24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. sinemeldelekli

sinemeldelekli TÜİSAG Üyesi

33 soruya itiraz ettim sadece 1 tanesi iptal edilmiş bu ne şakamı anlayamadım..

2. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

biraz önce bir sitede gördüm birisi normal üniversitede yapılan bir sınav hakkında dava açmak istediğini belirtmiş bir hukuk forumunda.cevap olarak şehrinizdeki barodan bilgi talep edebilirsiniz ücretsiz olarak bilgilendirirler tarzı bir şey yazıyordu böyle bir hakkımız var ise bunu da unutmamak lazım.

3. Diesel

Diesel TÜİSAG Üyesi

odalar pastadan pay almak için uğraşıyor. tamam derler, ertesi gün size sırtını dönerler. kaç senedir üyeyim, işe yarar bir şey yaptıklarını görmedim. sınav sorularına odalarda itiraz edebilirlerdi, etmediler. yüzlerce mühendis katıldı sınava.

4. dj_shark

dj_shark TÜİSAG Üyesi

Kayboldu :) beyler bu arada arkadaşın dediği gibi önyargılı olmayın herkes bir yerleri arıyodur heyecanla karışık bi hüzün var şu an duygularım karısık bi zanax attım kafa yeşil abi düşünmek istemiyorum bugün :(

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. çevreci

çevreci TÜİSAG Üyesi

şimdi degerlendirme neye göre yapılacak 100 soru üzerinden mi yoksa iptal edilenler çıkarılıp ona göre bir geçme notumu hesaplanacak?

6. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

burdayım şok olmuş durumdayım

mağdurumda mağdurum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. dolunay

dolunay TÜİSAG Üyesi

ArkadaŞlar herkese geÇmİŞ olsun.komedİde perde rezİllİkle kapandi.asil İptal olacak sorularin esamesİ okunmuyor.İptal sorularinin ÇoĞu bİzde zaten doĞruydu.pekİ Şİmdİ İptal sorulari tam ve doĞru puan olarakmi kabul gÖrecek yoksa 93 soru Üzerİndenmİ deĞerlendİrİlecek.geÇen sinavda İptal sorular tam ve doĞru olarak deĞerlendİrİlmİŞ dİye duydum.

8. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

iki üç sayfa öncesini okursan yazıyor orada.

9. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

o şıklar artı kabul edilecek,
    değişenlerde zaten değişecek 100 üzerinden değerlendirilecek

10. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

iptaller doğru kabul edilecek

11. Selma Yılmaz

Selma Yılmaz TÜİSAG Üyesi

Size kesinlikle katılıyorum. Uluslararası mevzuatlar referans alınıp en küçük çalışma yaşı 15, elektrik yangınları mavi daire olarak gösterildi. Kendi ülkemin mevzuatları referans alınmıyacaksa neden mevzuat yapıyorlar ki? Ayrıca eğer yazım hatası nedeniyle higrometre iptal ediliyorsa ilk etapta acil durum sorusunun iptali gerekir. Hangi güç deprem'in olma olasınlığını ortadan kaldırabilir ki... Elektronik mühendisiyim 2 elektrik sorusunun yüzde yüz iptali gerekiyordu. Şaşkınım, ne diyeceğimi ne yazacağımı bilemiyorum...

12. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

tamamda.mesela elektrik ile igili sorulara yanıtlarıne olucak.yani bir yazı ile bu sorular uzman kişiler tarafından incelense (bilirkişi tarzı) daha iyi olur.ayrıca oda da avukat mevcuttur.odanın avukatıda üyenin sorunuyla ilgilenecektir.

13. asilord26

asilord26 TÜİSAG Üyesi

iptal sorular zaten doğruysa birşey değişmiycek...

14. Diesel

Diesel TÜİSAG Üyesi

şansınızı deneyin. odalar toplumsal sorunlar, işçilerin sorunları ile ilgileniyorlar. mühendisleri oda seçimlerinde arayıp soruyorlar. benim kayıtlı olduğum mühendislik odası bu şekilde çalışıyor. tmmob sitesinede bakarsanız anlarsınız.

15. sinemeldelekli

bu tarz 2 3 tane daha soru vardı herkesin doğru yaptığı ama anlatım bozukluğu olan onlar neden iptal edilmedi?çünkü iptal sayısı 10 olunca sınav iptal olacaktı..en temizi 7 iptal 2 şık değişimi.sizmi itiraz edersiniz alın bakalım iptal ettik dediler bize

16. hakanöz

hakanöz TÜİSAG Üyesi

Sekan arkadaşım bende 68-69 gibi bekliyorum.Ama dün yazmıştım belirli kişiler geçecek diğerlerine ne olacak diye!!Elektrik sorularından en az iki tanesi iptal olmalı kesinlikle!!

17. fatiht

fatiht TÜİSAG Üyesi

nedenir ki emeklerimiz kimin umrunda

18. Derin Madenci

Derin Madenci TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlardan sorular açıklandıktan sonra maden mühendisleri odasına gittim oda başkanına konuyla ilgili yanlışlıkları anlattım
    Bana bakanlığın Tmmob ve odalarına eğitim yetkisi vermemesinden girdi,bakanlığın yanlış politikalarından çıktı.
    Sonuç sıfır bir basın açıklaması yaptılar bugün.
    Soruların yanlışlığına, C sınıfı uzmanlara sorulamayacak soruların olması gibi konulara değinmeksizin kendilerine eğitim yetkisinin verilmemesini eleştirmişler.
    Yani uzun lafın kısası Odalara güvenmeyin kendi menfaatlerini düşünmekteler şu an için...

19. sinemeldelekli

o zaman biz aramızda para toplayıp dava açalım ama ankarada yaşayan birinin öncülük etmesi takip açısından iyi olur.

20. dolunay

dolunay TÜİSAG Üyesi

ArkadaŞlar herkese geÇmİŞ olsun.komedİde perde rezİllİkle kapandi.asil İptal olacak sorularin esamesİ okunmuyor.İptal sorularinin ÇoĞu bİzde zaten doĞruydu.pekİ Şİmdİ İptal sorulari tam ve doĞru puan olarakmi kabul gÖrecek yoksa 93 soru Üzerİndenmİ deĞerlendİrİlecek.geÇen sinavda İptal sorular tam ve doĞru olarak deĞerlendİrİlmİŞ dİye duydum.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica