24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Aynen katiliyorum.yaptiklari bu rezilligi Adam akilli cozecekler.yoksa mahkeme yolu aciktir.Ben emegimi sonuna kaddar kovaliyacam.kendime saygimdan dolayi yapacam.ve turk insanlarinin,turk muhendislerinin koyun olmadigini gosterecem,ve ispatlayacam.maddi manevi tazminat yolu aciktirr.

2. yayla

yayla TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar cevapların açıklanmasını müteakip eğitim aldığım kurumda ortak bir çalışma ile 22 soruya gerekçeli itiraz hazırlandı.
    ertesi gün dilekçeleri yazmaya gittiğimizde diğer kursiyerlerden bir yönetmelikte 10 dan fazla soru iptalinde sınavın iptalinin söz konusu olacağı şeklinde bir bilgi aldım (doğru yanlış bilemiyorum araştırmadım).
    eğer bu bilgi doğruysa iptal olacak soru sayısı kesinlikle 10 sayısının altında olacaktır.
    şayet bakanlığın amacı uzmanlık belgesi almayı zorlaştırmaksa iptal edilecek soru sayısı 3-5 civarında kalacaktır.
    durum böyle olursa biz ne yapmalıyız belkide biraz bu konu üzerinde tartışmalıyız.
    mahkemeye başvurmayı göze alacak kimse varmı acaba içimizde?
    yada bu konuda kursiyerlerine öncü olacak bir eğitim kurumu?

3. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Ben herturlu mahkemeye verecem.uzun ve yorucu bir surec olur belki mahkeme olayi ama verecem.turkiyede bazi seyler degisecek arkadaslar.degissin.koyun degiliz biz.hakkimizi arayalim,arayyacam.yukarida belirttigim gibi.verilen emek var,para var.yaziktir.

4. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Ben daha önce belirtiğim yolu deneyip tatmin edici cevap alamazsam (buradada yayınlayıp arkadaşların fikri önerilerinide göz önüne alarak) dava açacağım ve ben kendimi savunacağım avukatsız.o kadar masraf değil bunlar eğer ki inanmışsanız da kazanılır.ama iş buralara kalmaz.ucuz şeylerin peşinde koşmazlar.
    meb sınav yöetmeliğine bakmak lazım.burada sınav iptal koşulları yazar.ben bakmadım ama böyle 10 soru iptal olursa sınavda iptal olur diye bir madde var mı nerede var araştırmak lazım.ama iptal olmaz düşüncesindeyim.100 sorunun 99 u iptal olurda sınavı iptal etmezler.
    1000 tane KPSS birincisinin çıktığı kopya olayının meydana çıktığı şebekenin ortaya çıktığı ama sınavın iptal olmadığı herşeyin kılıfına sokulduğu bir mantık var.kimse sınavı neden iptal etmedin diye sormaz ama soruyu neden iptal etmedin diye sorar.soruyu eğer yanlışsa iptal et amakimseyide mağdur etme.şu anda 70 80 90 100 alan arkadaşlarıda tekrar sınava sokma.evet bu soru yanlıştır de iptali gerek de.geçen geçsin ama arkasında ol.
    hayatta olsa robert bosch a soracağım beyaz eşyanın sıfırlanmasını.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. BilgehanMehmet

BilgehanMehmet TÜİSAG Üyesi

Ben televizyonda dinledim. En yaygın meslek hastalığı işitme kaybıdır diye... Çok net bir şekilde iddia ediyorum işitme kaybı olduğunu...

6. euysal

euysal TÜİSAG Üyesi

Günaydın Arkadaşlar,

MAğduriyetimizi Fatih Portakal turkiyesesver.com adresine yazdım. Bakalım Fox TV canlı yayında değinecek mi? bekliyorum.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

bende yazdım okumadı

8. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

bugün herkes yazarsa belki okur,

9. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

kardeş mesaj mı attın? yoksa,bilg.yorum mu yazdın?

10. euysal

euysal TÜİSAG Üyesi

Siteye girince yorumlarınız bize ulaşsın diye bir sekme vardı, oraya yazdım arkadaşım.
    ama henüz okumadı.
    belki de twiter den yazılsa okur.

11. aonal

aonal TÜİSAG Üyesi

değerli arkadaşım benim görüşüme göre beyaz eşya sorusunun cevabı a şıkkıdır.

12. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Doğru olabilir.birde şöyle düşün.şimdi beyaz eşyanın fişini çıkartıp topraksız prize taktığımda çarpılmadım.Sıfırlamayı kim yapar?iki yönlü değil mi bu?Beyaz eşya giriş devrelerini iyi izole etmezsen iyi koruma sağlamazsan da çarpılırsın.bunu üretici yapacak yani eksprof olacak.
    peki d şıkkı neden doğru değil?

13. vivien

vivien TÜİSAG Üyesi

Yani sınavda ele alınır bi doğru yokki bu doğru olsun...

14. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Herhangibir gelisme var mi? Arkadaslar.Yeni bir bilgi sahibi olan varmi.

15. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

2012 Yılı Belgelendirme İşlemleri Harç Bedelleri aşağıdaki belirtilmektedir.

Hesap Adresi : İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü - Döner Sermaye İşletmesi - Ziraat Bankası - Emek Şubesi
    Hesap Numarsı : TR 85 0001 0007 65405083 11 5007

Kurumsal Yetki Belgesi
    7.500,00 + %18 KDV
    = 8850,00 TL

Kişisel Yetki Belgesi
    280,00 + %18 KDV
    = 330,4 TL

Kişisel Yetki Belgesi Vizesi
    70,00 + %18 KDV
    = 82,6 TL

kazanan arkadaşlara hayırlı olsun,330,4+82,6=413 tl

16. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

ben 72 bekliyorum,kazanırsam demek oluyo ki 413 tl bayılacam,

geçen yıl 330,4 değeri 297 tl idi

17. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Her turlu gecmis olsun.soygunculuga devam yani.yaziklar olsun.sinavi hadi kazandik.kiiii sinavin ne olacagi belirsizzz.bide pesinden kazananlar icin bu kadar para.ohhhhhhh ohhhhhhh ne guzelllll..lanettt olsunnnn.

18. btepebag

btepebag TÜİSAG Üyesi

vallahi lanet olsun ya...bu kadar para verecez geçersek...bide bu sıkıntıların hiçbirini bilmeyen uzmanlık almak isteyen firmalarla ücret konusunda pazarlık edecez...aslında iş güvenliği uzmanlarının ücret politikasını düzenleyen ve noter tarafından onaylanan bir sistem olmalı..atıyorum aldığımız danışmanlık ücreti 1000-2000 tl yada her neyse direk bankaya hesabımıza yatmalı...

19. İdil_e

İdil_e TÜİSAG Üyesi

Radyasyon sorusu ile ilgili olarak bugün TAEK'e mail attım. (a kitapçığı soru 29)

Olur yaa belki cevap verirler....

Şansımı denemek istedim. Bakalım cevaplayacaklar mı?

20. asilord26

asilord26 TÜİSAG Üyesi

eğitim kurumları bu sınav hakkında neler düşünüyorlar ki ? sınavı nasıl değerlendiriyorlar?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica