24.12.2011 Iş Güvenliği Sınavı Sonrası Düşünceleriniz ?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

24.12.2011 tarihli iş güvenliği uzmanlığı sınav sorularını nasıl buluyorsunuz ?

1. Sınav sorularının hazırlanışı başarılı.

3,5%
  2. Sınav sorularının hazırlanışı başarısız.

96,1%
  3. Önceki sınavlarla aynı nitelikte.

0,4%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

formül belli iptal edilen sorular varsa sınav 93 puan üzerinden aynı formülle hesaplanmalı..yanlış mı düşünüyorum??

2. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

hayır yok. şöyle ;
    çan eğrisi bir tek çevre görevlisi belgesinde yapıldı onun sebebide nerdeyse kimsenin geçememesi idi sorular çok zormuş. hatta çevre görevlisi olarak yıllardır çalışan arkadaşım da geçememiş ortalama 30-40 puan alınmış sanırım. bunun üzerine yapıldı çan eğrisi.
    ve o sınavın bizim ki kadar önemli olduğunu sanmıyorum (o da önemli tabi ama isg kadar değil) yani bizde çan yapacaklarını sanmam

yanlışım varsa düzeltin

3. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

iptal edilen sorularla ilgili hesaplamanın şu şekilde yapılacağını tahmin ediyorum; iptal edilen soruları herkes doğru yaptı kabul edilecek
    yine 100 soru üzerinden hesap edilecek. geçen sınavda bu şekilde olmuş olmalı.

4. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

hakikaten delinin biri kuyuya taş atmış derler ya bin mühendis+teknik eleman çözememiş :)
    ben de 69 da kaldım hatılamadığım 1-2 soru var çıkmadık candan ümit kesilmez

ama düşünüyorum;

bu sertifikayı alırsam sevinebilecek miyim. bu kadar arkadaşım mağdurken bu kadar sıkıntı çekilmişken ve tamamen şans ile geçerek(iptal edilen sorular tamamen piyango biliyosunuz kime tutarsa) ve belimiz bu bakanlığa!!! bağlı iken:k_karışık: sevinebilir miyim??? geleceğimi bu işte görebilir miyim. bu mesleğe aşıkken. bu sınav ders olmadımı hepimize Ya yarın bu hükümet bu bakanlık tüm sertifikalar iptal iş güvenliği diye birşey de yoktur herşey kaderdir derse ne olacak... olmaz mı??? olmaz diyorsanız bu ülkeyi biraz daha iyi tanıyın derim :)

alamazsam da üzülmem mi lazım acaba kendimi başarısız mı saymalıyım o kadar emeğe, zamana harcanan paraya rağmen. ders çalışarak geçirilen geceler, uykusuz işe gitmeler, küçük notlar hazırlayıp her boş vakitte birşeyler ezberlemeler,aylarca tüm hafta sonunu feda etmek bunların hepsi boşa mı diyecem. bu sınavdan kalmak benim hatam diyip üzülecek miyim. bırakacak mıyım bu işi.

çıkmazda kaldım bi çaresi öğüdü olan var mı bana?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Çağdaş Özçam

Çağdaş Özçam TÜİSAG Üyesi

6. TuncayTanriverdi

TuncayTanriverdi TÜİSAG Üyesi

arakdaşlar maalesef hayal kırıklığına uğratmak istemem ama sınav değerlendirilmesi 100 soru üzerinden yapılıyor ve iptal edilen sorular doğru kabul ediliyor . aşağıda EĞİTEK sınav duyurusu yer almakta o formülü veren arakdaşlar devamınıda okusunlar
     Sınava giren adayın cevap kâğıdı 2 (iki) adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulacaktır.
     Sınava giren tüm adaylar için [Puan = (Doğru Sayısı /Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılarak başarı puanı hesaplanacaktır.
     Sınavda yer alan her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır.
     Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzeri puan alan aday başarılı sayılacaktır.
    Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda ilgili soru/sorular iptal edilmeyecektir. Cevap anahtarı hatalı bulunan soru/soruların, doğru şık/şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirme yapılacaktır.
     Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, hatalı bulunan soru/soruların şıkları doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. nocturne

nocturne TÜİSAG Üyesi

2 temmuz sınavında uzman olan arkadaşımla konuştum, virgüllü notlar yokmuş. bilginize. Net neyse puan o gelmiş.

8. scofield

scofield TÜİSAG Üyesi

iptal edilen soruları doğru sayarak mı 65 olacak?

9. TuncayTanriverdi

TuncayTanriverdi TÜİSAG Üyesi

evet

10. OZEROZER06

OZEROZER06 TÜİSAG Üyesi

DoĞru
    artik ne olcak nasi olcak dÜŞÜnmekten kafa kalmadii..

11. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

sımdı ıptail edilen sorulardan sonra 69 oldu benım.iptalden once 64 idi. o zaman kaan beyın dedıgıne gore gecıyorum dogrumudur.kaan bey cevaplayın lutfen

12. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

ama sıklartı degısen soru bır tanesı ısıme yarıyor yanı 64+1 65 oluyoo

13. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

o zaman gecmıs mı oluyorum

14. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

ne oluurrrrrrrrrrrrrrrrr bunuda cevaplayın kaan bey bızım beynımız durdu artık.sureklı rahatsız edıyorum sızı ama.bu cokkk onemlı bır bılgı sonucta.evet 64 benım ıptalden oncekı durum.2 sorununda sıkları degıstı benım bana +1 eklenmıs oldu yanı 65 oldu.gecmıs mı olacam bu bılgıye gore :)

15. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Doğru hatırlıyorsunuzdur umarım cevaplarınızı. Eğer doğruysa şimdiden hayırlı olsun sertifikanız.

16. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

tesekur ederım kaan bey.ama yıne mahkemeye verecem.davamızdan vazgecmıyecem.hep bereber bırlıktelıgımızı sahsen bozmayacam.sonuna kadar arkadaslarımın hakkının pesınde kosacam bendeee

17. gepp

gepp TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar sonuçların küsuratlı olduğunu söyleyen bir arkadaşa bundan dolayı olabilir diye o formülü yazmıştım ama olay giderek ciddi bir hal almaya başlamış.
    Şimdi kardeşimle konuştum o bir önceki sınava girdi.
    Şirketleri toplam 50 kişilik bir grubu eğitime göndermiş ve o 50 kişiden küsuratlı puan alan kimse yokmuş.

18. monster58

monster58 TÜİSAG Üyesi

kardesım kaan beyın soledıgını sende kendı netlerın uzerınden degerlendır bence.degısecektır sonuclar cunkuuu

19. Hakan COŞKUN

Hakan COŞKUN TÜİSAG Üyesi

Kaan Bey o resmi açıklamaya nerden ulaşabiliriz?

20. scofield

scofield TÜİSAG Üyesi

bana da net bir cevap verebilir misiniz. benim iptal edilen soruları doğru kabul edersem ve cevapları değişen sorularıda eklersem toplamda 69 doğrum oluyor. Sonuç olarak kalıyor muyum geçiyor muyum?

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica