24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

aynı fikirdeyim nikor.

ÖNEMLİ ÖNEMLİİİ ÇOK ÖNEMLİ SINAVA GİREN ARKADAŞLAR LÜTFEN OKUYUN YAZDIKLARIMI
    e-mail atarak değilde. sınav başvuru kılavuzunda belirtilen şekilde yapalım itirazları.
    hepbirlikte yapabileceğimiz şey şudur bence, yarın sınav soruları açıklandıktan sonra hangi sorulara hangi sebeple itiraz edeceğimizi birlikte belirlemek. ve sonrada aşağıdaki sınav başvuru kılavuzunda yazan itiraz etme şekli ile sorulara itiraz etmek olacaktır.

http://egitek.meb.gov.tr/Sinavlar/Duyurular/2011/CalismaSosyalGuvBak_IsyeriHekim_IsGuvnUzm..pdf

bence itiraz olayı çok önemli bir konu. konuştuğum sınava giren arkadaşlarım ve burada paylaşılanlara bakınca . 70 e çok yakın puanlarla sınavı geçemeyecek çok kişi olduğunu düşünüyorum. diyelim 65 netiniz var. yanlış yaptığınız 5 soru iptal olsa 70 ile geçmiş olacaksınız. lütfen ihmal etmeyelim soru itirazı olayını.

Yarını bekleyelim soru cevapların açıklanmasını. ve sonra burada itiraz edeceğimiz soruları kararlaştıralım. Kaan Bey'de eminim bu konuda bize yardımcı olacaktır.

Birde çok üzücü bir şey daha öğrendim. sadece sınava giren kişiler sorulara itiraz edebiliyormuş. ne kadar saçma. oysa eğitim kurumlarındaki hocalarımız. a sınıfı diğer uzman profesyoneller itiraz edebilmeli. yani bu itiraz olayı tamamen bize ait bir konu. yapabileceğimiz herşeyi yapalım. en azından kendi üzerimize düşen kısmını. lütfen boşvermeyelim. nasıl olsa bir netice çıkmaz düşüncesinde olmayalım.

El birliği ile yarın burada buluşup itiraz sorularını belirleyelim. Ve itirazlarımızı yapalım. 27sinden sonra sadece 3 günümüz var sorulara itiraz etmek için.

müfredat dışı sorular olayını nasıl çözeriz acaba arkadaşlar?

Kaan Bey lütfen sizde yardımlarınızı esirgemeyin bu konuda .

2. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar önemli olan örgütlenmek..ne kadar bir olursak o adkar sesimiz çıkar..Bakınız öğretmenler..bence itiraz etmeliyiz her gün arkadaşımızın örnek mailini veya kendinizin hazırladığı şikayetlerinizi iletin.mail atalım..arayalım..yoksa her zaman ki gibi susup boyun eğmek zorunda kalırız..herkesinemeğine çalışmasına yazık olur diye düşnüüyorum..

3. mukader

mukader TÜİSAG Üyesi

kurum resmen bızımle dalga geçtı bunun başka turlu bır açıklaması olamaz.bırde madur olan arkaslarımız soruları gorecek dıyorladı. doğru gorduk neyın ne olduğunu?

4. D sınıfı

D sınıfı TÜİSAG Üyesi

fabrika kurulurken yapılan risk analizi nedir gibi bir soru vardı hatırlayan varmı ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. enroyus

enroyus TÜİSAG Üyesi

yanlış hatırlamıyorsam ön tehlike analizi olacaktı cevabı.

6. Hakan COŞKUN

tamamen kazanan kişi sayısını azaltmak için yapılan bir sınavdı..başka bir açıklaması olamaz..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

Süper... Harikasınız... Bizler için çok büyük bir yardımda bulunmuş olacaksınız Kaan Bey... Şimdiden çok teşekkürler

8. enroyus

enroyus TÜİSAG Üyesi

aynen bende katılıyorum size,hatta soruların belirli kişiler tarafından sınavdan önce bilindiğini tahmin ediyorum,yani belirlenenler geçsin diğerleri kalsın diye yapılmış bir sınav bence.

9. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

Ön Tehlike Analizi yapmıştım ben

10. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Ön tehlike analizi, tesisin son tasarım aşamasında yada daha detaylı çalışmalara model olarak kullanılabilecek olan hızla hazırlanabilen kalitatif bir risk değerlendirme metodolojisidir. Bu metodda olası sakıncalı olaylar önce tanımlanır daha sonra ayrı ayrı olarak çözümlenir.

Sorularda ön risk değerlendirme çeldirici olarak var mıydı hatırlayamıyorum ama bence ön tehlike analizi bunun cevabıdır.

11. Huseyin_Turkoglu

Huseyin_Turkoglu TÜİSAG Üyesi

Ya ben bu sorunun cevabını D şıkkı yaptım, şıkkın ne olduğunu hatırlayamıyorum. Hangisi acaba?

12. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

Kaan Bey,
    Soru yanlış hatırlamıyorsam. Aşağıdakilerden hangisi fabrikanın kuruluş aşamasında yapılabilecek risk değerlendirme metodlarındandır ? gibi bir soru idi

13. chemist42

chemist42 TÜİSAG Üyesi

arkadaslar sorular üzerinden konusmaktansa bundan sonra ne yapabılırızı konusmak dah iyi değilmidir.13 agustosta yapılan çevre ve şehircilık bakanlıgının yapmıs oldugu cevre görevlisi sınavıda aynen bu şekilde sonuçlarmıstı.yapılan tepkıler üzerine bakanlık can egrısı uygulaması gecmıs cogu arkadasımız basarılı olmustu.buyuzden benım teklıfın bakanlıga can egrıs uygulaması yonunda bı baskı kurmak...

14. Huseyin_Turkoglu

Huseyin_Turkoglu TÜİSAG Üyesi

Ben Bakana yazdığım mail ile çan eğrisi sisteminin uygulanmasını istedim.
    Çarşamba günü Kaan Bey ile birlikte görüşmeye gideceğim, şu sorulara bir daha uzmanlarla göz atalım bakalım ne çıkacak.

15. Hakan COŞKUN

bencede arkadaşlar çözüme yönelik gitmeliyiz.yarın sınav soruları zaten açıklanacak..bu saatten sonra çözüme yönelik birşeyler yapmalıyız..soruları tartışarak vakit kaybetmeyelim..biz soruları tartışıyoruz diye birşey elimize geçmez..

16. Kaan SAKA

Çan eğrisi konusunu şehir efsanesi diye duymuştum. Böyle resmi bir yazıya denk geldiniz mi ?

17. Hakan COŞKUN

bende duydum çan eğrisi uygulandığını çevre görevlisi sınavında..

18. Kaan SAKA

Duymaktan ötesi lazım bize arkadaşlar. Bende diyorum ki kulaktan kulağa yayılan şehir efsanesidir eğer yazılı bir yerde görmediyseniz.

19. D sınıfı

D sınıfı TÜİSAG Üyesi

bence çan eğrisinde israr etmekten çok, bilimsel ve şekil yönünden hattalı soruları tespit edip onları iptal ettirmek için başvursak daha anlamlı olur düşüncesindeyim. Böyle en azından 10 soru bulabiliriz.

20. Hakan COŞKUN

arkadaşlar doğru söylüyorsunuz fakat resmi bir yazı kaynağım yok..el altından yapıldığını duymuştum..d sınıfı arkadaşımızında dediği gibi shatalı alakasız olan soruları iptal ettirmeliyiz bence..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica