24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. fatiht

fatiht TÜİSAG Üyesi

üzgünüz hepimiz ama davamızı sürdürmeliyiz

2. fatiht

fatiht TÜİSAG Üyesi

neoldu sorular açıklanmadan önce bir sürü kişi yazıyodu,o yazanlar kurtardı galiba,
    ben geçtim banane dedikten sonra bu ülke biyere gelmez.

3. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

hemen ön yargılı davranma bence insanlar iş yerindeyken yazıyorlardı genelde birde işten çıkıp eve gitme, yemek vakti ayrıca forumdakilerin direkt internetin başına oturmamış olma ihtimalleri de var.

4. vivien

vivien TÜİSAG Üyesi

off yaa 65 filan alıorum doğru olanı iptal edip o kadar yanlış soruyu iptal etmemelerine pes diorum valla...mayısta da aynsıı olmaz ümidiyle şimdiden çalışmalara başlayalım diorum:/

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. fatiht

fatiht TÜİSAG Üyesi

inşallah senin dediğin gibidir.

6. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

bu ne rezalettir ya bu ülkeden tiksindim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. kalsit

kalsit TÜİSAG Üyesi

mağdurum nickli arkadaş nerde:) hiç sesi çıkmıyo...

8. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

öyle olmasa bile insanları suçlamak biraz ağır olabilir.bu işten ekmek yiyecek ailesini geçindirecek mecburen göz yummak zorunda kalan kişilerde olabilir.sonuçta giden gider kalan sağlar bizimdir :)

9. fatiht

fatiht TÜİSAG Üyesi

göz yuma yuma bu hale geldik zaten

10. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

kocaeli adliyesinde yarın gerekli itiraz işlemleri için girişmde bulunacağım.sizlerde odalarınızla meslek odalarınızla derneklerle bu konuda ne yapılması gerekir diye iletişime geçiniz.mesela elektrik mühendisler odasıyla ilgilisorular hakkında görüşünü alınız yazı alınız.aynı şekilde kimya mühendisleri odası ile de.elimizde resmi dayanak olduğu sürece çok kolay davamızı kazanırız.

11. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

haklısın ama ne yapalım yani iptaller sonucunda bir şeyler yazmayanlar çıkarsa döve döve mi yazdıralım :(

bence bu konuyu tartışmaktansa şu aşamadan sonra ne yapılabilir yada konu hakkında düzgün sağlam bilgisi olan birisi etrafında toplanıp ortak kararlar alarak hareket etmemiz gerekiyor öncelikle.

12. fatiht

fatiht TÜİSAG Üyesi

serkan41 çalışmalarından dolayı seni alkışlıyorum.

13. roninx35

roninx35 TÜİSAG Üyesi

boyle sınav olmaz olsun. iptal edilen sorular saçma bi katkı alamadım 67 de kaldık ztn 67 di hiç.mayıs ayındaki sınava hazırlanacz artık.inş. kafaları dank eder soruları abuk subuk sormazlar.şimdiden baslıyacam calışmaya.hayırlısı bklm.

14. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğünce 26.02.2011 tarihinde yapılan Muhasebe Uzmanlığı sınavının iptali ve yürütmesinin durdurulması için Ankara 13.İdare Mahkemesine dava açılmıştır.

Davada , sınavdaki on sorunun hatalı olduğu gerekçesiyle sendikamızın yaptığı itiraz sonucu bir soru iptal edilerek tüm adaylar lehine doğru yapılmış kabul edilmiştir. Ancak, uzmanların yaptığı incelemeye göre diğer dokuz sorunun da hatalı olduğu tespit edilmiştir. Toplam seksen sorunun sorulduğu bir sınavda soruların yüzde 10’dan fazlası hatalı olmasına rağmen sınav geçerli sayılarak , itirazımız reddedilmiştir.

sınav sonucu 2 bin 173 adaydan 221’i başarılı kabul edilirken, geri kalan personelin başarısız olduğu açıklanmıştır. Bu sonuca göre de başarılı olan adaylar 16-18 Mayıs 2011 tarihleri arasında yapılacak sözlü sınava çağrılmışlardır.

80 sorudan on tanesinin hatalı olması nedeniyle, sınavın geçerliliği söz konusu olamayacağından, sınavın tüm hukuki sonuçlarıyla birlikte iptali istemiyle dava açma zorunluluğu doğmuştur. Dava açılmasını talep eden on üç üyenin tamamı sınavda başarısız kabul edilmiştir

açılacak davaya örnek için koydum.

15. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

yanlış soru sayısını 11 e yükselttiğimiz an sınav iptali için dava açma hakkımız mı oluyor ?

16. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

17. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

işten geldim arkadaşlar,başım ağrıyordu uyudum,uyandığımda şoke oldum,bu ne yaa kim itiraz etmiş bu sorulara yavvv,

18. soner mutlu

soner mutlu TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu ne ya. ben bunların hepsini zaten doğru yapmışım ve bu itiraz edilen sorular değilki. arkadaşlar artık mavi dairemiz var.bundan böyle petrol kuyusu yangınlarının yanına yaklaşmanıza müsaade ederlerse dinamitle hatta c4 plastik patlayıcı daha iyi olur onunla gidiyoruz.14 yaşını mevzuata yazan akademisyenler bunları kanunlaştıran milletvekilleri yönetmelikleri çıkaran bakanlar kurulu zaten ne anlar bu işlerden. takanda yok. ne reye şikayet edilecekse nereye dava açılacaksa bende varım arkadaşlar.ha şunu söyleyim benim baraj korkum yok. 70 in bir hayli üzerine çıkmıştım zaten. ama bu hak hukuk değil.resmen kafa buluyorlar.

19. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

bende değişen bşey olmadı,2 doğrum yanlış oldu
    2 yanlışım doğru oldu,yine 72 alıyom,tabii hatırladığım kadarınca

20. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

odalar boşuna dava açmıyormuş.açtıkları her davayıda kazanıyorlar.neden?bilgi var bilimsellik var akıl var.odalardan danışma almamız çok iyi olur.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica