24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

bende öle düşünüyorum..bir kılıfını bulacaklardır arkadaşlar..hiç ümitlenmeyin..kendi adıma eğer biraz da olsa hakkım varsa helal etmiyorum..haksızlık yapılıyorsa...

2. roninx35

roninx35 TÜİSAG Üyesi

pozitif düşünelim arkadaslar bakarsınız baslarına tas dsumustur.hatalarının farkına varmışlardır.ve magdur olanları geçirmişlerdir:D

3. Hakan COŞKUN

walla ben bu ülkede ümitlenmemeyi öğrendim ne yazıkki..

4. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar bariz hatalar var.bu sayi 7 nin 8 in uzerinde.es gecemezler bunu.dedigim gibi benim gorusum 7,8 soruda degisiklik olacacagina dair.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. İdil_e

İdil_e TÜİSAG Üyesi

Ben 8 yıldır bir fiil bu işi yapıyorum ve iş prosesinde daire şeklinin karşıma çıktığını hatırlamıyorum artı bizim işimizle bağlantısını çözemedim.

Kaldı ki amaç iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önlenmesi veya en aza indirilmesiyse bu sınavdan da anlaşılacağı üzere bu ülke bir arpa boyu ilerleyemez.

Beyaz eşya sıfırlamasını biz mi yapıyoruz, evlere elektrik hattını biz mi çekiyoruz ne saçma allah'ım yaaa... Sorun bu işeri yapan kişiler çalışırken ne tedbir almalı, nasıl çalışmalı, nelere dikkat etmeli bizde paşa paşa cevap verelim.
    Artı işin bir başka boyutu biz kendi ülkemizin mevzuatlarını bilip bilmediğimiz ölçmüşler gibi bir de yabancı mevzuatlardan soruyorlar. Elektrik yangınları işareti NFPA da varmış. Madem bu mevzuattada tabiyiz neden eğitim kurumlarında anlatılmıyor. Kendi mevzuatlarımızı yaladık yuttuk uygulamaya koyduk yabancı mevzuatlar kaldı.
    Benim ağırıma giden bu sınavdan saçma sapan sebepler yüzünden kalacak olmak. Bu sınava hemen hemen bütün mevzuataı öğrenerek, binlerce soru çözerek katıldım. Keşke çalışmasaymışım çalışanla çalışmayan arasında bir fark yok çünkü...

Ben veya buradaki birçok arkadaşım eminim ki bu alanda bunları cebinden çıkartır ama maalesef olan oldu.

Ve burda yazan bir arkadaşım gibi bende hakkımı helal etmiyorum.

6. telahdab

telahdab TÜİSAG Üyesi

20 Ocak

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Hakan COŞKUN

sana tamamen katılıyorum arkadaşım...

8. Hakan COŞKUN

arkadaşlar ankaradan duyum alan var mı?son gelişmler nasıl acaba?

9. İdil_e

İdil_e TÜİSAG Üyesi

Vallahi artık ben bunların yüzünden mide hastalığına yakalandım.

Sinirden mide ağrım hiç geçmiyor.

İnşallah adam akıllı, aklı başında, bu işten anlayan birileri soruları inceler.

En azından neyin ne olduğunu bizlerde öğrenmiş oluruz.

Açıkçası benim pek fazla da ümidim yok ama bir ihtimal işte...

İnsan umudunu kaybetmek istemiyor.

10. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Cok dogru soluyosun kardes.gecemiz gunduzumuz birbirine karisti artik valla.bende uyku duzeni felan kalmadi.kabus goruyorum artik o derece yaniiii.bizi bu hale getirenler utansin ne diyim.adam gibi soru hazirlayamadilar.kanser ettiler milleti.yaziklar olsunnn.

11. torulcu

torulcu TÜİSAG Üyesi

bence elektrık yangını mevzuatta olmadıgı ıcın ıptal olur sıkta degıstıremezler cunku yok
    sulu toz bastırma sorusunda sık degısır.genc ıscı sorusunda sık degısır
    14 yas 15 yas sorusunda sık degısırse yapanlar yanar dıye ıptal olur yada 14 u kabul ederler bence
    basınclı kap sorusu acıkolmadıgı yanı sıvı yakıt tankının yanında (mazot benzin vb) diye ıfade olsa dogru olur ama sık degısır dıye dusunuyorum.
    etık evrensel olsada yazılı olmaz o yuzden sık degısır bence ve ben bireyın uyması gereken kurallar yaptım bilemem çunku etıge uyacak olan olan bıreydır ama bılemem acıkcası ne olur fakat yazılı olmadıgı kesın
    çevrenın fabrikanın güvenliği anlam olarak yanlıs bır ıfade oldugu ıcın bence yapanlarda yanmasın dıye ıptal olur herkese dogru sayarlar
    ön tehlike analızı sorusunda ben hazop dedım valla acıkcası ön tehlıke dogru ama hazopunda tanımında desteklıyen ıfadeler var o yuzden artık kabul ederlermı bılmıyorum

12. AYŞIN ÖCMENLER

AYŞIN ÖCMENLER TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar inanın aynı durumdayım..geceleri hala rüyamda sorularla uğrasıyorum....umudum kaybetmek istemiyorum ama bu bekleyiş cok kötü:(

13. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Ek olarak trafo sorusu tamamen iptal edilir.petrol kuyusu yangin sorusu tamemen iptal edilir.

14. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

5 i geçmezzzz

15. İdil_e

İdil_e TÜİSAG Üyesi

Ben de 5 i geçeceğine inanmıyorum.

sınav tam anlamıyla fiyasko olduğu için bunu kabullnmek istemeyeceklerdir. Bir şekilde diğer soruları kılıfına uyduracaklardır diye düşünüyorum.

16. torulcu

torulcu TÜİSAG Üyesi

petrol kuyusu sorusunda dınamıt internette kaynallarda var ama erken mudahalede en etkın seklınde o yuzden emın degılıım
    acıkcası ben 64 beklıyorum son hakkımdı cok calısmadım ama yınede calısmıstım soru cozmus derslerdekı sunumları okumustum ama hıc gormedıgım 15 soru vardı rahat umarım gecerım paraya yazık ona acırım.

acıkcası sınavın mantık hatası vardı yanı a b c aynı sorular elbette olabılır cunku iş guvenlıgı bu az bılceksın cok bılceksın dıye ayrılmaz ama dusunun maden ortak kurtarma bırımı sorusu 50 km ben madencıyım ve hıc duymadım. sımdı bu soru iş guvenlıgı ıle ılgılı veya bilmenın birşey katacagı bır soru degıl hele c sınavında cunku zaten madenlere a grubu bakıyor yanı temel maden soruları olmalı ama cok detay eger bırsey katıcaksa önemlı ıse sorulmalı ve bırı ortak kurtarma bırımı acmak ısterse mevzuata bakar yanı bunu bılmenın ne gıbı katkısı olur

17. Hakan COŞKUN

ben5 bile olmaz diyorum...önemli olan soruların mantık çerçevesi..50 km maden yönetmeliğinde var ama arkadaşımın da dediği gibi c sınıfı için bu soru ne gereklidir..sınav tutarsız..sorun bu..c sınıfı bilgilerini ölçmüyo..sadece kazanan sayısını azaltmak için yapılmış bir sınav..zoruma giden bu benim..

18. replican

replican TÜİSAG Üyesi

soru yanlışsa o soruyu iptal edeceksin burda bu kadar insanın emeğine parasına yazık 2-3 soru iptal edip bu işten yakayı sıyıracaklarını pek sanmıyorum bu kadar insanın vebali günahını çekmek kimse istemez öyle birşey olursada hakkını mahkemede arayacaklarda vardır

19. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

ben 72 bekliyorum,3-4 tane soru var hatırlamadığım onları yanlış saydım,yanlış yaptıklarım cevaplardan bazıları ise;
    azot yaptım
    kırmızı kare yaptım
    film yapıcı köpük yaptım
    yeraltı üretiminde mekanizasyon yaptım
    kömür tozu yaptım
    en küçük yaş 14 yaptım
    2 adet elektrik sorusu var
    bunlar iptal yada doğru sayılırsa 80 gelir

20. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

inşallah kazanırım,herkes gibi bende çok emek verdim,hakkıyla sorsalardı 90-95 almayı planlıyordum,emeğimi haram ederim hakkımı vermezlerse

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica