24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. nocturne

nocturne TÜİSAG Üyesi

kağıdı kıvırıp rula yapsam bakanlığa uzatsam, al bi de sen bak desem gene 70 olmaz

2. hidayet

hidayet TÜİSAG Üyesi

valla olmaz artık bu saatten sonra geçersem de kendi kendime "nasıl geçirdiler acaba" diye soracam.. benim 70 yapamadığımı onlar yaparsa helal olsun derim artık :)

3. gepp

gepp TÜİSAG Üyesi

Üstad sebebi şu olabilir mi?
    Bakanlığın sınav uygulama duyurusunda sınavın değerlendirilmesi başlığında şöyle diyor:
    Sınava giren tüm adaylar için (Puan=(doğru sayısı/soru sayısı)x100) formülü kullanılarak başarı puanı hesaplanacaktır.
    Şimdi sen iptal edilen soruları 100 olan soru sayısından çıkartırsan örneğin bu sınav için 100-7=93
    (doğru sayısı/93)x100 formülüyle küsuratlı rakamlara ulaşabilirsin.
    Bu bildiğim bir konu değil ama geçen sınavda çan eğrisi yapıldığını duymadım.
    Belki küsuratlı puanların sebebi budur.

4. fatihmyilmaz

fatihmyilmaz TÜİSAG Üyesi

Aşağıdakilerden hangisi toz oluşumunu arttıran etkenlerden biri değildir?

Aşağıdakilerden hangisi tozu meydana getiren etkenlerden biri değildir?

sen ce bu 2 cumle aynı mı? zira senin soyledigine göre aynı oluyor..

dikkat edersen arttıran cümlesi var..eger ben su fiskiyelerini kullanmazsam toz olusumu artar mı artmaz mı?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

olabılır kardesım dedıgın.acıklanmadan once benım 64 dogrum vardı.sımdı bu hesaplama yapılırken 64/93*100 mu yapacam.yoksa acıklandıktan sonrakı 69/93*100 mu yapacam

6. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

7 sorudan 4 tane yaradı.sıkları degısen 2 sorudan bır tanesı yaradı.7 soru duserlerse 93 ok uzerınden dedıgınız gıbı hesaplanacak.ama sıkları degısen 2 sorudan bır tanesı benım ısıme yaradıgı ıcın 64+1 65 oluyor.o zaman 65/93*100 =69.89 oluo.gecıyormuyum arkadaslar.bu msjı bır okuyun mantıklımı.kafayı yememe ramak kaldı.gıdecem basacam bıryerlerıııı :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. gepp

gepp TÜİSAG Üyesi

Üstadım,
    Ben sadece yazanı paylaştım. Ne nasıl yapılır inan ki hiç fikrim yok.
    Bu kadar eziyet çekmiş bir topluluk üyesine boş umutlarla, bilmeden yapılan konuşmalarla bir şey söyleyemem.
    Az önceki çan eğrisi yapılacak dememdeki sebep "ne desem boş bari içimden geçeni söyleyeyim" idi.
    şimdi de aynı mantıkla cevap verecek olursam 69/93x100 olur derim.
    Ama maalesef bakanlık ben kadar bonkör değil.

8. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

o zaman ben (72/93)x100=77,419 mu almış oluyorum

9. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

ayın 20 sını bekleyıp gormek lazım en dogrusu.o kadar sacmalıyorlarkı 20 sınde acıklanacak sonuclara gore kaldım dıyenlerde gecebılır.veya kalabılırr.:) o yuzden bekleyelım gorelımmmmmm

10. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

valla ben cıkamadım ısın ıcınden.neyı baz alacaklar anlayamadım.

11. gepp

gepp TÜİSAG Üyesi

Azizim,
    N"olur varsayımlar üzerinden konuşuyorum diyen bir adamın söylemleri üzerinden yola çıkma.
    Dediğim gibi küsuratların sebebi için benim aklıma gelen yöntem bu oldu. Ama belkide başka bir şey var.

12. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

beklemek mahvediyo adamı üstad zaten..belirsizlik mahvediyo..

13. dekatria

dekatria TÜİSAG Üyesi

sen konuyu çok farklı bir yere çektin...
    olay şu;
    şimdi senin kullandığın sulu sitem toz oluşumuna etki etmiyor.sen o sistemi kullansan da kullanmasan da toz oluşuyor fakat sistemi kullandığın zaman var olan toz yada o anda oluşmakta olan toz, sıvı içerisinde tabana çöktürülüp absorbe ediliyor.kaba tabirle annelerimiz küçükken ev içerisinde koşup, hoplayıp, zıpladığımız zaman "toz kaldırma" derlerdi ya hani sulu sistem işte o tozun kalkmasını önlüyor bir nevi. senin mekanize aletin kesme işlemi yaparken ortaya çok küçük boyuttaki katı parçaları meydana geliyor bu parçaların hava içerisinde asılı kalmasını önlemek adına sen sulu sitem ile operasyon noktasına müdahale ediyorsun ve bunları ocak havası içerisine yayılmadan tabana çöktürüyorsun olay bu. ortamda toz oluşuyor, toz var ama bir nevi sıvı içinde hapsolmuş durumda ve bu şekilde çalışanlar ve aletler tozun etkilerinden korunmuş oluyorlar.

14. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

eger o 7 soruyu cıkarıp puanlama yaparlarsa oda ılgınc.sınavda hatalı soru soruyorsun ben bılmedende olsa sallayarak tutturuyorum ondan sonra bu hesaba katarken 93 dıye hesaplıyoruzya benım o sallayarak yaptıgım dogru soru gıtmıs oluyo.dolayısıyla netım dusmus oluyo.

15. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

yok kardesım senden alakası yokkk :)rahat ol.beyın jımnastıgı yapıyoruz.belkıde caresızlıgımızden sacmalıyoruz.kocaman muhendıslerın dustugumuz hale bakın.lanet olsun bunlaraaa

16. mağdurum

mağdurum TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar geçen sınavda puan alan arkadaşlarla görüşün,virgül var mı yok mu

17. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

ben ya burda sgordum yada baska bır sıtede bırısı gırmıs ve 70.235 mı ne aldıgını soledııı.

18. hüseyinserdarözcan

hüseyinserdarözcan TÜİSAG Üyesi

hersey bitti birde virgül cıktı .. iptalleri doğru kabul edip üzerine ekleyin doğru sayısı 70 e bakın virgül falan yok

19. uzman

uzman TÜİSAG Üyesi

iptal edilen haklarımız için ne diyorsunuz arkadaslar.sınavı gecersek ne olucak

20. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

eğer virgül varsa doğru sayısı/93*100 olma olasılığı yüksek demektir..inşlallah inanmak istediğimiz olay doğru çıkar..

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica