24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar aranızda avukat arkadaşı olan var mı?soralım bi 8 ocağı geçtikten sonra nasıl bi hakkımız doğuyor,bilgilendirmediler bunlar bizi 8 ine kadar

2. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

birde 1000 adet mahkeme dosyasıyla uğraştıralım bunları

3. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

kaç soru hatasından sonra sınav iptal ediliyo bilen var mı?

4. hidayet

hidayet TÜİSAG Üyesi

iptale konu olan soruların dışında şıkların değişeceği soruların da olduğunu düşünüyorum arkadaşlar.. eminim bazı soruların da şıkları değişecektir.. Ayrıca sınavı üniversite hocalarının hazırlamaları da kendi okuttukları "iş güvenliği bölümü" öğrencilerinin başarılı olması için olabilir mi acaba diye bir soru takılıyor kafama.. zira üniversitelerde kurslardan farklı ve çok daha ayrıntılı dersler alınıyor...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar anketlere katılın,,sesimize ses katalım..bir dergide duyulsa bile yeter,,dikkatli soru hazırlasınlar artık

6. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

olabilir,

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. euysal

euysal TÜİSAG Üyesi

Tamam arkdaşlar,
    Mestun Bey ve Kasım Bey'i telefon açana kadar arayacağım, sonra bir daha arayacağım.

8. gepp

gepp TÜİSAG Üyesi

Kaç yanlış sorudan sonra sınav iptal edileceği eğer yazıyorsa sınav yönetmeliğinde yer alır. Ben sınav yönetmeliğini aradım ama yazılı resmi bir belgeye ulaşamadım.
    Bakanlığın korkarak sözünü ettiği sınav iptali yapacak hiçbir şey bulamazlarsa söz konusu olur gibi düşünüyorum.

9. euysal

euysal TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar desteğinizi rica ediyorum, şöyle ki;
    Kasım Bey'in telefonuna tabii ki sekreteri çıktı. Handan Hn. diye birinin numarasını verdi. ben de o numarayı aldıktan sonra "ibzi müdüre tabii ki bağlamıyorsunuz ama, çok şikayet olduğunu iletiyor musunuz dedim, bana verdiği cevap şu: arkadaşım saçma saçma konuşma!!!
    Seni şikayet edeceğim dediğimde de istedğin yere et dedi, bağırdı çağırdı. bu bir sekreter arkadaşlar, bizim kurumumuzun sekreteri böyleyse yaklaşım buysa biz bir arpaboyu yol alamayız. sekreteri aradığım numara şu; 0312 2966767
    Bu numarayı şikayetle ilgili arayalım ki bu önce bu kızın kafasına girsin sınavdan şikayetçi olduğumuz, müdürüne iletsin.

10. gepp

gepp TÜİSAG Üyesi

Burda bir arkadaş soruları GAZİ ÜNİVERSİTESİ hocalarının hazırladığına dair bir bilgi paylaşmıştı. Bildiğim kadarıyla gazi üniversitesinin iş güvenliği ile alakalı bir bölümü yok. Sadece BELTEK kurslarını ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ile birlikte yönetiyorlar. BELTEK kurslarına katılım şartına göre 17 yaşını doldurmuş ve ilköğretim mezunu olmuş olmanız yeterli. Katılımcı sayısı da 20 ile sınırlandırılmış durumda. Yani eğer soruları GAZİ ÜNİVERSİTESİ hocaları hazırladıysa şüphen yersiz olur.

11. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Arkadaşlar, yapacağınız açıklamalarda kurum yada kuruluş ismi verip zan altında bırakmayalım. Ancak elinizde bir belge varsa paylaşıp açıklama yapabilirsiniz. Buna özen gösterelim lütfen.

Teşekkürler,

12. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

o dediğiniz üniversiteden yrd.doç. bize eğitim verdi.2 gün kursta.önemi yokki.üniversitelerin üzerine mi atıyorlar.çok biliyolardıda kendileri hazırlasalardı soruları.onlarda babalarının hayranı soru hazırlamıyordır.belli ücreti var.

13. hidayet

hidayet TÜİSAG Üyesi

dikkat ederseniz kurum veya kuruluş ismi vermedim lakin bu forumda uzun zamandır yapılan yanlışlardan dolayı gerek bakanlığı, gerek diğer kurumları zan altında bırakacak yorumlar yaptık.. İlgisi olmayan insanları zan altında bırakmak kişisel bütünlüğümüze uygun bir davranış olmaz tabi lakin bizi bu duruma düşüren her kim veya kimler ise ortaya çıkarılıp bir an önce yaptıkları hatalardan dönüp hakkı olanların hakkını teslim etmeleri gerekiyor.. Gazi'de İSG BÖLÜMÜ olmayabilir ama sorulara kaynak ararlarken yine isg bölümü olan üniveristelerden yardım alınmadığını nereden bileceğiz? eğer Gazi Üniversitesi hocaları tarafından hazırlandıysa da isg bölümü olmayan bir üniversiteden hocaların isg sınav sorularını hazırlamaları da nasıl mümkün olur bunu da anlamış değilim doğrusu.. Evet yine söylüyorum arkadaşlar; ciddi bir şekilde buradaki soruların üniversitelerde okutulan isg uzmanlığı bölümü ders notlarından faydalanılarak hazırlandığından şüpheleniyorum.. ve bunun altında da maalesef bir çapanoğlu arıyorum... Lütfen herkes bu konuyu düşünsün ve kendince bir yargıya varsın.. Zira bu şüphenin cevabını da asla öğrenemeyeceğiz, sadece Allah'a havale edeceğiz...

14. Diesel

Diesel TÜİSAG Üyesi

bence kurumlardan bahsetmeliyiz. hangi sivri zekalılar soruları hazırladıysa, kimler onayladıysa ortaya çıkıp özür dilesin. suçluların suçunu ört bas edip hiç bir şey olmamış gibi davranacaklar. sınav iptal edilirse medyanın ilgisi çekilir. şu an hiç bir medya kuruluşunda sınav ile ilgili tek bir cümle geçmedi. sessiz sedasız, gerekirse herkesi sınavdan geçirecekler ama sınav iptal olmayacak.

15. hidayet

hidayet TÜİSAG Üyesi

bence de.. herşey sessiz sedasız olacak.. yeni çıkacak kanun ile bu alan bir şekilde kazançlı bir rant kapısı haline gelecek, kazanmayalım önemi yok, sadece hakkımız versinler istiyorum.. Bir söz var ya; af değil adalet istiyorum diye.. kaybetmez zoruma gitmez, beni üzecek olan ilkokuldan bu yana verdiğim emeklerin kötü niyetli birkaç insan tarafından gasp edilmesidir.. Kötü niyet diyorum, çünkü iyi niyetle ve farkına varmadan hiçbir şekilde böyle sorular hazırlanmaz.. En bilgisiz insan bile soru hazırlasa bu kadar müfredat dışı ve yanlışı bir araya getiremez.. bir şey yapmaya çalıştılar ama yemedik, merak ediyorum işin içinden nasıl çıkacaklar diye..

16. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Arkadaşlar,
    Bir eğitim firmasının eğitim notu yada bir günlük eğitim kamplarının dokümanı geçer elinize, ses ve videosu vardır bu soruları işaret eden o zaman çıkarız paşalar gibi açıklarız. Ama şuan böyle birşey yoksa yaptığınız suçlamalar dönüp dolaşıp sizi bulabilir. Hiç bir arkadaşımın mücadelesinde başına birşey gelmesini istemem. Hele ki böyle bir haklı konuda...

Haklı durumdayken, haksız duruma düşmeyelim...

17. hidayet

hidayet TÜİSAG Üyesi

haklısınız Kaan Bey; biraz sakinleşmeye ihtiyacımız var sanırım :)

18. euysal

euysal TÜİSAG Üyesi

Meftun Bey ile görüştüm, bir hocamıızn cevabını bekliyoruz. ondan gelir gelmez(bugün gibi konuştu) MEB ve kendi sitemizde eşzamanlı yayınlayacağız dedi.

19. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

haydi YA ALLAH

20. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

dünde demiştim öğleden sonraya kalınca yarına sarkıyorrr,açmasamıydım şom ağzımı

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica