24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Abdullah Tüfekçi

Abdullah Tüfekçi TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar eminim buradan forumu takip eden arkadaşların %90'ı 60-70 arasında kaldı. %10 u ise zaten geçti. Netice itibarı ile 5-10 arası sorunun iptal olması yüksek ihtimal. Yani demek oluyor ki bu forumu takip eden kişilerin en az %70'i zaten bu sınavda başarılı oldu. Buna bende dahil.(inş.)
    Peki ben şunu merak ediyorum. Biliyorsunuz biz mühendisler biraz kafasına göre hareket eden, öncelikli olarak alacağımız parayı düşünen insanlarız. Çizdiğimiz projelerde de en düşük fiyat uygulamasını hiç dikkate almaz kafamıza göre fiyat kırarız. Aslında bu şekilde hareket ederek kendi bindiğimiz dalı keseriz. Yani doktorlar gibi avukatlar gibi kararlı davranmayız, birlik beraberlikten kaçınırız. Peki hal böyleyken İSG uzmanı olduğumuzda nasıl hareket edeceğiz. Bu sektörü dahada büyüterek canlılık kazandırarak geliştirmeyi ve kazancımızıda buna orantılı bir şekilde güçlendirmeye mi çalışacağız, yoksa 3-5-10 derken fiyatı sonuna kadar kırarak birbirimizi bitirmeye dolayısı ile bu sektörüde bitirmeye mi çalışacağız? Ben bunu çok merak ediyorum.

Saygılarımla...

2. yusuf.dulda

yusuf.dulda TÜİSAG Üyesi

sanırım başka söze gerek yok.. biraz da siz inceleyin...

02 temmuz 2011 tarihinde yapılan İSG Uzmanlık sınav sonucuna yapılan itiraz için açıklama aynen şöyle

"2.7.2011 tarihinde yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınav sonucuna yapılan itirazlar MEB tarafından değerlendirilmiş ve sonuç adayların adreslerine resmi olarak 17.8.2011 tarihi itibariyle gönderilmiştir."

3. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

4. orfeos

orfeos TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar lütfen biriniz tekrar ararsa hangi kargoya vermişler onu sorsun

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. replican

replican TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar iptal olacak sorularda muhakkak doğru yaptığınızda vardır onun için 65 doğrum var 5 iptal oldu geçerim diye düşünmeyin 1 tanesi sizin doğru yaptığınızla çakışırsa 69 la kalırsınız bence hatalı soru sayısı 15 civarında bakalım ne olacak

6. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

bu sınav sonucu.meb e yapılan sınav sonucu o açıklama olması gereken açıklama.ahmet in kağıdını optik okuyucu hatalı okumuş mehmet te hata yokmuş tarzı zaten açıklama olmaz.o ikinci aşama.
    biz sorulara itiraz ediyoruz.ve biraçıklama bekliyoruz şu şusorular şu sebeple iptal edilmiştirtarzında.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. nocturne

nocturne TÜİSAG Üyesi

isguvenlikciler . com sitesinden alıntı

Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve İş güvenliği Genel Müdürlüğü Tarafından düzenenlenen İş Güvenliği uzmanlığı sınavı ardından 1000 yakın kursiyerler tarafından yapılan itirazlara 10 günü aşkın süredir herhangi net bir açıklama yok.
    Sorulan Sorular ve Sorularda olan hatalar sınava giren kursiyerleri çileden çıkarmıştı. Bakanlığı arayıp bilgi almak isteyen kursiyerlere İtirazlar hakkında son durumu pazartesi yayınlayacağız söylemlerinin ardından halen net bir bilgi olmaması uzman adaylarını patlama noktasına getirdi. 1 saat te çözdüğümüz soruları nasıl oluyor da soruları hazırlayan komisyon 15 gündür çözemiyor bununda açıklanmasını istiyor.

8. yusuf.dulda

yusuf.dulda TÜİSAG Üyesi

Söylemek istediğim "dilekçe cevaplarınız adresinize gönderilmiştir" şeklinde de bir açıklamayla karşı karşıya kalabiliriz.

9. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü arayalım gelmiş mi bişey

10. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu işin çivisi çıktı yaa.baksana herkes başka bişey söylüyor.bu sekreter bu kadar yalanı nerden buluyor yavvv

11. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

olmadı milletvekili bakan falan devreye sokalım,

12. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

kişisel gürültü maruziyeti ölçümü ve 2012 yılında yurt dışında görevlendirilecek öğretmenlere karşı içimde acayip bir nefret oluştu bıktım artık bu iki başlığı okumaktan.açıklasınlar da onlarda kurtulsun bizde.

13. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

eğitim kurumlarımızında orada tanıdıkları yok,yada kimseye bilgi verilmemesi hususunda karar alınmış

14. TuncayTanriverdi

TuncayTanriverdi TÜİSAG Üyesi

Bir kaç gündür forumdaki yazıları okuyorum güzel bir beraberlik olmuş bunun devamının gelmesi gerek diye düşünüyorum arkadaşlar dernekleşelim birlikten kuvvet doğar bu işin öncülüğünüde KAAN bey yürütsün olmaz mı

15. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar.ben ankarada yaşıyorum.eminim üyelerden ankarada yasayanlarda vardir.eğer bugun sonuç aciklanmazsa diyorimki ankarada yaşayan arkadaslar biraraya gelelim yarin sabah.gidelim.isggm Ye.veya csgb Ye.5,6 kişi olursak cevap alırız.sikintimizi anlatırız.bir cevap aliriz.

16. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

imkanın varsa bugün git.ben elden almak istiyorum de itiraz neticemi.zaten çalışmalarından anlarsın ne olduğunu.imkanın varsa gidebilirsen bir uğra hem dolaşmış olursun.
    bende kocaeli bölge müdürlüğüne gitsem nasılolur?

17. err

err TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar son en sağlam bilgiyi mestun beyden almış bulunuyorum chat box a yazdım

18. err

err TÜİSAG Üyesi

hiç bir elektrik sorusu iptal değil ayrıca çalışma yaşı da 15 kabul görmüş 14 değil

19. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

bugün git kardeş,,ben olsam 1 dk durmam

20. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

saçmalık, tamamen saçmalık başka bir şey değil. bir sınavın iptal olan sorularını neden açıklamaz da sadece itiraz edenlere bildireceğiz der bir kurum ? hala bizi oyaladıklarını düşünüyorum.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica