24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. castilya34

castilya34 TÜİSAG Üyesi

C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığında 4, 32, 34, 40, 58, 72 ve 97 nolu soruların iptali.
    B kitapçığında 5, 7, 13, 31, 45, 70 ve 77 nolu soruların iptali.
    A kitapçığında 29 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (c) olarak düzeltilmesi.
    A kitapçığında 94 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (b) olarak düzeltilmesi.
    B kitapçığında 2 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (c) olarak düzeltilmesi.
    B kitapçığında 67 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (b) olarak düzeltilmesi.

2. zgoksel

zgoksel TÜİSAG Üyesi

sınav sonuçlarından daha önemli bir konu bence.. Girdiğimiz sınavı etkiler mi bilmiyorum ama Mayıstaki sınava Özel Eğitim kurumlarından eğitim almış olanlar giremeyecek gibi gözüküyor. Çoğu insan özel kurumlardan aldı zaten - ben dahil.. Bu işin cılkı çıktı..

3. TuncayTanriverdi

TuncayTanriverdi TÜİSAG Üyesi

çok fena saçmalamışlar gerçekten iptal edilmesi geren soruları iptal etmemişler

4. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

24 Aralık 2011 tarihli sınavla ilgili duyuru.
    24 Aralık 2011 tarihinde yapılan işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavı sonucunda soruları hazırlayan öğretim üyelerince oluşturulan eğitim ve sınav komisyonu, adaylardan gelen itirazları değerlendirmiş ve aşağıdaki kararlar alınmıştır.
    İŞYERİ HEKİMLİĞİ:
    A kitapçığında 53 nolu sorunun iptali.
    B kitapçığında 78 nolu sorunun iptali.
    A kitapçığında 51 nolu sorunun cevap şıkkının (b) yerine (c) olarak düzeltilmesi.
    B kitapçığında 76 nolu sorunun cevap şıkkının (b) yerine (c) olarak düzeltilmesi.
    C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığında 4, 32, 34, 40, 58, 72 ve 97 nolu soruların iptali.
    B kitapçığında 5, 7, 13, 31, 45, 70 ve 77 nolu soruların iptali.
    A kitapçığında 29 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (c) olarak düzeltilmesi.
    A kitapçığında 94 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (b) olarak düzeltilmesi.
    B kitapçığında 2 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (c) olarak düzeltilmesi.
    B kitapçığında 67 nolu sorunun cevap şıkkının (a) yerine (b) olarak düzeltilmesi.
    B SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığında 60 nolu sorunun iptali.
    B kitapçığında 37 nolu sorunun iptali.
    A kitapçığında 93 nolu sorunun cevap şıkkının (b) yerine (c) olarak düzeltilmesi.
    B kitapçığında 11 nolu sorunun cevap şıkkının (b) yerine (c) olarak düzeltilmesi.
    A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI:
    A kitapçığında 71 ve 99 nolu soruların iptali.
    B kitapçığında 47 ve 84 nolu soruların iptali.
    A kitapçığında 26 nolu sorunun cevap şıkkının (d) yerine (b) olarak düzeltilmesi.
    B kitapçığında 2 nolu sorunun cevap şıkkının (d) yerine (b) olarak düzeltilmesi.
    Değerlendirme bu karara göre yapılacak ve sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığınca daha önce belirtilen tarihte ilan edilecektir.
    Usulüne uygun yapılan itirazlar ayrıca kişilere resmi yazıyla da bildirilmiştir.

Eki Görüntüle 172

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. replican

replican TÜİSAG Üyesi

iptallerin bana katkısı 6 soru oldu 65 doğrum vardı 71 oldu :)

6. castilya34

castilya34 TÜİSAG Üyesi

İptaller herkese doğru olarak mı geçiyor?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

72 doğrum oluyor..umarım geçerim...

8. Diesel

Diesel TÜİSAG Üyesi

Belge alma ve vize işlemleri
    MADDE 25 - (1) Belge almak veya vize işlemlerini yaptırmak isteyen kişi ve kuruluşların;
    b) Bakanlıkça belirlenen belge veya vize ücretini ödemeleri
    gereklidir.

Bu durumda uzmanlık belgemizi alamıcaz. Mühendis odaları pastadan pay almadan iş güvenliği uzmanlarını rahat bırakmayacak anlaşılan.

9. Hakan COŞKUN

peki bu iptallere göre barajın düşmesi gibi bişey söz konusumu yoksa yine 70 alan mı geçiyor arkadaşlar?
    ,

10. kacharf

kacharf TÜİSAG Üyesi

bu efektif ısı olan soru neden iptal oldu onu anlamadım eğitimlerde bunlar söylenmişti soru olarakta sorulmuştu zaten.şimdi neyi yanlıs olduda iptal oldu onu anlamadım.

11. replican

replican TÜİSAG Üyesi

efektif ısılı soru neden iptal oldu onu bende anlamadım mavi daireli soruda şık değişikliği bekliyordum oda olmadı

12. roninx35

roninx35 TÜİSAG Üyesi

şimdi iptaller dogru mu sayılıyor.yoksa 93 soru uzerinden mi degerlendirilecek.baraj ozmn dusecek iptal sorusu kadar arkadas bi acıklama yapıolar tam yapmıolar hep eksik işleri

13. Hakan COŞKUN

bende anlamadım bunu iptal edilmesi gereken o akdar soru varken ...

14. Diesel

Diesel TÜİSAG Üyesi

iptal edilenler herkes için doğru sayılacak, sen yanlış işaretlediysen +1 ekle, doğruysa ekleme, sonuçta 70 ise geçtin.

15. capodicapi

capodicapi TÜİSAG Üyesi

ya arkadaş elektrik yangın işareti mevzuatta yok denildi,soru iptal olmadı,ee efektif ısıyı arkadaşların dediği gibi eğitimlerde gördük ama o soru iptal oldu,iptal nedenlerini neden açıklamadılar acaba?

16. murat581

murat581 TÜİSAG Üyesi

Bu kadar soruya itiraz oldu şaka gibi sorular iptal oldu. Zaten bu adamlardan ancak bu beklenirdi.

17. kalsit

kalsit TÜİSAG Üyesi

ya 70 le geçiyorum ya da 69 la kalıyorum vay anasını arkadaş ya!

18. Hakan COŞKUN

ben anlamıyorum arkadaş nasıl bir araştırmadır..efektif ısıyı iptal ediyorsun diğer o akdar soru varken işaret sorusu varken(yeşil=acil çıkış)gidiyosun enteresan soruları iptal ediyorsun..umarım bu sonuç hepimiz için hayırlısı olur..umarım herkesin işine yarar..baraj düşürülür..herkesin magduriyeti giderilir..

19. Huseyin_Turkoglu

Huseyin_Turkoglu TÜİSAG Üyesi

ben kaldım, inşallah siz geçersiniz.

20. kacharf

kacharf TÜİSAG Üyesi

a. kitapcıgı 72.soru karpal tünel sendromuda bence iptali gerekmeyen bir soruydu.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica