24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Çok haklısınız

2. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

Benim mantigima uymayan buuuuu.bende 69 la kaliyorum.bu iptal sorulardan 4 tanesi benim işime yaradi..ama bazı arkadaşların hicbiri.bazılarının 7 si.eeeeeeeeeee nerde esitlik,adalet.

3. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ben bir hafta önce isgum@csgb.gov.tr adresine itiraz maili göndermiştim Bugün mail yolu ile cevap geldi.
    Cevapta şu:
    Talebinizi msakalli@csgb.gov.tr adresine gönderebilirsiniz

4. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

O yüzden diyorum.olması gereken 7 sorumu iptal.barajı 63 yapacaklar.iptal olup dogru kabul edilen sorular.yine herkese kabul edilecek.örneğin ben açıklanmadan önce 65 alıyordum.yani geçmiş olmam gerekiyor simdi.63 alanda gececek.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. replican

replican TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar benim doğru sayısı 71 oldu ama sizin yanınızdayım benim itiraz ettiğim sorulardan 4 ü iptal edilen sorularda var diğer 5i yoktu bende şaşırdım çünkü mavi daireyi ve dinamitle yangın söndürme sorusunun iptaline kesin diyordum olmadı higometre sorusunun iptali %100 dü iptal edileceğinden emindim zaten oda kimseye yaramamıştır bana sürpriz karpal tünel sendromu sorusu oldu onu yalnış yapmıştım efektif ısı sorusunu anlamadım neden iptal olduğunu ama iptal edilmesi gereken 6-7 soru daha var burda çoğu kişi mağdur olmuştur inşallah bu mağduriyetler son bulur herkes hakkını alır bu işin sonunda

6. çevreci

çevreci TÜİSAG Üyesi

bence bu kadar saçma mantıksız bir sınavdan sonra 5o alanı geçirseler yeridir.tamam hadi tekrar hazırlanalım çalışalım diyelim ama neye göre.dogru kabul edilen şeyler arasında yönetmelikle ters düşenler var. ne olacak bu durum herşey muallakta.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Agacsakal

Agacsakal TÜİSAG Üyesi

Dünya İş Güv. Uz. C Sertifikası ile dönmüyor arkadaşlar bir adım geri çekilip biraz soluklanalım ve dinlenelim.

Niye mi ?

Benim sertifikam yok, olmadı da hiç :):(
    Bu yüzden çeşitli işleri alamadım kaçırdım en çok üzüldüğümm Unilever'di varsın olmasın. 3 yıldır bu işi yapıyorum(Sadece üç yıl ve toplamında 28 ay fiilen çalıştım) ve uluslararası şirketlerde kim mi büyük petrol şirketlerine, dünyanın en büyük çimento firmasında, bir amerikan enerji firmasında ve son olarak Türkiye'de ki ilk 3 büyük şirketten birinin projesinde Müteahhittin İSG&Çevre performasını ve denetimlerini gerçekleştiriyorum. Evet sertifikasız.

Ben bu işi çok seviyorum ve iyide yaptığımı düşünüyorum.

Biraz soluklanıp hakkımızı mutlaka arayalım. Bu sınava ikinci kez girmiş öncekinde 69 bunda ise 70puanlarda gezinen biri olarak çok ta dert etmeyiniz demek isterim ancak geçim sıkıntısı işsizlik ve bir çok buna benzer sıkıntı men ediyor bunu demekten.

Genç İş Sağlığı ve Güvenliği Mühendisleri yada uzmanları olarak sizleri bu alanda gerçekten kariyer yapmak isteyen kişiler olarak düşünerek farklı alanda ki uluslar arası eğitimler ve içerikleri hakkında bilgi paylaşımında bulunmak isterim.

Lütfen değerli vaktinizin bir kaçında bahsi geçen yazıyı okuyunuz.

http://www.isgfrm.com/nebosh-ihttp://www.isgfrm.com/nebosh-iosh-hakkinda-bilgiler/1586-nebosh-uluslararasi-sagligi-ve-guvenligi-genel-sertifika-egitimi-iosh.htmlosh-hakkinda-bilgiler/1586-nebosh-uluslararasi-sagligi-ve-guvenligi-genel-sertifika-egitimi-iosh.html

Saygılarımla,

8. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Ya arkadaş biz ne diyoruz siz ne diyorsunuz... Bravo vallahi...
    Bu eğitimi becerdik diğerleri kaldı

9. çevreci

çevreci TÜİSAG Üyesi

valla bütün eğitimlerden sınavlardan soğudum.bizleri bu kadar sıkıntıya sokarak kafayı yedirterek sonrasında bizden ne kadar verim bekliyorlarsa

10. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar olay kapandı,baksanıza iptal olan sorular çoğu kişinin doğru yaptığı sorular ben o 7 sorudan 5 ini doğru yapmıştım

11. Keopseti

Keopseti TÜİSAG Üyesi

Bence geç açıklanmasının sebebi iyice araştırdılar herkesin çoğunlukla doğru cevap verdiği soruları özellikle iptal ettiler. Memlekette ki tek uyanıklar onlar ya

12. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

aynen öyle;
    bence kazanamayan arkadaşlar 20 ocaktan sonra iyi hazırlansınlar.
    yapacak başka bişey yok,mahkeme olana kadar 8.isg sınavı yapılır,
    bu olay ders oldu aynı hataya kimse düşmez inşallah
    ilerde karşımıza adam akıllı sorular sorarlar

13. çevreci

çevreci TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar hemen pes etmek yok öyle böyle saçma bir sınavı kabullenecekmiyiz yani.sesimizi duyurana kadar bu mücadeleye devam etmeliyiz.amaçları zaten bize durumu kabul ettirmek suçlarının bir şekilde üstünü kapatmak.ben şuan cumhurbaşkanlığı resmi sitesinden cumhurbaşkanına bile durumumuzu anlatan bir yazı yazdım değerlendirilir veya değerlendirilmez en azından elimden geleni yaptım diyecem yada gerçekten bir şeyler değişecek ama bunun için bizim pes etmememiz lazım en azından bundan sonraki sınavlar için

14. hidayet

hidayet TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar mücadele güzel de bu ülkede herşeyin bir yöntemi bulunmuş. siz mi itiraz ediyorsunuz, alın size iptal edilen sorular.. mahkemeye mi vereceksiniz? ohooo en az 2 yıl sürer.. mahkemenin istediği bir eksik 6 ayda gelir, bilerek eksik gönderilir kaynar gider işte.. ne yapsak da boş gibi geliyor bana kusura bakmayın, çünkü bu ülkeden ve adaletten umudumu keseli çok uzun zaman oldu.. telefonda 25 binlik harita dediğiniz zaman 25000 liralık harita olarak anlayan angutlarla muhatabız.. güzel ülkemden soğudum... bırakıyorum mahkeme filan hikaye, bunu da unuturuz ve paşa paşa gider yine popülüst söylemlere kanarız.. hadi gülelim halimize, madara olduk lanet olsun..

15. çevreci

çevreci TÜİSAG Üyesi

gülmesine gülelim de sizin içinize siniyor mu bu durum.ah elime bir verecekler onları...ben sınavdan geçtim eğitimi almaya karar verdiğim güne lanet olsun diyorum artık

16. moztrkk

moztrkk TÜİSAG Üyesi

TÜRKİYE de İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ UZMANI OLMAK ne demek biliyormusunuz ?
    Bugün 08:00 vardiyasında yer altına girip saat 24 : 00 a kadar 2 vardiya yerin altından çıkamamak demek
    Patronların biraz daha kara geçmesi için senin yerine iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı sertifikası olan bir mühendis çalıştırmak istemesi demek
    Bu ülkede isg uzmanlık sınavına çalışmak demek herşeyi yaşayarak gördüğün halde , işimize yarıyacağı zaman açıp mevzuattan bulabileceğimiz dip notları " sınavda elenmemek korkusuyla ezberlemek " demek
    Her şeye rağmen gecemizi gündüzümüze katıp saçma sınav sistemine göre en az %90 başarı sağlayabilcek bilgi donanımıyla sınava girip sonucunda rezil olmak demek
    ETİK kelimesinin bile anlamını öğrenmek için bile proflardan oluşmuş bir kurulla 10 gün müzakere demek
    ve bu müzakere sürecinin sonucunda APTAL lar gibi bu iptal edilmiş soruların yerine İPTAL edilebilcek en az 10 soru varken kurnazlık yapıp mevzuattan açık kovalıyanların yüzünden emekleri işleri güçleri ZAMANları PARALARI çöpe attırılmış bir topluluk demek.
    Bu ülkede sınav demek de "söylemem bile gerek yok " bilgi ölçmek ten başka herşey demek
    Ama ilahi adalet hak hukuk adli yargı varsa bu haksızlığın sonucunda yan gel osman yat demek olmayacak...
    sınav sonucu geçenler "hepinize belgelerinizin hayırlı olmasını diliyorum"
    madur arkadaşlar en kısa sürede gerekirse profesyonel bir hukuk şirketinden danışmanlık hizmeti alarak itirazlarımızı hukuki yönden hazırlama teklifi sunuyorum .Kaan bey bu organizsayonda bize yardımcı olursa sevinirim.

Kusura bakmayın arkadaşlar gerçekten çok doluyum .
    Şu anda alcağım not bile belli değil belki 67 belki 72 inanın artık kafam kaldırmadı ne demiştim bu cevaba diye düşünüyorum.
    Ama şunu belirtmek isterim eğer bu sınav dan geçsem bile SINAVIMIN VE BELGEMİN İPTAL OLMASI PAHASINA bu işin hukuki yönünü sürdüreceğim
    Sizde aynı duyarlılığı gösterirseniz sevinirim
    Hiç KİMSENİN bize bu süreci çektirme lüksü yok.....................

17. çevreci

çevreci TÜİSAG Üyesi

kesinlikle katılıyorum çok dogru

18. Gökhan B

Gökhan B TÜİSAG Üyesi

profesyonel bir şark kurnazlığı örneği anlatayım sizlere.
    Önce komisyon olarak toplanır ve 13-14 soruda net problem olduğunu görürsün
    Sonra komisyonda bir karar alır ve 65 ve üstü alanlar sınavı geçsin dersin.
    Daha sonra herkes tarafından çok fazla sayıda itiraz edilen soru olduğundan dolayı sırf sayı olarak çok iptal edilen soru olsun diye %90 ın doğru yaptığı 3-4 soru belirler ve onlarıda yalandan yere iptal edersin.
    Son olarak bir itiraz daha gelince daha ne yapalım 9 soruyu değiştirdik deriz diyerek hop diye sıyrılırsın.
    Bu durumun en büyük sakıncası hak geçer ve elbet hesap gününde hesaplaşırsın.
    Ben 69-71 arasında bir not alıcam tam sınırdayım.Ama sen higometreyi yazım hatasından iptal ediyorsan ki et hiç lafım olmaz,olma olasılığını önlemeye çalıştığın depremide anlatım bozukluğundan dolayı iptal etmek zorundasın.O kadar saçma soruları yaparken motivasyonu bozulup belki bildiği soruyu kaçıran ne olacak.Hayatımda ilk defa bir sınavdan sonra 3-5 tane soruya verdiğim cevabı hatırlamıyorum çünkü kafam o kadar dolmuş Yazıkki çok yazık

19. moztrkk

moztrkk TÜİSAG Üyesi

gökhan bey zaten dikkatinizi çekerim sınavı inceliyen komisyon sınavı hazırlayan komisyondan oluşuyor .
    Hazırlanırken yapılan hatalar incelineriken neden yapılmasın.
    Türkiye bir hukuk ülkesi değil mi ki "hocalar sorarken yaptığı yanlışları kabul etsin inceleme sonucu iptal etsin.
    biz kimsenin yaptığı yanlışı kabul edemeyeceği kadar geri bir ülkedemi yaşıyoruz sanki.....
    yapmayalım adı üstünde olan bilir kişilerden daha çok bilen ve böle aptal bir sınav hazırlıyanlar toplanıp kendilerini denetlemeleri asla hata değil çünkü burası türkiye.

20. dj_shark

dj_shark TÜİSAG Üyesi

Sana katılıyorum depremi önleyebiliyosan niye bakanlıktasın git peygamber ol :) ben olsam öyle yaparım :)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica