24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar haklısınız ama bir sorunu da unutuyorsunuz,,ülkemizde hukuk da yavaş ilerliyor

2. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar içinizde eğitimini bakanlıktan alan varmı

3. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

hukuk zaten öyle.5 ay sonraya duruşma günü veriyorlar duruşma 2 dakika bile sürmüyor.hakim suratına bile bakmıyor.tümdosyanın sayfalarını çeviriyor duruşmayı 4 ay sonraya erteliyor.birde adli tatil veya hakim izinliyse yandın bir 3 ay daha bekle.nerem doğru ki?unutmamış arkadaş nerem doğru ki demekle.

4. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Ben eğitimi bakanlıktan aldım.. Neden Sordunuz

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. dagli_emre

dagli_emre TÜİSAG Üyesi

ÇASGEM bir müfredat çıkarmış ama konular uyumsuz bence eğitim konuları ÇASGEM tarafından muhakkak bir standarda bağlanmalı bir kitap veya modüller şeklinde her kurs bunlar üzerinden uzaktan eğitimlerini vermeli ve derste gerekirse ek detayları işlemeli hocalar. Ancak hoca kalitesi çok düşük.Ve bir dahaki sınavın daha profesyonel akademisyenlerimiz tarafından hazırlanmasını diliyoruz.

6. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

belki onların müfredatında bu konular vardır diye sordum,mavi daire,7500,dinamit,50 km vs.bizim eğitim kurumu hiçbu konulara değinmedi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

çalışmassın konulara sınavda öğrenirsin.bazen defter kitap açıktır sınavlarda sınacda öğrenirsin.hiççalışmayan bile sınava gire çıka gire çıka bir şeyler öğrenir.fakat öğrendiklerinin hepsi kitapta defter de notlarda vardır.ahmet e mehmet ayşe ye fatma demiştir sadece.
    Bu sınava defter kitap açık girsem kaç alırım diye düşünüyorumda aynısını alırdım.haata mavi daire yaş dinamit beyaz eşya 50km yarı çap çapı da 100km (kocaeli den istanbul çıkış mesafesi hiç kurma daha iyi değilmi 100 km ya) -co so2 mi bunların cevabını ararkende daha da kötü yapardım.

bu sınav ne öğretti atıp tutturmayı mı kargaşayı mı neyi öğretti.saçma sapan sınav.iş güvencesiiçin kaçkişi çalışması gerekir sormuş30 kişi ama orman işlerinde de bu sayı 50 kişi nasıl yapıcaz şimdi.sen müfredata sen yasalara hakim değilsen sarı çizmeli mehmet ağa da soru hazırlar.nasıl olsa ayın 1 inden 1 ine maaşınız yatıyor değil mi?

8. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Ben bakanlıktan aldım eğitimi ve her derse girdim. Hocaların ağızlarından çıkan her kelimeyi not ettim. Soruların büyük çoğunluğunu ne anlattılar ne de müfredatlarında vardı. Bu eğitim için harcadığım parayı keşke bir hayır kurumuna bağışlasa idim. Parasından geçtim geçen boş vakitlerime yanıyorum. Ama eminim soruları hazırlayan insanlar aileleri ile birlikte rahat rahat uyuyorlardır.

9. soner mutlu

soner mutlu TÜİSAG Üyesi

mağdurum rumuzlu arkadaşım. ben çasgemden eğitim alan bir kursiyerim. maalesef ne mavi daireyi ne 7500 günü nede 50km şartını biliyorum. hatta kendimden nefret ediyorumki ben 20 senedir madencilik sektöründe çalışıyorum ve bunun 5 senesi iş güvenliğiyle geçmiş olmasına rağmen 50 km. olayını bilmiyorum.bu nasıl bir zihniyettir onuda anlayabilmiş değilim.20 soruya itiraz ettim.bunn 7 tanesi benim doğru olarak işaretlediğim sorulardı.yanlız ben o soruları atarak işaretlemiştim.asıl busınavda 90 üzerinde alanlara sormak lazım hangi kursu bitirdiklerini.

10. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

En büyük zulum zulme sessiz kalmaktır.eğer haksız yere mantıksızca yetersiz açıklama yapın vatandaş olarak ne kadar hakkım varsa sonuna kadar kullanacağım.en üst kademedeki cumhurbaşkanı na kadar tbmm dilekçe komisyonu bilgi edinme kanunu ne kadar birim varsa geçersiz bir sebepten bilimsellikten uzak bir sebeple hatalı soruların tümünü iptal etmeyin bilin ki elim yakanızda olacak.
    Sofranızda yediğini ette yediğiniz salatanın tuzunda ben olacağım bunu unutmayın.

11. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

kardeş ben senleyim..nereye kadar gidiyorsa..

12. soner mutlu

soner mutlu TÜİSAG Üyesi

nereye kadar giderse arkadaşlar.

13. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar gerçekten sizin bu yazdıklarınızı okuyunca durumun vahimiyetini daha da anladım,,yav bir insan vermediği eğitimi nasıl sorar arkadaş.kendileri bile bunları vermemiş,acaba bu konuları eğitimde siz hocalara sorsaydınız bilirlermiydi? acaba. zannetmiyorum

14. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

nereye kadar giderse kardeşlerim

15. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

kaan bey,yanlışı,hatayı kul yapar bunlar kul içindir.her insan yapar isteyerek istemeyerek,fakat eğer yanlışı ve hatayı yapınca özür dilemezsen o zaman büyük yanlış yapılmış olur.bu kadar zamanda bu durumu hiçbirisimi farketmedi,böyle biz haklıyız bu kadar millet yanlış düşünüyor ayakları yapmasınlar.yarın dananın kyruğu kopacak.bakalım özür mü ,inat mı görecez

16. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar benide unutmayın.bu haklı davamizda her turlu monster kardesinizde varrr.sonuna kadar.

17. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

ya arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin ama.şimdi diyelimki ben bir eğitim kurumu sahibiyim,senede nerden bakarsanız bakın 750 kişiye eğitim veriyorum,peki bu durumda benim bakanlığa gidip ya kardeşim bize müfredat verdiniz ama soruların yarısı müfredatta yok,ben bu kadar adamın hakkını yiyemem demem gerekmezmi,,yani parasını aldıklarım adamların hakkını aynı zamanda benimde aramam gerekmezmi?pekieğitim kurumlarımız hiçmi görüşmedi bakanlıkla,,ben hiçbir eğitim kurumu sitesinde mağduruyetiniz giderilecek yazısı görmedim

18. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Bu sınav sorularını hazırlayan şahıslara, sınav sorusu hazırlama yetkisini kim veriyor.?
    Bu sınav sorularına doğru cevap vererek iş güvenliği uzmanı olacaklar, bu ülkede kime ne gibi faydası olabilir.?

19. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

komisyon hazırlıyoda,bunlar kim belli değil,bir komisyon varmışşşş

20. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Bence komisyon değil KOMİK-SON'dur.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica