24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. chemist42

chemist42 TÜİSAG Üyesi

ben cevre gorevlısı sınavını oyle gectım efsane falan deıl arkadaslar.. 30 gelmez dıye dusunurken 74 ıle gectım o sınava gıren herkes aynı şekılde gectı.

2. chemist42

chemist42 TÜİSAG Üyesi

ben kendımde gordum yoksa ben o sınavı gecemezdım ..

3. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

insanın ağırına giden gece gündüz çalışıp alaksız sorularla donatılmış bir sınava girip sadece soruyu sallayıp şansı benden yüksek olan birinin belgeyi alması zoruma gidiyor...

4. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Tamam ama dediğim şu : Resmi bir açıklama yok.
    Beni yanlış anlamayın. Bu konuyu kimse kabullenip çan eğrisi yapacağız diye açıklama yapmaz. Bunu demek istiyorum. Birşey yapılmışsada gizli yapılmıştır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. chemist42

chemist42 TÜİSAG Üyesi

tabiki bi acıklama olmadan yapıldı.cunku benm puanım 74.317 ıdı.boyle bı puanlama can egrısı olmadan nası alabılırım.her soru 1 puansa.yarım sorumu yaptım acaba:)) umarım bu sınavdada boyle bı uygulamaya gıdılır.ıstegım o benm.hemde kımsenın hakkı yenmemıs olur

6. Kaan SAKA

Bu sınavda 50 soru bilgi ile 50 soru ise şans ile yapılması gerekiyordu sanırım. :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Kaan SAKA

Bu güzelmiş :) Peki bu sınavı hazırlayan kim ? Eğitek mi ?
    Bizim sınavı hazırlayan Eğitek.

8. mukader

mukader TÜİSAG Üyesi

ben bu sınavda çan eğrisi falan yapacaklarını hıç sanmıyorum...belki hatalı soruları kabul ederler ama çan eğrisi onlar için rezaletlerini net ortaya koyacakları bır durum....

9. chemist42

chemist42 TÜİSAG Üyesi

sistem aynı:) eğitek yapıo.o sınavda ankarada yapıldı.ozmn gelen tepkıler uzerıne bakanlık yetkılerı telefonlara cvp vermıolardı bıle.sınav sonucunda herkes sasırdı.tabı gectıgımıze sevınmıstık.ozmankı tepkıler cok buyuktu sanırım bu sınavda bukadr tepkı toplamayacaklar gıbı gelıo bana.

10. enroyus

enroyus TÜİSAG Üyesi

isg dalında ki açık ve bu sınavda ki başarı oranın azlığını ele alırlarsa bence yapmalılar.
    ama çan eğrisi yapsalar bile yaptık demezler bence.

11. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

Kaan Bey
    Şehir efsanesi değil. En son çevre görevlisi sınavında sonuçlar çok düşük olunca çan eğrisi değerlendirmesi yapıldı. benim bir arkadaşım 68 ile kaldı. fakat 55 neti ile 68 puan almış sayıldı çan eğrisinden sonra.

12. Hakan COŞKUN

zaten çan eğrisi yaptık diye açıklanmıyorlar..biz sadece o fikri onların kafasına içine düşürmemiz lazım...

13. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

O zaman arkadaşlar sesimizi duyuralım. itiraz edelim resmi yollardan. özellikle yarın sınav soruları açıklandıktan sonra.

14. Emre DEDE

Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

:k_karışık:birdahaki sınavda umarım geçeriz diye konuşuyoruz ama bakalım birdahaki sınav nasıl olacak kolaymı hiç zannetmiyorum ve bildiğim kadarı ile her eğitim ile iki kere sınav hakkın oluyor bir sonraki sınavda zor olacak ise ve sınavı geçemez isek birdaha kursa gideceğiz eee bizde banker bilo değiliz kurslar min. 1600 max 2200 tl den başlıyor bide buradan düşünelim...:deli:

15. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

müfredat dışı konular hakkında ne yapabiliriz ? sonuçta her eğitim firması aynı konu başlıkları altında eğitim veriyordu. Yanılıyormuyum ?
    Sizlerin müfredat konuları içinde evsel elektrik varmı ? beyaz eşya kondansatör sıfırlaması ? meslek hastalıkları istatistiklerini değerlendirdiniz mi ? yangın konusunu işlerken petrol kuyusu yangınlarının dinamit patlatarak söndürüleceği söylendimi ? yada hala internette aramama rağmen bulamadığım şu elektrik yangınlarına özel levha sizlere hiç gösterildi mi ?

16. Helen

Helen TÜİSAG Üyesi

Gittiğim eğitim kurumunun dağıttığı kitapta yok. Sıfırlama konusunda ise resmen 3-5 kelimelik tanım yapılmış "gerilim altında olmayan iletken tesis bölümlerinin sıfır iletkenine bağlanmasıdır" diye. Şimdi ben o buzdolabı sorusunu bu tanımla nasıl yapayım. meslek hastalıkları istatistiklerinde hocanın en çok kas ve iskelet hastalıkları görülür lafını not almışım. ona dayanarak bel ağrısını işaretledim. petrol kuyusu yangınları kitapta yok derste lafı bile geçmedi. Geçse mutalka hatırlarım. not alırdım an azından. Elektrik yangınlarına özel levha sorusunu okuyunca "öyle bişey mi varmış ya" dedim resmen. hiç haberim yok. kırmızı yangın rengi dedim. kare mi daire mi desem dedim. önce kare dedim baktım 3 tane d şıkkı arka arkaya denk geliyor:) kırmızı daire yaptım sonra. bu da benim atmasyon yolum.:)

bu arada bu benim 2. hakkım. bunda da geçemezsem illa yeniden eğitim mi almam gerekli??? bilen biri yardımcı olursa sevinirim. yeniden para verip eğitim alamam. gitti emekler:( keşke 69 'a itiraz etseydim. Şimdi ona yanıyorum

17. yusuf.dulda

yusuf.dulda TÜİSAG Üyesi

herkese selamlar,
    İSG sınav mağduru olarak bu kadar kişinin kısa sürede toplandığını görmek sevindirici!! Ayrıca siteyi hazırlayan arkadaşların emeğine sağlık.. İtiraz konusu ile ilgili olarak, her bir soruya yapılacak itirazı nasıl değerlendiriler bilemem ama bence asıl yapılması gereken Bakanlık tarafından kontrollü(!!!!) olarak verilen ve kabul gören eğitimlerin sorulan sorularla ne kadar ölçülebildiği olmalıdır. Bunun için nasıl bir yöntem uygulamak veya nasıl bir oluşum yaratmak gerekir bunu tartışmalıyız. Uygun olduğunu düşünürseniz yapılabileceklerle ilgili konuşalım derim..

18. BilgehanMehmet

BilgehanMehmet TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bu seneki istatistikleri direk dinledim, işitme kaybı görülen en yaygın meslek hastalığı olarak geçiyordu;

Şu ışınla ilgili soruya geleceğim; bu soru sanırım en zararlı ışın diye sorulmuştu; Ben gama ışını dedim. En zararsız diye hatırlamıyorum ama sanırım ben yanlış okudum, eğer en zararsız diyor ise ozaman cevap alfa dır.

19. Hakan COŞKUN

arkadaşlar soru tartışmayı bırakıp ilgili yerlere bol bol mail atmalıyız..kaan bey in hazırlamış olduğu taslağı ilgili heryere gönderelim..sesimiz ne kadar fazla çıkarsa o akdar iyi..malesef bu ülkede ağlamayana meme vermiyorlar..

20. drkafein

drkafein TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar , işyeri hekimliği sorularıyla ilgili bilgi hiç yok , burası sadece mühendis mekanı sanırım .ama biz hekimler örgütlenme konusunda berbat olduğumuz için ilk bulduğum foruma üye olmak istedim. sorular bizim açımızdan da berbattı. birilerine rant sağlama macı aşikar , tartışmaya bile açık bi konu değil bence. girdiğim sınavda 69 , 66 gibi puanlarla kalan bi çok arkadaş vardı , muhtemelen bu sınavda da kalacaklar ve tekrar bir kursa kayıt yaptırmak zorunda kalacaklar. kursları kimlerin verdiği , hangi kafa yapısına sahip adamlar tarafından verildiği göz önünde bulundurulunca sınavın bu kadar zor oluşuna da hiç şaşırmadım doğrusu. bizi harcadılar , ülkenin en kafası çalışan adamları olduğumuzu düşündüğüm bizlerde bunun istemeyerek de olsa aracısı olduk. kaymağını yiyen o kurumlara verdiğim parayı şahsen ben helal etmiyorum. 2003den sonra alınan sertifikaların iptal edilmesinin altında yatan sebebinde aynı olduğunu düşünüyorum. hepsine yazıklar olsun

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica