24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Aras ın dediğine inan mayın.tamamen reklam.biraz önce aradım kaynak ne diye sınava girdiyseniz iptal edilecek soru adedini 5 ten çok daha fazla olduğunu bilimsel olarak görürsünüz dedi.sitede yayınlamakta doğalmış.ucuz reklamın peşinden koşmak nası bir şey acaba?

2. gepp

gepp TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar günaydın.
    Sabahtan beri sınav yönetmeliğini bulmaya çalışıyorum ama nafile. Yönetmeliği ararken sınavda iptal edilen soruların, cevap anahtarındaki yanlışın nasıl yürütüleceğini yazan sınav uygulama duyurusunu buldum.
    Göz atmak isterseniz (http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/ShowProperty/WLP Repository/isggm/dosyalar/24araliksinavduyurusu)
    Duyuruda, forumda sürekli dile getirilen şık mı değişecek, doğru mu sayılacak gibi soruların cevapları da var.
    sınav 27.11.2010 tarihli 27768 sayılı resmi gazete de yayınlanan yönetmelikte belirtilen şartlarda yapılıyormuş ama orada da çok kapsamlı bir bilgi yok.
    Merak edenler için (http://www.isvesosyalguvenlik.com/anasayfa/haber94.htm)

3. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

öncelikle herkese günaydın...
    uyanır uyanmaz hani belki açıklamışlardır da karın ağrısı çektirmezler diyerek direkt baktım ama yine yok açıklanan bir şey. yeni bir günde daha karın ağrısı bizi bekliyor sanırım :(

4. duygu

duygu TÜİSAG Üyesi

arkadaslar bize acıklamaları gereken süre 3 günü gecti..yasal prosedür nedir bu gecikmeler karşısında bize düşen sadece oturup beklemek olmamalı yükümlülükleri nedir bileniniz var mı???

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

bilgi edinme hakkı kanunu madde 11
    Kurum ve kuruluşlar, başvuru üzerine istenen bilgi veya belgeye erişimi onbeş iş günü içinde sağlarlar. Ancak istenen bilgi veya belgenin, başvurulan kurum ve kuruluş içindeki başka bir birimden sağlanması; başvuru ile ilgili olarak bir başka kurum ve kuruluşun görüşünün alınmasının gerekmesi veya başvuru içeriğinin birden fazla kurum ve kuruluşu ilgilendirmesi durumlarında bilgi veya belgeye erişim otuz iş günü içinde sağlanır. Bu durumda, sürenin uzatılması ve bunun gerekçesi başvuru sahibine yazılı olarak ve onbeş iş günlük sürenin bitiminden önce bildirilir.

10 uncu maddede belirtilen bilgi veya belgelere erişim için gereken maliyet tutarının idare tarafından başvuru sahibine bildirilmesiyle onbeş iş günlük süre kesilir. Başvuru sahibi onbeş iş günü içinde ücreti ödemezse talebinden vazgeçmiş sayılır.

6. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

bilgi edinme hakkı kanunu madde 13 itiraz usulü
    Bilgi edinme istemi 16 ve 17 nci maddelerde öngörülen sebeplerle reddedilen başvuru sahibi, yargı yoluna başvurmadan önce kararın tebliğinden itibaren onbeş gün içinde Kurula itiraz edebilir. Kurul, bu konudaki kararını otuz iş günü içinde verir. Kurum ve kuruluşlar, Kurulun istediği her türlü bilgi veya belgeyi onbeş iş günü içinde vermekle yükümlüdürler.

Kurula itiraz, başvuru sahibinin idarî yargıya başvurma süresini durdurur.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. err

err TÜİSAG Üyesi

Mestun Bey 0312 296 64 87 Adnan Bey bügün bakanlıkta 0312 296 64 82 veya sekreter yönlendirsin biraz daha arkadaşlar Tel. 0312 296 67 69

8. yusuf.dulda

yusuf.dulda TÜİSAG Üyesi

gelen bir başka mail
    "Herkese merhaba.

Ben de dün Yetkilendirme Dairesinden bir memur ile görüştüm. Komisyon çalışmaları halen devam etmekteymiş. İtirazları Soruları hazırlayan akademisyenlere iletmişler ve onlardan yanıt gelmediği için komisyon karar verememiş. Ama bizim adımıza olumlu bir sonuç çıkacağı yönünde izlenim aldım. Sorulara yapılan itirazların gerekçelerinin çok sağlam olduğu ve bunların göz ardı edilemeyeceği düşüncesindeler. Umarım hepimiz için olumlu bir sonuç alırız."

Umarım.....

9. duygu

duygu TÜİSAG Üyesi

yani 15 iş günü hakları var bu durum bazı cesitli sebeplerden 30 iş gününe kdr uzayabilir...ohhh iyimiş vallaa
    c sınıfı isg uzmanı eğilde a sınıfı bekleme uzmanı oldum sanırsam :)

10. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar hadi durmadan arayalım,,8 ine kadar dilekçelerimize cevap vermediler,öğrenmek hakkımızzzz

11. Helen

Helen TÜİSAG Üyesi

hergün bir heves bakıyorum ama hala bişey yazmıyor. ben en az 10 soru iptal olur diye düşünüyorum. 5 soru olursa mahkemeyle uğraşırlar. 18 soru olursa sınavın güvenilirliğinini olmadığı alenen belli olmuş olur. o yüzden 10 soru nun bir kısmı iptal bir kısmının da cavapları değişir bence. Tamamen bi mantık yürütmeye çalıştım. bugün bakanlığı hiç arayan var mı? çoğu telefon hiç cevap vermiyor

12. gulnikan

gulnikan TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar böyle arayıp durursak ters teper,aceleye getirmeyin,sıkıştırmayın ne olur?
    Sadece neden açıklama geç kaldı -bu bilgi bize yeterli-,
    Bir hoca geç kaldı filan dediler ,bişeyler gevelediler.
    Oluyor işte bişeyler,belki hala ve hala zarf açılıyor,acele olmasın.
    Düşünmelerine fırsat verilsin bence.
    1400 zarf bu ,sindire sindire,
    Komisyon kaç kişi filan bu önemli bence,
    Haklıyız evet ama bari telafi edilsin vakit verelim onlara

13. err

err TÜİSAG Üyesi

Biz susarsak onlara gün doğar bizden korksunlar ona göre tavır alsınlar
    Dominat biz alalım resesif onlar

14. emreerciyes24

emreerciyes24 TÜİSAG Üyesi

Susmak kabullenmektir. Boyun eğe eğe bu hale geldik devam bu iş burada kapanmaz .

Haklı gençlik engellenemez. Yürü be err

15. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

yani diyosunuz bu hafta da umutlanmayalım,bişey çıkmaz

16. isgici

isgici TÜİSAG Üyesi

Komisyon bu işte bizim "komisyon" ne olacak diyormuş. O konuda bir uzlaşı olmadığı için karar verilememiş ;)

17. scofield

scofield TÜİSAG Üyesi

Bir arkadaşım bakanlıktan bir bayanla tel.den konuşmuş. SORU İTİRAZ SONUÇLARININ, İTİRAZ EDENLERİN ADRESİNE KARGOYLA GÖNDERİLDİĞİNİ SÖYLEMİŞ. KARARA BAĞLANAN TOPLAM 4 veya 5 soruymuş.

18. orfeos

orfeos TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sanki sınavı iptal edeceklermiş gibi bir hisse kapıldım! sizce?

19. gulnikan

gulnikan TÜİSAG Üyesi

İş hayatında yaşadıklarım bana hep gösterdi ki;süreç içinde sakin ve sabırlı,sonuç içinde baskıcı ve ısrarcı ol,naçizane

20. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

ben dedim 5 sorudur

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica