24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. hidayet

hidayet TÜİSAG Üyesi

4-5 sorunun değil hatalı olan tüm soruların düzeltilmesi lazım, amaç "tamam hadi inceledik yeter size bu kadar düzeltme" olmamalı.. hepimiz para ve emek bağladık hata yoksa 1 tane bile düzeltmeseler zorumuza gitmez, yine gireriz sınava lakin herşey ortada ve hocalar inceleyip 22 soruya itiraz ediyorsa bu iş 4-5 soruyla geçiştirilemez diye düşünüyorum..

2. btepebag

btepebag TÜİSAG Üyesi

Vallahi benimde 64-65 yani...geçersek bu kadar emeklerimiz boşa gitmez...8 inde vereceklerdi herhalde yanlış soruları internetten öyle değilmi?

3. asilord26

asilord26 TÜİSAG Üyesi

bu iş yılan hikayesine döndü...

4. asilord26

asilord26 TÜİSAG Üyesi

o kadar eğitim kurumu var...o kadar hoca var...o kadar A, B, C sertifikasına sahip uzman var...yıllardır piyasada bu işi yapan, bu işten ekmek yiyen yüzlerce insan var...buna rağmen hangi sorular hatalı,hangi sorular iptal edilecek hangi soruların cevap şıkkı değişecek ...somut bir cevap veren yok...birinin hatalı soru dediğine öbürü hatalı değil diyo...bu kadar mı yoruma açık bu işler...bu kadar mı bilgisisiz ya da...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

bu bakanlıkta tanıdığı olan var mı arkadaşlar,,bi haber versinler ya,sanki herşey normalmiş gibi davranıyo bunlar,galiba ne iptal olacak soru var ne de şıkkı değişecek soru,süreç normal şekilde ilerleyecekmiş,,ne yani bu kadar basit mi yav.bakanlık ses vermiyor baktık böyle bişey oldu,böyle bir yanlışlık var yada hiç bi sorun yok sorularda desinler 24 aralıktan beri hiç mi bir yetkili sınav kitapçığını açmad,10 gün geçti topluma bir cvp yok mu arkadaş,çıksın biri bişey söylesin.

6. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

ben anladım arkadaş bir oyundur dönüyor,varya umut beklemeyin ne iptal soru ve ne değişecek arkadaş,herşey gayet normal,siz soruları yanlış yorumlamışsınız deyip geçilecek

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

milletvekillerine %100 zam aynı hafta içinde hazırlanıyor,sunuluyor,oylanıyor,cumhurbaşkanına gidiyor,o da veto etmese aynı hafta içinde paralar hesaplara yatırılacak,işlerine gelince bu kadar hızlılar yani .anlayın artık

8. nocturne

nocturne TÜİSAG Üyesi

8 Ocak tarihine kadar itirazları değerlendirme süreleri var, bence daha fazla gerilmeden bir kaç gün daha sabredelim.
    Açıklamalardan tatmin olmazsak hakkımızı almak için yapabileceklerimizi düşünürüz.

9. kalsit

kalsit TÜİSAG Üyesi

Değerli arkadaşlar,
    Diyelimki bakanlık bu olayı sümenaltı etmeye karar verdi ve 3-4 soru ile geçiştirdi. O zaman anayasamıza göre hepimizin mahkeme aracılığıyla itiraz etme hakkı var. Çok zor bir süreçte değil bu. İdare mahkemesine dilekçenizle başvuruyorsunuz ve yanlış olduğunu düşündüğünüz soruları yazıyorsunuz. Mahkeme bilirkişi atıyor (genellikle üniversitelerden) ve soruları inceletiyor. Bilirkişi raporu olmlu gelirse mahkeme soruları iptal ediyor, Hepsi bu. BUndan sonra bakanlığın yapabileceği birşey kalmıyor.
    Tabiki temennimiz bu işin mahkemeye gitmeden komisyon tarafından halledilmesi.

10. hüseyinserdarözcan

hüseyinserdarözcan TÜİSAG Üyesi

inşallah dediğin gibidir de .. 15-16 soru değişcek değilde tartıştıkları soru adedi olmasında :) 20 tane soruyu konusurlar 4 tane cevap değiştirir veya iptal edilirse kötü olur

11. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Su sınav bittigi gunden beri Ben dahil bir cok arkadas ruh hastasi olduk vallaa.bekle,bekle nereye kadar.uyku duzenim bozuldu vallahi.artik ne olacaksa olsun.kafayi yedirecekler yeminler olsun insanaaaa.ayip yaaaa.

12. adanascuba

adanascuba TÜİSAG Üyesi

Merhaba ; bu mesajı yazanda sizsiniz 15-16 soruda iptal edilecek diyip herkes gececek diyende sizini gercekten ruh hastası olmususnuz uzuldum valla

13. adanascuba

adanascuba TÜİSAG Üyesi

Cok ilginc uyeler var demmki kaynak okadar saglam degil :D

14. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Evet arkadasim aldigim bilgi dogru.bu psikolojimin bozulmasina engel drilling.sinavdan ciktigim gun bozuldu.sende normalmisin gibi davranma.eger bu sinavdan sonra normal kaldiysan sende anormallik var o zaman :)

15. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

gerçekten birazda olsa etkileniyoruz,bazılarımız çoluğunu çocuğunu ihmal edip aylarca emek veriyoruz,tekrar o sıkıntıları çekmek düşüncesi stresi daha da arttırıyor,bazılarımız ailesini geride bırakıp yollara düşüyoruz,iş bulmak zor,üstelik para bulmak da zor,bazıları için bu sınav ve ünvan hobi içindir,bazıları için ek bir uğraş,ama unutmayın ki bu bazıları için bir ekmek kapısıdır,insanlar buraya deşarj olsun diye yazı yazıyor,belki kaynak doğrudur yada yanlış ama nereden bakarsan bak UMUTTUR.

16. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Kardesim katiliyorum sana.Ben cok umut bagladim sahsen bu sinava.konustugum kisi gercekten isin icinde birisi.adamin bana soledigi bu.keske dedikleri coksada herkes gecse.

17. burki_1907

burki_1907 TÜİSAG Üyesi

işgüvenlikçiler.com sitesindeki 04.01.2012 tarihli haber...

İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIK SINAVI İTİRAZLARI

Değerli üyelerimiz Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve İş güvenliği Genel Müdürlüğü ile yaptığımız son görüşmede yapılan sınav sonrası itirazlar hakkında son durumu size aktarmak istiyoruz.

İş Güvenliği uzmanlığı sınavı ardından kursiyerler tarafından yapılan itiraz dilekçe sayısı 1000 e yakındır. itiraz dilekçelerin kayıtları yapılmış değerlendirme için perşembe veya cuma günü toplanacak olan soru hazırlama komisyonu tarafından değerlendirilecektir.

Yapılan itirazların soru hazırlama komisyonunda değerlendirildikten sonra Milli Eğitime bildirilecek gerekli düzetlmelerin yapılmasından sonra ilan edilecektir.

Sınava giren sitemiz üyesi ve ziyaretci adayların bilgilendirilmesi için itirazlar hakkında ki son durum hakkında bilgi veren yetkilendirme daire başkanı Meftun SAKALLI'ya teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Ayrıca sosyal paylaşım sitelerinde itiraz sayısı ve itirazların görüşülmesi yapılmaya başlamıştır gibi asılsız haberlere ve söylemlere de itibar etmeyiniz.. Yaptıkları, yalan yanlış bilgilendirme ile sizleri kandırmaktan başka birşey değildir.

18. Sinan

Sinan TÜİSAG Üyesi

Varsayalım ki sorular sızdırılmış olsun. Sınavda dünya kadar hata var. Normal şartlar altında bir kere kimse 95 üzeri alamaz, alan varsa tespit edilip soruların nasıl sızdırıldığı bile bulunabilir. Kimsenin günahını da almak istemiyorum, bir müslüman evladı da çıkıp açıklama yapmıyor ya hayret!!

19. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Bakanlığa ulaşan dilekçe sayısı 1400 civarında.daha önce isgder tarafından belirtilmişti.şimdi 1000 oldu sayı.ayrıca bir başka sitenin yorumlar kısmında itiraz edilen her soru için 15 tl yatıracağımızla ilgili .yani 20 tane soruya itiraz edeceksin.300 tl yatıracaksın.böyle bir şey var mı?böyle bir şeyin olmayacağını düşünüyorum ama kuşkulanıyorumda.
    ayrıca perşembe cuma günü toplanacak soru hazırlama komisyonundan kasıt ne?1 haftadır neden toplanmadınız irdelemediniz.itiraz edilen soruları neden itiraz edildiğine geçerli bir nedene mi dayandığına bakmadan kendinize göre mi yorumlayıp hatalı olup olmadığını belirteceksiniz.zaten doğru düzgün sınav sorusu hazırlasaydınız bu kadar itiraz gelmezdi.kendileri hazırladığı soruya yine kendileri bakacak.gelde buradan adil bir sonuç çıkmasını bekle.

http://www.isgder.com/index.php?option=com_content&view=article&id=220&catid=1&Itemid=50

20. Derin Madenci

Derin Madenci TÜİSAG Üyesi

Değerli arkadaşlarım,
    Bakanlıktan şu ana kadar bir açıklama yok.Ortada bir ateş topu var herkes birbirinin üzerine atıyor şimdilik.
    Daha itiraz dilekçesi verenlerin sayıları bile birbirini tutmuyorken kesin bilgi diyerek ortalığı karıştırmanın anlamı yok.
    Şuan için kaynaklarınız ne kadar sağlam olursa olsun insanları hayal kırıklığına uğratabilecek düşüncelerinizi,bilgilerinizi içinizde saklayınız.
    Şurada 8 ocak tarihine az bir zaman kaldı.Birbirimizi umutlandıracak şeyler söylemeyelim lütfen.Biraz sabırlı olmamız kafidir...

Sabreden derviş muradına erermiş...

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica