİS TEŞKİLATINA BİLDİĞİNİZ TÜM DURUMLARDAN İSİM VERMEYEREK ŞİKAYET EİNİZ.ONLAR GEREKİNİ YAPARLAR.AYRICA BAKAN OLSUN MEB OLSUN NE OLURSA OLSUN ŞİKAYET EDİN.
    VE EN ÖNEMLİSİ BİLGİ EDİNME KANUNUNU KULLANIN.BU HER DEVLET BİRİMİNDE VAR.ÇASGEM MEB SGK HER BİRİMDE VAR.BURADANDA SORULARINIZI YÖNEELTİN.BURADANDA YANLIŞSORULARI YÖNELTİN NEDEN DİYE CEVAP İSTEYİN.
    SORULARI KİMİN HAZIRLADIĞINI BU SORULARIN C SINIFINA UYGUN OLUP OLMADIĞINI SORUN.MUTLAKA CEVAP GELECEKTİR.YASALDIR.C SINIFI A KİTAPÇIĞI SORU 6 YI 7 Yİ SORUN NEDEN A B C ŞIKKIDA DİYE SORUN.DEVLETİN TÜMORGANLARINI FAALİYETE EÇİRİN.BUNU BİLSİNLER.YOKSA OYÖNETİCİLER HEP ORADA KALIR.BUGÜN BİZE YARIN ÇOCĞUMUZUN HAYATIYLA OYNARLAR.

18. bozo13

bozo13 TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar benim 29 yanlışım var bu da 71 puan ediyor.3-4 tane soruyu hatırlayamadığım için yanlış saydım,fakat şu 15 yaşını doldurmuş 18 yaşını doldurmamış cevabını ben 16 18 dedim doğru cevap diyo,değişirse 70 olur.yani sınırdayım inşallah kazanırım,fakat iptal olacak soru çok benim yanlışlara denk gelirse iiolur,hepimiz için iğrenç bir sınavdı

19. AYŞIN ÖCMENLER

AYŞIN ÖCMENLER TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar aynı eğitimde bende vardım..soylendiği gibi 20 soru falan değil tutturulan.sadece müfredatta hiç görmediğim 5 soru falan vardı..hatta egitim esnasında aaa ben bunları ılk defa duyuyorum ben atladım herhalde diye düşündüm.diğer 15 soru zaten notlarımızda var..belirtmek istedim sadece.ama bu sınava 2 ayımı verdim sonuç ne olacak bilmiyorum..ben buna sınav bile diyemiyorum.o kadar soru cözdüm...bu soruları ilk defa duydum ve gördüm...yine sınav yapılsa aynı tarzda yine bişey yapamam.

20. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

siz kendinizi geçtiniz olarak görün.bu konuda rahat olun.ama doğru olupta sırf cevap anahtarında yanlışolanlara ikişıkkında doğru olupta birinin geçerli olduğuna veya cavabı olmayan herşeyin doğru olduğu sorulara ne demeli.bir soruyu 5 kere okudum ya.yarım saatlik sınavı son dk sına kadar kaldım ve boş bile soru bıraktım.5keresoru oku herşey doğru olsun şık bulama ve sonraki soruyu cevapla.bu kadar basiretsiz sınav olur mu?siz geçtiniz ama vicdanınıza ses verin.evet bu soru yanlış ama ben doğru yapmışım oyüzden itiraz etmem diyeceğiniz sorularada itiraz etmeniz erek.bilim bunu söylüyor.ama çasgem dahil kimse duymuyor.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica