24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

walla arkadaşım herkesi kendin gibi düşünüyosun..bizim hatamız bu..çok iyi niyetliyiz..sonuçta o kadar soru iptal olursa kendi becerisizlikleri meydana çıkacaktır..bunu da istemezler..o yüzden bir kılıfına uyduurup 2 3 soru iptal yada şık değiştirme olacaktır diye düşünüyorum..

2. D sınıfı

D sınıfı TÜİSAG Üyesi

Aşadakilerden hangisi işle ilgili görülen hastalıklar arasında en fazla görülenidir.
    A)bel ağrısı B) astım c) işitme kaybı d) akciğer kanseri

ah ah kimse bu soruya itiraz etmedimi arkadaşlar....( bel ağrısı hastalık değildir. eğer bel ve eklem hastalıkları deseydi belki olabilirdi)

3. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Sinavdan once yaptigim deneme sinavlarinda 86 aliyordum.sinavi 50 dak.bitiriyordum.simdi bu sinavdan 64,65 alacam.sinavi bitmesine 10 dak kala ciktim.6 soru duzeltilecekte Ben gececem.biraz hayal ama.Adam gibi degerlendirirlerse kesin 8,9 tanee bulurlar.bilmiyorummmmm

4. btepebag

btepebag TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar farz edelim 5 soru iptal oldu. ve benim 64 doğrum var. gene 100 soru üzerindenmi değerlendirilecek yoksa 95 doğrumu yani geçme ihtimalim olurmu?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. nocturne

nocturne TÜİSAG Üyesi

Önceki sayfalarda sorulmuştu aynı soru,
    İptal edilen soru herkes için doğru yani +1 puan kabul edilir, sınav 100 üzerinden değerlendirilir.

6. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

yanlis degilse soyle olmalı,
    diyelim ki sen su anda 65 dogru -35 yanlisn var..
    5 soru iptal oldu 5 sorununda şık kı degisti.
    iptal olanların hepsi senin dogru yaptıklarınsa, yine 65 dogrudasın!
    iptal olanların hepsi senin yanlıs yaptıklarınsa, 70 dogrudasın!
    keza şık degistiginde dogru ya da yanlis olmasına göre netin artıyor ya da azalıyor..
    eger 5 iptalin 3 tanesi yanlislardan ise dogru sayın 68 olur...

emin degilim bundan ama bu sekilde olmalı...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

64 dogru cevapla gecebilirmiyim sizce?

8. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

samimi sölüyorum gönlümden geçen kesinlikle geçmen ama malesef o akdar soru iptal edilsin hiç sanmıyorum dostum..inşallah geçersin..hepimiz geçeriz inşallah...

9. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

2 Temmuz sinavinda bile 3 soru iptal oldu.ki sınav sorularinda o kadar birsey yoktu.bu sinvda bir dunya hata var insalaah hepimiz geceriz.insallaahhh.

10. asilord26

asilord26 TÜİSAG Üyesi

eğer iptal edilen sorular senin doğru yaptığın sorularsa fazla etkilemez...önemli olan senin yanlış yaptığın soruların iptal edilmesi...

11. asilord26

asilord26 TÜİSAG Üyesi

yaklaşık 15 soru iptal olur...yarısı yanlış yaptımız sorulardansa 8 puan ilave edilir...mevcutta 62 63 doğrusu olan sınavı geçer...

12. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Kardes insallahhhhhhhh Allah mi soyletiyoooo ne oluyoooo :) vallaaaa super olurrrrr.

13. asilord26

asilord26 TÜİSAG Üyesi

bu sınavı kazanmak isteyen inşallah kazanır...istemeyen de inşallah kazanamaz...

14. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Aynen oleee.cookkkk kisinin emegi var,parasi var.yaziktir.bariz hatalar var.Adam akilli degerlendirirlerse dedigin Olabilir.62,63 Alan gecer.Adam gibi incelerlerse olur bu is...

15. Sinan

Sinan TÜİSAG Üyesi

sınavı adam gibi yapmadılar, inşallah incelemeyi adam gibi yaparlar. Onların açısından bakılırsa da zor, bir sınavda 15 den fazla hatalı soru mu olur, biz bunu nası açıklıcaz diyolardır muhtemelen!!!

16. infra

infra TÜİSAG Üyesi

Tahminim 3-4 en fazla 5 soru iptal olacaktır. Fazla umutlanmanızı tavsiye etmem. 69 doğrum var ama kendimi şimdiden Nisan sınavına hazırlamaya başladım :(

17. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

ne yani?

forumu hergün takip ediyorum.23 soruya itiraz dilekçesi verdim.herkesle her şekilde bu 23 soruya neden itiraz dilekçesi verdiğimi tartışırım.ben 19soru çıkardım kendim aslında.4 soruyuda burada arkadaşların yazdıkları sorudan ekledim.doğru yaptıklarımda vardı aralarında.ama burayı okuyorum da yok 3 - 4 tane soruyu düzeltirler diye yaklaşım içersindeler.100 tane soru hatalıysa 100 ünü iptal edecekler.şapkalarını öne eğecekler iptal edecekler.eğer edilmesi gerekipte etmiyorlarsa çocukları var bu bir yerden çıkacaktır.ama böyle bir yaklaşım yanlıştır
    y<nlış olan 30 soru isebunlar iptalolması gerek olmuyorsa eğer gerekçeli sebebini vermeleri gerek.eğer vermiyorlasa da gerekçeli sebebibilgi edinme kanunu çerçevesinde cevaplamaları erek.oradan neden o sorunun cevabını öyle kabl edildiğini sorunuz.artık millet koyun değil onlarda bunu itiraz dilekçelerindeki yaklaşıma görecekler.eğer geçersiz bir sebeple yanlışsoruyu doğru kabul ederlerse eğer mahkeme yolu açıktır.
    sertifikayı alamadığım süre zarfındaki kazanamadığım ücretlerinde tahsili içinde dava açabilirim.
    Herkes aklına başına alması gerek.o koltuklar kimsenin zimmetli malı değil.
    izleyeceğim stareteji şöyle.eğer dilekçemde yazıp kabul edilmemiş soru varsa bunları bilgi edinme kanunu çerçevesinde soracağım.eğer yine tatmin edici geçerli bir sebebe evrensel bilgiye dayanmıyorsa dava açacağım.hem maddi olarak sertifika alma süresinde geçen süre zarfında hemde manevi olarak yıprattığı için.

zulme sessiz kalmak en büyük zulumdur.bugün doğruluğuna inandığım bir cümledir.o yüzden kimse koltuğunu kaybetme telaşı içersinde kimse 3 *- 5 tane soruyu iptal edelim günü kurtaralım telaşı içersinde olmasın.

18. alkan019

alkan019 TÜİSAG Üyesi

Sırf soru hazırlamak için yapılan sınavlardan bir tanesiydi. Soruların yanlışlığı da buradan kaynaklanıyor. Şu soru hepten beter bir soru

Güvenlik rengi kullanılan tüm işaretleri uygulanan aşağıda verilen renk ve tehlikeli
    hareket(davranış) eşleşmelerinden hangisi doğrudur?
    A) Sarı-Tehlikeli alarm veya davranış
    B) Yeşil- Kapılar,çıkış yerleri ve yollar
    C) Kırmızı-Yangınla mücadele ekipmanı
    D) Kırmızı-Dikkatli ol,önlem al,kontrol et

Soru aslında kim tarafından hazırlandıysa yanlış yerden yönetmelikten bakarak sormuş - şöyleki alomaliye den bakmışsa güvenlik ve sağlık işaretleri yönetmeliğine tablo şöyle başlar

Renk Anlamı ve Amacı Tehlikeli hareket veya davranış

Burada hata var yanlış yazım yapılmıştır. Normalde Tehlikeli hareket veya davranış resmi gazetede açıp bakılacak olursa

Renk Anlamı ve Amacı Talimat ve bilgi olarak tablo başlar.

Buradan soru uydurmaya çalışmışlar yönetmeliğe resmi gazeteden bakmadan sorulunca hepten soru yanlış oldu tabi. hepimiz ısrar ediyoruz yeşil kapılar çıkış yerleri ve yolları gösterir diye. Oysaki kapılar çıkış yerler ne tehlikeli hareket nede davranıştır. Tamamen yanlış yerden edinilmiş bilgiye göre sorulmuş bir soru.

Çoğu arkadaşımız gibi bende 67 lerdeyim.Bunun gibi hatalar yine mevcut elektrik levhası mavi işaretlenirmiş. NFPA da ve Avustralya yönetmeliklerine göre sorunun doğru cevabı evet mavi daire ama keşke bu kadar bilebilseydik her ülkenin mevzuatını.

Bu soruları soranlar yönetmeliği iyi yorumlarlarsa başarılı sonuçlar alacağımızı bekliyorum. İnsana değer vermek ve fark yaratmak için yapılmış bir bakanlık kurumunun bizlere de değer vereceğini bekliyorum. Umarım beklentilerimiz karşılanır.

19. asilord26

asilord26 TÜİSAG Üyesi

bakalım komisyon bu sınavın altından kalkabilecek mi...

20. replican

replican TÜİSAG Üyesi

serkan41 dediklerine aynen katılıyorum

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica