24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Çağdaş Özçam

Çağdaş Özçam TÜİSAG Üyesi

ben o soruyu vidadan yapmısdım inşallah oyledır..netten da arastırdım bır cvp bulamadım

2. Çağdaş Özçam

patlayıcı gazlarda co metan ve h2s olması lazım cvb
    el becerısı olçumu dogru şık

3. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bakanlığa ortak bir şlikayet metni yazarsak hepimiz onu gönderelim bence?

4. Çağdaş Özçam

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Bakanlığa ve ÇASGEM e mail atalım.Ayrıca bilgi edinme kanunu kapsamında da bu soruların yabancı kaynaktan mı çevrildiğini - hazırlayan kişilerin bilgisini - kontrol edilip edilmedini - bu kadar anlam karmaşası anlatım bozukluğu - harf hatalarının neden olduğunu - bu sınavın c sınıfı eğitimialmış kişilere uygun zorlukta olup olmadığını soralım.Bilgi edinme kanunu ile.

Çünküdiğer mailleri çoğu yetkili görmez.Fakat bilgi edinme üzerinden sorulan sorulara mutlaka cevap verirler ve üst düzey yetkilinin imzası ile cevap verirler.çünkü verilen cevap yasaldır.
    Bu yüzden normal mail iletepkinizi koyun ama Bilgi edinme ilede sorularınızı iletin.

6. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Ara dinlenmesi 7,5 saatten sonra 1 saat. İlgili madde aşağıdaki gibidir. Bu soruya da son noktayı koyalım.

MADDE 68. - Günlük çalışma süresinin ortalama bir zamanında o yerin gelenekleri ve işin gereğine göre ayarlanmak suretiyle işçilere;

a) Dört saat veya daha kısa süreli işlerde onbeş dakika,
    b) Dört saatten fazla ve yedibuçuk saate kadar (yedibuçuk saat dahil) süreli işlerde yarım saat,
    c) Yedibuçuk saatten fazla süreli işlerde bir saat,

Ara dinlenmesi verilir.

Bu dinlenme süreleri en az olup aralıksız verilir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. merbur

merbur TÜİSAG Üyesi

sınav sonrası görüştüğüm herkes kötü durumda.işin komik tarafı bize eğitim veren kurumun eğitim sorumlusu da barajı aşamam dedi..Hep beraber tepkimizi bir şekilde göstermek zorundayız.Bunu ne şekilde yapabiliriz bence bundan sonra bunu tartışmak gerek..

8. Huseyin_Turkoglu

Huseyin_Turkoglu TÜİSAG Üyesi

Tepkimizi gösterim göstermesine de, hiç bir şey olmayacak biliyorsunuz di mi?
    En fazla 2-3 soruyu iptal ederler. %20-25 gibi bir başarı yakalarlar. Bak yapan nasıl yapıyor diye bizi suçlarlar yine.
    Bu soruları hazırlayanları yakalamak lazım :D

9. D sınıfı

D sınıfı TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar şu en çok görülen hastalık sorusu.... bel ağrısı hastalık değildir semptom.... ben işitme kaybı dedim ama astımda olabilir. birde istatislikleri bulamadım ben
    Ayrıca alfa ışını hakkında bilgim az ama ışın olarak tek başına zararlı olduğu söylenemez. Bu sorular için hatalı oldukları düşünülebilinir.

10. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

peki cevaplarda a) 3,5 saatten fazla b)4,5 saatten fazla gibi yazmıyor muydu.yoksa ben mi yanlış okudum

11. Huseyin_Turkoglu

evet cevaplar o şekildeydi, ve 7,5 saatten fazla olacak cevap.
    ben öğle arasını düşünerek 3,5 saat yaptım. bir yanlış daha :(

12. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

sayacın akım vidasından sonra başlarmış. sayaç kelimesi geçtiği için o seçeneği işaretlemiştim. internetten araştırdığıma göre sayacın akım vidasından sonrası evsel sorumluluk oluyor.

13. enroyus

enroyus TÜİSAG Üyesi

bence bu soruda cevap bel ağrısı çünkü işlerde en çok görülen şikayetler bel ile ilgili
    ama soruyu yanlış sormuşlar gibi.

14. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar yanlış hatırlamıyorsam. meslek hastalığı istatistiklerinden bahsediyordu. buna dayanarak. işitme kaybı seçeneğini işaretledim.

15. Huseyin_Turkoglu

Aynı fikirdeyim, ben de bel ağrısı yaptım fakat Dsınıfı nın cevabından sonra ufak çaplı bir araştırma yaptım ve Bel ağrısı bir hastalık olarak gözükmüyor.
    Ciddi kötü niyetle hazırlanmış bir soru olabilir eğer cevap bel ağrısı değil ise...

16. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

zaten en ciddisi demiyordu soruda en sık görüleni diyordu..ben bel agrisi yaptım...ve banko dogru diyorum..cunku el ile yuk tasıyanında, ekranlı alet kullannda, ne bileyim kaynak yapanda da vs.. bu agri görülme oranı daha yuksek..

17. Huseyin_Turkoglu

1 soru daha gitti arkadaşlar :(

Meslek hastalığı türleri olarak incelendiğinde de Türkiye’de en büyük bölümün kurşun zehirlenmesi ve pnömokonyozlar olduğu, mesleki deri hastalıklarının ve kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarının hemen hiç bulunmadığı görülmektedir.

18. fatihmyilmaz

kardes ben de 3.5 saat yaptım ve banko dogru diyorum ben..soruda 1 saatlik dinlenmeyi haketmek için en az kaç saat çalışmalı diyordu! sabaah 8 de işe baslayan bir isçi 3.5 saat calistiginda 11.5 olur ve ogle yemegi dinlenme zamanına denk gelir..kimisi 30 dk kimisi 45 dk versede genelde 1 saat ogle arasıdır. hangi işçi sabah 8 de baslayıp 7.5 saat aralıksız calisyor?

19. fatihmyilmaz

ikincil yöntem nedir diye sacma bir soru daha vardı? onu hatırlayan var mı arkadaslar?

20. fatihmyilmaz

kardeş iki tane cevap ta hem fikir degiliz..
    1.si iş kanununda çalışma yaşı 15 diyor..soru da çocuk işçi lafı geçmiyordu hatırladıgım kadarıyla..
    2.si maden de hava hızı, göcertmeli yöntemle üretim yapmak ve su kullanmamak tozu arttırır..mekanik aksamın arttırlması olmalıydı şıklarda ben şahsen onu yaptım..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica