24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Diesel

Diesel TÜİSAG Üyesi

MADENCIYIZTR GOOGLE GROUPTAN

"Abdullah AKÖZEL" <aakozel@gmail.com> Jan 09 05:02PM +0200

Son sınavdaki soru skandalı sonrası Bakanlık eğitim kurumlarından soru
    bankası için soru istemiştir...Bundan sonraki sınavda bu soru bankası
    kullanılacakmış...slm.

"Abdullah AKÖZEL" <aakozel@gmail.com> Jan 09 07:02PM +0200

Hatalı (Yaklaşık 15)Soruların iptali olursa iş çözülecek...bu konuya
    odaklanmışlar diye duydum..çan eğrisi de yönetmeliğe uyarmı diye soru
    işaretleri var...

"samet sözal" <samet.sozal@gmail.com> Jan 06 03:07PM +0200

bizim aldığımız duyumlara göre 24 aralıkta yapılan sınavı gazi üniversitesi
    hocaları , önceden yayınlanmış çalışmaları Türkçeye çevirerek
    hazırlamışlar. anlam veremediğim o kadar çok şey var ki bu sınava ilişkin
    ,örneğin; ölçme değerlendirme sınavında "hangisi daha az ,hangisi daha
    fazla" gibi bir soru-cevap tekniği kesinlikle gerçek sonucu ve objektif bir
    cevabı yansıtamaz ,gayette göreceli bir kavram olur. hadi yanlış soruları
    geçtim ,üniversite hocalarının "sağlıklı bir ölçme değerlendirme sınavı
    nasıl yapılır ve genel hatlarıyla hangi kriterlerde sorular daha etkin
    ölçeme-değerlendirmedir" bari o konuda olsun bizi hayretler içerisinde
    bırakmasalardı... ayrıca ,neredeyse skandal niteliğindeki bir sınavın bu
    denli az konuşulup tartışılmamasını da düşündürücü buluyorum,kimse elini
    taşın altına koymuyor mu yoksa tartışılan başka bir platform varda bizim
    haberimiz yok?

selamlar..

2. emreerciyes24

emreerciyes24 TÜİSAG Üyesi

Bakanlıkta ki bayan sekretere komisyondan ilgili biri ile görüşebilirmiyim dedim evraklar gidiyor geliyor ama pek bir şey yok gibi dedi ben de ; Bastım fırçayı sana Ben böyle bir sorumu sordum, senin görevin tele bakmak ne hakla bizim moralimizi bozuyorsun sen kimsin dedim . Boş bulundum beyefendi falan dedi. Seni şikayet etmek için elimden geleni yapacağım dedim . Bakanlığa e mail gönderdim sizin işlerinizi yapan bir sekreter var orda ..... konuyu anlattım . Al işte bakanlık böyle çalışıyor

3. nocturne

nocturne TÜİSAG Üyesi

Bence 8 Ocak tarihini belirlerken bu kadar sıkıntılı sorular ve sağlam itirazlar olacağını tahmin etmemişlerdir.
    Sonuç ne olursa olsun sonraki uygulamalar için bence hayırlı oldu.

4. Diesel

Diesel TÜİSAG Üyesi

Bakanlığa telefon açarak biraz zor bilgi alırsınız. Kursta eğitim veren A sınıfı uzmanlar daha fazla bilgi verir. Bu sektörde daha çok çalıştıklarından bakanlıkta tanıdıkları vardır, daha kolay bilgi alıyorlar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

Kurslar gelecek dönemin kayıtlarına başladı. bu konu hakkında ne kadar ilgililer şüpheliyim. balık baştan kokar misali devlet görevini yapmadıktan sonra özel sekter napsın kurslar napsın. bakanlığı da kendine benziyor zaten

6. vivien

vivien TÜİSAG Üyesi

20 Ocak'ta sınav sonuçlarını elimize aldığımızda görcez sanıyorum itirazların sonuçlarını

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. err

err TÜİSAG Üyesi

Bakanlığın sekreteri de profesyonel bir oyuncu telefon manyağı oldular . Sonuna kadar bende arayacağım

8. castilya34

castilya34 TÜİSAG Üyesi

iptalleri bu hafta açıklamazlar, sınavı da 20 sinde açıklamazlar, bu ülkede össde şike oldu bunda mı olmıcak, sınav sonucunda da başarı oranı yüksek çıkar!!!! Konu kapanır gider.

9. Huseyin_Turkoglu

Huseyin_Turkoglu TÜİSAG Üyesi

kesinlikle aynı fikirdeyim !!

10. gepp

gepp TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar günaydın.
    Az önce eski bakanlık çalışanıyla konuştum. Bu bakanlık çalışanı aynı zamanda bakanlığa ait eğitim kurumunda ders vermekte. Aynı zamanda Bakanla da görüştüğünü söyledi.
    Bakanlık geçen hafta Çarşamba günü toplanmış ama bir karara varamamışlar. Ellerinde 740 adet "C" sınıfı itiraz dilekçesi varmış (sanırım bakanlığın formatına uygun olan dilekçe sayısı. yapılan tüm itirazların daha fazla olduğunu düşünüyorum.)
    "Bakanlık abondene olmuş durumda yanlış soru, yanlış cevap anahtarı ve müfredat dışı olarak belirlenen
    5 ile 10 tane arası soru iptal edilmesi konuşulyor" dedi. Muhtemelen sınav sonuçları 20 sinde açıklanamayacakmış.
    Soruları Üniversite hocaları hazırlamış ama oluşturulan komisyon bakanlığa ait çalışanların oluşturduğu bir komisyonmuş onlar da aksaklığın farkında ama henüz bir çözüm bulamadılar dedi.
    Çözüm siz arkadaşlarımızın lehine olacak ama o zamana kadar siz yine bakanlığı arayın, yetkili mercilere mağduriyetinizi anlatın, sesinizi duyurmaya devam edin dedi.
    Bilgilerinize.

11. nocturne

nocturne TÜİSAG Üyesi

Güzel bi haber, teşekkürler.
    işin içinden çıkamadılar anlaşılan.

12. zgoksel

zgoksel TÜİSAG Üyesi

Son günlerde forumda konuşulanlar arasındaki en sağlıklı bilgiler sizin yazdıklarınız sanırım. Teşekkürler, bir süre sayfa yenilemeyi bırakacağım sayenizde..

13. isgici

isgici TÜİSAG Üyesi

Sınavın iptal olma olasılığı var mı acaba?

14. asilord26

asilord26 TÜİSAG Üyesi

son bilgi için tşk.ler...

15. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

5 - 10 tanesimi?ne 5 - 10 ne?kediye ciğer mi atıyorlar ya.en az 18 soru var direk kırmızı kartlık.fazla mesai yapıp bu işiçözerlerdi.Doğru kaçtane doğru vardır.bunu bir anlayacaklar.doğru 1 tanedir.bir sorunun şıkları yanlışsa - yazım hatası varsa - anlatım bozukluğu varsa - müfredat dışıysa - iki doğru şık varsa soru iptaldir.daha fazla mıncıklamaya gerek yok.
    Alıyorsun yabancı dil bilen personel adam türkçeyi unutmuş adam mesleğini unutmuş ama yabancı dili var alın işe alın işe durum böyle olur.Uzaktan eğitimde bile hocaların konuşmasından bir şey anlamadım.

16. euysal

euysal TÜİSAG Üyesi

Teşekkürler,
    Arkadaşlar bakanlıktaki yetkili merciler olarak nitelenen hangi telefon numaraları? Sonuç öğrenmek için dün aradığımız numaralar mı? Başka numara var mı şikayet için?Hepimiz daha da bastırmaya devam ederiz.

17. gepp

gepp TÜİSAG Üyesi

Üstadım sınav iptali konusunun geçtiğini söyledi ama şöyle dedi "en ağırı bile yani sınavın iptali" anladığım kadarıyla sınavın iptalini istemiyor bakanlık zaten o yüzden elleri bağlı durumda gibi geliyor bana.

18. err

err TÜİSAG Üyesi

0312 296 64 81 Handal hanım, 0312 296 64 82 Adnan bey

Adnan Bey bugün gelmemiş saat 13:30 da Bugün Mestun Bey ilgileniyormuş nosu : 0312 296 64 87

19. gepp

gepp TÜİSAG Üyesi

Ben dün bakanlığın sayfasındaki numarayı aradım ordaki hanımefendi bana başka bir numara verdi.
    Sabah yine bakanlığın sayfasındaki iletişim bölümünde ANA HİZMETLER BÖLÜMÜ kısmını açtığınızda İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü GENEL MÜDÜR KASIM ÖZER e ulaşabileceğiniz telefon numarası çıkıyor. Telefonu aradım ama açan yok henüz.

20. err

err TÜİSAG Üyesi

Mestun Bey bugün yetkili kişi arkadaşlar 0312 296 64 87

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica