24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mesutkucuk

mesutkucuk TÜİSAG Üyesi

Merhabalar arkadaşlar forumu pek takip edemiyorum bunu işlerden dolayı belkide daha önce yazanlar olmuştur ama İSG DER hatalı 19 sorudan bahsetmiş ve gereçkelerinide yazmış bu linkten bir bakarsanız iyi olur.

http://www.isgder.com/index.php?opt...u-19-soru-belirledi-&catid=1:guncel&Itemid=50

2. İdil_e

İdil_e TÜİSAG Üyesi

Herkese günaydın,

Eğer ki yukarıdaki haber doğruysa ben yapılan bu itirazlardan sonuç olarak artık hiç bişe beklemiyorum.

Soru hazırlamayı bilmeyen insanlar ki (bence bu işle uzaktan yakından ilgileri olmadığı sorulardan anlaşılıyor) soruların değerlendirmesini nasıl yapacaklar.

İnsan kendi hazırladığı soruya yanlış der mi kısacası parmağını gözüne sokar mı sizce?

Az bişe umudum vardı benim artık o da kalmadı maalesef...

Yazıklar olsun....

3. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

"isteği halinde A sınıfı uzman olanlar"ın :deli: bu şekilde bir hata yapmaması lazımdı.
    demek ki neymiş; onlarında sınav olması gerekliymiş. isteği halinde değil sınav ile A sınıfı uzman olsalardı herşey bambaşka olurdu.
    ayrıca ülkemizde her yıl binin üzerinde işçi cinayeti yaşanıyorken bakanlık daha "alt tarafı c sınıfı uzmanlık sınavı" bile yapamazken nasıl bu cinayetlere önlem alacak nasıl yeni yasa çıkaracak (yani kendi çıkarlarını değil işçilerin çıkarlarını düşünerek yasa yapmak)
    benim tek ümidim aşk ile bu işi yapmaya çalışan insanlar. onlar sayesinde ülkemizde iş kazaları "kader-olacağı varmış" tanımından çıkıp, olmaması için önlem alınmalıydı-alalım düzeyine gelecek.
    ve aylarca çalışıp emek verdiğimiz bu sınavda da inşallah adalet yerini bulur. hata yapanlar hatalarından ders alır, en azından birkaç mevzuatı okuyup bakarlar da birşeyler öğrenirler.
    son olarak iş güvenliği kültürü bana göre bir ulusun gelişmişlik seviyesini temsil eder. umarım ülkemiz en yakın gelecekte gelişmiş devletler arasında yer alır.

4. gepp

gepp TÜİSAG Üyesi

İSG DER 19 hatalı sorudan bahsetmiş ama iptalini istedikleri 2 soru da aynı.
    Soru numarası 3 olanla, soru numarası 16 olan itiraz aynı soruya yapılmış. Yani toplamda 18 soruya itiraz edilmiş.
    Derneğin "higometre" sorusuna itiraz etmemesi de ilginç.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

soru 9 hakkındaki düşünceleri yanlış,nereye bildirleceği belirtilmemiş,sorunun iptal olması gerek

6. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

soru 9 daa bana göre iptal olmaz veya şıkkı değişmez.iş kazası bölge müdürlüğüne 2 iş günü içersinde ssk ya 3 iş günü içersinde bildirilir.Hem 2 hem 3 doğru cevaptır.hemen diye şık olsa oda doğru olurdu (kolluk kuvvetleri için).
    2 iş günü içersinde sorulara iptal başvurusu alıyorlar.çoğu kişi tam değerlendirme yapmadan itiraz etti.hemen hazırlayıp göndermesi gerekiyordu çünkü kargo ile.1 tane 2 tane değil ki 23 tane hatalı olduğunu düşündüğüm soruvar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar ayin 8 i pazara geliyor.pazar gunu internete verirlermi hatali sorulari.yoksa pazartesine mi sarkacak bu is?

8. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

oda ayrı bir saçmalık zaten sorular açıklandı 2 gün içinde itiraz ettin ettin. ve kargo ile göndermen gerekli. itirazdan korkarlar gibi :)

9. vivien

vivien TÜİSAG Üyesi

şimdi itirazların sonucu pazartesiye kadar belli oldu diyelim sınav sonuçları ne zaman belli olacak acabaa??

10. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

11. btepebag

btepebag TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bugün eğitim aldığım kuruma gittim. Oraya sınav komisyonundan bir yazı gelmiş. 3 kesin 5-6 tane soru iptal olabilirmiş. Bide artık sınavda sorulacak soruları eğitim veren kurumlardan soruları alıp bir havuza topladıktan sonra onların içinden soracaklarmış...kurumun sahibi bu şekilde söyledi...

12. İdil_e

İdil_e TÜİSAG Üyesi

Ben bu itirazlardan artık hiçbişe beklemiyorum.

2 sorunun cevabını tam hatırlamıyorum doğru yapma ihtimalim var ama onları da yanlış kabul ediyorum ve şuanda 65 netim var ve ben bu sınavdan kaldım olarak görüyorum.

Aynı zamanda bu sınavda da belgeler eninde sonunda iptal olur diye de düşünmeye başladım. Çünkü itirazlar düzgün değerlendirilmezse birçok insan ben dahil idare mahkemesine başvuracaktır ve işin şekli yine değişecektir düşüncesindeyim.

13. gepp

gepp TÜİSAG Üyesi

Üstadım aynı şeyi son sınavdan önce bize de söylediler.
    Hocalar "bizden soru istediler, havuz var sorularımızı gönderdik, sınavda çıkacak sorular havuzdan seçilecek" demişlerdi.
    Gördük havuzu hep beraber.
    içindeki pislikten dibi gözükmüyor o havuzun.

14. Gökhan B

Gökhan B TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bende şimdi eğitim kurumumla görüştüm ve bakanlıkta kurulan komisyonun sınavı incelediğini söylediler.Benim kurumumun sahibi emekli başişmüfettişi ve bilgisine gerçekten güveniyorum ve onun bile tam 14 soruyu sorunlu bulduğunu şifayen öğrendim.
    Sonuçta A sınıfı ve bu işin emeklisi olan en zirvedeki kişinin 14 soruda sorun bulması demek bizim C sınıfı adayı olarak 86 üzerinden sınava girmemiz gibi birşey.Geçen sene Aralıkta başarı %93 müş,Temmuz da %60 larda ve şimdi beklenen
    %30 larmış ki 86 üstünden 70 almaya çaıştığımız için bu kadar başarı ancak olur zaten.

İnşallah bu iş daha fazla uzamadan hak yerini bulur.Ama kesin olan birşey var oda şu an bakanlıktan ne yönde karar çıkacağını bilen kimse yok malesef.

15. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu eğitim aldığımız kurumlar bakanlıkla haşır neşir değil mi?,birtane yetkili çıkıp bizimde ne olduğunu öğrenmemiz gerekli diyerek bakanlığı aramadı mı?,sınav geçeli 12 gün oldu ne bakanlıktan ses var ne eğitim kurumlarından.olan bizim paralara oldu.

16. BilgehanMehmet

BilgehanMehmet TÜİSAG Üyesi

Bakanlık açıklama yapana kadar eğitim kurumları birşey söyleyemez. Önümüzdeki haftayı beklemeliyiz, spekülatif haberlerden olabildiğince uzak durmalıyız, zira bizler için akıl ve ruh sağlığı açısından elzem...

17. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

kardeş bağlı ortaklık olmuşlar diyosun yani

18. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

miş muş miş.onlara gelen yazıyı kurum adını karalayarak burada yayınlasanıza.neden başka kurumlara bu yazı gelmemiş?yazı geliyor ama yazıda 3 - 5 tane de iptal olabilir miş mi yazıyor?en az 18 sorunun iptal olması gerek.onlara söyle onlara duyummu aldın ne aldın nesin sen bilmiyorum ama onlar 15 defa defa incelesin soruları.ayrıca söyleonlara günü kurtarmasınlar.onları fatih portakal değil fatih altaylı kurtaramaz.kaosa sürüklemesinler milleti.
    Arkadaşlar.şunu bilin.Ben geçerim kalırım sorun değil.fakat haklı olduğunuz ve iptal edilmeyen sorularda size maddi ve manevi davalarda destek olurum.dava en çok bilir kişiye gider.250 tl ücreti.olmazsa 2. bilirkişiye gider oda 250 tl ücreti.toplamda dava çıksa çıksa 1000 tl ye çıkar.kazanırsakta ki kazanmamıza mani yok adalete güveniyorsan tek kuruş çıkmaz ve belgeyi alamadığımızdan dolayıda geçen süre zarfında da üstüne para alırız.işini kaybedenler ekstrasını alır.
    o eğitim kurumuna söyleyin.o belgenin örneğini koysun buraya.burada okuyalım 3-5 tane sorunun iptal olacağını.böyle şeylerde belgede olmaz.şifaen söylenir.havuzda soru toplanacağı filan.zaten havuz var.daha ne sorusu.hangi eğitim kurumu farklı soru hazırlamaya vaktivar.imkanı var.saçmalığın en nesi?
    ayrıca eğitim kurumlarına itiraz edilen soruların nedenkabul edilmeyeceğinide sorun ben 20 üstü soru çıkardım 4 tane soruyu bu siteden aldım.mantıklıydı ve ben doğru yapmıştım.nden iptal olmayacağını bu sitede ve diğer sitelerden de örneklerle açıklasınlar madem.

19. hüseyinserdarözcan

hüseyinserdarözcan TÜİSAG Üyesi

ya arkadaşlar bi heycan yapmayın gözünüzü seveyim :) bişeyleri değiştiremiycez şu an bekliyemekten baska caremiz yok gereksiz sıkıntı yapmayalım yani .. her gün işte evde takip ediyorum kimi bende geriliyorum kimi zaman kırılıyorum bazı yorumlara .. yarın accam bi ufak ertesi gün de yok böyle olmayacak yaa sinir oluyorum pazartesiye kadar bakmıycam foruma :)

20. dj_shark

dj_shark TÜİSAG Üyesi

69 da kaldım yahu 2 tane soruyu da doğruları silip yanlış yapmısım :) 20 soru salladım 15 i tutmuş :D

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica