24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Hakikaket yaaaaaa.hic aciklama yokk yaa egitim kurumlarindannn.bilgisi olan varmi? Egitim kurumlari ne dusunuyooo?

2. infra

infra TÜİSAG Üyesi

Eki Görüntüle inceleme.pdf
    Aras İş Güvenliği
    Şeref Önal Hoca bazı soruları değerlendirmiş ve şu yorumu yapmı. İnceleme pdf dosyasını ekliyorum dileyen, yukarıdaki linkten de indirebilir.

Kıymetli arkadaşlar;
    İşyeri hekimlerine sorulan sorulardan 72 tanesi hazırlamış olduğum soru bankasında aynı yada yakın sorulardır.
    İş güvenliği uzmanları için sorulan soruların ise, çok ağır ve yanlışlarla dolu olmasına rağmen 52 soru yakın ve muhteva açısından aynı sorulardır.
    Yapılacak olan sınavlarda, umarım ki, Bakanlık daha duyarlı davranır en azından sorular hazırlandıktan sonra ikinci bir komisyona inceletir.
    Bütün uzman ve uzman adayı arkadaşlar ile İşyeri hekimi ve adayı arkadaşlara başarılar dilerim.
    ŞEREF ÖNAL Kimya Mühendisi, Emekli Baş İş Müfettişi, A sınıfı Uzman, İş sağlığı ve Güvenliği Eğiticisi

3. asilord26

asilord26 TÜİSAG Üyesi

malesef link açılmıyo...

4. asilord26

asilord26 TÜİSAG Üyesi

siteden açıldı...sanırım en ciddi eğitim kurumu burası...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Bu kurumda 10 tane belirlemis.en Ciddi kurum bu benim bildigim.gorursunuz bu kurumun belirledigi sorular iptal olacak.

6. asilord26

asilord26 TÜİSAG Üyesi

diğer eğitim kurumların da tık yok...burası zahmet edip konu hakkında yorumda bulunmuş...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

siz iş güvenliği kurumu olsanız burada yazar mısınız?yazmazsınız bence?
    şimdi aras ın sorularına baktım.hatalı olduğunu düşündüğü sorularına.A sınıfı uzman personel bu soruların hatalı olduğunu düşündüğü beyefendi ile sabaha kadar tartışırım.benim verdiğim dilekçe ile yüzde 90 örtüşüyor.
    ama kendisine soru 4 A kitapçığı c sınıfı sorusunda III-çevrenin fabrikanın güvenliği ibaresinin ne anlama geldiğini sormak istiyorum.

diğerleri doğru ama hani CO SO2 sorusu nerede?daha da var onlar nerede?kimse yoğurdum ekşi demez.A sınıfına sorulan soruların yüzde 20 30 u C sınıfına sorulmuş hani nerede hak hukuk.niye sitenizde yer vermediniz.

Siz bu soruları tam anlamıyla incelediniz mi yoksa kamuoyumu oluşturuyorsunuz.?tel numaramı özelden size vereyim ben arayayım hatta bana neden cevabına cevap verin olmaz mı? hatta şimdi aras mailde attım. itiraz ettiğim soruları yolladım.değerlendirsinler.
    Ayrıca linkte vereceğim.dernek başkanı sayın Latif beyin kurulda hazırlamış olduğu soruların linkinide vereceğim.ve cevap isteyeceğim. o cevabıda burada yayınlayacağım.
    Lütfen kalbinizden geçeni değil adil olanı söyleyin ve belirtin.

8. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar saglam bir kaynaktan bilgi aldim.kaynagi kesinlikle soleyemem.16,17 soru iptal olacakmis (tabi icerisinde siklari degisecek olanlarda da vardir)

9. burki_1907

burki_1907 TÜİSAG Üyesi

bu çok iyi haber..inş doğrudur..

10. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

%90 diyebilirim.yinede tamamen kaptirmayalim kendimizi,bende dair.

11. moztrkk

moztrkk TÜİSAG Üyesi

benimde bakanlıktan aldığım bir habere göre .maksimum iptal sayısı 4 ve 2 adet soruda şık değişimi "matbayı zan altında bırakarak" bu şekilde eğitek de meb de çsgb de bu işin içinden sıyrılcak.
    görün bakın demedi demeyin.
    boşuna beklemeyelim arkadaşlar benim zaten 2. hakımdı.
    belgeyide çalıştığım kurum için almam lazım bir sonraki kurs dönemi kayıtları bu cumaya kadar ben bugün araştırcam.ne kadar kuslarda bize verilernde %15 i çıksada bir başka bahara artık diyelim..hepinize saygılar.

12. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

daha dün diyorlardı 10 soruyu geçerse iptal olur,zannetmiyorum 16-17 olsun,bence 5 i geçmez

13. İdil_e

İdil_e TÜİSAG Üyesi

Şıkkı değişecek hariç bence de iptal olan soru sayısı 5 i geçmez.

Ben de söylentiden ibaret olduğunu düşünüyorum.

Tabi gönül isterki doğru olsun. :)

14. euysal

euysal TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar benim kurumum işi bağlayana kadardı. itiraz dilekçelerin son gününü bile bizden öğrenip açıklandıktan bir gün sonra soruları incelemiş gibi yaptılar. üstelik diğer kuurmlara göre fiyatı daha yüksekti, kurs arkadaşlarıma da aynı cevabı vermişler, neden fiyat farkınız var? biz kaliteliyiz diye. çünkü isimleri kalite akademi. gördük çok kaliteli bir yaklaşımla sınava kadar eski sistemi verdiler bize, sınavdan sonra muhatap bulamadık. kesinlikle hiçç kimseye tavsiye etmiyorum bu, etmeyeceğim de bu kursu. kendilerine de söyledim, sanal olsun yüzyüze olsun memnuniyetsiziliğimi dile getireceğimi. haberi olmayan insanları uyarmam gerekiyor. konu hakkında yorumu bırakın, en ufak bir kelime değişilkiği yok sitede bile. halen yeni kayıt olacaklara bilgiler veriyor.

15. hidayet

hidayet TÜİSAG Üyesi

soruların yaklaşık yarısı bu kadar özensiz ve kontrolden uzak hazırlanabiliyorsa soruların sızdırılmış olması da ihtimallerden biridir tabi ki.. zira soruların şeklinden ve içerdiği konulardan anlaşılan kötü niyetli yaklaşım, aynı şekilde soruları da sızdırabilir.. Ha elimizden birşey gelir mi? gelmez.. Şu an ilgililerin bir güven sınavı verdiğini düşünüyorum, umarım bu sınavdan alınlarının akıyla çıkacaklar ve hakkı olana hakkını teslim ederler..

16. aonal

aonal TÜİSAG Üyesi

Sıfırlama Gerilim altında olmayan bütün tesisat kısımlarının şebekenin sıfırlama hattına(topraklanmış nötr hattına)bağlanmasıdır. Topraklamaya göre daha kolay ve ucuz olan bu korunma şeklinde, elektrikli cihazda herhangi bir kaçak olduğunda kısa devre meydana gelir ve sigorta atarak cihazın enerjisini keser. Yani sıfırlama yapılmakla gövdeye kaçak arızası kısa devreye dönüştürülerek sigortayı atırmak suretiyle devrenin enerjisi kesilmiş olur Masrafsız ve kolay uygulanmasının yanında, sıfırlamanın birtakım sakıncaları da vardır. Giriş faz nötr iletkenleri eğer yer değiştirirse alıcılar üzerinde faz verilmiş olur.Normalde nötr hattında enerji bulunmamalıdır ancak şebeke hatlarının dengesiz yüklenmesisonucu olarak nötr hattında da enerji olabilir. Küçük değerdeki kaçaklar sigorta tarafından algılanmayacağı için cihaza dokunan kişiler için de her zaman potansiyel tehlike oluşturur.

17. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

faruk çelik duyarlı olsaydı şu ana kadar somut bi şey yapılırdı..sınav soruları yanlışlarla dolu..cevap şıkları bile.. üstelik soruların sızdırılmış olduğu aşikar..daha ne olsun..başvuru yapmadığım yer kalmadı..hepsi hikaye..ab bizim neyimize..muz cumhuriyeti burası..

18. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar sınav iptal olmayacak o garanti.gerisine rahat olun.bakanlik,isggm hepsi farkinda olayin.dedigim gibi saglam kaynaktan aldim haberi.15,16 soru duzeltilecek.yani buyuk cogunlluk gececek.ve olay cok daha farkli yerlere gelmeden kapanacak.rahat olun.....

19. btepebag

btepebag TÜİSAG Üyesi

Monster arkadaşım..umarım bilgi aldığın kaynak sağlamdır...vallahi şimdi umutlanır gibi oldum...

20. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Aldigim kaynak cok saglam cok ust duzey bir yetkilinin yardimcisi direk Ben konustum bana dedigi sınav kesinlkle iptal olmayacak.15,16 soru iptal olacak(icerisinde siklari degiseceklerde var tabi) basarinin cok rudiments oldugunu soledi.birebir soledigi bu.yani bu kisinin yanlis bilme olasiligi yok.bilmiyorum bende 64 felan alacam ole diince direk umutlandim bendei

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica